DOA: Na život a na smrt

• Česko Na život a na smrt (více)

Čtyři krásné, sexy ženy jsou sokyněmi v tajném zápasu bojových umění, ale brzy se spojí proti zlým silám. Tina Armstrong je superstar v oblasti ženského wrestlingu. Christie je okouzlující zlodějka a nájemná vražedkyně. Princezna Kasumi je asijskou mistryní bojových umění. Helena Douglas je milovnicí extrémních sportů a její tragická minulost ji spojuje s malým palácem v jihovýchodní Asii, kde se také odehrává turnaj Dead or Alive. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

campix

Filmové adaptace bojových her jako jsou Tekken nebo Mortal combat nikdy nehýřili až takovou kvalitou a byli spíše jen pro znalce herních sérií a nejinak tomu je u chudého příbuzného těchto dvou legend. Svůj film má také bojovka Dead or Alive a jak už začátek komentáře napovídá, tak to není žádná pecka. Po dějové stránce strašlivá bída, nic se neděje a živější je pouze poslední desetiminutovka. Ani choreografie bojových scén není na takové úrovni, jak by se čekalo u filmu podobného ražení. Hudba také není to pravé ořechové a jediným větším plusem je, že na polonahé mlátící slečny se občas i docela hezky dívá a také, že stopáž filmu není nijak přemrštěná. ()

Ruuzha

Kdybych nevěděl, že to bylo natočené podle stejnojmenné hry, řekl bych, že jde jen o moderněji pojaté Mortal Combat. Ale příznivcům bojových umění a videoher to udělá určitě radost. Ikdyž o nějakém reálném pojetí bojového umění zde nemůže být řeč, ale to se musí brát u těchto filmů s nadhledem. A koho bitky moc nebavěj ten si určitě spraví chuť při pohledu na super sexy kočky v bikinách, mlátící se hlava nehlava. Líbila se mi hlavně Jaime Presley, kterou znám z "Jmenuji se Earl, Bulšit a Torque", ten její laksní způsob mluvy prostě zbožňuju. Silnější 3 hvězdy 70% ()

dr.fish

Taková vkusně natočená kravinka parodující parodie. Každý si tam vybere svou holku a té pak může fandit. Jinak není třeba ke sledování žádného vzdělání. ()

tom88

Vyzeralo to ako paródia na Mortal Kombat a Hrdinu. Nevedel som čo mám od toho čakať, ale to čo som videl ma príjemne bavilo, aj keď je mi jasné, že to je úplne stupidný film, ktorého jediný účel je pobaviť diváka a to tento film presne splnil. Vďaka svojej krátkej stopáži je film dokonale stráviteľný. 60%. ()

KatanaCZ

Tak tenhle film je opravdu naprostá kravina, v zásadě jen jakási reklama na hru, ale má několik plus - nenudí, hezky se na něho kouká (z několika hezkých důvodů) a efekty jsou (alespoň pro mne) opravdu dobře zmáknuté. Dobré souboje, slušná řežba. ()

Sabrewulf odpad!

UltraMegaGigaHyperSračka!!!! Scénář debilní, herecké výkony na úrovni Tomáše Hanáka + Kasumi, která asi spadla do vosího úlu, jak má napuchlý ksicht.... Jeden z mnoha průserů je ten, že do ženských rolí byly obsazeny panenky z porcelánu, u kterých je na první pohled jasné, že bojová umění neviděly ani z rychlíku. Výsledek? Těm rádobysexy bárbínkám jsem nevěřil jedinou ránu. Navíc si tyto "herečky" a "bojovnice" nebyly schopny ve svých slepičích mozečcích zapamatovat choreografii alespoň pěti úderů po sobě, takže pomalu po každém úderu následuje střih, nebo je jejich neum maskován "coolovitými" zpomalovačkami na bázi kladek a pomocných lan..... Kde jsou výrazně rozdílné charaktery? Kde jsou výrazné chvaty specifické pro danou postavu (např. Liu Kangův bicycle kick v MK)? Kde je nějaký výrazný boss ( Goro v MK, Bison ve SF)? Samozřejmě nikde, protože tohle všechno postrádá už sama předloha, aneb jak praví pořekadlo: z lejna bič neupleteš. Nicméně asi největší debilita tohoto filmu spočívá v EXTRÉMNÍ čajíčkovitosti. To, že bárbíny dostávají do obličeje sadu pěstí a kopanců, ale jejich tvářičky jsou stále bez jediné modřiny či krvavého šrámu, se dá překousnout (přece jen - ve filmech tohoto typu je to častý jev). To, že během klasických VS zápasů nikdo nezemře ( název turnaje "DEAD or alive" tak úplně ztrácí smysl) a poražení na svou prohru reagují ala Mirek Dušín ("Omlouvám se, že jsem se do tebe tak navážel. Od týhle chvíle sázím na to, že vyhraješ ty."), už sice je naprosto k zblití, ale pořád to není nic proti scéně, ve které se bárbína utká s hromadou protivníků ozbrojených katanou. Dobrá dvacítka jich totiž zhyne pod čepelí katany a ........ kouzelná školka s Dádou hadr. Dobře, dobře, nechci po režisérovi, aby z toho byla za každou cenu jatka jako v Kill Bill, jenže pokud se píchnete špendlíkem do prstu a tím (bez nadsázky) vznikne krvavější scéna než ta s katanama (a vůbec - než celý film), pak už ani nemám sílu to komentovat. Kdyby se ten film alespoň netvářil tak vážně (pár nepovedenými vtípky se nás snaží přesvědčit o opaku)........... Teď už tedy vím, že stačí do sebehoršího filmu naházet co nejvíc bárbín a čtyř nebo pětihvězdičkové hodnocení je zaručeno, protože stále existuje plno diváků, kteří sledují filmy rozkrokem. Zlatý Street Fighter (který se ani trochu nebere vážně). ///// P.S. doufám, že projímadlo jménem Tekken se točit nebude, to už by tu bylo přesračkováno. EDIT: Takže projímadlo jménem Tekken se skutečně natočilo. Projímadlo jménem Tekken jsem viděl a je to..... projímadlo. ()

tomeek

Kruci, dalo se to! :) Na Mortal Kombat to nemá ani zdaleka, ale to bude prostě věkem a zráním. Skvělá oddechovka, parádní mlata. A na ty holky se dívá krásně. ()

kopfa

Skvělé...neuvěřitelně dynamický film plný pohybujících se těl, který je zároveň prost jakékoliv fyzičnosti....dokonale naleštěný motor bez oleje a špíny....zato plný campové sebereflexe. ()

SeanLSD

Béčkový skvost. Niečo ako CHARLIEHO ANJELI, ale viac. Viac všetko. Neviem síce, čo všetko tie dievčatá naozaj ovládajú, ale napodobňujú to skvele... hoci aj vo chvíľach, že im to zrovna nejde, človek si to pod nátlakom ženských vnád a výbušného, megaefektného a preštylizovaného vedenia majstra Yuena nestihne všimnúť a zostane mu len taký ten blažený dementný úsmev spokojného chlapa. Náramná zábava, zábavnejšia o to, že sa ani byľku neberie vážne. ()

Aargh

Připitomělost filmu jsem toleroval, ba i očekával. Ale bohužel akce, který tvoří tři čtvrtiny filmu, je až na pár výjimek zcela nezvládnutá a po čase i dost nudná - holt z modelek a zpěvaček za týden bitkaře neuděláte a ani seberychlejší střihač takovou amatéřinu zakrýt neumí. 2.5 bodu. ()

Triple H

Toto je tak krásna blbosť, že sa tomu nedá odolať. Holky sú ozaj kočky, dej totálne dementný a bitky sú v pohode. Problém je, že dej je dementný, ale rovnako sa dá aj povedať, že de facto absentuje. Film je totiž zložený takmer výlučne len zo scén kedy sa pozeráme na sexice v bikinkách a bitiek. A napriek krátkej stopáži to začne byť mierne únavné. Ale je to vo svojej priamočiarosti naozaj neodolateľné a zasluhuje to aspoň tri prsaté hviezdičky. Pre ženskú časť publika (ak nie sú lesbičkami :-)) to je však odpad ako vyšitý. ()

baruss

: )) ťažko povedať, že či príjemne prekvapený. S obsadením som spokojný, animácia ++, príbeh trošku pokuľháva. ()

ecceHOMMO

Celkom podarené niektoré bojové sekvencie, sympatické bojovníčky, slušné tempo.....akurát že príbeh ma nedokázal strhnúť....a moje dojmy po jeho skončení sú nulové....ale ako bojová odychovka pre nenáročného diváka, prečo nie....**/***.....s priklonením k trojke ()

Honzíno

Pěkný holky, jejich zadečky jak se mlátěj (přehlídka dokonalých těl a zjevů, čistej záporák, nadupaná muzika, hodina a čtvrt, klasická klišé šablona. Jízda (!!) ale taky totální dementní výplach s pekelnou 'antigravitační' akcí. Jsem ale zastáncem postoje, že hrát si na intelektuála nejde prostě pořád. Jo, na tohle se dá koukat (kluci)! 60-70% ()

DivX

Jako milovník hry Dead or Alive na PS si nemůžu pomoct, i když se příběh a scénář vyvíjí trochu jiným směrem než jsem očekával. 70% ()