Pán šelem

The Beastmaster

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA / Západní Německo, 1982, 118 min (Director's cut: 90 min)

Don Coscarelli

John Alcott

Lee Holdridge

Roy Watts

Scénografie:

Conrad E. Angone

Kostýmy:

Betty Pecha Madden

Další z 80´ conanovek, která ale oproti jiným není ani dnes odkázaná na pouhou milosrdnou strunu nostalgie, protože i přes své nízko rozpočtové zázemí a jednoduchý děj nabízí dobrodružství, mající hlavu a patu, sympatické hrdiny (Tanya Robertsová ve slušivém mini sukýnkovém outfitu) a především disponuje obdivuhodnou schopností Dona Coscarelliho z minima vytěžit maximum (dobrá volba exteriérů, pěkně vyvedené kulisy, výborná práce se zvířaty). Skutečně bych nevěřil, že i dnes mne film bude bavit způsobem, jakým na mne působil v dětství. II Scénář: Don Coscarelli, Paul Pepperman (volně podle původního sci-fi románu THE BEAST MASTER Andre Nortona). Hudba: Lee Holdridge. 75%(20.10.2010)

Vezměte si Jestřábí ženu, uberte napětí, cit pro historii, hezkou krajinu a dobré herce, přidejte parádní záběry lasiček, pumy a dravce, trochu násilí abychom tuhle pohádku oddělili od dětí, naštěstí i trochu solidní erotiky, špatné herecké výkony a přeplácanost veškerého děje, a dostanete západoněmeckou blbost s americkým kapitálem.(17.7.2017)

Tenhle film je opravdu bomba, nenechte se odradit nízkým hodnocením! Nedosahuje sice kvalit Barbara Conana, ale i přesto jde o velmi zdařilé fantasy. Některé scény ve filmu jsou sice k pousmání, ale atmosféra je celkově nadprůměrná. Nevím jak ostatní, ale já si zamiloval ty dvě fretky, byly roztomilé. Zajímavý byl i nápad s těmi humanoidními tvory, co Pánovi šelem pomáhali v závěrečné bitvě.(7.10.2006)

Jeden z nejuchvatnějších filmů mým dětských let. Hrdina, jehož přátelé jsou zvířata, a to moc pěkná zvířata. Pocit bezpečí to vám tento film rozhodně dá. Pěkná hudba, prostředí, ta doba, nevím, mne zaujal naprosto jednoznačně. A i když je to už pěkná řádka let, vzpomínam na tento snímek stále s dobrým pocitem. No nic asi se na něho půjdu po pár letech zase kouknout.(5.2.2010)

Další fantasy filmek kde očividně tvůrci neměli dost finančních prostředků. Kde exotickou černou šelmu očividně zaskočil obyčejný, přemalovaný tygr ale když nebudete brát Pána šelem přiliš vážně, nebude vám to vadit jako to nevadilo mě. Tahle vyloženě béčková conanovina mě skoro vůbec nenudila a její hrdina je vyloženě originální. Kolik fantasy hrdinů mluví s fretkami (Kódo a Pódo):))(16.9.2008)

• - Režisér Don Coscarelli sa rozhodol zasadiť príbeh do obdobia doby bronzovej, pretože bol veľkým fanúšikom herca Stevea Reevesa, tvorcu špeciálnych efektov Raya Harryhausena a subžánru "sword and sandal". Ten dominoval v Taliansku v rokoch 1958 - 1965 a vyznačoval sa zobrazovaním historických a biblických eposov, tzv. kostýmových drám. (beso74)

• - Film The Beastmaster byl natočen podle románu z roku 1959 "The Beast Master" od Andre Nortona. (Beastmaster4)

• - Darův černý tygr je ve skutečnosti obyčejný pruhovaný tygr obarvený na černo. Když se tygr napil, tak se mu barva smyla, proto jsou kolem huby vidět jeho přirozené pruhy. (mi-ib)