Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

play@peace

Seriál ve všech ohledech strčí do kapsy katastrofická Rodinná pouta. Ale to pořád nestačí, aby se na to dalo koukat. A ještě k tomu Kotek, který tady navíc hraje strašnýho rozmazlenýho parchanta. ()

Thorian odpad!

O novácké seriálové tvorbě je škoda se rozepisovat, slovíčko "odpad!" ji charakterizuje dokonale. Pojišťovna štěstí je přesně takovým typem odporně odpudivého odpadu, a proto si zaslouží být poslána tam, kam patří. Perlička na závěr: víte co řekl Jiří Adamec o natáčení třetí řady tohoto seriálu? Něco ve stylu "No, víte, myslím si, že Pojiš'tovna vůbec netrpí syndromem nastavované kaše a že to vlastně bude skvělé jako ty původní řady." (Nepřesná citace z Volejte novu.) Znáte to - komu není rady... ()

Killy odpad!

Tak začátek první řady jsem spolu s babičkou ještě jakž takž přetrpěla a seriál bych zřejmě ohodnotila dvěma slabšími hvězdičkami. Co však ale přišlo pak (a pokračovalo bohužel až do konce seriálu) se nedá popsat slovy. Protagonisté umírali jeden po druhém, hlavní hrdinka neustále těhotná, Etzler který se stará o čím dál tím víc dětí (koncem jich tuším bylo 5, možná 6) byl synonymem pro dokonalého muže. Stejně tak Kačenka - dokonalá žena, krásná, inteligentní, bohatá...co spí s otcem svého exmanžela, pak se svým doktorem, pak s milionářem a nakonec skončí s pasáčkem vepřů a stále je stejně dokonalá. Děj měl být napínavý, působil však spíš jako zoufalá snaha o udržení diváka. Tenhle seriál hodnotím jako totální odpad protože je to zesměšnění všech herců kteří se na něm podílí (no, všech možná ne, od Kačenky Brožové jsem víc nečekala) ()

psycholog odpad!

Stejný blaf jako ulice či ordinace, ale i tady najdeme nějaké plus. Zejména Bareše, které ho považuju za toho lepšího herce. Vymaštěná Brožová, která svou roli opravdu cítí a cítí s ní dále. Ona je ta největší chyba v dějinách seriálu. Etzlera nemám rád a že si ho strká Pavlásková do těch svých naprosto špatných až úděsných filmů, jenom potvrzuje jak je špatný. Adamec stárne a je to vidět, točí čím dál horší kousky a začínám na jeho "nováckost" být alergickej. Tak nám nějak zapadl do té tlusté bedny plné neumělců a stále se nám víc a víc doplňuje. Za chvíli to praskne!! ()

petch odpad!

Připraven na vše, s odhodláním vydržet, aby hodnocení bylo objektivní. Bohužel ani smrad na pitevně není tak hroznej jako toto dílo, bliju z toho doteď. Tohle by se mělo vysílat jen po třetí hodině raní bez zvuku a obrazu. ()

qwxyz

Každý má přeci právo na názor a dokáži respektovat, že se něco někomu líbí a něco ne. Stejně tak mám toto právo i já. Seriál je dost "suchý" a chybí tomu jakýkoliv šmrnc, těžko bych se vydržel koukat déle. 29% ()

LukasCL

1 hvězdičku za Nikol Štíbrovou, pro kterou jsem měl vždycky slabost. Tento seriál netrpí naštěstí jako Ordinace nebo Ulice svou nekonečností, ale přesto nepatří do kategorie, které holduji. ()

baby1978

S odchodem Aleny Antalové klesla sledovanost a poslední série se dohrávala z povinnosti, když už se rozhodli, že napíší scénář a natočí další díly. Brožová tam hraje samu sebe, Štíbrová je snesitelná a má nenáročnou roli, Ochotská je pouhá šmíra, jako moderátorka zpráv mi sedí mnohem víc. Schneiderová jen tupě odříká texty a odehraje co se jí řekne. Jediný, který je tam něco platný je Etzler. ()

LuccaS27 odpad!

"Ježíšmankote :-D" opravdu nepovedená "telenovela", vlastně co to je??? To tam jako řešej mezilidské vztahy? ()

Keledaia odpad!

Proč proboha tohle pořád někdo vymejšlí? Válku proti debilním seriálům, pro jejich absolutní převahu, nelze vyhrát. ()

iribis odpad!

Strašný seriál z dílny strašné televizní stanice - telenovela po česku stejně jako rodinná pouta - odpad. ()

Geralt66

Tak tento seriál mě za srdce nechytnul. Nejni to tak upe špatné, ale jo vlastně je. Koukal jsem ale nedokoukal. Nešlo to, přitom se tam objevili ti nej herci v ČR. Jednotlivé epizodky se dají ale jako celek, třeba jeden díl, ne ne. ()