Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

pakobylka

----- "Potřeba jednotlivce převážila nad potřebami většiny." ----- V pořadí třetí celovečerní film mapující osudy Enterprise a její posádky v sobě má dost vnitřní síly, aby nenechal na holičkách diváka - ani své hrdiny ... a přitom si s ní neví rady - neumí ji využít tak, aby zápletka navzdory všem dramatickým událostem nevyzněla tak trochu do ztracena. TAK usilovně se snaží o oživení Spocka, že zapomíná na všechno ostatní - jakoby spolu s milým Vulkáncem ztratil i schopnost logického uvažování. Dějová osnova je sice poměrně jednoduchá, ale do určité míry řekněme nevhodně - nebo spíš nepromyšleně poskládaná ... představitele jednotlivých postav tak nutí k určitým úkonům, ale přitom jim nedá prostor, aby je mohli věrohodně interpretovat ... 2,5*. Třetí * přihazuju prakticky jen díky svému vztahu k posádce ... a pochopitelně i díky dávným vzpomínkám na legendární seriál - což spolu velice úzce souvisí. ()

Martrix

Velmi těžkopádný způsob, jak oživit jednu z nejpopulárnějších vedlejších postav. Dnes už je vcelku jedno, jestli byla v předchozím díle postava Spocka zlikvidována kvůli neochotě Nimoye pokračovat, nebo protože měli scénáristi koule na to, udělat v zatuchlém obsazení posádky Enterprise trochu průvanu. Spock se vrátí...to není spoiler, to je ústřední motiv tohoto dílu. A aby to nebylo tak jednoduché, že prostě přifrčí vesmírná PPL a pohodí Spockovu rakev přede dveře, zkomplikují vše Klingoni... . Možná námět pro seriálový díl, ale celovečerák? Nuda, kterou ani na tu dobu ucházející triky nespasí. Nejhezčí byl krátký dialog, kdy Kirk argumentuje, proč celou záchrannou akci podnikl. Potřeby jednotlivce přesahovaly potřeby většiny....což je parafráze Spockova argumentu, proč se obětoval...protože potřeby většiny, jsou nadřazeny potřebám jednotlivce. Takže když to shrneme, tak to bylo takové to: všichni za jednoho, jeden za všechny. Škoda že se ve Star Trek III: Pátrání po Spockovi, nenašlo místo na více podobných myšlenek. ()

WolfR

Tady se jasně ukázalo, jak je postava Spocka pro Star Trek důležitá. Bez ní si už skoro nedokáže držet svůj standart. Nicméně Star Trek III nebyl špatným filmem a další vesmírná cesta Enterprise byla koukatelná a místy i celkem zábavná. Přesto to bylo velmi průměrné Sci-Fi, 3 hvězdy. ()

mortak

Hlavním problémem Hledání Spocka je hledání Spocka. Akční zápletka s Klingony se dobře doplňuje s tou "vědeckou" o Genesis, jenže celé to zabírá necelou druhou polovinu filmu. Než se v předlouhé expozici přežvýká všechno z předchozího dílu a Kirk vyrazí do akce, neděje se nic světoborného. A závěrečná vulkánská mystika zase jako kdyby vypadla z jiného filmu. Jsou to vlastně tři epizody v sobě a to je na celovečerák málo. Předchozí díl měl sice béčkové ladění, ale šlapal od začátku do konce. ()

tom88

Slabší diel po super prvom a druhom dieli, no stále slušná zábava. Nestráca na zaujímavosti, svižnosti, akcii, efektoch. Herci - klasika, no hlavne, že je Spock živý a zdravý. Veľmi sa teším na ďalšie pokračovania. 75% ()

Radiq

Aji kdybych to strčil do sáčku se solí a polil to olejem, tak to bude takový nemastný neslaný. Bylo vidět, že to je dost stará věc, a bylo to fakt vidět. Vůbec mě to nebavilo. ()

Mr.Ripley

Plynulá jízda plná nostalgična z let dávno minulých a výborného akčního závěru. Navíc se konečně na scéně objevují tolik obávání Klingoni a to je důvod k radosti! ()

filmmovier

Konec minulého filmu byl hodně špatný a proto je hodně dobré, že Hledání Spocka přímo navazuje na Khanův hněv. Spocka se tady sice dočkáme až na konci, musím ale uznat, že i tak šlo o velmi povedený Star Trek film, který se kvalitou hodně blíží tomu předešlému. Akce sice ubylo, ale to mi vůbec nevadilo, já jsem se totiž bavil opravdu výborně. Zatím nejzajímavější příběh opravdu chvíli nenudí, na triky je radost pohledět a - koneckonců, jsou tady i Klingoni :D. Jinak hlavně druhá polovina stojí za to, únos Enterprise se mi opravdu líbil a hudební doprovod a hlášky jsou také příjemným zpestřením. Takže opět jsem se bavil, film nezklamal a doufám, že dalšímu filmu už nebude co vytknout. 80%. ()

eye candy

Pátrání po Spockovi je plné roztomilých (typicky trekovsky laciných) scén a berliček, závěr přeexponovává přátelství mezi Kirkem a Spockem do roviny intimní romantiky a z hereckého přednesu klingonské posádky je vidno, jak asi náročné je vžít se do postav válečníků, kterým rozsedl čelo půl tunový pavián. Na druhou stranu je tu výborný McCoy a jeho vtipné hlášky, Kirk rozdá pár oldskůlových "pěsťovek" a celkem to odsejpá, takže zabavit se tím, máte-li rádi ST a jeho protagonisty, docela dá. 2-3* ()

Ryuuhei

Rozhodně lepší než jednička, ale na podobné úrovni, jako dvojka. To by tak hrálo, aby neoživili možná nejikoničtější postavu celého Star Treku! Zápletka okolo Genesis zajímavá, ale zbytek nijaký. Neudržel mě v pozornosti a často jsem se nachytal, že vůbec nevím, co se na obrazovce dělo. ()

lennyd

I když - potřeby mnoha mají větší cenu než potřeby několika nebo jednoho - tak se mnoho (kapitán Kirk se svojí posádkou s lodí Enterprise) vydává zpět na planetu Genesis, aby zde našel Spockovu rakev, a za pomoci jeho ducha (sídlícího v doktorovi McCoyi) se jej pokusil znovu oživit. Ale o projekt Genesis mají zájem i Klingoni, takže Kirkův jednoduchý plán (přiletíme tam, naberem Spocka a je to) dostává menší trhliny... Leonardu Nimoyovi bylo asi líto, že jeho herecká postava v druhém filmovém pokračování zařvala, tak vzal režisérské otěže do svých rukou, a docela zajímavým způsobem "se" oživil. Jinak film nic moc extra nenabízí, snad jen zničení Enterprise (stejně jí chtěli dát už do šrotu)... ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Celkem se zde také najde pár srdce obměkčujících scén jako v předešlém Khanově hněvu, ale bohužel celé to vypadá jako datadisk či DLC k předešlému Star Treku. Vůbec celá banální báchorka, kde záporák - dnes Klingon Christopher Lloyd - chce vlastně totéž co minule, by nedokázala unést ani televizní epizodu. 55 % ()

noriaki

Definice slova "přátelství" roztažená do celovečerní délky. Třetí Start Trek pokračuje tam, kde skončila dvojka. S námětem nešlo hnout ani o centimetr a scenárista musel psát příběh kolem něho. Nevymyslel ho špatně a já si troufnu tvrdit, že pokud by na režisérské židli seděl někdo zkušenější, tak by film dopadl mnohem lépe. ST The Search for Spock nemá to tempo a lehkost předchozího dílu a navíc mu chybí emoce. V ději problém není, ten je dostatečně zajímavý. Klingoni, nová planeta, dvojí obrovská ztráta a navíc i mystikou obalená Vulkánská mytologie, které se seriál zatím dotkl jenom letmo. Ani to ovšem nestačilo a i plánovaná silná scéna "vyměním svou loď za svého přítele, kterého jsem dřív vyměnil za svou loď" vyzněla tak nějak do ztracena. ()

T-pack

Těžko říct, jestli se Spockův návrat plánoval od samýho začátku, nebo jestli měla bejt jeho smrt v minulym díle opravdovej odchod, každopádně Wrath of Khan jsem neviděl v roce 1989, nýbrž v roce 2010, dokonce po rebootu, takže jsem věděl, že Spock v něm neumřel a že existuje film, kterej ho má vrátit do hry. Kdybych si měl vsadit, tak musel úplně každej, včetně Nimoye, vědět, že se Spock vrátí v příštim filmu. Case in point: planeta Genesis, která je nově na steroidech díky teraformovací zbrani a na kterou je z neznámého důvodu vyslána Spockova rakev. Takže jsem se docela těšil, až se po šokujícím zjištění, že je Spock naživu, vydá posádka Enterprise na jeho záchranu na planetu Genesis. A s názvem jako je Search for Spock jsem čekal, že se tam dostanou do pořádných problémů, když se náhle zjeví silueta, která vystřílí všechny emzáky fazerem a pak je namíří na samotnýho Kirka, nevědomá o koho jde, zato admirálovi se v obličeji nyní mísí překvapení, úžas, štěstí ale i zmatení: „Spocku! To jsem já, Jim!“ Ale Spock si matně vybavuje cokoli předtím, než zemřel a pouze silný moment přátelství mu může vrátit vzpomínky. Jenže to jsem zapomněl, že koukám na Star Trek, takže místo hrdinnejch nástupů a dechberoucích momentů odhalení je celej postup hledání Spocka děsně analytickej, antiklimatickej a hlavně neakční. Co to se mnou J.J. Abrams udělal. Kdepak, nechci srovnávat dva teď už jiný světy, ale to, co mě vždycky přitahovalo na starym Star Treku, byly velký filosofický myšlenky, morální dilemata, etický otázky. Pak jsem dokázal vydržet koukat i dvě hoďky na sci-fi, kde se celou dobu jenom kecá a finální bitva vypadá, jak když maj herci astma a kýlu. Tomuhle dílu zoufale chybí cokoli, čeho by se dalo chytit, nějaká ta klasická Star Trekovská přidaná hodnota. Návrat Spocka by měl bejt highlightem snímku, nikoli jeho jádrem. Takže jestli jedinej efekt třetího filmu spočívá v tom zkompletovat celou partu pro příští komediální Trek, kterej teprv působí jako pořádný rozloučení se sérií (i když neni), tak to potěš. Přilepšuju za pořádnýho „kick the dog“ Klingona v podání Christophera Lloyda. ()

lykan9

Zase o něco lepší než předešlý díl. Nevím jestli je to tím, že si již na herectví hlavních protagonistů zvykám, ale jejich výkony se mi zdají čím dál tím víc lepší a lepší. I příběhově se tvůrci zlepšují. Jestli to takto půjde dál, tak budu moct s čistým srdcem říct, že již chápu fandy Star Treku, proč mu tak propadli. ()

VanTom

Melancholická, trudná nálada z minulé mise, která dopadla tolik tragicky, se moc hezky přenáší do úvodu 'Pátrání po Spockovi', už názvem prozrazujícího, že si scénáristé pro oživení nejoblíbenější postavy kličku našli. Přestože akčnější 2. polovina na rozpadající se planetě Genesis papundeklovými kulisami i "choreografií" soubojů připomene původní seriál asi více, než by se jí líbilo, jako fanoušek níž než na 7/10 jít nemohu. ()

drackula

Pátranie po Spockovi je príjemne plynúce pokračovanie, ktoré ďalej kráča v nastúpenom kvalitatívnom trende predošlých dvoch dielov. Veľmi oceňujem, že sa na scéne ukázali aj moji obľúbený Klingoni. Niektoré pasáže si síce zaslúžili trochu viac rozpitvať, ale celkovo ide o kvalitné scifi dobrodružstvo. 75 % ()

JohnSmith

Oproti Khanovu hněvu je to sešup dolů. Leonard Nimoy režíruje pátrání po sobě samotném a přináší spíše rozpravu nad existencí života než dobrodružnou sci-fi. Fakt špatný. ()