Agent Mason Storm (Steven Seagal) odhalil spojení vysoce postavených politiků s mafií. Protože se nechtěl nechat zastavit v boji proti korupci, zločinci připravili krutou pomstu - skupina vrahů přepadla jeho rodinu a Masonova manželka je zastřelena. Také agenta považují za mrtvého. Mason Storm však žije. Bude trvat velmi dlouho, než se pustí do hledání vrahů. Potom už jej však nic nezastaví. Detektiv Mason Storm pořídí usvědčující videozáznam schůzky neznámého poslance se zločineckým podsvětím, na níž se domlouvá vražda senátora Campbella, po jehož křesle poslanec touží. Zločinci však Storma odhalí, a aby získali videokazetu, vyvraždí celou Stormovu rodinu. Nevšimnou si však, že syn stačil uprchnout. Vážně zraněný Storm, oficiálně prohlášený za mrtvého, upadne do kómatu. Zatímco zkorumpovaný kapitán Huiland se pokusí Stormovu památku pošpinit, jeho kolega a přítel O´Malley zachrání usvědčující videozáznam a zajistí, aby byl Storm inkognito převezen do bezpečí, kde by se případně mohl uzdravit. Storm se po sedmi letech probere z kómatu. Mafiáni se to ale dozvědí a ihned se ho pokoušejí zabít. Storma zachrání zdravotní sestra Andy Stewartová, která ho ukryje. Detektiv se postupně uzdravuje a fyzicky i psychicky se připravuje k odplatě a odhalení spiknutí. Andy a Storm se do sebe brzy zamilují. Zločinci však stahují smyčku kolem Storma a likvidují všechny, kteří překážejí. Storm naváže kontakt s O´Malleym a posílen zjištěním, že jeho syn přežil, začíná tvrdě usilovat o naplnění spravedlnosti. (Magic Box)

Torgal

Strašne dlho trvá kedy už Steven začne lámať ruky, a keď už konečne začne, tak to vyzerá dosť trápne. Celkovo strašne prázdny scenár filmu tiež moc nepridal. Vždy je to ale omnoho lepšie než posledné Seagolovky. 5/10 ()

Schlierkamp

Americký akční film v hlavní roli se S. Seagalem představujícího nekompromisního policistu Masona Storma. Tento akční hrdina se zaplete s nebezpečným politikem Vernonem Trentem (W. Sadler), který neváhal odstranit svého konkurenta, aby se dostal na jeho senátorské křeslo a také si dovolil vyslat zabijáky v podobě podplacených policistů a Masonových bývalých kolegů na Stormovu rodinu. Ti zastihli Storma zrovna v milostném opojení s manželkou, kterou zabili, a Seagal utrpěl v přestřelce vážná zranění, díky nimž strávil sedm let v nemocnici v komatu. Po probuzení se musel bránit Trentovým zabijákům, kteří se o oživnutí nežádoucího svědka ihned dozvěděli a s pomocí zdravotní sestry Andy (Seagalova tehdejší manželka K. LeBrock) se mu podařilo uprchnout a skrýt se na bezpečném místě. Po náročném tréninku, díky němuž získal své někdejší fyzické schopnosti a bojovou zdatnost, se neohroženě pustil do likvidace nepřátel, a pochopitelně senátora Trenta si nechal na konec. Velmi mě pobavila scéna, kdy se Seagalovi s Andy podařilo uprchnout pronásledovatelům v malém rozstříleném terénním vozidle, které ihned bez problémů během půl minuty vyměnil s partou černošských mladíků za upravený sportovní vůz Chevrolet Camaro (?) a mladíci si ještě pochvalovali, jak výhodný obchod uzavřeli. V roli jednoho z bývalých Stormových kolegů, kteří se dali na dráhu zločinu a za každou cenu chtěli zázrakem přeživšího Seagala zabít, se objevila známá indiánská tvář B. Richmonda. Z celkového pohledu nenabízí film B. Malmutha nic výrazného, co by se v podobných typech akčních filmů už neobjevilo, avšak Seagalovy filmy z první poloviny 90. let patří i díky Seagalově osobnosti k nejatraktivnějším snímkům svého žánru. ()

dalziel

To lepšie od Seagala.Vtedy sme chodili na Seagala a basta.Nikto nič extra nečakal.Boriadne bojovky a nejaký ten happyend. "Zlaté časy kinematografie" :-D Stojíme prtí spoustě zbraní,ale mi je porazíme.Máme totiž převahu ducha. ()

Werde

Jeden z nejlepších Segalových kousků.. V mládí zkouknuto 1000krát. A jsem rád, že když si to pustím dnes, že se bavím stejně.. ()

Armin82

No na rovinu,všichni víme,že pokud byl Van Damme béčkovej herec,tak Steven Seagal už byl spíše céčkovej,ale za prvních 6 filmů se určitě stydět nemusel.A podle mýho jsou Přepadení v pacifiku a Těžko ho zabít vůbec jeho nejlepšími a jen škoda,že mu to nevydrželo... pak už to nebylo nic moc :(Co se týče tohohle filmu,tak musim říct,že se mi líbil scénář i hudba a mělo to všechno co správnej 90tkovej akčňák má mít :)A ani tomu nemám moc co vytknout,podle mě je tohle koukatelná věcička a já si jí cenim na 70% ... ()

Psycho.R

Klasický postavičky konce 80. let, Steven se svým pověstným copánkem atd. Chtěl jsem dát 2* s tím, že jsem nechtěl dojít ke srovnávání současný tvorby, ale nejde to. Sice natočil lepší filmy, ale ty 3 mu dam. Ale příště až někomu nacpe bouchačku do tlamy... tak ať střílí :-D ()

danny_21

Tohle byla Seagolovka podle mustru, kterou jsem měl rád. Nasranej polda / agent nastoupí na všechny dacany aikidem, a hošani létají se zlomenýma údama. Steve ve formě, ne jak po týdnu ve fastfoodu, je rychlej, nekompromisní, užíval si to a já s ním, pro tohle byl tenkrát můj favorit - 60 % ()

Mik_e

Tenhle film je pro mě trochu srdcovka, jako malej jsem ho viděl mnohokrát. Seagal v nejlepší formě, tou dobou ještě docela charismatický. Mělo to spád, v rámci možností originální scénář, bitky byly co vím docela slušný. Jinak mi v hlavě uvízly v podstatě jen dvě věci, docela brutální úvod a zrůdný český dabing, ale za to film těžko může. Bylo to fajn, čtvrtá jvězda z nostalgie, dnes už mě to ale neláká...ostatně jako 90 procent jeho tvorby. Čest vyjímkám Boeing 747 a Přepadení v Pacifiku. UPDATE - viděno znovu, funguje spolehlivě i po letech. Když pomineme hloupý fakt, že takhle by se měl jmenovat každý jeho film :), je to Seagalova nejlepší jízda po Nicovi a Přepadení v Pacifiku. ()

bearmeedek

Patří k prvním jeho filmům. Stará klasika vyšperkovaná bojovým uměním. A Seagal se zde nevyhýbá ani sexu. Nejen za to bod navíc. ()

boni

Jen těžko bychom hledali film, na který sedí označení "béčko" víc než na Těžko ho zabít. Příběh je relativně ohraný, scény často hodně přehnané a herecké výkony téměř nulové. Já to ale dokážu takovémuhle filmu odpustit, nenudil jsem se, svižně to ubíhalo a bojové scény byly kvalitní. ()

RajAthen

Za mě neskutečně egoistický a sebestředný film, který je za hranou sebeparodie, ale bohužel se bere smrtelně vážně. Zároveň dokáži pochopit, že leckterý pán tvorstva prostě rád naskočí na vlak představy, kdy je nejdokonalejší člověk/milenec/bojovník/manžel/otec/detektiv vždy pánem situace a sestra v nemocnici se do něj zamiluje na základě toho, jak mužně leží v bezvědomí a roste mu kozina na bradě. Zkrátka film na jedno shlédnutí se zvážením, zda jste cílové publikum. ()

rublik05

Těžko ho zabít se nese v podobném duchu, jako předchozí Seagalův snímek Nico. Seagal je ve své tradiční roli, své protivníky likviduje bez nějakých větších problémů, povedlo se hned několik výborných akčních scén. Příběh má bohužel i přes svůj potenciál mnoho chyb a logických mezer, trochu zvláštní je i závěrečné zakončení. Co se týká zpracování, zde filmaři odvedli kvalitní práci, chválím kameru, střih a také hudbu. Akční scény rovněž ujdou, osobně bych ale ocenil výraznější záporáky. Celkově je Těžko ho zabít příjemný akčňák, na který se i po těch letech pěkně dívá. 6/10. ()

Likan7

Než se film rozjede, je půlka pryč. než se nám představí fantasticky vypadající Kelly LeBrock v přiléhavých minišatech, je půl filmu pryč, proč na to vlastně teda koukat? Snad jen na tu Kelly, která byla tehdy absolutně top. Akce neoslni logicky dnes, ale přijde mi, že nemohla oslňovat ani v roce 1990, nebo však nikoho tehdy nebilo do očí, že to Seagal dostal 2x od nějaké brokovnice nebo něčeho podobného a nejen že přežil, ale po první ráně ještě vstal a vyklidlil pár nepřátel? ()

Nix

Tenhle film taky patří mezi to lepší, co Seagal nabízí. Je to takový typický revenge 90.tkový film, kde zabijou manželku a Stevena, ale on se z komatu probere a jde si pro pomstu. Akce je tu dost a je dobře zpracovaná, zase tu fighty nejsou nesmyslný a celkem choreograficky nenáročný a ve výsledku efektivní. Tohle by šlo. ()