Fontána

Americký nezávislý tvůrce Darren Aronofsky natočil podivuhodné sci-fi drama o hledání lásky až za hrob, o věčnosti lidské duše a o smrti vnímané jako akt stvoření. V příběhu se prolínají tři časové dimenze. V té současné se vědec Tommy snaží objevit lék na rakovinu, na niž umírá jeho milovaná žena Izzy. Ta píše knihu Fontána, odehrávající se v 16. století za vlády královny Isabely, pro kterou dobyvatel Tomas hledá v mayské džungli biblický strom života, jehož míza zajišťuje nesmrtelnost. A třetí časová rovina nás zavádí do daleké budoucnosti, v níž se vesmírný cestovatel Tom snaží oživit svou ztracenou lásku. V hlavních rolích této obrazově vytříbené filmové fantazie uvidíme Rachel Weiszovou a Hugha Jackmana. (Cinemax)

Pierret

Romantická balada o lásce, životu a smrti na mě zapůsobila až příliš plytce. Musím ocenit vynikající vizuální zpracování a zajímavé prostřihy, ovšem na mě díky nim působil příběh příliš uměle. Jsem zklamán z nepravdivosti, kterou nemohly vylepšit ani kvalitní herecké výkony. Chybí mi cosi hlubšího, konkrétnějšího. Možná, pokud mi bude někdy v budoucnosti opět umírat někdo blízký, změním názor. ()

Miloško

Výnimočný film,magický,vizuálne mystický.... O tom čo som práve videl sa ťažko hovorí,a ešte ťažšie natočí film. Aronofsky to dokázal aj z nízkym rozpočtom a potvrdil že patrí k špičke súčasného filmu. Je to film o smrti,nesmrtelnosti,ktorý však nie každý asi pochopí ()

JasonV

Rovnica s množstvom navzájom prepletených premenných zobrazených vo fantastickom audiovizuálnom prevedení avšak neponúkajúca žiadne riešenie. ()

axik

Není třeba o tom přemýšlet, je třeba to vnímat a cítit. FIlm o nejbližších věcech člověka. Krásné zpracování filmu, podmanivá hudba, 3 prolínající se děje spojené inkarnací hlavních postav. O člověku, který udělá vše pro svou lásku. ()

Marquis

O filmu je toho napsáno dost a já se k tomu připojuji. Krásný zážitek. Jinak pokud chcete pozvat holku svých snů na dvd, je to vynikající předehra a určitě výběrem zanecháte v protějšku dobrý dojem.Atmosféra filmu je taková intimní a tichá a o to jde ne? ()

yueh

Aronofsky potvrzuje obrovskou kvalitu každým svým filmem a Fontána není výjimkou, právě naopak. Neopakovatelnou atmosféru dělá zejména skvělá hudba a herecké výkony hlavních předtavitelů. Na tenhle film jsem se hodně těšil a vůbec nezklamal. Dokážu si ale představit, že spousta lidí ho dokouká sotva do půlky a znechuceně odejde z kina s tím, že větší kravinu nikdy nevidělo. Rozhodně nejde o masovou záležitost. ()

Anitta

Nemůže být řeč o tom, zda toto filozofické dílko někdo pochopil, nebo nepochopil. Po dlouhém (někdy opravdu dlouhém) přemýšlení si každý udělá jakýsi obrázek a vyloží si film po svém. Někdo v něm uvidí příběh osudové lásky a jiný zase zamyšlení nad nesmrtelností. Já ještě pořád přemýšlím a právě to, že mě tento film nenechá v klidu, se mi tolik líbí:) Nejkrásnější filmová hudba (spolu s tou z Last Samurai), kterou znám. ()

CrazmydRed

Fontána alebo 96 minút nudy, sklamania a dvoch upadnutí do mikrospánku... Dej ma jednoducho neoslovil. Z vizuálneho hľadiska fajn, takisto ako aj nadpriemerne dobrý výkon Hugha Jackmana, ale inak neúplné a prázdne, miestami až nezáživné, pseudofilozofické NIČ. ()

UranMiner

Skratka nadherne Filmove dielo...pozeral som ho najmenej 3x a vzdy som nieco nove v nom objavil... Treba ho urcite pozerat viac krat ale treba mat vzdy pri tom inu naladu, cim sa zmeni aj uhol pohladu na celu vec... Vsetci povinne pozriet!!! :) ()

Mr.Shock

Nevím, jak tenhle film obodovat... Viděl jsem to jednou a popravdě řečeno, párkrát jsem musel potlačovat pláč... Ne, že by to bylo tak strašné, ale fantastická hudba podkreslovala scény velice sugestivním způsobem, docela mě to místy dojímalo. :) Jinak z filmu mám kromě skvělého vizuálního zážitku trošku rozporuplné pocity. Skvělé herecké výkony Hugha Jackmana i Rachel Weisz mě ale dostaly. EDIT (po čase) : Tak jsem to promyslel (procítil) znovu a nemůžu jinak... 95% a jeden z nejhezčích (nejen vizuálně a na poslech) filmů, co jsem kdy viděl. ()

Rastman

Hlavní filosofická myšlenka filmu, totiž žít věčně skrze činy, lásku atd., je dostatečně profláklá jak ve světě filmu, tak hudby, literatury atd. atd. Pomineme tedy fakt, že by se nám snažil film něco říct. Co zůstane? Překvapivě hodně. Hodně hodně. Od první minuty do závěrečných titulků je film jakýmsi meziřádkovým příběhem, sledujete hlavní linku, ale většina příběhu se odehrává v náznacích, domýšlíte si a nutí vás to uvažovat. Pro někoho šance sžít se s filmem, pro jiného naopak. Hlavním tahákem tedy není až tak příběh, jako celá atmosféra filmu. Tu pomáhá (občas celkově utváří) dotvářet barevná sladěnost a výborná hudba. Clint Mansell se opět předvedl, dokázal složit natolik impozantní hudbu, že budete sedět a poslouchat až do konce titulků. Vizuální efekt tomu jen dopomáhají a scéna kdy ožívá strom života je prostě nádherná. Celkově bych dal asi 4 *, ale dlouhou dobu po tom, co jsem vypnul film, jsem v sobě cítil jakýsi zvláštní pocit. Těžko to popsat, ale nestává se to často a tak volím nejvyšší hodnocení. ()

Daves97

Možná kdybych byl ufon jedoucí na koksu, tak...by byla nějaká pravděpodobnost, že se mi to zalíbí. Možná. Spíš ne. ()

dražis

0-5 hvězd. Moc sem to nepochopil..Nevim o čem to bylo. Možná až to zhlídnu znova, tak něco najdu a napíšu o tom, ale v tuhle chvíly opravdu nevim. ()

Goodmen

Aronofsky mě opět uchvátil. Po drsnějším Pí a Requiem přichází s vizuální orgií, poněkud komplikovanějším příběhem, skvělými hereckými výkony (zvláště Hught Jackman) a oslnivou hudbou. Úžasný filmový opus, který vás emočně dostane a mezi dnešními jednoduchými filmy mu zůstane výsostné místo. O tomto filmu se můžou vést hodinové debaty, ale každý si z něj může odnést to co chce. Doporučuji více než jedno shlédnutí. "Together we will live forever." ()

Weissik

Jednoznačně jeden z vizuálně nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděl. Nádherný příběh o smrti, lásce a věčnosti, plynulé přesuny z jedné časové roviny do druhé, hudba, symbolika… Většina záběrů by mohla existovat samostatně jako obraz. Neskutečná nádhera. ()

Jebak8

Nevím proč, ale tento film na mne neudělal takový dojem, i když by asi měl... Bylo to o lásce, to já rád, a o hledání nesmrtelnosti, tam je ten rozpor... To podání zde mě nechalo úplně chladným, to přitom většinou nemám k slzám daleko... Bylo to na můj vkus až moc mystifikované a nábožensky založené. Nesmrtelnosti nebo léku na smrt, jak bylo řečeno nve filmu, nelze dosáhnout, to je pro snílky... Chápu, asi teď namítnete, že to beru moc vážně, ale mě se toto podání nesmrtelnosti nelíbilo... Nesmrtelnými nás dělají druzí, kteří nás uchovávají ve svém srdci. To je pro mě nesmrtelnost... Ale člověk nesmí jen brát, musí i dávat... Milujte se!:) Myslím to vážně, kdo nemiluje a není milován, nedokážu si představit, že by si dokázal najít nějaký důvod, proč žít... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

27.07.2008

Darren Aronofsky přitvrdí. Časy meditativní Fontány jsou pryč. Teď se v jeho režii vrátí kyborg (napůl robot, napůl člověk, každým coulem policajt!), který ve jménu zákona dělá ze zločinců sekanou.… (více)

Rourke nakopal Cage

Rourke nakopal Cage

18.11.2007

Darren Aronofsky po meditativní Fontáně asi potřebuje vybít ze sebe přebytečnou energii. Počítá se s ním hned pro dva filmy, odehrávající se v ringu zacákaném krví a zasypaném vybitými zuby. Už jsme… (více)