Na zapadlé planetě Nimbus III, kde se střetávají hranice Federace, Klingonské a Romulanské říše, na planetě takzvaného galaktického míru, kde najdete vše kromě míru, se vynořuje Vulkánec Sybok a začíná stavět svou galaktickou armádu Světla, aby naplnil dávná proroctví. Na rozdíl od jiných Vulkánců využívá své telepatické schopnosti ke kontrole ostatních, kteří ho pak slepě následují. Když přímým útokem získá kontrolu nad "hlavním městem" pusté planety, zajme vyslance všech tří mocností. Kapitán Kirk je spolu s novou a dosud neseřízenou Enterprise vyslán, aby rukojmí osvobodil. Avšak Sybok pro ni připravil past, ze které není úniku... (oficiální text distributora)

Terva

Film začíná na planetě Nimbus III. a po malé úvodní epizodě se děj přesune na planetu Zemi. Pak se vše začne spojovat a z prachu planety Nimbus III vzejde hlavní podstata i postava příběhu. Píše se Hvězdné datum 8454.1 a zajmutá loď Enterprise se vydává do samého středu Galaxie, hledat bájnou planetu Sha Ka Ree. Co je Sha Ka Ree ? Klingonové jí říkají Qui Tu, Romulanové jí říkají Vorta Vor, v Andorianštině je to nevyslovitelné a my lidé, jí říkáme Ráj. Najdou Ráj nebo Peklo ? Zajímavost - Přistávací modul ( raketoplán ) mateřské lodi U. S. S. Enterprise se jmenuje Copernicus ( Koperník ). Abych řekl pravdu, jeden z nejhorších Star Treků, co jsem viděl. Vizuální efekty jsou slabé, jako příběh samotný, málo vtipu a akce...prostě skoro nuda. Ve filmu zazní The Moon´s a window to heaven : http://www.youtube.com/watch?v=Cm3JLtmnsj8 ()

Expendable

Ježiši! Hledání Boha! Celej příběh byl tak stupidní až jsem si říkal,co se na té planetě objeví. O můj bože, mám velkou bolest, ani Klingoni mě nespasí... ale je to Star Trek, mín jak 3 dát nemůžu. ()

corpsy

Mnohými odsudzovaný diel. Nieje to ale vôbec taká katastrofa. Má množstvo akcie a trikov - no menšej kvality ako ostatné diely - je to však tak trochu fádne natočené. Shatner rovnako hraje aj režíruje. Kto ho hrať videl, pochopí. Aj napriek tomu tento film mám rád. ()

Kryton

Nejhorší Star Trek film, jaký kdy byl natočen. Shatner si vydupal režisérskou židli a vycucal naprostou fantasmagorii. Pokud v minulém díle se vracelo časem pro velryby, tak motiv hledání boha už je dost mimo Star Trek. Hlavně pokud se toho ujme Shatner – velký egoista. Tak je tu v každé scéně – leze na skálu, leze skrze loď, padá, skáče – až to připomíná film William Shatner a zbytek. Sybok hlavní záporák ani není záporák, ale vycucaný nevlastní bratr Spocka. Už jsem čekal, že se objeví i jeho nevlastní bratr souseda bratra otce jeho matky (Spaceballs hláška). Samotný film je roztrhaný na několik malých epizod a nedrží pohromadě ani za pomocí energetických štítů. Nebudu se dále rozepisovat, protože to je jediný Star Trek film, který nehodlám vidět vícekrát než dvakrát. Do samotného univerza nepřináší nic a jedině co vám sebere, tak bude váš čas. Hodnocení OST: Návrat Goldsmitha však nepomáhá a zůstal stejně průměrný. 5/10 ()

ledzepfan

Doprdele lidi vy jste fakt mentálové :D Tak já tenhle díl na základě zdejšího zdrcujícího hodnocení roky odkládám a teď když ho náhodou chytnu v tv zjistím, že je to úplně pohodová svěží jízda plná nadhledu... Výsledné vypointování celé té pouti za nejzazší hranici je sice kapku nedotažené a dalo se z něj vytěžit mnohem více, ale jinak je to fajn zábava a v řadě startrekovských filmů rozhodně nejde o nějaký propadák.. ()

Praxis

Nejhorší Trek film vůbec. Šílené filozofické kecy, které dovedou spíš unudit, než pobavit...Celý film jsem shlédnul, jen de facto z "povinnosti". ()

GodComplex

Neni to az tak spatne jak jsem podle hodnoceni ocekaval, ale nejslabsi Star Trek film do te doby to urcite je. Stale jsou zde ale super sceny na zemi v narodnim parku, pisecne prostredi planety Nimbus III, setkani s bohem, nebo navrat hudby Jerryho Goldsmithe, takze co nabidnout to ma. 6/10 ()

PKD

Nejlepší ST film vůbec, s paradoxně nejhoršími efekty. Proč? Inu, je tam Goldsmithova nádherná hudba-300% Je tam perfektní humor, který sice ve ST moc nemusím, ale spolu se skvělou ST IV zde rád udělám vyjímku-100% Většinu filmu ovládá svatá ST trojice: Kirk, Spock, McCoy- 200% a je tam ta nejúžasnější psychologická sequence v dějinách ST. Sybok osvobozuje mysl Spocka a hl.McCoye, kteréžto odhalení,mě posadí na zadek, pokaždé když to vidím. Takovou sílu to má. Ovšem pokaždé, mě též nadzvedne, když si uvědomím, že se nikdy nedovíme, co by ukázal Kirkovi. Grrrr! Esence TOSky. Nejlepší komentář Skejpr a honajz2. Z očividných důvodů. P.s. ano, já vím, je zde docela dosti zkratky ST, ale jinak to nešlo. ()

kaylin

A mě tohle docela bavilo. Je to takové místy docela naivní a nesnaží se to o akci, což mi ale nijak nevadilo. Seriál nemám nakoukaný, ale s těmi postavami jsem se celkem snadno sžil a dalo se s nimi tuhle rádoby filosofickou podívanou projít. Kirk, Spock a Bones jsou výborní a stojí to hlavně na nich, ale oni se zapojí i ostatní. A tak nějak to prostě stačí. ()

Tony.cs

Ono to není tak hrozné, jak se tvrdí. Je to celkem vtipné a i něco k zamyšlení se najde. Ale nevysvětlená mytologie to trochu podráží. Nicméně trojice Kirk, Spock, Bones mě stejně donutila ke čtvrté hvězdě. ()

togaf

Startrekovské filmy mi přijdou tak trochu zbytečné, mají stejnou strukturu jako díly seriálu. Jen jsou to o nějakou tu minutku delší. Takže prostě další příběh do sbírky s první generací posádky Enterprise. ()

Trevor

Plánoval som si dať Star trek maratón na Sky Showtime, ale piatu epizódu som tam nenašiel a tak som využil iné cestičky ako sa k filmu dostať. Síce rozhovory Klingáčov boli bez titulkov, ale v konečnom dôsledku to filmu nijako neuškodilo. Po jeho skončení viac menej chápem prečo v sérii na službe Sky táto epizóda chýba lebo jej chýba takmer všetko, aj keď istý filozofický rozmer má. Podľa hodnotenia na čsfd aj na imdb, kde má od celosvetových nerdov ešte o čosi menej ako na našej databáze (5,5/10) už viem že tento diel som jednoducho mohol vypustiť. ()

maverick10

Je zde citit velmi citelne konec tehle generace v cele s Williamem Shatnerem a Leonardem Nimoyem. Vice nez nejaka akce se tu sedi u taboraku a filosofuje se. Pro me asi nejzajimavejsi namet ze vsech startreku, ovsem sem to nepatri. Nekam do jineho filmu, ale ne do star treku. Mrzi me to nejvic, protoze prave tenhle druh filmu, filozofujici sci-fi, ja miluju ovsem porad musim ctit znacku Star Treku. ()

StrYke

Další z filmů na ČSFD, u kterého totálně nechápu hodnocení. Dobře, není to zas až tak tradiční Star Trek a předchozí díly jsou přece jen o něco lepší, ale co by se dalo od pátého dílu čekat? William Shatner zvládl režii na jedničku (leč odřenou) a ačkoli na jeho předchůdce, Leonarda Nimoye (hrající mmj. také parádního Spoka), nemá, stále je z jeho díla cítit podobnost.. To možná tím, že se snažil pro svou roli Kirka uhrát co nejvíce prostoru a v celkovém dojmu je to hodně znát, neboť Kirk cituje všemožné citáty, říká jeden rozum za druhém, až hodně často je objetovává za ostatní, jako jediný řeší všemožné problémy, atd. Ono mi to zas až tolik nevadilo, ale té nápadnosti by mohl trochu ubrat a někdy to leze až krkem. Dialogy jsou navíc některé viditelně nepřirozené a mnohokrát naleznete takové momenty, až je vám z toho až trapně. Díky Sybokovi (který je mimochodem sice vyobrazen hlavně jako záporák, ale často k němu cítíte větší sympatie než k ostatním) se hodně dozvídáme o minulosti a hlavně potlačených traumat jednotlivých postav a svým způsobem to tak trochu připomíná minulý díl, ve kterém se každému z posádky zjevovala jeho myšlenka v reálném světě. Co se ale naopak musí filmu nechat je souměrně průměrné množství dávek akce a hloubky, což sice není úplně stoprocentně bez chyby, ale své kouzlo to má určitě. Některé scény jsou dokonce až hororové, a zvraty (které do těchto případů nejvíce pasují) jsou snad zatím nejlepší z celé série. K tomu také přispívá skvělá hudba Jerryho Goldsmithe a výborné herecké výkony v čele s Williamem Shatnerem, Leonardem Nimoyem a Nichelle Nichols, která opět konečně dostala více prostoru a navíc už jenom nedřepí na židli u komunikačních přístrojů. Ostatní herci také odvádějí bezchybné výkony. Triky a speciální efekty sice ještě nejsou zcela dokonalé, ale též to už má své kouzlo (všechny díly mají své kouzlo) a i když se to nedá vůbec měřit se Star Wars, mezi jinými filmy by to určitě nezapadlo. Prostě o něco slabší článek Star Treku, ale příjemně oddychový a svou podstatou i poučný. ()

M.i.k.e

u trojky sem si říkal, že možná nebyl úplně dobrý nápad svěřit režii do rukou Leonarda Nimoye, svěřit jí ovšem do rukou samotného velkého Shatnera byl bez debat hodně špatný nápad. Pátý filmový Star Trek nemá z těch předchozích absolutně nic a i když se Shatner snaží vykreslit svého Kirka jako absolutního geroje, stejně jako se snaží o jakýsi přesah podobně jako se o to snažila (úspěšně) jednička, nic z toho mu nevychází a Nejzazší hranice je tak zatím suverénně nejslabší a vlastně i nejhloupější z první ST pětky...40% ()

Nautila

Nějak strašné to není, jen únavné, nedomyšlené a hloupé. Ale ne tolik, fanoušek si trochu zanadává, ale stejně bude rád, že zase vidí ty prošedivělé hrdiny a normální člověk to s kroucením hlavy vypne. ()

cariada

Nemyslím si že by to byl nejhorší díl celé série, jsem sice teprve v polovině, přesto bych to viděl celkem podobně jako předcházející díly. Tohle je možná trošku víc zasazené až do komedie, ale není to vůbec na škodu. Dějově to je poměrně zajímavý. ()

pakobylka

Možná je cesta k "Nejzazší hranici" trochu nejistá - a plná pochybností, leč takové už cesty do neznáma bývají. Obsahuje stopu mystiky z "Voyagera" i špetku nadhledu z "Cesty domů". Ale především hraje poctivou hru - a na zvídavé otázky odpovídá způsobem, který je mi blízký ... 3,5* ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner