Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsou šedesátá léta minulého století a zpěvačky Effie, Lorrell a Deena záhy zjistí, jaké to je, když se jim splní jejich nejdivočejší sny. Poté, co je na místní pěvecké soutěži objeví ambiciózní manažer Curtis Taylor Jr., dostane dívčí trio známé jako "Dreamettes" jedinečnou příležitost zpívat vokály v písničkách oblíbeného zpěváka Jamese "Thundera" Earlyho. Když dívky následně začnou díky Taylorovi vydávat jeden hit za druhým a proslaví se jako "Dreams", rychle si uvědomí, že neutuchající snaha prorazit postupně zastínila jejich přátelství. Taylor totiž vystrnadí nesmírně talentovanou Effie, aby se tváří skupiny mohla stát krásnější Deena a udržela je tak na vrcholcích žebříčků hitparád. Maloměstským dívkám s velkoměstskými sny začne pomalu docházet, že daň za slávu je možná daleko vyšší, než by kterákoli z nich čekala. (Cinemax)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (215)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Mám černý babský hlasy moc ráda. Supremes, Dianu Ross, Arethu, Tinu ..... i novou generaci a neni tedy divu, že na Dreamgirls jsem byla hodně natěšená. Představovala jsem si trochu něco ve stylu životopisného filmu o Tině - vzlety, pády, katarze a vše prudké a ryzí s nárokem na pocitový rejštřík diváka. Dreamgirls byly taky šťastné, smutné, zhrzené, manipulované i odbojné ale bez oněch hrotů, díky nimž máte v očích buď slzy nebo zatínáte pěsti. Kromě fantastických kostýmů ale ještě jednu velkou přednost měly: úžasně interpretované písně. Listen v podání Beyonce - to byl pro mě ohromný zážitek. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Zase jednou muzikál, který mě dostal po všech stránkách - jednak miluju r'n'b a vůbec ten černý styl hudby, který tady je a z poloviny písniček mrazí, jak jsou skvělé. Dreamgirls jsou ale pastvou i pro oči - kostýmy, kulisy, kamera, choreografie a vůbec celá výprava stojí za to, navíc i herci nejsou vůbec k zahození, dokonce většina je jich hodně dobrých a naprosto září po právu Oscarem oceněná Jennifer Hudson. Očekávala jsem průměr, ale jsem tímhle muzikálem nadšená. Sice bych byla ochotná některé pomalejší písně oželet, ale nikdo není dokonalý... A pro ty, kdo si stěžují na prostinký děj - je to MUZIKÁL, tady jde o tanec, zpěv, show, emoce, ne o geniální dialogy a komplikovaný děj! ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

První čtyřicetiminutovka je dokonalá. Hýří barvami, oplývá neskutečným videoklipovým tempem, a přitom jako správné retro vyzařuje náladu 60. let. Řešení vážných věcí už tak přitažlivé není, ale Dreamgirls i tak hudebně excelují, zatíco Bill Condon jako režisér s mladickým drivem a stařeckou uvědomělostí mile překvapuje. Jen mě mrzí, že Beyoncé má během filmů nalíčeno na své tváři asi pět obličejů. Taková kost to nepotřebuje... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Pokud je pro vás R´n´B muzika stejným zážitkem, jako pro mě vykastrovaný zpěv Pavla Horňáka (pro pamětníky :o)), či v současnosti třeba kvílení Tokyo Hotel (ještě teď se třesu), tak se Condonovu filmu vyhněte velkým obloukem. Zde nenajdete sofistikované dějové linie, ale jednoduchý přímočarý děj o "Popelkách" co ke štěstí přišly a úskalích jejich slávy, který stojí právě jenom na ´černé muzice´a silných hlasech. Oscarem oceněná Jennifer Hudson není - přiznejme si - bůhvíjaká herečka, ale když promlouvá zpěvem, dějou se teda věci. Zvládá s přehledem všechny hlasové polohy a když to "rozpálí", mohla by svým mocným hlasem i beton řezat. Její zoufalá zpověď před silvestrovským večerem - to je erupce emocí, permanentní husina a mrazový maratón po zádech. Eddie Murphy si oscarovou nominaci zasloužil jenom tím, že neprdí, neříhá a nedělá šašky, Beyonce bych si pověsil na zeď (plakát :o)) a charismatického Jamieho Foxxe mám film od filmu stále raději. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $70miliónovTržby USA $103,365,956Tržby Celosvetovo $154,852,975Tržby za predaj DVD v USA $53,841,709 //počet predaných kusov 2,755,526║ Posledné roky sa v celku pekne vyšvihli muzikáli (Hairspay, Mamma Mia!) a filmy o starých známych spevákoch (Ray, Johnny Cash - Walk The Line) , nuž a Dreamgirls vôbec nezaostávajú a ponúkajú pestrú paletu neopočúvaných pesničiek, ktoré chytia za srdce a ešte aj vďaka vizuálu a peknej Beyonce Knowles potešia zrak. K tomu prim hrá aj príbeh, kde nechýba dávka drámy žnúca naplno svoje ovocie až samým záverom, kde nechýbajú nefalšované emócie. Prekvapeným sa tu stáva solídni výkon Eddie Murphyho, ten v sebe po tých tupých traškariciach čo posledných minimálne 10rokov hráva našiel v sebe aj trošku hereckého talentu, za čo mu hneď prisúdili aj nomináciu na Oscara čo by som až tak hneď nepreháňal na mieste Akademikov. Kdež to ocenenie Oscarom u Jennifer Hudson bolo na mieste. "Muzikál čo poteší svojou pestrou hravosťou srdce." /80%/ ()

Galerie (32)

Zajímavosti (18)

  • Dreamgirls jsou založené na úspěšném broadwayském muzikálu z roku 1981 a praticky už tehdy se uvažovalo nad jeho filmovou verzí. V průběhu let se v obsazení vystřídaly Whitney Houston či Lauryn Hill a na režisérské stoličce chvíli seděl i Joel Schumacher. Film však narazil, když několik životopisných muzikálů komerčně ztroskotalo. Až úspěch Chicaga (r. Rob Marshall, 2002) podnítil producenty natočit vysněný projekt režiséra Billa Condona, který viděl původní muzikál, založený údajně na příběhu skupiny The Supremes, hned na premiéře 20.12.1981. (imro)
  • Dreamgirls získaly osm nominací na Oscara, ale přeměnily jen dvě – za zvuk (Michael Minkler, Bob Beemer a Willie D. Burton) a herečku ve vedlejší roli Jennifer Hudson. Eddie Murphy svou první nominaci na zlatou sošku nepřeměnil, ale odnesl si trofej ze Zlatých globů. Mimo něj tu uspěla opět i Jennifer Hudson a film samotný v kategorii Muzikál/Komedie. (imro)
  • Zpěvačka Diana Ross, jejíž život a kariéra ve triu The Supremes tvůrce Dreamgirls částěčně inspirovaly, údajně divadelní muzikál z celého srdce nesnášela. (Pumiiix)

Související novinky

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z…

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil…

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných…

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se…

Reklama

Reklama