Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

poz3n

Nezbývá mi, než se připojit k ostatním. Úvodní polovina je překvapivě dobrá a hustá filmařina, při které jsem několikrát zalitoval, že jsem si film pustil sám ve večerních hodinách. Druhá část se nám bortí do černé díry a pohlcuje všechno to suprové, kvalitní a cool, co Anderson dokázal v první části vypracovat. Nemluvě o tom, že potenciál příběhu byl určitě daleko větší. Ale když si chcete večer lehce nadělat do kalhot a užít si trochu toho strašidelného vesmírného prostoru, není to úplně špatná volba. 6/10 ()

Othello

To, že se bezpochyby jedná o nejsilnější přírůstek do diskuze od Paula W.S. Andersona automatische neznamená, že je to kdovíjak dobře natočená podívaná, nicméně ten námět je přesně to, co ve sci-fi hledám a potřebuji. Neustálé stroboskopy, retardované lekačky a potomoučké zoomy naštěstí převažují vykuchaní Jasoni Isaaci, dekompresovaní členové posádky a roztomilé vize pekla. Fakt, že z původního 130 minut dlouhého cutu bylo vystříháno a ztraceno 40 minut převážně gore scén je u tohoto filmu největším zločinem. Jinak by Andrej Anastasov měl radost. ()

SOLOM.

Paul W.S. Anderson se tímhle kouskem dostal na úplný vrchol svých možností. Bohužel jak vidno, tak zřejmě i naposledy ( tedy hlavně co se sci fi hororového žánru týče). Ze začátku mě film sice moc nechytl, ale postupem času jsem se skutečně do děje docela zažral. Navíc atmosféra dostala skutečně zajímavé grády, které vydržely téměř až dokonce. Bohužel úplný závěr mě už tak neokouzlil, protože jsem čekal trošku něco odlišného. Práce s kamerou a samotné efekty jsou však opravdovou pastvou pro oči, při které mi opravdu zaplesalo srdíčko. ()

d-corso

Výborný, místy až psychedelický sci fi-horor. "Lekačky" i ty bezvýznamné stojí za to. Vše doplňují velmi kvalitní výkony Laurence Fishburneho a Sam Neilla (toho a jeho "oči bez očí" v závěru filmu bych si dovolil zvláště vyzdvihnout). Doporučuji všem, kteří mají zájem o nevšední a vskutku poněkud bizarní zážitek. Dle mého názoru nejlepší film Paula Andersona. P.S. 2011: Paule ten věčně slibovaný director's cut je kde? ()

Ilicka

První (půl)hodinka s hutnou a napínavou atmosférou mě upoutala do křesla, aby mě druhá část plná zombie(?), přízraků a pořezaných lidiček z křesla vyhnala. Začátek se mi velmi líbil, ale druhá půlka mě béčkovostí a lekačkami znechutila. Proto, že jsem viděla každou část filmu jiný den, mám zážitek jakoby ze dvou filmů. Statisticky z toho vychází průměr. ()

JASON_X

Začnu pesimisticky. Hned na začátku jsem nelibě zaznamenal přítomnost mého neoblíbeného herce Sama Hnusáka Neila (který pak komicky zatahoval břicho ve scéně v trenkách). Dále mě pak otrávilo standardní sci-fi filmové klišé, že v posádce kosmické lodi se musí opět vyskytovat nějaký ten jednoduchý vypatlanec kladoucí opět otázky typu 'proč tam kapitáne vlastně letíme?' a tak dál. A vojenský felčar na první poslech rozluští rádiový záznam, který byl do té doby záhadou pro specialisty z NASA. Chm. Ale pak jsem se vykašlal na předsudky i logiku a užíval si film "jen" jako vcelku vydařený sci-fi horror a byl jsem spokojený. Sympatické herecké výkony (hlavně Fishburne, Isaacs, Richardson), docela napínavý děj, velice povedené interiéry kosmických lodí... Jen to třesení kamerou, blýskání a blikání mě štvalo, na to jsem silně alergický. A tolik otravného blýskání a blikání jako tady, jsem snad v žádném filmu dosud neviděl, takže dvě hvězdy dolů, bohužel, jinak velmi dobré béčko. ()

becki_tu

Lehce nekonzistentní hororová sci-fi, která své myšlenky neumí divákovi dost dobře prodat. I přesto je ale Event Horizon bezpochyby zajímavým filmem, který by si však zasloužil o něco kvalitnější scénář a možná i nějakou tu minutu stopáže navíc. Síň kultovních sci-fi snímků tak zůstává beze změn. 70% ()

Will_X

3/4 filmu super atmosféra a vypadá to opravdu dobře, ale bohužel závěr filmu a logicky poslední čtvrtina mě velice zklamala.. Stala se z toho "obyčejná" vyvražďovačka..75% ()

luka4615

Prvních zhruba dvacet minut jsem byl jako na trní, jelikož právě v tomto rozmezí má Event Horizon úžasnou atmosféru. Bohužel, poté už úroveň lehce upadá, a když se to nakonec zvrhne v plochou "vyvražďovačku", je hotovo. Potenciál zde rozhodně byl, avšak režisér ho využil jen velice poskrovnu. Nicméně šílený doktor v podání Sama Neilla má i po těch letech pořád něco do sebe. ()

mm13

Vcelku rád som si to po rokoch zopakoval. Je to skutočne najlepší Anderson... akurát film a jeho fanúšik majú smolu, že nie najlepší napríklad taký Marshall... ale dobre. ()

Sawy

Věčná škoda, že výborný námět dostal do rukou kovaný béčkař Anderson. Ten dokáže dusivou atmosféru strachu z neznámého držet sotva půlku filmu, aby pak z filmu udělal ztělesněný hororový brak se všemi trademarky - debilní scénář, hloupé postavy, hláškující černoch a divák klepající si na čelo. Přitom někde v pozadí se skrývá potenciál na kultovní sci-fi horor, který však zůstal trestuhodně nevyužitý. 40 % ()

Shaqualyck

Loď, která doplula, kam neměla. A na ní posádka, která si s sebou přinesla na palubu tolik kostlivců, že by se ani do dvou skříní nevešli. Zhruba do půlky jsem si myslel, že Paul W. S. Anderson předvedl na počátku své kariéry jakýsi záchvěv filmařského talentu. Režisér zručně cituje divácky prověřené žánrové předchůdce, většinou záběrů prostupuje slušné napětí a celé to má dosti hustou atmosféru. Jenže pak se cosi zvrhlo, Anderson se asi zase zakoukal do nějaké komparzistky a tak chtěl mít natáčení co nejrychleji z krku, o postprodukci nemluvě. Slibně rozehraný sci-fi horor se rázem proměnil v neskutečnou ptákovinu. Když pak v závěru spustili The Prodigy jejich „Funky Shit“ a rozjely se titulky, docela jsem si oddechl. ()

Lacike

Tento typ sci-fi nemam rad. Zacne sa to celkom inteligentne, ale postupne sa z toho vyvinie klasicka tupa vyvrazdovacka v ktorej sa postavy spravaju nelogicky. Skoda hlavne kvôli skvelej trikovej stranke a famoznej kamere. Pri niektorych zaberoch sa mi normalne zakrutila hlava. Postavy si ma vôbec neziskali a aj zapletka mi bola u prdele, takze som sa dost nudil. Ale tentokrat uznam, ze sa mi to nepacilo kvôli stylu, ktory mi nevyhovuje. Kto ma rad tento typ priamociarych vyvrazdovaciek s efektnymi lakackami, tak bude nadseny. 4/10. ()

Mike.Myers odpad!

Tohle je král odpadu. Prvnich 15 minut “cehosis” brecite smichy nad tim, jak zoufale strasne to je. Vizualne nejlepsich 7 vterin “cehosis” bylo ve chvili kdy se ta lod Karel a Marek pripojovali k Horizontu Události, coz je mimochodem ten nejhorsi nazev pro loď co sem kdy slysel. Hezky mustek, vsechny ty hadice, trubice, klavesnice atd opravdu skvostnych 7 vterin .. Kdyz si odmyslime techto 7 vterin, dostavame davku blitek, vykalu a navstevy tolik analnich der, ze to ani nejde popsat. Radsi bych koukal na sesti denni dokument o tom jak se vyrabi bota, nez musel koukat na tohle. Cas straveny timto, boze nechtejte abych to nazval filmem, to je jak kdybych tvrdil ze se holocaust nikdy nestal. Zaverem chci rict, ze vsichni kdo srovnavaji tohle s Resident Evilem a daji tomuhle lepsi hodnoceni nez odpad, by si meli nechat smazat ucty. Jestli za tenhle paskvil nekdo dostal zaplaceno, tak je to nejvetsi vysmech tyhle branzi. ()

HateBreeder

Již jsem nedoufal v překonání nebo lépe řečeno aspoň ve vyrovnání kvality sci-fi horroru, jakými byly kultovní filmy o vetřelcích. Vetřelci byly do té doby jediným filmem, odehrávajícícm se ve vesmíru, při kterém jsem se poctivě bál ale to již neplatí. Paulu W.S. Andersonovi se podařilo toto prokletí rozbít jedním mocným úderem, zato ale pořádně silným, který rezonuje v mých uších ještě teď. Příběh o vesmírné lodi, která se ztratila ve vesmíru a o skupince kosmonautů, kteří se jí vypraví hledat není moc originální, to je pravda. Jenomže pak se začnou objevovat děsivá fakta o zmizení lodi a hlavně co se dělo na palubě v době jejího zmizení a úsměv mrzne na rtech. Atmosféra je přímo dokonalá, pár nechutných scén je spíše takové zpestření filmu nicméně působivé. herecké obsazení perfektní - nejlepší role Laurence Fishburna, tedy až do příchodu Morphea a Sam Neill je tu k nepoznání - děsivý a tajemný a v závěru potom ukáže svou pravou tvář :) Zatím se jedná o můj nejoblíbenější Andersonův film a já musím pořád myslet na to, že kdyby natočil AVP tak jako Horizont Události ... ()

BoPo

Dobré sci-fi, dobrá atmosféra, dobrí herci. Všetko dobré, ale k výbornému niečo chýbalo. To niečo čo Vás zaujme natoľko, aby ste mali chuť si film pozrieť niekedy znova. ()