Animatrix: Světový rekord

• USA The Animatrix: World Record (více)

SVETOVÝ REKORD je príbehom bežca Dana Davisa, ktorému nebol po pozitívnom dopingovom teste uznaný nový svetový rekord. Teraz sa rozhodne očistiť svoje meno v ďalšom závode, ale tentokrát sa priblíži k inej bájnej méte - oslobodeniu sa z Matrixu... (Avathar)

Rozjimatel

[3,5*]     Šiesty diel rozmanitej a podmanivej zmesi krátkych filmov zo sveta Matrixu, nazvanej The Animatrix. Výtvarný štýl je síce opäť raz veľmi osobitý, ale tentokrát mi až tak veľmi nesadol. Príbeh je však celkom zaujímavý, tajuplný, obzvlášť pôsobivé je to prebúdzanie hlavného hrdinu v cieľovej rovinke. ()

Luk Skywalker

Zpracování mi moc nesedí, ale námět a myšlenka je velmi dobrá. Ale o tom jak se dá jinak dostat z Matrixu je i dětský příběh, takže snad jen ten nezdolný lidský duch a nedokonalost Matrixu?! ()

John8

oproti ostatním epizodám dosti neuzavřené, ale pohltila mě ta propracovanost a úžasná grafická stránka. ()

Quipido

Tahle epizoda rozdělí publikum ve dví: někomu neřekne nic, někoho velmi zaujme. Já patřím samozřejmě do druhé jmenované skupiny a to z několika důvodů: Autoři se nebáli vytvořit v zadaném vesmíru, který má svá pravidla a diváci ho milují pro zcela konkrétní důvody, které najdeme ve všech ostatních dílech Animatrixu, něco zcela nového a originálního. Zvláštní animace pak tuto odlišnost podtrhává (kácí i vizuální základy Matrixu, jako je klasický zelený "rain text" a ztvárňuje tento prvek po svém) a já tomu jen tleskám. Kromě toho všeho samotný příběh je velmi dobrý. ()

RedDuck

Osvobodit se, překonat sama sebe i přes riziko že dostanuu přes čumák je silná myšlenka, která se však v různých obdobách opakuje v různých filmech. Ovšem tady je to přeci jen vyjádřeno velice silně. Rozhodně jeden ze silnějších dílů. ()

char_t

Úplně zbytečný díl. S Matrixem nemá moc společného, animace je taky hodně svérázná (čti ošklivá)... ()

Barak

Musím přiznat, že jsem tento příběh tak nějak nepochopil - běžec, který chce dokázat, že na to má. A animace byla taky nic moc.... Pro mě to nejslabší z celého Matrixu.... ()

n3uro

I když se může zdát zvláštní, proč je tento příběh zasazen do Animatrixu, ve skutečnosti má silně motivační účel. A stejně jako ostatní příběhy, i tento určitým způsobem přesně zapadá do mozaiky, která je podstatou Animatrixu. ()

Respex

Jedna z nejlepších částí Animetrixu. Síla odhodnání a touhy, která překoná všechny překážky. K tomu netradiční animace a dechberoucí napětí. ()