Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

predators

EH je napínavé, technicky dokonalé(na svou dobu), temné a tajemné sci-fi, kterému už scházejí jenom ti vetřelci a nebylo by co řešit. Ale!!! To by bylo moc jednoduché! Tady člověk musí trochu přemýšlet, co že to vlastně napadlo loď Event Horizon a jaká skrývá tajemství. No, a když přičtu hustou atmosféru, tak už nám k plnému počtu nic nechybí. 77% ()

Slartibarkfast

Trochu jsem čekal spíše tajemnou a mysteriózní výpravu za hranice časoprostoru a nakonec se z toho vyklubala jen čistá sci-fi vyvražďovačka na jedné (dvou) osamělé lodi v kosmu ve stylu Vetřelce, až na to, že tam vetřelec nebyl. Prostý horrůrek, který sází na litry krve, klaustrofobické pocity stísněnosti a toho, že není kam utéct. Při několika scénách jsem opravdu vyprskl smíchy, takže bych za sebe potvrdil i jistý komediální nádech, ale to asi autor nezamýšlel. Trochu mi tam vadily příliš přehnané scény a té krve v nich bylo až příliš. Na druhou stranu bych rád pochválil masky, které mi tu občas připomínali Hellraisera. Sečteno, podtrženo.. 60% ()

Tomco

Nestabilný film - raz hore, raz dole a potom už len dole. V mojom prípade veľmi priemerná záležitosť. 50% ()

eLeR

No, radšej by som chcela byť v posádke Louis and Clarke ako v Event Horizon. Jednoznačne. Prvá polovica mysteriózne sci-fi a druhá sci-fi horor. Vizuálne miestami zaujímavé, atmosféra slušne napätá, škoda, že to potom ku koncu bola len obyčajná zabíjačka ... ale vydržala som do konca a to je hlavné. Vzhľadom k roku výroby celkom slušné. ()

Willy Kufalt

Zdařilé vizuální triky, dobře vybudovaná atmosféra, celkem slibná první půlhodina... nicméně pokud jde o obsah v podobě série zvláštních horrorových událostí v kosmické lodi letící vesmírem, musím k tomu připsat rovněž čím dál menší zájem z mé strany. Ještě po hodině jsem si řekl, že tu zbylou třetinu nějak dokoukám, přestože mě to neoslovilo, počkám na závěr a rozhodnu se mezi 2 a 3 hvězdičkami. Jenomže s každou další minutou pak ten děj naráz padal do nechtěné frašky šílených zvratů a přemrštěně akčního tempa v takové kadenci, že postupně tvůrci Horizontu události pro mě doslova spláchli za sebou i všechno to povedené. No nic, už jsem se několikrát přesvědčil, že sci-fi kombinované s horrorem nejsou pro mě, čest výjimkám. Ale tohle mi připadalo k závěru zcela tristní i v rámci sci-fi horrorového subžánru. Sorry.. [30%] ()

Claw

Obecně moc klasická sci-fi nemusím. Ten žánr mi nesedí. Přijde mi nenápaditý, je pořád o tom stejným dokola, nejde tam nic pořádného vymyslet... No, a to je právě ta perlička na téhle výjimce, která mne fakt dostala... Většina stopáže filmu se tváří úplně klasicky a typicky pro daný žánr. Kdesi byla tajná raketa ve vesmíru, pak zmizela, teď se náhle objevila, máme nějaký zvukový záznam, který pokládá spíš další otázky... No poletíme se tam podívat. Z toho jeden z posádky prostě vyčnívá, protože není členem, ale vynálezcem té podivné kosmické lodi. Klasika, pořád to stejné dokola říkal jsem si. A co tam najdou, buď nic anebo mimozemšťany. Jenže to jsem se pletl!! Film mě držel celou dobu díky dobrým hereckým výkonům a velmi zajímavou výtvarnou stránkou. A když se začalo zjišťovat, "co tam vlastně je", tak jsem si říkal "To je mazec!! Poslední třetina filmu je doslova... peklo... Jednoznačný vrchol tvorby Paula Andersona, i když učenci z oboru fyziky by asi nesouhlasili… /80%/ ()

Vitason

S Horizontem události je to těžké. Na jedné straně stojí povedená výprava a solidní triky a na druhé straně lekačky, které vycházejí pouze ze střihu a které vystrkují drápky každých pět minut. Jenže to má asi stejný účinek, jako když na vás v kině každou minutu bafne kamarád z vedlejšího sedadla. Poprvé se možná leknete, podruhé se pousmějete, potřetí se pousmějete a doufáte, že už toho nechá a při čtvrtém bafnutí už hledáte nadávky, kterými ho počastujete. Podobné protiklady jsou i v hereckých výkonech. Sam Neil předvedl dobrou práci a líbil se mi i Lucius... tedy Jason Issacs, ale Laurence Fishburne mi přišel hrozně znuděný a možná film pojal jen jako trénink na Matrix, kde mělo jeho vesmírné plavidlo skoro stejný dizajn. Kdybych to měl nějak shrnout, tak mi to lépe než na 3* nevychází, protože Horizontu události chybí výraznější tah na branku, který by pomohl atmosféře, která po chvíli upadne do stereotypu. ()

Bachy

Ale prdlajs první a druhá půlka. Regulérní hovadina je to vod začátku, jenom to možná tolik nevadí. ()

klerik

SOLARIS+GUĽA So Solarisom sa dajú robiť veci... buď niekto napíše (sakra podobnú) knihu Sféra (Guľa), ktorú niekto sfilmuje, alebo nemehlo ako Paul W. S. Anderson všetkých prekvapí a natočí nadupaný klaustrofobický scifi horor, ktorý má (pre scifistov) dosť známu zápletku. Výtvarná stránka a nechutnosti výborne dopomáhajú vytvoriť desivú atmosferu a na krvavé bublinky v beztiaži, len tak niekto nezabudne. Jediné čo môžem vytknúť, je scenár, ktorý hlavne v závere, kvôli zvýšeniu obrátok desivosti, šliape až príliš na psycho-magorickú strunu... ()

Chrustyn

Zdařilý sci-fi horůrek, který má sice pomalejší rozjezd ale na druhou stranu velice povedenou atmosféru a pár slušných krvavých scének. ()

SeBig

Výbornej soundtrack, ale to vždycky Paul umí vybrat do svých filmů. Herci taky sypmatyčtí. Skvělá lekačka. Ale myslím že Resident Evil byl lepší. Skvělej nápad hlavně s tím Neptunem atd. ()

iamek

Ze začátku měl snímek naprosto hustou atmosféru, ale v druhé polovině se všechno zvrhlo v nudnou béčkovou vyvražďovačku a to Horizontu události uškodilo. Režie je jako vždycky od Paula Andersona vynikajicí a casting se taky docela povedl. Škoda, že se snímek v půlce tak dramaticky změnil. Nejlepší na celém snímku byl nadupaný soundtrack od Michael Kamena. Naprosto bezchybné. ()

Scalpelexis

Solidní horror, který drží tak 1/2 filmu výbornou atmosféru a poté se krapet zvrhne. Nápad není špatný, zápletka je slušně vykonstruovaná, interiéry Horizontu události jsou správně temný a krví profláklý a my jen čekáme, až přijde to oné zlo. Jak jsem zmínil..dusivá atmosféra je alfou a omegou snímku a když se začne s koncem rozpadat a přijde typický van Dammovský rozuzlení, tak vše spěje k horizontu hlouposti. Nemůžu dát více jak 3*, i když je třeba uznat, že potenciál to mělo obrovský. ()

lola3121

Scifíčko ve stylu Vetřelce střižený hororovou vyvražďovačkou za pomoci pilek na železo, kleští a všeho co je po ruce, to vše hojně zalévané litry krve. Pro milovníky žánru určitě lahůdka, ale já se chvílemi smála tam, kde to asi tvůrci nezamýšleli jako komedii. Příště asi zůstanu u svých mysteriozních thrillerů a nebudu se pouštět do vesmírných prostor, které pro mě (jak jsem zjistila) nejsou to pravé. Aspoň v tomhle filmu určitě ne. ()

Flakotaso

Tento podžánr filmů, odehrávajících se na vesmírné lodi, mám moc rád. Většinou se vyznačují výbornou atmosférou, sympatickým týmem a občasnými vtípky (třeba když se ten černoch vrací zpátky z vesmíru, kam ho odhodil výbuch, uvidí přes okno zkrvaveného Neilla a stačí zařvat jenom "what the fuck!?", tak jsem se skoro potrhal smíchy :). Tohle všechno má i Horizont události, navíc je obohacen o hodně vysokou krvavost a jako vždy bezchybného Sama Neilla. ()

Jinny

Opravdu jsem nevěděla, co si myslet. Scénář je na hadry a přitom má dobrý nápad. Nápad není originální a přitom je zpracovaný dobře. Zpracování odpovídá sci-fi a přitom je to horor. Inspiroval se Vesmírnou odyseou nebo Vetřelcem? Je pohádkář Lucas lepší než drsoň Anderson? Nevím, mám cool schízu. ()

honajz

Velmi dobře rozjetý a atmosférický začátek se začne po polovině filmu živit na mnoha klišé, čímž jde celé napětí do kopru, a film jen tak tak zadýchaně doklopýtá do cíle. ()

poz3n

Nezbývá mi, než se připojit k ostatním. Úvodní polovina je překvapivě dobrá a hustá filmařina, při které jsem několikrát zalitoval, že jsem si film pustil sám ve večerních hodinách. Druhá část se nám bortí do černé díry a pohlcuje všechno to suprové, kvalitní a cool, co Anderson dokázal v první části vypracovat. Nemluvě o tom, že potenciál příběhu byl určitě daleko větší. Ale když si chcete večer lehce nadělat do kalhot a užít si trochu toho strašidelného vesmírného prostoru, není to úplně špatná volba. 6/10 ()

eraserhead666

Spojíte-li sci-fi a horor, nedostanete ani prvního Vetřelce (čisté sci-fi), ani druhé Vetřelce (akční sci-fi) ale Horizont Události. I když je pravda, že zde toho hororu mohlo být ještě o trošičku více. Ve filmu o kosmické lodi, která se dostane do pekla a vrátí zpět, by se to jak hodilo, tak i nabízelo. Jo, v devadesátým sedmým ještě Anderson dokázal natočit zajímavý film, ne jen exhibici všeho, jen ne filmových schopností jako teď. ()