Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +určité tajemno, trošku atmosféra, někteří herci (William Fichtner, Tyler Labine, Alexis Dziena a Ariel Gade), námět -natahované, zdlouhavé, občas nudné pasáže, bez pořádné akce, málo efektů/// Prvních 9 dílů jsem zhlédl již před dvěma lety (seriál jsem dokoukal až z repríz). Bylo to v době, kdy Nova měla LOST a Prima se snažila konkurovat Invazí. Velká reklama, slibný námět. Divák tomu uvěřil. A nejeden. Tady na databázi se o tom můžete přesvědčit. První komentáře zněli: prvních pár dílů to má pomalí rozjezd, ale potom to žačné být dobrý. Popravdě? Rozjezd trvá 21 dílů a až v tom 22 se strhne malé finále, aby to stejně mělo otevřený konec. Nedivím se tedy, že seriál neuspěl. Navíc v době uvedení neměl seriál známé tváře a s postavami bylo potřeba se sžít. Takže Invaze, ač mohla být výborná, tak není. Děj se posunuje pomalu, některé části nejsou vůbec zajímavé nebo srozumitelné a celé to působí dost nezáživně. Sci-fi vyhledávám, Invazi zavrhuji./// Celkem 54%/// ()

misterz

Ťažko hodnotiť. Na jednej strane tu máme pri niektorých častiach taký halabala dej a skoro halmarkovské podanie, no na strane druhej mám rád takýto námet, akoby vystrihnutý z Krajných medzí. Má to len pár častí, tak podľa mňa sa do toho oplatí ísť, až taká strata času to nie je. Priemer. 60/100 ()

liskam

Slušně provedená a napínavá sci-fi minisérie. Viděno 8 dílů, některé díly jsou slabší, ale co jsem zatím viděl tak mohu říci, že je to v tomhle žánru nadprůměr. Za mě 75-80% ()

k212

Invaze nebo evoluce?! To je jedno, seriál patří tak i tak do sorty Akt-X. Nicméně není tak depresivní a chladně odcizený. Seriál je zaměřený na rodinu a dění kolem ní (což je samozřejmě tak trochu trendy - přihlédnu-li k Válce světů), a právě skrz reagující rodinné propletence nám dává možnost nahlížet do globálně komunálního problému (který se může a vlastně chce nekontrolovaně epidemicky šířit dál). Postavy této série nejsou superhrdinové, nejsou to ani looseři nebo podivíni, jsou to "normální" (no časem jich pár už normálních vlastně není) osoby, které mají chyby, jejichž rozhodování a reakce jsou v podstatě lehce akceptovatelné a oddůvodnitelné, ač třeba nejsou správné. Díky tomu funguje princip ztotožnění se a tím pádem i přenositelnost emocí. Invaze je dílko, které je občas strašidelné, lépe řečeno strach nahánějící a musím říci, že některé z těchto "lekavých" scén jsou i originálně natočené. O celkové originalitě bych už lehce pochybovala, protože do značné míry využívá děj již známých zaběhaných klišé (vojenská manipulace, nadnárodní konspirace - to diváku příběhů podobného ražení není neznámé), je k nim však přistupováno nestandardně, což už jsem zmínila výše. Co je určitě zajímavé je zasazení příběhu do Floridského přírodního parku, motiv hurikánu určitě také není naškodu. Právě z těchto dvou složek je maximálně těženo ve vizuální stránce celé série. P.S. Trochu mě mrzí, že seriál nebude pokračovat dál další sérií (zatím), ale možná je to vlastně dobře, protože otevřeně osudový konec mu dává punc kultovnosti. P.S. 2 Tak jsem pročetla příspěvky pod tím svým a zjistila jsem, že nezávisle dělám resumé obsáhlému komentáři od Dudka, s kterým se tímto naprosto ztotožňuji. ()

InJo

Inteligentní a dosti reálně pojatý sci-fi seriál pro náročnější. Herec Eddie Cibrian v jedné z hlavních rolí je rozený sympaťák. Jen škoda, že se děj vyvíjí tak pozvolna (profilování postav a budování vztahů mezi nimi bohužel moc nefunguje) a že snad žádný díl není zdaleka tak strhující jako ten poslední, který IMHO patří mezi vrcholy celé současné seriálové tvorby. Ne zrovna příjemný je také fakt, že dalších dílů se už zřejmě nedočkáme... 70 - 80 % ()

HoneyBunny

Popravdě mi moc nesedí mix rodinného seriálu a sci-fi. Lépe řečeno - jako rodinný seriál je Invaze trochu upocená a chvílemi nudí, jako sci-fi... no bomba (dlouho nezapomenu na epizodku se šerifem, jeho jednorukým zástupcem a motorovou pilou). Kdyby se tvůrci soustředili právě na tuhle část a seriál zbytečně "nerozplizáváli" tak, aby měl přes dvacet dílů, pak bych klidně sahala po pěti hvězdičkách, protože je mi hodně sympatické, že tu konečně máme zase seriál s jednolitým dějem. Jinak bych určitě pochválila skvělý casting a za všechny Williama Fichtnera (šerif Underlay), který měl ze všech herců nejtěžší roli a zvládl ji na jedničku. ()

Kothy

Seriál o mimozemské invazi v Americe. Mimozemšťani kradou lidská těla. Ani po pár dílech mě to moc nechytlo... ()

Sašenka165

Úžasný seriál, u kterého jsem se chvílemi bála, chvílemi smála a chvílemi žasla. Super nápad, super herci, super music. Ze začátku není jasné, kdo hraje za jakou stranu... prostě bomba. A ten poslední díl! No, nevím jak mé nadšení popsat. P.S.: William Fichtner alias šerif Tom je naprosto dokonalý! ()

klerik

Ďalší vydarený seriál "novej generácie". Pomalšie tempo umožnuje viac sa sústrediť na hrdinov a hrať sa s témou invázie. Podobne ako pri LOST je však "to neznáme" na pozadí a dôležietejšií je vplyv "toho" na jednotlivých hrdnov... ()

heyda

Když se na to člověk koukne a nepřijme, že tam padají nějaké žluté potvory, tak pak logicky nebude mít tento seriál rád a může ho hodit do odpadu. Jenže já to přijal a jsem za to rád. Perfektní seriál doplňují perfektní herci (hlavně můj oblíbenec William Fichtner) dobrá hudba a strhující děj. Mohla by to prima znovu vysílat a celý. Docela rád bych se na to kouknul znova. Takže já doporučuju!!! ()

Jinny

Prvních pět šest dílů připomíná mysteriózní atmosféru povídek Raye Bradburyho. Pak jsou ale všechna tajemství prozrazena a nejspíš nebudu sama, kdo řekne, že Invazi dodíval jenom z povinnosti. Dost nevyvážená směs originality a toho, co nám Amíci servírují jako na běžícím pásu. ()

anderson odpad!

Hodnotenie tohto seriálu tunajšími užívateľmi ma naozaj odrovnalo. Najmä preto, že väčšina z nich (aj keď to nepovie priamo), sa považuje za pravoverných znalcov filmu, televízie a vôbec všetkého audiovizuálneho. Tak sa teda pozrime na INVASION trošku lepšie. Príbeh je neoriginálny a stupídny (akísi vodní "mimouši" začali terorizovať Floridu a len zopár vyvolených chápe "vo co go"). Herci "televízni", "prkenní", afektovaní a nezaujímaví (WILLIAM FICHTNER bol v čase nakrúcania asi na drogách). Všetko by snáď zachránila invenčná réžia, ale ... práve spracovanie je vrcholom odpadu. Pri sledovaní som mal dojem, že ma stroj času vyklopil v roku 1985. Skrátka hovadina, ktorej popularitu na ČSFD si nedokážem vysvetliť (v USA tento "skvost" totiž skončil po 1. sezóne a ak si dovolím odhadnúť jeho osud na PRIME, tak skončí niekde v off time) (19.7.2006) ()

jonyyy

Čekal jsem příběh o sofistikované invazi, postupném vměšování mimozemšťanů do společnosti a nakonec jsem dostal akorát tak seriál o městečku, ve kterém se lidé až podezřele rádi koupají v oblečení. Navíc kdybych věděl, že Invaze spadá do kategorie nedotočených seriálů s otevřeným koncem typu Terra Nova, V, Survivors, možná bych se do něj ani nepouštěl. Ale koukatelné to je rozhodně dobře. 70 % ()

SOLOM.

Tvůrci vsadili hlavně na pestrost postav a kvalitní známé či méně známé herce. Scénář je psán tak, aby nenudil a každá epizoda přinesla určité poodhalení tajemství, které se rozprostírá kolem městečka Homestead a jeho obyvatel. Některé mají sice pomalejší rozjezd, ale pokaždé vás scénáristé překvapí ať už zajímavým dějem, nebo zvraty, které by jste nečekali. Efekty jsou na velmi vysoké úrovni a je vidět, že si s nimi pořádně vyhráli. Ať už se jedná o světla ve vodě, samotné mimozemské stvoření, nebo samotné vybavení a věci použité ve filmu. Museli do toho investovat velké množství peněz, které se jim určitě vrátilo. Je opravdu škoda, že se přestalo točit dál.Největším plusem je velké množství postav a jejich rozvíjení, které můžeme pozorovat jak čas běží. Je jasné, že film stojí na rodinných hodnotách, kde se nerozmýšlíte jestli dáte přednost cizímu člověku, nebo své dceři. Každá postava je svým způsobem zajímavá a stejně jako my má svou vlastní minulost, způsob uvažování a z toho vyplývá i množství dobrých nebo špatných rozhodnutí, které udělali a které změnilo jejich život. 7/10 ()

ARI50

Skvělý a bohužel krátký seriál tohle skvěle obsazení a suprový děj by si měl zasloužit víc ale už to tak bývá spokojenost je ale důležitá. ()

Bauer

Hodně zvláštní seriál! Zvláštní a zajímavý. V současné době, kdy máme takové seriály ve kterých jsou nesmyslné akční scény, je Invaze hodně vážná. Akce je minimum a všechno působí dost nudně. Já osobně jsem si tento seriál rozdělil na 2 části. Prvních 11 dílů pro mně bylo opravdu nudnou záležitostí na kterou jsem koukal asi tak dva měsíce, což je divné, protože většinou se snažím seriál zkouknout do týdne. Ale těch 11 dílů bylo opravdu nezáživných ale měli dobrou atmoséru a vždy mně upoutal konec s nějakou záhadou a hlavně jsem byl zvědavej o co tam vlastně jde a jak to všechno dopadne. Po 11-ti dílech ale přišel nečekaný zvrat. A stala se z toho pro mně ta pravá seriálová závislovka. Zbylých 11 dílů jsem zkoukl během 36 hodin a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Záhady, které byli v předchozích dílech se začali vyjasňovat a mně začínalo všechno být jasné. Opět ta výborná atmosféra s dalšími záhadami. Poslední tři díly byli docela i adrenalinové a měli celkem i dobrou akci a svižnost. Na současnou seriálovou dobu hodně vydařený scénář, který je ovšem velmi netypický. Líbila se mi hodně působivá hudba a herecké výkony. William Fichtner je prostě herec. Předvádí jeho skvělé výkony jak ve filmech, tak i v seriálech (např. další seriál Prison Break).A dobré výkony podali i teenageři. Plus dvě docela hezké ženy jako jsou Kari Machett (Mariel) a Lisa Sheridan (Larkin). Na to, že jsem o tomto seriálu téměř vůbec nevědel a na to, že na Invazi nebyla soustředěná žádná pozornost (jako třeba na 24 hodin), tak jsem byl vážně mile potěšen. Jen je škoda, že je (zatím) pouze jedna řada. Vzhledem k tomu jak první skončila, by druhá mohla být ještě lepší. Třeba se pro ní časem tvůrci rozhodnou a já bych byl docela i rád. Lepší 4*! ()

Earl_23

Mám za sebou 11 dílů a nemůžu jinak, než vytasit známku nejvyšší. Nevím, možná se po druhé půlce moje hodnocení změní, ale Invaze mi prozatím velice kápla do noty. Tajemnost mám rád a v Invazi je jí požehnaně - dokonce překonává i Akta X. A navíc i povětšinou nepříliš známí herci předvádí sympatické výkony, takže ani nevím, co více si přát. 90% ()

Lacike

Sci-fi seriál o Invázii mimozemšťanov na náš svet. Ale neprídu raketami a nezahltia náš vzdušný priestor, ale pekne postupne infiltrujú našu civilizáciu. Dej sa odohráva v malom mestečku a tempo seriálu je zo začiatku dosť pomalé, ale vďaka skvelej atmosfére to vôbec nenudí. Vydarili sa aj postavy. Rozporuplný šerif William Fichtner u ktorého neviete, či je kladný hrdina alebo zloduch. Jeho manželka Kari Matchett, ktorá sa postupne mení na nejakú novú formu života. Typický kladný hrdina Eddie Cibrian, ktorý sa snaží ochrániť svoju rodinku. Tyler Labine vo svojej klasickej úlohe zhúlenca. Začiatok seriálu je síce dosť komorný, ale postupne neskutočne prituhuje a dej naberie neskutočný spád s globálnymi následkami. Záver seriálu je síce otvorený, keďže ho predčasne zrušili, ale divák si dokáže vyvodiť jak by to pokračovalo ďalej, takže to napriek tomu za zhliadnutie stojí. Je škoda, že takto skvelé seriály si nestihli získať dostatočnú sledovanosť. 8/10. ()

Terva

Začalo to katastrofou. Hurikán zničil co mohl. Jenže pod jeho rouškou přišlo něco mnohem horšího. CITÁT - Viděl jsi ta světla?......... Zatím jen lehce bláznivej ale milej Dave (Tyler Labine) věří na invazi mimozemšťanů. A co máte dělat, když vám z kufru auta zmizí podivná mrtvola, lidé kolem vás začínají být divný, někteří zmizí a za několik hodin se opět objevují, začnou mít rádi vodu a chtěj vás zabít? Co to tedy je? Velmi koukatelné, ale příběh číslo 7 s názvem "O rybě" ukáže, že scénář má své mouchy. Larkin (Lisa Sheridan) a její nehoda je do očí bijící nesmysl, chytrá žena, novinářka a udělá takovou hloupost? A také jsem nechápal proč její nevlastní syn Jesse (Evan Peters) přeleje nejdříve benzín z jednoho kanystru do druhého a pak ten odnese aby tekutinu mohl přelít do generátoru - tohle počínání je také přinejmenším podivné. CHYBA VE FILMU - Díl č.7 O rybě - Larkin (Lisa Sheridan) si okolo 12 minuty přikreje ústa kapesníkem proti smradu, ale je vidět, že stejně dýchá nosem, proč tedy ta rouška? Celkově je díl č.7 podivný a zkazil mi celkový dojem. Následující díly jsou dost rodinné a řeší se tu až moc osobních věcí, což bylo chvilkama nudné. CITÁT - Cožpak svou tchýni nechce zabít každý?........... Poslední dva nebo tři příběhy už se rozjíždějí a začíná se něco dít. Jenže když se už něco děje seriál končí a pokračování je v nedohlednu. KRÁSNÝ OKAMŽIK - Stopněte si obraz v jedenáctém příběhu v 37 minutě a 44 vteřině a kochejte se krásným záběrem. CITÁT - Můj Bože!! Pivo!! Ten hajzl mi ukradnul pivo!!........ V devatenáctém díle s názvem "Syn také vychází" zazní instrumentálně píseň "Riders on the Storm " od skupiny Doors. Poslední dva příběhy byly hodně brutální. NEMŮŽETE ZASTAVIT BUDOUCNOST. ()