• Německo

Kouč Carter

Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 130 min

Je spoustu sportovních filmů které mě nezaujmou nebo ničím nepřekypujou a pak tu jsou filmy které motivujou a Coach Carter je přesně tento případ. Možná by se dalo říct že Samuel L. Jackson tento film táhne plnou silou, ale to něják zvlášt evadí a ostatní herci byli taky sympatičtí a bylo báječné sledovat jejich vývoj. ( 4.1.15/PC )(5.1.2015)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +Jackson v hlavní roli, soundtrack, náboj, příběh, děj -budu upřímný, moc záporů mě nenapadá, snad jen žánr, ale o tom se rozepíšu dál/// Tomuto filmu jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Důvod je prostý. Sportovní filmy patří až na samotný konec mého potravinového řetězce a tudíž je vůbec nežeru. Ono se totiž hodí, aby jste alespoň trošku danému sportu rozuměli a aby vás zároveň bavil i příběh a osudy postav. V tomto filmu se právě toho podstatného dočkáte a to měrou vrchovatou. Probíhající zápasy mají jiskru a jsou zajímavé, samotné postavy potom mají co říct. Jsou přehledné, každý má svůj příběh a do toho hlavního je spojuje coach Carter v podaní skvělého Samuela L. Jacksona. S výsledkem jsem nesmírně spokojen a o to víc, že jsem takový filmový zážitek nečekal. Uvěřitelné a upřímné sportovní drama./// Celkem 82%///(2.9.2010)

Opäť jeden zo športových filmov, ktoré majú veľký potenciál a najmä ho využijú, poviete si, čo už sa dá len na filme zo športovej tematiky vidieť nového?! A dá, a veľa! Najmä, keď hrá Samuel, môj obľúbenec. Skvelá atmosféra a najmä prekvapivá hudba (pochopíte prečo), príbeh obohraný, no pointa záveru a filmu skvelá! 80%.(16.4.2006)

Keď som na začiatku videl logo spoločnosti MTV Films až ma zamrazilo:) Čakal som stupidnú plytkú americkú limonádu a videl som inteligentne napísanú životopisnú drámu, ktorá ani pri svojej dĺžke nenudí a to predovšetkým z jedného podstatného dôvodu a tým je Samuel L. Jackson. Práve on je tou najväčšou devízou tohto filmu a len za jeho brilantný a presvedčivý výkon dávam * navyše... Veľmi príjemné prekvapenie!(23.8.2006)

• Radiq

Moc basketu, rnb, černejch nigů a jejich bičis a málo toho, co by mě bavilo. Konec může mít jen dvě možnosti, vyhrajou nebo prohrajou... a je mi jedno, co z toho to bude. Jestli je to podle pravdy, tak taky ani z toho neuchcávám, protože američani jsou hňupi... ale uznávám snahu jednoho člověka to změnit a vyjít těm loserům vstříc. Herecky to SLJ zvládl jako vždy dokonale, ostatní se taky celkem dali, ale film, ten se moc nedal... PS: zdá se mi to, nebo Channing Tatum je bílej niga? Už v několikátým filmu...(5.6.2012)

• - Thomas Carter získal v roce 2005 ceny Black Movie a Black Reel za nejlepší režii. (Terva)

• - Otevírácí víkend přinesl tomuto snímku tržbu 24 182 961 amerických dolarů, což mu vyneslo titul do té doby nejvýdělečnějšího filmu z produkce MTV. (KucC)

• - Film je založen na skutečném příběhu trenéra Kena Cartera. (KucC)