Film je přímo geniální a to rovnou ze dvou hledisek. Jednak je to opravdu úžasně natočený film a nedá se mu vytknout naprosto nic. Herci, vystižení doby, jistá "kokainová dynamika" a "marihuanová pohoda", ale hlavně scénář!! Scénář, který je přesným popisem skutečných událostí. Četl jsem o hlavní postavě tohoto filmu téměř vše, a vše, co o svojí dealerské kariéře ten člověk vypověděl naprosto sedí s filmem. Film se neodklonil ani o milimetr od (údajně) skutečných událostí a přitom byl podán naprosto úžasně emocionálně, zábavně a napínavě. Perfektní film, který se nikdy nestane kultem. U nás málokdo ví, co to je "žít s panem kokainem", na západě to ví téměř každý a proto o tom raději nikdo nemluví ... ;-) Ovšem to s filmem nesouvisí... Jak říkám a píšu, tohle je bombastický film s úžasným Deppem a všemi dalšími herci hned v závěsu.(13.12.2007)

až na trochu pretiahnutých záverečných 10 minút naplnených hojnosťou patetizmu a moralizátorstva predošlý zbytok filmu bola vcelku dobre natočená a uhraná životopisná dráma z neľútostného drogového prostredia a zo začiatkov veľkého príbehu dnes úspešnej drogy kokaínu - takže vlastne dvojitý biopic. herca, ktorý hral ústrednú postavu, ja osobne obdivujem a úlohy drogového kráľa sa zhostil s jemu vlastným šarmom a talentom, ostatne, ani peknučká chudučká penelope či stále priberajúci a starnúci Ray Liotta so zvyškom kompanie hercov nezaostávali. Miestami podarená hudba a vcelku nerušivá réžia (+ super plagát) - takže aj keď nie nejak nadpriemerný alebo extra ale zato príjemný a podarený film.(18.6.2006)

Nemyslím si, že tvůrci udělali dobře, když ze skutečné postavy George Junga stvořili karikaturu. Nebylo to třeba, protože když už se nechali inspirovat jeho životními osudy, mohli zvolit poněkud serioznější přístup. Depp na první pohled působí jako by podal skvělý herecký výkon, ale ve skutečnosti jen celou dobu prapodivně přehrával. Ti, co byli vedle něj a za ním v titulkách, podali pevné herecké výkony. Film by s přibývající hutnou minutáží mohl lehce sklouznout do prázdné nudy, a ne že občas nesklouzne, ale herci to spolehlivě vytáhnou nad hladinu. Silné téma, ale jak pro koho. Pro mě spíše obyčejný, nevyrovnaný film s dobrými herci. 60%(26.11.2011)

Johnny Depp opět dokazuje, že je PAN herec.(27.1.2006)

Jak prostě a jednoduše vypadá podle Kokainu "profese" drogového dealera. Stačí mít kamaráda pilota, ukrást letadlo, v Kolumbii vyzvednout pár balíčků kokainu, přistát uprostřed pouště a pak si za odpoledne vydělat pár desítek tisíc dolarů, protože vám každý za trochu "moučkového cukru" utrhá ruce. Pak už vám zbývají jen starosti typu "všechny místnosti jsou narvané bankovkami, kam dáme tyhle tři milióny dolarů?"... Nejsem žádný Deppomil a můj vztah k drogám se určitě nedá označit za vstřícný, ale Kokain se mi prostě líbil. Pochyboval bych o té formulce "podle skutečné události", neb mi řada scén přijde poněkud přitažených za vlasy, ale co, já se bavil... 80%(21.6.2010)

Velmi silný a na reálném základě postavený životní příběh člověka, který jde za svým snem, ale zvolí si špatnou cestu - drogového dealera. Vzestupy střídají tvrdé pády, ale on nedbá varování ani se nepoučí z vlastních chyb dokud nepřekročí hranici, ze které už není návratu a přijde úplně o všechno...Depp je jako George Jung excelentní.(8.8.2010)

• WANDRWALL

Názory na kokain jsou právě tak pestré, jaké člověk a lidi jsou schopni vyjádřit. Tento film je důstojným příspěvkem k problematice skrývající se pod pojem - kokain.(13.11.2010)

"Danbury wasn't a prison, it was a crime school. I went in with a Bachelor of marijuana, came out with a Doctorate of cocaine." Jeden z mých oblíbených filmů - v době natočení snad patřil mezi mých TOP 5 a já na něj přes prázdniny koukal snad co druhý den. "It was perfect."(23.1.2012)

"Blow? wtf? :)" Johnny Depp a jeho svet..! Takéto filmy vážne môžem - skutočný príbeh z prostredia kartelov, dílerov a samozrejme drog! V mojích očiach skvelý snímok, ktorý si ma získal po celej dĺžke svojho predstavenia. Ted Demme a Johny dali dokopy poriadny nárez... "Prišiel som ako Bc. a odišiel ako Doc. "Pôsobivé - 5*!(21.3.2008)

Na druhé pozretie to už nestačí na plné hodnotenie, ale aj tak stále nadpriemerná a svieža vec. Depp tradične vždy s nadhľadom. Mám rád snímky, ktoré zaberú životnú etapu nejakého zaujímavého jedinca. Demme asi nemal veľké problémy so vžitím sa do Georgeovej role :). RIP(22.5.2005)

Kokaín je označený ako životopisný film, opisujúci vzostup a pád jedného z pohlavárov narkomafie. Podobných filmov som už videl niekoľko a mám reálny problém odlíšiť jeden od druhého. Takmer všetky majú spoločné, že sú obsadené kvalitnými hercami (Depp, Cruz, Potente, Liotta) a že ukazujú idylický obraz zločincov ako ľudí nadovšetko milujúcich svoju rodinu, priateľských, láskavých, ktorí zásobujú pol Ameriky kokaínom vlastne iba preto, aby dožičili svojej manželke a dcérke slušné živobytie. Ich obchod je vykreslený ako bežné podnikanie bez špinavých praktík, ktoré drogový obchod sprevádzajú. A práve falošné posolstvo vysielané týmto filmom zráža jeho hodnotenie v mojich očiach.(29.12.2011)

Parádní film s Johnnym Deppem a Penélope Cruz. Podle skutečné postavy kokainového dealera. Ke konci šňupe tak 10g. George Jung za to v 70. letech dostal 60 let vězení a 3. června 2014 ho prý pustili...(9.2.2013)

Mám pro tyhle příběhy slabost, ale na druhou stranu je fakt že sem už viděl nejeden lepší. A úplný konec taky docela slabota, hlavně ten titulek, že ho ještě dcera nenavšítivila. To mně přišlo zbytečný.(4.1.2009)

Příliš klasického roztahaného mustru utápí i vynikající Cruzovou i pár krásných scén. Vzestup a pád popadesáté a stále téměř stejně.(19.2.2014)

Film pro ty, kteří mají nervy na "příšernou" Penélopku... - Viděno 1x + 22. 3 2010 - 65%(12.3.2009)

Fajn hudba, fajn obsazení.. jen ten příběh mi nepřišel nic extra.(4.1.2018)

Johnny patrí k elite, to je bez debaty. Výborná, skoro až gangsterská dráma, kde sa spôsob rozprávania mení spolu s dejom. Jediné, čo mi vadilo bol distribučný názov, ktorému uplne chýba viacvýznamovosť originálu. Tu nejde o komerciu ani drogy! Je to pohľad na drogového priekopníka, miestami až nečakane mikroskopický...(10.10.2005)

Poněkud rozporuplné životopisné drama o jedné velké rybě ve světě distribuce drog. Johnny Depp (má docela ránu) je jako vždycky perfektní, po jeho boku mě kupodivu víc zaujala Franka Potente v první půlhodině, než Penélope Cruz nastupující po první hodině. On ostatně celý film vypadá podobně. Začátek výborný, prostředek slušný, ale do konce to spíš doklopýtá. A závěr, kde hlavní hrdina vypadá jako oběť, je vůbec dost sporný.(21.7.2007)

K bohatství a slávě je za potřebí vynaložit spoustu energie, ale stačí málo a vše je pryč. BOMBA(15.3.2009)

Zase jednou předčila forma obsah. Jeden nekončící mejdan a osud feťáků jsou mi v podstatě ukradený. "Víc času to zabere spočítat než to prodat." Forma mě bavila, rejža tomu dal tu správnou šťávu, dějová dynamika filmu hodně připomínala Miami Vice nebo legendární Heat, ale přesto jim byla jen v patách, dál nedosáhla ničím. Zvláště ne herectvím Johnnyho, který prošel změnami leda tak v účesech a hadrech. Svůj charakter postavy nezměnil až do konečné klapky. Typický modelový vzorec rodiny naznačoval jen dvě cesty, buď být stejný necita jak matinka nebo podpantoflák jak tatíček. Dobrák George doplatil na důvěru ke kšeftmanům, vzal si stejnou satorii jakou nenáviděl ve své matce a ženuška tím nakazila ještě i nebohou dcerušku. Napadá mě opět další divná pohádka: Jak Jeníček rychle zbohatl, stejně rychle zchudl a ještě ho zavřeli až zčernal a v té díře patrně bručí dodnes.(27.11.2011)

Film se rozjíždí na můj vkus příliš pomalu a je docela těžké u toho vydržet, ale když se dostanete přes první třičtvrtě-hodinku, tak se dočkáte solidního příběhu, perfektního drogovýho dielera Deppa, krásné Penélope, několika dobrých zvratů a konce, který stojí za to a rozhodně nenechá člověka chladným. Vzestupná tendence je zde natolik zřejmá, že jsem se asi ze 2 hvězdiček vyhrabal až ke krásným 4 hvězdičkám a určitě můžu doporučit.(9.11.2009)

1 2 3 4 5 6 7 9 17 24 32