Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

saaaky

" Na rozcestí osudu ... " Nespočetněkrát jsem vídal tuto písničku večer co večer u televize. Sem tam jsem se na některé díly i podíval a musím říci, od srdce, že některé díly jsou vydařené více, některé méně. Někdy se člověk i baví, někdy je ale spíše pohoršen vynucenými a " vyusmívanými " scénami a spíše se diví, čeho jsou ještě někteří režiséři schopni. Proto velmi slabé dvě hvězdičky s velkým ALE. Některé díly jsou totiž vyloženou sračkou. ()

Tweetak odpad!

První 4 díly se daly s tunou jídla na koleni dokoukat, potom, když jsem zjistil, že tam hrají asi 4 lidé a to ještě velice nudně, tak jsem se na to vykašlal. 2% ()

ajlonka odpad!

Původně jsem hvězdiček dala víc, ale po uplynutí nějaké doby jsem svůj názor přehodnotila. První řada, prvních pár dílu vypadalo snad zajímavě. O čem je to dál? Co to k sakru je? ()

Saprofag odpad!

Fíha. To je jedna z věcí, proč jsem rád, že jsem se zaregistroval. Mohu se beztrestně všem těmhle kvalitním :D dílům - POMSTÍT!!!! Velebnosti ... :D. Dle hodnocení, vidím, že to snad u nás ještě není takovej průser, ALE! Proč se potom hlavně takovým věcem u nás v televizi daří? Protože se jim daří i jinde. Bohužel je na světě prostě víc blbejch :D. Ne já nechci nikoho urazit. Nakonec vlastně musím být rád, že mě občas manželka s těmito nehoráznostmi terorizuje. Uvědomuji si potom, jak bychom si měli vážit těch kvalitnějších věcí. Všechny tyto seriály apod. bychom klidně mohli přirovnat k vaření pejska s kočičkou. Dáme tam všechno a raději hodně. No a potom nám je tuze zle (rozuměj kurevsky :). Z jednoho komentáře zde jsem se dozvěděl, že jméno té osvícené ženy, která tvoří nebo tvořila "scénáře", je paní Papoušková. To tedy musí být ale ... no ... žena s velkým P. :D Pusťte si radši něco pořádnýho a u tohohle se můžem zasmát těm, co to žerou. Bohužel jich pár znám. Šup s tím do koše! ()

NSN

Pochmurný, ale propracovaný. Líný tempo, hodně životních tragičností, unylost. Nedá se při tom relaxovat, pouze se ládovat dobře zahraným pesimismem. ()

Mar_Mar

Nevím proč, ale Pojišťovna štěstí mi, jako jediný seriál, tak nějak přirostl k srdci. Asi proto, že byl jeden z těch prvních a děje se odehrávali v opravdových bytech, ne v "Ikeových studiích". A Alenu Antalovou mám ráda pro její přirozenost. ()

mcamino odpad!

Už ten název ve mě vyvolává panickou hrůzu, nikdy jsem nepřekousl zařazení tohoto odpadu do vysílání TV. ()

Antal89

Ze začátku to byl velmi podnětný, dramaticky, někdy až odpočinkový seriál, který podtrhly i herecké výkony Aleny Antálové a Miroslava Etzlera, kteří oba se v době krize středního věku našli v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, přesto však boj nevzdali a rozhodli se spolu strávit zbytek života. Jak už to tak bývá, tak je lepší v nejlepším zkončit. To by však nesměl být seriál produkován TV Nova v době, kdy u nás tato televize začala rozvíjet soap operu a nekonečnost děje. Po třetí sérii již pro mě seriál ztratil na atraktivitě a celé mi to přišlo už jen jako protahování jedné dlouhé agonie, z počátku perfektně vypracovaného seriálu. Seriál nakonec padl, ale díky původní sérii 13 dílů už možná nezapadne. Na to jak vlastně definitivně skončil si už však nejspíš nikdo již nebude ani pamatovat. ()

pindruche odpad!

Po letech měním ze dvou hvězd na odpad, kde je to štěstí? Asi to chtělo jiný název, zoufalství, deprese. A ta příšerná tklivá hudba tomu ještě přidává. ()

J.o.h.n.ny

Zatím, po druhém dílu, příběh sice nic moc. Původně jsem chtěl dát 3* za herecké výkony. Ale u "výkonů mladistvích" herců a některých dospělých jdu raději na dvě. A ty rozhovory mají blízko i k Rodinným poutům. Ale jak to tak vidím, tak hodncení možná i klesne, pokud pan scénarista nepřevapí. ()