Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

• novoten

Je vůbec možné, aby postavy neustále vyzpívávaly své nejniternější pocity a přitom se o nich divák nic nedozvěděl? Condonův muzikál ukazuje, že dost dobře. Charizmatický charakterní chlap se v závěru promění z minuty na minutu na vychytralého zrádce, nezvladatelná divoška samozřejmě zjihne a všichni odcházejí šťasní...nebo ne? Já určitě ne, protože tohle mi nestačí. Muzikály nejednou ukázaly, že do postav lze vidět jediným songem velmi důkladně. Proto je k zbláznění, když Dreamgirls nevědí, kdy přestat zpívat. Když přijde jen trochu vypjatější chvilka, hodil by se emotivnější dialog a po něm úderný popěvek, ale hlavní postavy se v chumlu překřikují ve zmatečné bezmelodičné písni, která na mě tak působí jen trapně. Atmosféru aby pohledal a těch několik zajímavých kamerových objezdů už nic nezachrání. Jediným kladem zůstává Eddie Murphy a jeho božský výkon. Přijde mi ale, že tvůrci ho snad ani nechtěli nechat vyniknout a ubírají mu prostor, jak to jen jde.(22.2.2007)

Pěkné, moc pěkné. Dreamgirls sice nedosahují geniality Moulin Rouge, ale divadelní energií pulzujícímu Chicagu se blíží. Od režiséra Kinseyho by jeden opravdu nečekal tak skvěle stylovou práci, Beyoncé překvapila, že dokáže hrát (zpívání jí šlo vždycky), Eddie Murphy nebyl tak dobrý snad nikdy (a poslední dobou rozhodně ne - rád bych ho viděl v nějakém dramatu) a po pěvecké stránce pro mě vede neznámá Jennifer Hudson (finalistka American Idol z roku 2004 - s našimi Superstary opravdu nesrovnávat). Fajnová oldschool R´n´B muzika s blyštivým broadwayským šmrncem, zajímavá, energická režie, skvělé herecké výkony, ne zrovna strhující, ale docela zajímavý příběh (hodně inspirovaný Dianou Ross a jejími The Supremes) - Dreamgirls toho nenabízejí málo.(13.1.2007)

Hudební filmy mám rád. S černošskou muzikou je to o dost slabší a s mou schopností snášet černošské hádky je to přímo katastrofální. Tři čokoládové divy z Dreamettes mne při svém výšlapu ke hvězdám bavily na pódiu, ale mimo něj jsem viděl jen hádky, rozchody i podrazy, které byly asi tak překvapivé, jako setkání s naháčem na nudistické pláži. Kdyby holky více zpívaly a méně se hystericky hádaly, tak bych si to užil určitě o dost lépe. To by však nebylo to opravdové ze života, po čemž tady touží snad všichni kromě mě.(6.4.2016)

tak toto nie ja zbožnujem muzikáli ale toto je už tak otrepané, že až. naozaj herecké výkony zachranuju co sa da ale nic nezachrani stupidný scenar a nepresvečivu knowlesovu. pre mna rozhodne najvecsie sklamanie roka. viacej ako hudsonovej som oscara prial murphymu lebo tu dokazal že vie hrat a svojim vykonom ma dostal tak ako by ma dostal van damme keby sa rozhodol hrať v historickom epose, ktorý by mal kasovy uspech.(25.1.2008)

Velmi dobrý muzikál. Dějová linie je samozřejmě zcela jednoduchá, ale přesto to bez problému snese dvouhodinovou stopáž (i když by určitě nezaškodilo příběhu trochu víc přiostřit hrany a dát mu údernější závěr), výprava a celá stylizace muzikálu je nádherná, písně jsou podařené a kvalitní (ačkoli chvílemi vás možná napadne, že méně by bylo více). Výsledný dojem - bezesporu velmi pozitivní.(1.9.2007)

• - Zpívající trojlístek ve filmu vystřídá 120 různých kostýmů, mnoho účesů a typů make-upu. (Pumiiix)

• - O úlohu ve filmu usiloval také Will Smith. (imro)

• - Ve scéně, kdy hraje píseň "Steppin' To The Bad Side", se v boxerské scéně střídají boxeři. První mezi sebou boxuje černoch a běloch, ale potom boxují dva běloši. (dominikciz)