Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Jadis

*SPOILERS* Po skvěle udělaném traileru jsem se opravdu nemohla dočkat, ale trailer má přece publikum jen nalákat... Nečekala jsem nic moc akčního, spíš nějakou chytrou zápletku a pěkné zpracování. V prvním případě mě film zklamal, ve druhém ne. Až moc prostoru bylo věnováno vztahu mezi Colinem a Gong Li. Nejvíc zarážející byl ovšem konec, kdy se přítelkyně Jamieho Foxxe probudila z komatu...to jsem fakt nevěděla, co si o tom myslet. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Isabella (Li Gong) ... Stylová akční podívaná. Není co dodat. Po Colatteralu jsem se na další Mannův film vyloženě těšil a on nezklamal. Miami Vice je stejně jako jeho předchozí snímek natočen digitální kamerou, ale nevím proč, narozdíl od ostatních se mi tahle skutečnost líbila. Film díky tomu působí "jinak". Nevšedně a neotřele. A přestože se díky tomuto aspektu v přestřelkách a davových scénách občas ztrácíte, snímku to dodává na efektivnosti a přitažlivosti. Příběh je sice v zásadě jednoduchý, jenomže Mann ho vypráví způsobem sobě vlastním, takže se rázem stává vizuální pastvou pro oči i uši (parádní hudba) a odpustit mu lze i velmi pomalé tempo, které ostatně postupně přetavuje v hlavní přednost svého filmu (stejně jako u Colatteralu). Prostředí slunné Floridy, stejně jako ostatní lokace, je zachyceno rovněž dokonale. Stejné je to s gangem překupníků nebo prací příslušníků FBI. Michael Mann viditelně moc dobře ví, jak to v podobných situacích chodí, takže nečekejte nějaké přehnané přestřelky, výbuchy ani nic podobného. Kochat se můžete nablýskanými auty, ultrarychlými čluny a především naprosto bombastickým stylem dvou hlavních představitelů hlavních rolí. ()

Lichty

V Miami Vice udržuje Mann jasná pravidla akčního žánru. Hrdinové jsou cool, alespoň jednou si dopřejí milování a cestou zásilek plných drog se nešetří municí a výslechy. Bohužel celkem dlouhá stopáž tiše nořila některé výborné části filmu (záchrana Tracy, Sonnyho výjezd na člunu) a přidala do slušného příběhu pár kilogramů vaty. Pochválit však můžu nejen herce a několik režisérských nápadů, ale také pečlivě vybranou hudbu. ()

john.h

Tento film byl pro mne tak trochu zklamanim, cekal jsem od nej o dost vic. Ve skutecnosti byla dejova linie prakticky stejna jako ve filmu Rychle a Zbesile 2, ale navic tomu chybely ty krasny kary (ne ze bych byl priznivcem popkornovejch zalezitosti typu Rychle a Zbesile a ukazoval tak svuj filmovej nevkus a nezkusenost - i kdyz se mi serie Rychle a Zbesile celkem libi, ale opravdu film mel skoro stejnou zapletku, jenze bez aut, s lepsimi herci, horsim soundtrackem, lepsi rezii a pravdepodobne s vetsim rozpoctem). No vlastne jedno hezky Ferrari tu bylo, ale ilegalni zavody ne. Kazdopadne natocene to je velmi pekne, dost realne a syrove. Napriklad odstreleni dvou typku v aute rychlopalnou odstrelovackou vypada hodne realne. A to se mi na filmu treba libi, ta jeho realnost a vaznost (kdyz zde zminim opet Rychle a Zbesile, tak v Miami Vice by mi nesedla scena, kdy by hlavni hrdinove za jizdy v aute skocili s celym autem na plujici jachtu, coz mi v pripade Rychle a Zbesile prilis nevadilo). Ale cekal jsem, ze se nebudu nudit ani minutu, ale presto jsem se chvilema nudil, dokonce jsem Miami Vice vecer musel vypnout, protoze me nedokazal nechat vzhuru jako treba Elephant Man, ale to bych srovnaval nesrovnatelne (a naprosto jine zanry), kazdopadne to jestli u filmu usinam, nebo me usnout nenecha, je u me jedno z hlavnich kriterii pri hodnoceni filmu. ()

/:-D

Musim uznat ze uzasna atmosfera ale inak ma to nechytilo a skor ma to sklamalo, lebo som ocakaval viac akcie. Ale musim Manna pochvalit ze na konci filmu pri prestrelke nezaiskrila ani jedna gulka, lebo Hollywood vytvoril obrovsky klam ze gulky iskria pri naraze na kov (pri niektorych filmoch aj o kamen, drevo a cakam uz len na gumu ci vodu :D ). ()

Tiiso

Pro mě co jsem hltal původní seriál na ORF, tento film vlastně neznamenal vůbec nic. Je to dobrá krimi, která má myšlenku, spád a akci, ale s Miami Vice 80 let to má společné jen a jen název. Takže mi vlastně trochu uniká myšlenka tvůrců. Snímek je sice vytvořen velmi dobře, s velkou dávkou filmařského umu. Farrell i Fox podávají velmi dobré a uvěřitelné výkony. Akční scény jsou nápadité a kvalitní. samotný děj je také nadprůměrný. Co je to však platné když tvůrci názvem zneužili seriál k předvedení obyčejné kriminálky natočené stylem jednadvacátého století. To se prostě nedělá. ()

Alojs

Na Manna slaboučké. Systém prostírání je sice cool, ti dva frajeři taky, ale on je tady, bohužel, i děj. A ten je nijaký. Což by při devadesátiminutové stopáži ani nevadilo, ale 130 minut? Nemůžu být shovívavý. Díky bohu za trochu té mannovské akce. Jakkoliv je ono vakuum stylové, digitálka toho nasnímala více, než by bylo záhodno. ()

casef

Nic moc, jsem trochu zklamaný, čekal jsem víc od všeho, jak od akce, tak od příběhu. Colin Farrell i Jamie Foxx sice vypadají a chovají se jako největší gangsteři, ale už předvěhli lepší výkony, zřejmě je to způsobeno tím, že nebylo z čeho brát. Vyzdvihnout by se ale měla hudba, ktará provází celý film, alespoň ta udržuje v napětí. ()

Ogrb

Tak tenhle kriminální nářez mi v roce 2006 spravil náladu po zklamáních z novýho Supermana a trapný dvojky Pirátů z Karibiku. Takhle se mají točit kriminálky. Bez pohádkovejch příkras, nekompromisně, stylově a realisticky. Na řadu lidí to bude možná moc silný kafe, ale mě osobně tady Mann dostal daleko víc než u Collateralu. A Colin Farrell je tady za mýho osobního Boha. 10/10 ()

Godhaj

Na Miami Vice jsem se hodně těšil kvůli výbornému filmu Heat, který Michael Mann také režíroval. Bohužel jsem byl trochu zklamán. Příběh je zajímavý, ale není dostatečně ucelený – spousta motivů vyzní do ztracena. Ústřední duo (z něj obzvlášť Colin Farell) je však natolik sympatické, že sledování v žádném případě nenudí. Co jsem ve filmu ale opravdu postrádal, byly kvalitní akční scény. Nemohu si pomoci, ale veškeré přestřelky na mě působily hodně laciným dojmem – obzvláště po zvukové stránce. ()

singone

Neslaný, nemastný a předvídatelný....Farrel a Foxx na mě výjmečně moc nezapůsobily a navíc ta kamera se mi zdála celkem amatérsky zvládnutá...... ()

DonTommy

Nevím moc co s tím. Farrell i Fox jsou skvělí herci a tenhle film má nejen díky nim styl až na půdu. Má skvělou kameru a atmosféru hustější než vlhký floridský vzduch před hurikánem. Má prostě spoustu kvalit, ale je strašlivě odosobněný. Takže ať to byla sebelepší a vizuálně sebeefektnější podívaná, nedokázala mě vtáhnout do děje. Silné 3* pro film který asi nikdy nebudu mít potřebu vidět znovu... ()

Izz

Úžasné.Mann v Miami Vice dovedl svou posedlost digitálem k naprosté dokonalosti a v případných dalších filmech točených na digitální kameru už půjde jen dolů (jak ukázali Veřejní nepřátelé).Skvostná demýtizace typicky sedmdesátkového pohodového seriálu,který v novém tisíciletí dostal háv drsného a zatraceně stylového a moderního thrilleru plného žhavých záběrů,realistických přestřelek a dvojice perfektně vyprofilovaných postav,kde Colin Farrell naprosto září v roli frajírka Sonnyho a Jamie Foxx jako Rico zdatně přizvukuje v méně vděčné,o to však důležitější roli.Zkrátka parádní kousek,který se ve všech směrech vymyká z klasické americké filmové produkce posledních let a to jej činí ještě výjimečnějším a zásadnějším. ()

.killer.

Zklamání. Otřesná kamera, která na mě působila jako z nějakýho nízkorozpočtovýho béčka, šílený střih a celkově debilní vizuální zpracování. Všechny tyto aspekty mě opravdu zaskočily. O béčkovém scénáři a neuvěřitelně natahované stopáži nemluvě. Colin Farrell se svým vidláckým zevnějškem na mě taky nezapůsobil a tak tu zbývá už jenom Jamie Foxx, který mě naopak po všech těch utrpeních poměrně potěšil. Ale to je asi tak všechno. Michael Mann u mě tentokrát ani náhodou nezabodoval. ()

Ashnobe

"Co jsem to sakra právě viděl?!" - tak přesně takovouhle otázku jsem si pokládal po shlédnutí Miami Vice. Děj veškerý žádný, zápletka na prd, k pořádnému vykreslení postav nedojde, akce je tu skoro neexistující, většinu filmu akorát někdo rádoby "gangsta" kecá, žvaní o předávce, o zboží, blablabla. Neskutečně nudný film, to se mi nestalo už hodně dlouho, abych se u filmu takhle nudil. Jediná fakt dobrá věc na tomhle filmu je soundtrack (a to, že jednu z hlavních rolí hraje Colin). ()

papadoce

Film na ktorom ma iritujú snáď všetky detaily. Úplne na hovno kamera, hlavných hrdinov charakterizuje len široká a pre pubertiačky možno frajerská chôdza a hlavná ženská postava patrí ku tomu najškaredšiemu čo filmový svet môže ponúknuť. A pritom mal ten film taký potenciál a takého režiséra. Michael, čo si to do piče porobil ? ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)