Do čela Anglie nastoupila po smrti své nevlastní sestry Marie, za jejíž vlády byla pro podezření z podpory protestantského povstání téměř rok vězněna. Když se Alžběta stala královnou, rozpoutá se kolem ní boj o moc, ale také boj o postavení samotné Anglie v okolním světě. Alžběta nechce válčit. Bezpečnost Anglie by nejlépe zajistil její sňatek s některým ze dvou nápadníků - jedním z nich je vdovec po Marii, španělský král, a druhým francouzský vévoda z Anjou. Alžběta sama je ale zamilovaná do Roberta Dudleye, vévody z Leicesteru. Nakonec odmítne oba nápadníky, a když se dozví, že Dudley je ženatý, zavrhne i jeho. Prosadí reformu církve a tím se zbaví politických protivníků a bývalých katolíků, kteří kolaborovali. Nakonec se rozhodne zůstat svobodná a stane se "panenskou královnou". (TV Nova)

Ferinka

No takovou blbost jsem dlouho neviděla:D zajímalo by mě, kde se tvůrci dočetli, že Marie byla hnusná, ošklivá a bláznivá, a kde se dohmátli, že jejich "Betty" byla takhle čupr fajn a krásná ženská.. Britové si zidealizovali svoji modlu, která dala požehnání pirátům, aby loupili, jak se dá. A ještě o ni natočí film:D ()

chef

Čo dodať... Dôstojné spracovanie kúska anglickej histórie, nič viac, nič menej... trošku smiešne mi späťne pripadala rola Bonda Daniela Craiga v ulohe "zlého kňaza" ale to len z dôvodu , že som film zhliadol po tom ako sa Craig dozvedel, že bude nový superšpión :) ()

Seti

Rozhodně nejsem žádný prohnaný intrikán, či zkušený státník, ale kroky, jež učinila Alžběta až na konci filmu za účelem upevnění své vlády, bych já podnikl během prvního týdne od nástupu na trůn (v té době by špalek rozhodně nestíhal oschnout). Přeci jen lidé, kteří by jeden den udělali cokoliv, aby mě mohli popravit za velezradu a druhý den mi stojí po boku, jakožto věrní služebníci, vážně nejsou příliš důvěryhodní. Jinak ovšem parádní lekce z anglické historie. Přerod mladé dívky v jednu z nejmocnějších panovnic v dějinách byl perfektně vygradován a vykreslení Alžbětina sebeobětování a zaslíbení státu ani chvíli nenudilo. ()

HiddenDragon

Kvalitni kostymovy historicky film. I kdyz to neni tak dojemne a strhujici jako treba Statecne srdce, svuj ucel to plni velmi dobre. Nedokazu posoudit historickou presnost, ale kdyz je autorem scenare Anglican, verim mu (i kdyz me zprvu trochu vylekal indicky reziser :) Cate se na tuhle roli zrejme narodila a nedokazu si predstavit nikoho jineho. Clovek si vzdycky rika, jak je ta historie vrtkava....jak v jednu chvili nekdo nekoho zavira, vyslycha, nenavidi, aby posleze ti sami lide toho sameho cloveka honorovali a klaneli se mu. Neustaly boj mezi katoliky a protestanty jsem nikdy vlastne nepochopil, stejne jako dnes nechapeme treba rozbroje na Blizkem Vychode nebo v Africe. Ale o tom asi historicke filmy jsou, aby clovek neco pocitil, neco se naucil a prozil atmosferu dob davno minulych, i kdyz v zakladnich rysech cloveku nakonec dojde, ze se lide dodnes nezmenili. ()

Ripley

Pro milovníky historie asi film roku.Pro mne napoprvé nuda(vytrpěl jsem první třetinu).Napodruhé jsem film dokoukal celý a líbil se mi.Asi to chce mít na daný žánr náladu a tu jsem napodruhé měl.Co se týče Oscarových nominací chápu kameru,výpravu,kostýmy,herečku v hlavní roli,ale ne hudbu,kterou jsem nepostřehl a nejlepší film roku...no nevím.Jen dodám,že po prvním shlédnutí jsem hodnotil pouze dvěma hvězdami :-). ()

wosho

Umělecky ambiciozní komorní historický film s královsky hrající Cate Blanchett a plejádou kvalitních herců. Problémem je však silná skratkovitost a osekanost historických faktů. Film není však kniha a musí mýt hodně schopný scénář, což je tady tak na půl. Normálního diváka lačnícího po kvalitní historické podívané může Královna Alžběta naplnit a uspokojit. Bohužel nesmí divák trošku znát problémy oné doby-ty skvěle podala Královna Margot. Celkově se jedná o nadprůměrné drama, pro normální diváky. ()

dopita

Film mě připadá všeobecně trochu nadhodnocenej. Není špatnej, hlavně herecký výkony jsou na úrovni (tradičně skvělá Cate Blanchettová a překvapivě velice slušnej výkon Erica Cantony – kdysi nejlepší hráč Manchesteru United). Ale jinak na mě film působí tak, že Shekhar Kapur tak nějak omylem natočil výrazně lepší film, než si asi sám myslel. ()

Bohemák

Skvělé! Zdlouhavé? A co by tak šlo vypustit, aby to zůstalo opravdu souvislé a srozumitelné? Podle mě málo. Třikrát "bravo" Studiu Budíkov za neuvěřitelně příšerný zvuk při spojování dabinku s originálem. Ale ani oni mi ten úžasný a krutý příběh, který jen tak lehce zmínil, jak také došlo k tomu, že vzniklo na světě tolik episkopálních církví, nezkazili. ()

Paity

Film celý stojí a padá na výkonu Cate Blanchett, kterou mám zafixovánu jako éterickou bytost s Pána prstenů, co by královnu Galadriel. Tady jde ale o zcela jinou pózu... přesto je skvělá a vymáčkla maximum. ()

Hanys_

Kdysi jsem viděl Zlatý věk a ten mi sedl přece jenom více. Nástup slavné královny na trůn s následnými pokusy různých nápadníků dostat Alžbětu před oltář prostě až na pár světlých výjimek extra zábavnou záležitostí nebyl. 6/10 ()

kolemjdouc

film působil až strašidelně zvlášť když bylo u nás venku pošmourno a na okna bubnoval déšť......Chvílemi jsem si říkala kde jen ten Vincent je a když nakráčel na scénu skoro jsem odpadla.Cate odvedla famózní výkon.Vynikající Rush.Fiennes je v podobných rolích jak ryba ve vodě.Dobrá hudba,kostýmy,masky.Craig v mučírně to opravdu byla síla.Jinak každé filmové zpracování Alžběty je jiné a přesto zajímavé.Doporučuji.U mě dobrý. ()

jasiska

Keby tento film nebol historickým len akože, možno mu dám aj päť hviezdičiek. Výprava a kostýmy krásne, obsadenie výborné, nebolo to nudné ani ťažko pochopiteľné. Bola tam zachytená doba, bola tam romantika, boli tam útrapy vladára a hlavnou hrdinkou bola silná žena. Naozaj, keby dej nebol tak mimo reality, bol by to super historický film. ()

Drc

Slušný historický film o významné osobě anglických dějin. K lepšímu hodnocení mu chybí ostřejší příběh a větší zábavnost, v podstatě se celý odehrává v interiérech plných intrik, dialogů a pozičních manévrů s postavami. Jednoznačně tomu chybí venkovní akce. ()

Ještěřák

Formálně bezchybný film, ovšem zároveň docela nepříjemně nudný; politické / sexuální / politicko-sexuální pletky v něm zcela jednoznačně nemají potřebný náboj. Místy příjemně syrové, vyrovnaně zahrané, ale jako celek to prostě nefunguje. Ne u mě doma. Jedna z nemnoha mých hvězdiček putuje na adresu filmu jen díky jako vždy suverénní Cate Blanchett, bez jejíž prezence bych se na ELIZABETH, přestože mě jako historická persóna zajímá, nejspíš hned tak nepodíval. Nemluvě o tom, že "leet" sexuální chování Frantíků je s těžce puritánskou Anglií dosti nekompatibilní a vyloženě mě ve snímku sralo. ()

santiamén

78% ... Takhle má vypadat historické drama - herecká špička, nádherné kostýmy a výprava hodná velkofimu. Famózní Blanchett a Rush. ()

Prochy38

Tady nemám moc co vypisovat. Pro mě jasně plné hodnocení za jeden z nejlepších historických filmů posledních let. Hra s detaily, úžasné herecké výkony, skvělá Cate, nádherné kostýmy, vynikající vyobrazení doby ve své špíně a sociálních rozdílech. U mě nadšení! ()

filipvrbik

Hvězdně obsazený a pompézně pojatý historický velkofilm, leč nepřišel jsem tomu na chuť, zdlouhavé, příliš chvílemi drastické scény, podivná postava Alžběty, asi se příliš nevyznám v historii Anglie....50% ()

dehlie

historická dráma s množstvom známych hercov, vyniká samozrejme cate blanchett, geoffrey rush, ale najviac ma šokovala rola pre erica cantonu, ktorý ju zvládol nad moje očakávania. trocha slabší scenár. ()

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

Pokračovanie Kráľovnej Alžbety

Pokračovanie Kráľovnej Alžbety

03.09.2005

Cate Blanchett si historickej snímke THE GOLDEN AGE zopakuje rolu kráľovnej Alžbety, za ktorú bola nominovaná na Oscara. Vráti sa aj Geoffrey Rush ako Sir Francis Walsingham, Alžbetina pravá ruka pri… (více)