Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

bouncer

Podle mého opravdu povedené sci-fi. Obdivoval bych režiséra Andersona pro jeho cit rozložení filmu mezi psychologii postav a triky, ale před tímto filmem i po něm natočil samé akční slátaniny a naprosté propadáky. Jediný jeho film, který bych vřele doporučil, je tento. Především pro fanoušky sci-fi povinnost. ()

Avalon820

Atraktivní prostředí bohužel v tomto případě nijak nezachránilo dosti slabý scénář, jehož příběh se z počátečního, vcelku zajímavého sci-fi mění záhy v samoúčelnou vyvražďovačku, které chybí špetka invence. I to by bylo možné přežít, konec konců - je to styl, ale tak hloupé a trapné vysvětlení bych teda opravdu nečekal. To mělo se sci-fi hororem už tedy hodně málo společného. Za zmínku tedy stojí jen nápad, který zpočátku skutečně zapůsobí, obsazení (byť zde máme pouze typické šablonovité postavy) a prostředí (které, ač jsme jej viděli již tisíckrát, je zde vskutku působivě vyobrazeno). Ve výsledku tedy čistý průměr - neurazí, nenadchne. ()

adamo_znk

Vynikající temný sci-fi horror, u kterého jsem se opravdu dost bál. Velmi originální námět operující se zajímavou myšlenkou co je za hranicemi vesmíru. Ještě dlouho jsem po filmu přemýšlel, kde vlastně ta loď byla. ()

McClane

Těm, co se líbil Vetřelec nebo Sunshine, by se mohl líbit i Event Horizon. V prvních dvou třetinách výborně budovanou atmosféru sráží ne úplně ideální závěr filmu. Kdyby se točilo víc podobnejch filmů, tak bych se vůbec nezlobil. tři a půl hvězdičky. ()

brutale

Výborné scifi, ostro ochutené peklom! Miestami som mal pocit, že Horizont udalostí trošku vykráda Hellraisera, ale nevyčítam to žiadnemu z tvorcov. Príbeh je v celku originálny, výber hercov presný, čo sa odráža v skvelom podaní ich filmových úloh! Film má dynamiku, napätie, atmosféru a ponúka nový galaktico-pekelný filmový zážitok, čo znamená, že vám 95min. ujde ako voda! A ešte jedna vec, keď budete od niekade počuť "LIBERATE TUTAME IX INFERNIS", radšej tam nechoďte! ()

Terva

Paramont Pictures nechá své logo " zmizet " ve vesmíru za úžasného hudebního doprovodu, který má na starost Michael Kamen. V roce 2040 se ztratí kosmická loď Horizont události kdesi za planetou Neptun... v současnosti ( roku 2047 ) je zachycen signál z této lodi a záchranná mise může začít. Je vyslána loď Lewis & Clarke, která má za úkol zjistit, co je z posádkou i lodí Horizont události. Naprosto nádherný je záběr na počátku filmu. Kamera tam prolétá skrze vesmírnou stanici, v pozadí je vidět planeta Země a k tomu všemu se kamera " horizontálně " točí okolo své osy, na větším plátně se vám z toho krásně zatočí hlava. Kameru vedl Adrian Biddle. Ve filmu je zajímavý dialog mezi běloškou a černochem DIALOG : COOPER ( Richard T. Jones ) - Nedáš si něco černého ? STARKOVÁ ( Joely Richardson ) " vztyčí prostředník " COOPER - To je nabídka ? STARKOVÁ - Ne, není ! COOPER - Tak si dej alespoň černý kafe..... Události začínají vysvětlením doktora Weira ( Sam Neill ), o principu fungování motorů Horizontu události. Laicky řečeno : Magnetické pole vyplní úzký proud gravitonů, které naruší časoprostor s Weillovou dynamikou, takže zakřivení bude trvalé a vznikne singularita, která potom..... seru laiky !!! Ve filmu si zahrál i Čech Rober Ježek a to jednoho ze záchranářů. Hudebně zde zazní mimo jiné The B - BOYS, Theme from S.W.A.T. a v neposlední řadě i Prodigy. CITÁT : Liberate tute me ex inferno...... Nádherné psychologické sci - fi se spoustou pěkných trikových záběrů a úžasnou hudbou. .....Neřekl jsem to nikomu, ale tahle loď to stejně věděla ***** ()

CiTrus007

Anderson mě dosti navnadil, nepovedlo se mu to ale dotáhnout. Všechny ty sci-fi serepetičky kolem vesmírného cestování na začátku mě totiž moc potěšily. O to více jsem ale byl zaražen, když mi bylo představeno dějiště zbytku filmu - supermoderní loď, která vypadala temněji a zaostaleji než tunel a jejíž dojem bohužel avízoval i prudký svah v kvalitě celého snímku. V té době se také začaly věci zamotávat do velmi divného halucinačního stavu, až se nakonec celý film přetavil v béčková jatka s malou špetkou sci-fi podtextu, který snad kdysi mohl něco znamenat. Herci v čele s Fishburnem se také bohužel moc nepřetrhli, přesto ale příliš nejdou proti filmu, který je svojí šíleností stejně ke konci neúměrně válcuje. Kameru, scénář i soundtrack bych označil za průměrné - pokračování slibného úvodu se bohužel nekonalo. Horizont událostí je snímkem, který začíná jako sci-fi a končí divně někde úplně jinde - může vás zaujmout. Hledáte-li ale kvalitní sci-fi potravu s hororovými prvky, toto asi vaším šálkem kávy nebude. 4/10 ()

JohnCZ

První dvě třetiny jsou super! Takhle hutnou atmosféru nemá ani Alien. Když jsem to viděl jako dost malej capart, nemohl jsem spát několik dní. Hrozně se mi líbily efekty - líbily se mi tehdy a dnes se mi líbí ještě víc. Zejména design Event Horizon. Má to takové zvláštní kouzlo a dotváří to už tak hutnou atmosféru (trochu mi to připomínalo hru Dead Space). I ten samotný příběh má hodně atraktivní námět a dost dobré provedení. Bohužel závěr (cca posledních 20 minut) to celé docela zabil a udělal z filmu zbytečně brutální frašku. Rozhodně ale nezapomínám na špičkové první dvě třetiny. Škoda, že jinak P. W. S. Anderson točí samé sračky. ()

Seabeast

Horizont události, který je názvem ztracené lodi, si od začátku velmi dobře vede v budování temné atmosféry. Strach z neznáméno, postupné prozkoumávání veliké opuštěné lodi a všudypřítomný neklid vás přikove do pohovky. Budu ale stručný. Abych tam mohl prsknout poslední hvězdu a entuziasticky si zachrochtat, tak by film musel mít ve třičtvrtině o dost víc abstraktního záporáka a taky nádech, protože se zde pohybujeme v tématu jiných dimenzí - dá se z toho vymáčknout větší šťáva. A vůbec, kdyby byl přesně takhle Horizont události pojatý a nepřetavil se v závěru na krvavější akčňák, tak by to byla slast. Takhle je celkový dojem sice skvělý, ale nikterak oslnivý. Smekám za výkony, řemeslnou dotaženost na daný rok a hlavně tu atmošku. ()

m.krudenc

Jeden z mála Sci-Fi filmů (navíc odehrávajících se v kosmické lodi), který mě opravdu dostal. Horizont událostí mi díky své hluboké myšlence vyrazil dech a přikoval ke gauči. Nejtemnější myšlenky a vlastní výčitky se stanou součástí "skutečnosti". Kupodivu mi to nepřišlo až tak "brutální", jak jsem očekával, ale ten pocit, který ve mě po zhlédnutí zůstal, by se brutálním nazvat mohl. ()

svik

Hodnotím za 2.....Naprosto perfektní horor při které se možná ani nedá jíst . Překvapující scény s nenadálým zvratem JÁ OSOBNĚ BÝT NA TÉHLE LODI PŘÍTOMEN TAK SE PO... STRACHY . Herecké obsazení bylo velice pěkně rozložené a co se mi hlavně na filmu líbilo byl skvělý scénář se zajímavým námětem PEKLA. Myslím že se Paul W.S. Anderson v hororech a vůbec v napínavém sci-fi docela vyzná. ()

corpsy

Asi by som sa tu už opakoval, ak by som snímok nazval úžasným sci-fi hororom, ktorý dýcha neskutočne skľúčujúco podanou atmosférou, ktorú doplňuje rázny elektronický soundtrack. Popri VOTRELCOVI je toto to najlepšie, čo si v tomto subžánri ( posádka vesmírnej lode v ohrození neznámou silou ) dokážete predstaviť. A vyzerá to tak, že aj režisér nechal na filme všetku svoju genialitu. ()

Astaroth12

Aj keď poslednej dobe sa sústreďujem na celkom iný druh žánru ale bavil som sa.Hneď musím zdôrazniť lakačky,no pár krát som sa skoro posral.Naozaj boli vždy tam kde som ich nečakal.Keď chodili po chodbách tej lodi,bolo to temné,lebo ani len netuším či od niekade niečo nevybehne,Posádka záčina šalieť ale ani sa nečudujem,temné chodby,často prichádzajúce prízraky,preludy alebo halucinácie.Veľmi temné,strašidelné a dobre spracované.Čakal som niečo ako je Alien ale toto je dosť odlišné preto to bolo pre mňa prekvapenie čo som práve videl a má to v sebe aj originalitu.Ani Votrelec,Predátor či Vec to nieje ale toto disponuje inou silou a môžem povedať nie menej zaujímavou.A aj herci dobre zapadli do deja a nesmierne sa sem hodili. ()

Kryton

Docela psychárna tohle vidět v 13ti letech. I ted si to občas zkouknu. Výborná atmosféra a téma Jiné zlé dimenze. ()

mis-ko

Nedocenený skvost sci-fi hororu. Tento film je takmer bezchybný, postupne buduje atmosféru tajomna, ktoré zrazu pretaví do teroru aby to všetko skončilo brutálnou vyvražďovačkou. A predstavte si, všetko to do seba perfektne zapadá!! Kozmicky chladná hudba Michaela Kamena v podaní britských elektronikov Orbital výborne dokresľuje temnú atmosféru filmu. ()

baribal

Na poprvé skvělý horor, "na pokaždé příště" skvělé sci-fi. Paradoxně vnímání filmu jako sci-fi mystery z něj dělá mnohem lepší dílo. Sice nikterak originální prostředí vesmíru, kde Vás nikdo neuslyší křičet, ale je vidět že i Anderson umí svojí troškou do mlýna přispět. Dnes už klasika. ()

Zayl

Sci-Fi film mísící do sebe prvky hororu. Na svou dobu perfektní vizuální koncert podpořen o dobrou zvukovou složku. Nicméně se neubráním srovnání s Vetřelcem, kterého mi tento film do své druhé poloviny připomínal. Bohužel s příchodem druhé poloviny vykrystalizuje do čisté akční podoby a uštědří nám několik nelogických kopanců. Nevyhnulo se ani tradičnímu problému - nikdo nedostal dostatečně velký prostor, tudíž sžití s postavami neexistuje. Konec je pak udělán až moc lacině, což je škoda, protože po povedeném startu pokazit takto druhou polovinu, která vyústí do béčkového finále, zamrzí. Zůstala jen atmosféra, která Horizont události udržela v průměrných vodách. ()

agentmiky

Na film jsem se těšil už dlouhou dobu,neboť jsem ho už jednou viděl,ale to bylo před pár lety a chtěl jsem si osvěžit vzpomínky.Horizont události je pro mě jeden z nejlepších hororových sci-fi snímků celé historie.Ty tzv.lekačky z něj dělají mnohonásobně lepší film.Nechce se mi to srovnávat s Vetřelcem nebo jemu podobnými filmy,a to proto,že Horizont je od nich trochu odlišný.Je zde výborná hudba,která se vám zarývá až do morku kostí.O hereckém obsazení snad ani nemusím mluvit,protože je skvělé.Hlavně Sam Neill,protože se jeho postava mění.Kdo nechápe,ať se podívá.Konec také překvapivý.Za mě dávám 80% ()

zdepapepa

V mých očích kdysi absolutně legendární film. Oči mám starší, více analytické, takže už lehce ubyla děsivost díky chování hlavních hrdinů (v mysli vyskočí např. mladší Prometheus), pořád je to ale vynikající horor. "Temná minulost" je vděčné téma, film však nejvíce dominuje v atmosféře a ví přesně, kdy ukázat nějaké to násilí a kdy naopak nechat diváka, aby si dokreslil v hlavě. ()