Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

*Dosis*

,,Odpuštění je obětování malého kousku srdce na oltář svojí nenávisti." Inu, vzorový vztah natočený na pásce. Užívání si života, usmívat se a zároveň mít pocit nejšťastnějšího člověka z každého nádechu. I když se zdá být vztah bezchybný, vždy se najde něco, co lásku srazí na kolena. Z tohoto příběhu plynulo jedno hlavní ponaučení : " Nejprve věci, co se týkají zdraví a až v druhé řadě všechny věci okolní. " 90% ()

metztlimoon

Neznášam romantické bláboly, ale toto ma viac ako len príjemne prekvapilo. Po veľmi dlhej dobe som navštívila Slzavé údolie, a to dokonca opakovane aj po každom ďalšom pozretí. Prvá polovica filmu bola taká rozkošne rozpačitá a približne v polovici sa to zvrtlo o 180 stupňov do zúfalej depresie:( Nepozerať bez balíka kapesníkov! ()

yourhead

Můj komentář obsahuje spoilery a možná mne označíte za cinika :) Omlouvám se za své hodnocení všem ženám! Vím že takové filmy milujete,že takové filmy vyhledáváte a vím že takové filmy potřebujete aby jste si peripetie "Rómeů a Jůlií" mohli promítat do svého života,protože Sex ve městě vždy nestačí ;) Ale na mě je to všechno až příliš okatě nastražené... Mladá žena,z vyšší společenské třídy(vyšší společenskou třídu zmiňuji proto,že ženě z takových poměrů se dost rozšiřuje škála mužů,z kterých si může vybírat a nemusí zajímat o jeho ekonomický a společenský status),zklamaná láskou najde nový objekt své touhy v neotesaném drzém vysokém a dobře vypadajícím(vzhled zmiňuji proto,že když už se žena nemusí zajímat o jeho společenské postavení,jsou rozhodující tyto povrchní atributy,značící jeho kvalitní genetický kód) stavebním dělníkovi. Ten ji svou zdánlivou lhostejností přitahuje ještě víc a víc. Přece jen se ukáže že mu není zase tak lhostejná a co může být větší důkaz lásky než když chlap vlastníma rukama vyřeže její podobiznu do kusu dřeva. Ale aby muž neokouzloval jen svým vzhledem a šikovnýma rukama,ukáže se,že má svůj sen a že studuje na architekta. To by jsme měli první(docela zdlouhavou) půli filmu kde se nám představili hlavní postavy a my jsme si k nim stihli vytvořit určitou citovou vazbu. No a jak to tak v romantických dramatech bývá,nic netrvá věčně a musí přijít nějaká ta tragédie. V druhé půli sledujeme jak se jejich společný sen pomalu rozpadá a vše se blíží k neodvratnému konci,kdy se muž zachová jako správný milující muž a všichni pláčou. Zazvonil zvonec a až všechno zapomněla,pohádky byl konec... Mám rád romantické příběhy,opravdu! Jen mi na tomto snímku vadilo že to zde bylo vše až moc okatě vykonstruované a já se citově vydírat nenechám!!! :) ()

Jane.D

Opravdu výborný film. Od druhé poloviny sem se tak tak držela, abych se nerozbrečela. Od začátku snímek neměl ani jednu chybičku. Nejlepší z romantických filmů co sem viděla a ke konci to emocionálně vyždíme snad každýho. Až mě zamrazilo, jak je film reálný a představila sem si, jak by to bylo na mém místě. Do postav sem se vžila a soucítila s nimi od začátku až do konce. I když takové delší filmy moc nemusím (režisérská verze), přála sem si, aby tento nikdy nezkončil. ()

jopal

Vyborny film a strasne smutny. Nikdy mi este tak rychle dve hodiny neubehli a mozem sa priznat, ze slzy mi pri filme naposledy tiekli pred 40 rokmi, ked 1. krat zastrelili Winnetoua... :) Pekny Matty, pekne si to napisal... ()

Mikalos

Hodně velká romantika s drsnou tváří kterou nám život umí někdy ukázat - při návratu do sámošky pro kolu jsem musel uronit JJ. ()

DekaDance

První polovina je lehká a jemná, zamilovaná a roztomilá. Ta druhá taky, jen trochu pocuchaná ručními granáty. Z nudy rovnou k slzám. Originální. ()

sinclair84

Dopředu jsem ani nečetl o co by mělo jít. Kdyby mi to někdo vyprávěl, možná bych to ani vidět nechtěl. Příběh už ani banálnější být nemůže. Frajer se zamiluje do frajerky, projdou spolu spoustou překážek a pak přijde ta největší překážka. Nakonec je z toho můj nejoblíbenější romantický film vůbec. Začal jsem přemýšlet nad svou orientací jelikož jsem se zamiloval nejenom do frajerky, ale i do frajera. Fakt je, že jako dvojice jsou my nejsympatičtější ze všech romantických dvojic. Nevim ale, jestli by se mnou chtěli žít ve třech. Kam se hrabe Hanks s Ryanovou. Korejci romance umí dnes už lépe než amíci. A jak to s nimi skončí? To se podívejte. ()

Sakikura

Po shlédnutí tohoto filmu se mě zmocnila chvilková úzkost a tak trochu se mi sevřelo hrdlo. Zkrátka potkají se dva mladí lidé z trochu odlišných poměrů, ale i přesto zdá se všechno skvěle klape, přijde svatba, společné plány do budoucna a tak dále a pak. Se to všechno, jak tomu už v životě bývá, neuvěřitelně po**** a to tím nejneuvěřitelnějším způsobem. Už začátek filmu mě upoutal a nebyla jsem schopná se odlepit od monitoru, spousta vtipných scén doprovázených rozpustilou hudbou, krásné životní momentky, ale bohužel také nepříjemné zvraty, pochybnosti a jedna velká potvora zvaná osud. Dramatický scén rozhodně není málo a tak trochu to člověkem otřese, já jsem i přes svou snahu brečela jako malé dítě. Scénář je výborný, nemluvě o charakterech dotvářených skvělými hereckými výkony. Závěr filmu byl také trefou do černého, po skoro hodinovém emocionálním vypětí konečně pocítíte menší úlevu, nedopadlo to ani dobře, ale ani špatně. Rozhodně dávám pět hvězdiček za krásný filmový zážitek! ()

Ondrew

Velmi pekny melodramaticky filmik a ako inak... z azijskej produkcie. Skveli herci, neopakovatelne momenty, pribeh, ktory by zrejme len malokoho nechal chladnym a v neposlednom rade... hudba. Musim vsak priznat, ze dlzka snimky (a toboz DC verzie, ktoru som mal moznost sledovat), je do istej miery ubijajuca. Tym skor, ze v podstate priblizne polovina filmu nepatri k tomu najlepsiemu, co Juzna Korea dokaze vyprodukovat. Bohato to vsak vynahradzuje zvysna cast, kde sa uz viac nez slusne hra na city a rozhodne to neostava bez odozvy. U mna sice nedoslo na slzy, ale po dopozerani vo mne ostal velmi zvlastny pocit... beznadeje, no zaroven i nadeje. Sam to neviem presne pomenovat a azda to ani nie je potrebne. 80%. ()

sankacoffee

Když vám v romantickém filmu přijde nejzajímavější postava bezdomovce, která se ve filmu opravdu jen mihne, tak tušíte, že film asi úplně nesplnil svůj účel. Moment to Remember je variace klasické tragi-slaďárny s veeeeeeeeelmi pomalým a přímočarým tahem na branku. Jakýkoliv pocit opravdovosti, který by příběhu dával hloubku a nutil propláchnout slzné kanálky, se nedostavil. Láska je pořád láska, a když se na vše zapomeneme, tak je to blbý. Ok, ale máš na víc Jižní Koreo. ()

Marek_23

Táto romantická dráma vykresľuje príbeh dvoch mladých ľudí z rôznych sociálnych vrstiev – dvoch svetov. Mladé a plaché dievča, sklamané predchádzajúcim vzťahom, podlieha drsnému čaru uzavretého a neprístupného neznámeho muža. Film zobrazuje lásku, jej nájdenie a neúnavný boj o jej záchranu proti nepriazni osudu. Filmov s touto tematikou bolo natočené mnoho, no len málo bolo tak dobre spracovaných. Príbeh je doslova nabitý emóciami, vťahuje diváka do deja a nenecháva nikoho chladným. Aj keď sa všetko z počiatku javí ako rozprávka, celý príbeh je vykreslený reálne bez zbytočných pozlátok a okázalých gest na ktoré sme zvyknutí hlavne u romantických filmov americkej produkcie. Príbeh začína a končí slzami a väčšina divákov sa im zrejme tiež neubráni. V tomto žánri je to jeden z najlepších filmov vôbec, aspoň pre mňa osobne. ()

kenedicek

Tak toto je romantikou nadité dílo! Je sice pravda, že se mi hlavní postavy vůbec ale vůbec ze začátku nelíbily a nedokázala jsem se do nich vžít (on byl jak vystřižený z japonského anime a ona tak zvláštně sebejistá), tak na konci mě dostaly a emocionálně vyšťavily, protože už jen z očí byla vidět ta neuvěřitelná bolest, kterou může způsobit snad jen ztráta milovaného člověka, která je v tomto případě ještě umocněna faktem, že milovaný člověk neodchází fyzicky ale duševně. Pět hvězdiček je v tomto případě naprosto zasloužených. ()

kolly13

Krásné, dojemné, možná až emočně zdrcující s citem pro barvu (u jihokorejských filmů standardem). Chytlo mě to v nevhodný čas, tak asi pro to ne za 5. Jinak chápu ostatní s plným počtem hvězd a chtěl bych se také znovu dojmout. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz