Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

Chundys

Už jen kvůli nostalgii a že na Přátelé můžu koukat kdykoliv, kdekoliv s kýmkoliv a ten seriál se mi ani za mák nezhnusí! Tohle je taková příjemná vsuvka a je dobře, že seriál skončil po 10-ti sériích, jinak by to snad asi ani ukončit nešlo. Otravné byli pasáže kdy herci seděli s Jamesem Cordenem a "povídali si" a plus comebacky herců, kteří taky po dobu těch 10-ti let vystupovali a řekli fakt slabé 2 věty. Jako jo, jako nostalgie pro mě nejlepšího sitcomu dobrý a jen z úcty hodnotím kladněji, ale jinak asi kdyby to nebylo, asi by se nic nestalo. A jen těch 6 se sešlo v kavárně Central Perk nebo u Monicy doma, a tak nějak si povídali a vzpomínali, tak by to bylo asi jiné. ()

Bozvav

Jedině  Lisa Kudrow vypadá jako člověk, nejen že se nezměnila, ale jako jediná nepůsobí vyumělkovaně a křečovitě. Ty dvě ostatní jsou tak splastikované, že sotva můžou hýbat pusou a chudák Chandler je zpustošený celý. Nápad udělat vzpomínkový díl, to beru, ale proč to udělali formou kýčovité a lacině nabubřelé talk show, toť otázka. Nikdy jsem nepatřila mezi skalní fanoušky, vlastně jsem asi dohromady neviděla víc než dvě první řady a tu poslední, ale tento počin je za mne zhola nic nevypovídající a vcelku zbytečný. ()

Saur.us

Spolek přátel botoxu po 17 letech aneb nostalgie jako hrom, která jde ale ruku v ruce mnohdy až s nesnesitelnou dávkou sentimentu. ()

jasanka

Překvapení roku. Dlouho jsem to odkládala, protože jsem čekala nudu až propadák, ale opak je pravdou. Bylo to milé, vtipné, dojemné, veselé, nostalgické. Vsechno dohromady. A překvapivě jsem se i dozvěděla něco nového. ()

Sydonai

Tohle je proste “must-watch” pro kazdeho fanouska tohoto ikonickeho a legendarniho serialu. Smich prijde, slza ukapne, ale kazdy fanda po skonceni tohoto specialu ma jeste hlubsi pocit, ze Pratele jsou soucasti jeho zivota! Nejlepsi unscripted, ktery jsem videl. 90% ()

Kopi1

Příjemná podívaná, některé věci mi zde přišly zbytečné, ale Reunion jsem si užil. Bylo zde až moc věcí najednou, někteří se moc nedostali ke slovu, takže bych uvítal o díl nebo 2 navíc. Zasmál jsem se (hlavně bloopery) a emoce tam také byly. 'I shit here' - Matt LeBlanc ()

aslavey

Netvrdím, že to bylo zcela zbytečný. Já věřím, že si to všichni užili, že se rádi viděli, že i ti lidi venku byli spokojení, že se bavili, ale už nikdy se na to nemusím podívat znovu. Všecky série klidně. Zkažený záběry, ty miluju. Ale u tohohle speciálu jsem chytal krizi středního věku a záchvat úzkosti. Je mi těch šesti vlastně dost líto. A jejich plastických chirurgů. Ale jsem rád, že to tehdy skončilo a už se to nikdy, ale opravdu nikdy nesmí obnovit, natož třeba (ochraňuj nás všichni bozi a nadsíly světa) dělat remake. ()

CaptainCzech

Přátelé jsou pro mě absolutní seriálový vrchol a proto jsem se na tohle setkání po letech hodně těšil a nutno říct, že to splnilo má očekávání. Měl jsem téměř po celou dobu úsměv na tváři, smál jsem se a občas se i dojal nad starými scénkami, které se prolínali se současností. Čas je hold neúprosný a i naše hvězdičky poznamenal zub času, ale i přesto Rachel s Phoebe vypadají stále skvěle. Samozřejmě to nebylo geniální dílo a našli se tam hluchý místa (videa fanoušků ze světa za mě totální zbytečnost), ale já to téhle šestce prominu. Jediné co mě mrzí, že se neobjevil Mike a David (manžel a ex-přítel Phoebe) tam mohla proběhnout zajímavá scénka. A bohužel i Chandler, který mi jako jediný přišel tak nějak vyčpělí a nebo v lehčí depresi. I tak za mě velký palec nahoru, že tohle vzniklo a rád si to zase někdy pustím. 5* je u mě jasných, ale ne za to jak je to natočený, ale že jsem viděl všechny herce spolu a náramně se bavil. ()

ještěžiju

Milá připomínka. Má to pár hřejivých nápadů a určitě to pro ně mělo velkou emoční nálož, ale stejně to bylo nedovařené... proč nás stále masírovali řečmi, jak tam budou speciální hosté. Klidně si je mohli odpustit, ač tam taky byli jen na moment a přidat nějakou tu minutku vedlejším přesto pro seriál dost určujícím postavám. MALÝ SPOILER: Ty tam vlastně vejdou do studia jako by jen prošli a pozdravili. Třeba Janice ... Gunther na telefonu.. ale bez nějakých vzpomínek na momenty natáčení... kde byl safra Paul Rudd, nebo paleontoložka Charlie... zvláśť v dnešním hyperkorektním světě, bylo tam až moc bílo. :-) Bylo mi zcela jasné, že tam toho vlastně moc nenacpou, moderátor byl taky dost slabota... všeho všudy vám to dá strašně málo a hned to vyvane. Já bych si vzpomínkový pořad představoval jinak.. ta nejzajímavější linka je vzpomínání tvůrců na vznik serálu, casting a tak... ostatní odbyli. :-( PS: Taky je potřeba vyčíst české distribuci následující.. sice mají na HBOGO koupená práva na vysílání všech řad i s dostupnými dabingy, ALE pokud jde o občasném připomenutí nebo přehrávání scén v tomto dokumentu, tak je udělaný zcela nový překlad, který vám nic nepřipomene. Mám strach, pokud tedy později dodělají dabing, aby nedabovali zbytečně i ty použité scény nanovo. Ono to totiž něco stojí, aby se mohl použít původní dabing. ()

Rathalos

Pre fanusikov serialu Priatelia povinnost pozriet si to,neskutocne silna a dojimava nostalgia,az mi bolo smutno a mal som slzy na krajicku,clovek sa dozvie nejake zaujumavosti,o ktorych nemal ani sajnu,pousmeje sa a zaspomina si na stare casy,pacilo sa mi to a velmi...:-) ()

BOURQUE

Seriál „Friends“ sa stali legendárnymi už vtedy, keď natáčanie ďalších sérii bolo v plno prúde. Aj tento „malý“ špeciál mi opäť potvrdilo to, že tvorcovia jak fantasticky vycítili to (výnimkou bola jedna postava, ale to sa rýchlo napravilo), že kto má ktorú postavu zahrať. Koncepcia ich spoločného stretnutia bola celkom dobre vymyslená – je tu celkom vyvážený mix nostalgie, strih najznámejších scén (ktoré aj po 1001-krát vypadajú skvele a svižne), objavenie sa najznámejších vedľajších postáv a „moderná“ hra pre priateľov (ktorú režíruje sám Ross (David Schwimmer)). Bolo dobré opäť vidieť takto spolu ikonické postavy môjho detstva – bez nich by moje detstvo bolo oveľa prázdnejšie. Viac-menej sú všetci v pohode, ale Bohužiaľ Matthew Perry nevypadá najlepšie (srdce mi krváca). To bolo vidieť aj z toho, že on hovoril najmenej. Páčil sa mi, že dostatočný priestor dostali aj tvorcovia – súhlasím s tým, čo povedala Marta Kauffman o tom, že prečo vznikol tento seriál, prečo bol úspešný, prečo je stále aktuálny a prečo sa skončil tak ako to skončilo. Celkom slušný „dokument“, ktorý napriek občasnému príliš „USA feelingu“ ma nenudil (ani som nevšimol tých 104 minút) – štyri hviezdičky kvôli pomerne dobre fungujúcemu nostalgickému faktoru (keď po skončení „spoločného stretnutia“ si spustíte nejaký epizód z Friends, tak sa nebojte – chyba nie je vo vás). Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

korok

Velmi rád jsem se podíval na setkání přátel, po letech, které bylo místy až dojemné. Nejedná se pouze o dokument s rozhovory a vzpomínkovými starými záběry ale je to prostě celé show natočená přímo "na místě činu" proložená dalšími hosty ze showbyznysu. Objeví Lady Gaga, Cindy Crawford, David Beckham, Cara Delevigne a další. Show se zúčastnily i některé vedlejší postavy ze seriálu, včetně třeba představitelky "ach, můj Bože" Janice. Někdo byl možná zklamaný, že se nejednalo o novou epizodu, či že se zde neobjevily nějaké hrané scénky. Objevuje se zde pouze nové scénka kvízu (v původní seriálové prohrála Monika s Rachel byt), kde pětice (šestý do party Ross opět vede kvíz) odpovídají na otázky týkající se seriálu. Určitě by tvůrci zvládli vymyslet důstojný a vtipný příběh, třeba o tom, že se šestice přátel vrací o dovolené zavzpomínat do New Yorku do Central Perku a snažili by se podívat i do Moničina a Joeyho bytu, které by už ale byly obsazeny novými majiteli a z toho by byla nějaká komedie. Věřím, že by to úspěšně šlo. Nicméně i tak se jednalo o dobrou show, která jistě potěší všechny fanoušky tohoto kultovního seriálu, mezi něž patřím. ()

B.Wilde

Vlastně jsem od toho nic extra nečekala a příjemně jsem se bavila. Pro fanoušky to jistě byla příjemná nostalgie a i když se člověk nedozví nic převratného, tak je milé všechny zase vidět pohromadě. Líbilo se mi povídání v kulisách a také kvíz (i když to asi měli vše domluvené předem, co se reakcí týče), třešničkou na dortu byli hvězdní hosté, kteří k seriálu prostě vždy patřili. ()

geek.ondra

Přehnaně nostalgické nikoliv smutné. Aspoň že to ukázalo že všichni z těchto herců mají už své odehráno a do první ligy už se nedostanou...a trapný a přepálený humor Přátel už by dnes SNAD taky nikoho neoslovil. Obrovský fail. Nebylo tam nic ()

JetDryerFan

To, že nás Přátelé umí dojmout, na to jsme si už zvykli. Ale po tom humbuku, který kolem tohoto kousku dlouhé měsíce panoval, jsem čekala, že dostanu něco víc než jen průměrnou, místy bohužel velmi špatně zahranou talkshow. Nicméně pochopím všechny zaryté fanoušky tohoto seriálu, které to nesmírně nadchne. ()

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)