DOA: Na život a na smrt

D.O.A. - Dead or Alive

DOA: Na život a na smrť

Akční / Dobrodružný

USA / Německo / Velká Británie, 2006, 83 min

Už som asi príliš starý na to, aby mi banda nonstop sa mlátiacich kočiek v podprdách poskytla absolútne béčkové potešenie, ale ešte stále to považujem za prudko pozerateľný film. Dievčatá znalosť bojových umení predstierajú na rôznych úrovniach uveriteľnosti, ale čo na tom, keď Corey Yuen dokáže aj plážový volejbal natočiť tak, ako keby to bola bitka z Matrixu?(7.6.2007)

• Lateef

Naprosto nudná záležitost, nulový příběh, souboje jakžtakž, ale divně sestříhané, hlavní roli hrají kilometry pomocných lan a jiná bezpečnostní zařízení. Postavy směšné, plastické a úplně nereálné. Z bojovníků mě nezaujal nikdo, snad jen do očí bijící tupost Basse(Kevin Nash). Tohle se opravdu nepovedlo a tak si stále moc přeju, aby na scénu konečně dorazila arénovka Tekken, aby to Eddy Gordo trochu roztancoval a aby Marduk poslal jednou ranou Dead or Alive na věčnost...(19.11.2006)

• becki_tu

Nazývat tohle podivně-akční dílko za "ženský" Mortal Kombat by bylo urážkou kultovního Mortal Kombatu. Z hlavních hrdinek mi sympatické připadly jen dvě - a to Holly Valance a jakási méně známá Sarah Carter. Jejich souboj v plavkách v dešti byl asi nejlepší scénou ve filmu. Všechno ostatní už stálo za starou bačkoru, včetně důmyslně skrytých a někdy těžko odhalitelných vtipů a hlášek. O nějakém ději či logice tady nemůže být ani řeč a bohužel i bojové scény působí často dost legračně. Hru jsem nehrál, ale film je naprosto ubohý, trapný a jedním slovem prostě blbost. Tak takhle teda ne.(11.1.2008)

Neuvěřitelně bizarní mix Penthouse videa, konzolové mlátičky a sedmdesátkové řežby, který ukáže negrovu holou prdel a nabídne BILLA z diskontu. Tenhle kus má snad víc movie connections než Pulp Fiction a věřte tomu, že je to jeden z těch filmů, kvůli kterým vaši prarodiče volí komunisty. Za dvacet let z toho bude poklad pro fajnšmekry.(12.1.2007)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $480,813Tržby Celosvetovo $7,500,497Tržby za predaj DVD v USA $1,370,874 //počet predaných kusov 68,578║ ani trochu som sa nečudoval keď to takto fatálne prepadlo! _Nemalo tú správnu ľahkosť aby to mohlo byť aspoň zábavné, strašne ma táto akože akčná skrumáž otravovala, horko ťažko s pretrpením som to dopozeral ale radšej si pozriem druhý krát Charlieho anjelov ako tento počin. /15%/(16.9.2007)

• - Milo Ventimiglia měl původně hrát postavu Weatherby, nelíbil se mu však vývoj jeho charakteru, proto roli odřekl. (TomikZlesa)

• - Vo filme zaznie pieseň „Faster Kill Pussycat“, ktorú naspievala Brittany Murphy. (Msscastillo)

• - Film je založen na populární bojové hře Dead or Alive. (TomikZlesa)