Ono je těžké mít revoluční scénář, když ve finále kluci buď vyhrají nebo prohrají a jiná varianta není. A to mezi tím je více než solidní. Cepování hráčů, trocha životní filozofie, naťuknutá rasová segragace středních škol USA, problémy se systémem školství jako takovým apod. Je tam toho docela dost a Samuel L. Jackson je tak akorát tvrdý, nekompromisní a zároveň emocionální trenér, který to suprově drží pokupě. Na sportovní film skvělé, jinak lepší průměr.(28.9.2014)

Oproti ostatním filmům o sportu, tady není hra týmu jednou nahoře a jednou dole. Ta je totiž od příchodu Cartera pořád nahoře. Ti, kdo jsou jako na houpačce, jsou sami lidé a hráči především. Samuel L. Jackson opět v roli drsného mravokárce, který zachraňuje nevinné hříšníky z Dálnice do pekel. A válí, setsakra válí.(4.5.2012)

A jsou tady zase: rozhádaní autsajdři, kteří mají mizerné výsledky při honbě za kulatým nesmyslem a potřebují být spaseni veleschopným a všehoschopným trenérem. Aneb jak z nedisciplinovaných, vulgárních, tupých ksindlů vychovat perfektně týmově fungující, slušně vychované a po vzdělání bažící Rychlé šípy. Kolikrát ještě bude natočen film podle tohohle otlemeného mustru? A kolikrát mě to ještě bude bavit? Jak je fuckra možné, že házím do koše čtyři body, když mě film absolutně ničím nepřekvapil? Pravda, není to čistý koš, hodnocení chvíli váhavě skákalo na obroučce, než propadlo síťkou, ale stejně bych Kouči Carterovi podle veškeré logiky měla znuzeně šoupnout dvojku a psát tady cosi o neoriginalitě, předvídatelnosti, o už 100x viděném. No, jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí; slabost pro čím dál stejné filmy ze sportovního prostředí je holt jedna z těch nevysvětlitelných záhad, jako třeba z které čuráčí planety k nám přiletěli političtí představitelé a jak je poslat zpátky (živé nebo radši mrtvé)... 71%(4.6.2012)

Příběhů o tom jak tvrďácký leč spravedlivý kouč zkrotí a vycepuje tým problematických borečků už tu bylo nepočítaně. I těch "podle skutečné události". Tenhle ale jde přece jenom trochu jinudy a nevybíravě ryje do sociální problematiky současných USA a přesvědčivě ukazuje krátkozrakost spousty těch, kdo "to myslí dobře". Má údajně přes dvě hodiny, ale mně to tak rozhodně nepřišlo, ať už zásluhou S. L. Jacksona nebo jeho mladistvých svěřenců (BTW je nějaký film, ve kterém Channing Tatum není za hvězdu v tom co dělá?:)). Co mi ale rozhodně přišlo, to byla myšlenka, že skladatel hudby naprosto bezostyšně a obsáhle vykrádá Remember The Titans. Naštěstí se ukázalo, že to není krádež, ale prosté kopírování sebe sama, protože jak soundtrack zmíněného rasově-demokraticky buditelského sportovního filmu, tak tohoto, daroval světu Trevor Rabin. Celkově vzato dobře natočeno, dobře odprezentováno, ale že by se z toho měla stát nějaká klasika... ode mě 70% a nic víc.(4.6.2012)

Po The Longest Yard je tu ďalší film z produkcie Mtv. Americký futbal vo väznici so Sandlerom vystriedal basketbal na strednej škole so Samuel L. Jacksonom. A je to tu – Jackson je o dosť kvalitnejší herec ako Sandler, film má prepracovanejší scenár obohatený o život hráčov aj samotného trénera, tréningy sú drsné, možno tý čierny nie sú namakaní len tak pre nič za nič, cool zábery sú reálnejšie – zápasy majú svoje grády, tempo stúpa spolu so záverečnými sekundamy zápasu, bohužiaľ celkové tempo filmu nie. Ešte by som mu vytkol možno trošku jeho dĺžku, preto za 4*.(11.11.2005)

• - Thomas Carter získal v roce 2005 ceny Black Movie a Black Reel za nejlepší režii. (Terva)

• - Timo Cruz (Rick Gonzalez) nosí bundu od značky Rocawear. Táto značka bola založená v tom istom roku, v ktorom sa film odohráva, a teda 1999. (Real Tom Hardy)

• - Film je založen na skutečném příběhu trenéra Kena Cartera. (KucC)