Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Na Dreamgirls jsem se dost těšila, protože mě zaujaly hned, když jsem o nich poprvé četla. Pak jsem ale trochu upustila od horlivého očekávání, protože soudě podle reakcí okolí, to zase tak úžasné nebude. A když jsem se dneska na film podívala, musím říct, že je tam sice hezký (ale taky provařený) příběh, ale celkově mě tento muzikál nechytil za srdce, jako se to stalo třeba u Chicaga a Moulin Rouge. Tohle mi připadalo spíše takové chladné, i když se všichni snažili. Hudba a kostýmy, vše co patří k muzikálu, se nesmírně povedly. Herecké a hlavně pěvecké výkony taky super. Překvapí všichni, ale nejvíce Eddie Murphy v naprosto nové poloze, která mu sluší, a pak taky nováček Jennifer Hudson, která má pěveckého talentu na rozdávání. Nemůžu říct, že by se mi Dreamgirls nelíbily, ale čekala jsem, že mě více vtáhnou do děje a zažehnou ve mně emoce...(17.6.2013)

Netěšil jsem se, ale musím uznat, že mě to docela mile překvapilo. Drive nastolený v první polovině je neskutečný, jeden střih za druhým a tempo nepolevuje. Škoda, že tenhle videoklip vydrží jen tu první půlku. Jakmile se výrazně zpomalí, tak si člověk začne uvědomovat, jak je příběh banální a některé scénáristické kličky neobratné. K tomu mě postupem času začalo iritovat nabívání délky zpěvu. V jednu chvíli se zpívalo v kuse snad 10 minut, ve třech scénách a v ten moment už moje hlava zkrátka nebrala. Občas bych si rád dáchnul i dialogů, díky. Herecky solidní, Murphy dokázal, že skutečně ještě má na to, aby nehrál v shitech, Foxx jako vždy super, jen tu Beyoncé jsem asi 40 minut na plátně marně hledal. Buď už vážně nic nevidím (což pochybuji, pokud sedím ve čtvrté řadě) a nebo byla tak moc nalíčená.(7.2.2007)

Nůžky! Dala by se vystříhat dobrá polovina děje (především spousta cajdáků), aniž bychom přitom utrpěli jakoukoliv velkou ztrátu, tahle délka byla totiž opravdu neúnosná. První polovina dobrá, od půlky už se to veze v utahaném tempu a občas jsem toho měla už opravdu po krk a držela se zuby nehty, abych do konce vydržela. S tím, že písně ve filmu nebudou zrovna šálek mého čaje, jsem byla dopředu smířená, ale jen těžko jsem se smiřuji s protěžováním hlasu Jennifer Hudson, který je tu prezentován jako lepší, což podle mého názoru není pravda. Já zkrátka tyhle uječený hlasy ze srdce nenávidím! (Je sice silný, ale upřímně je to ječák, bohužel to asi slyším jenom já).A chvíle, kdy se na plátně Jennifer Hudson objevovala, aby se vyzpívala v neskutečně dlouhých sekvencích byly pro mě hotovým utrpením. Naopak každá písnička Beyoncé byla proti tomu jako balzám na uši. Nakonec jsem odcházela promrzlá (letní kino) a napůl znuděná a kdo si za mnou vykřikoval, že takovej film už neviděl takovejch dobrejch čtrnáct let - těžko říct jestli to byl výraz obdivu nebo spíš podivu, ale tipla bych si to druhý. Tři hvězdičky si však film zaslouží jednak za herecké výkony a jednak za stylizaci.(12.7.2007)

• Jordan

takže čo vlastne ľudia vidia na tomto filme? ja sa otvorene priznávam, že nie som fanúšik muzikálov - mám svojich pár obľúbených, ale tie sú mojimi favoritmi hlavne preto, že majú istý odstup, nadhľad, vtip a iskru - tento film nemal ani jedno z toho . . . trápne situácie, žiaden konflikt, totálna absencia nejakej zápletky, konfliktu a dramaturgickej stavby . . . keby to nepresiahlo metráž jednej hodiny, okej, ale pozerať sa na škriekajúce (niekedy až hrozne škriekajúce) veľmi plytké a zle napísané charaktery vyše dvoch hodín - pritom pesničky sú skoro rovnaké (nič proti r´n´b, ale nie je to moja šálka kávy); všetko je to presladené až hrôza, najnudnejší veľkofilm aký som tento rok videl, podobný druh hollywoodskeho odpadu ako trója - dobre obsadená a drahá PRÁZDNOTA, jedna veľká farebná bublina, jednu hviezdičku by si možno zaslúžil Eddie Murphy, ten mal sympatickú postavičku, ale bohužiaľ ma to tak neskonale nudilo a iritovalo, že musím dať odpad, ani eddie to nezachráni, ani tvárička beyoncé knowlesovej, ani chripiaci dojímavý danny glover, nikto !!!(12.9.2007)

Černošský muzikál, plný černých herců, odehrávající se v neustálém rytmu černé muziky. To rozhodně není rasistické označení ale jednoduché vyjádření toho o čem film je a co od něj může divák očekávat. Kromě neobvyklého Murphyho (který od dob Policajta z BH poprvé hraje) mi film nedal nic, kvůli čemu bych se k němu chtěl vracet nebo ho obdivovat.(12.2.2012)

• - Ve scéně, kdy hraje píseň "Steppin' To The Bad Side", se mění postavení hereček Deeny (Beyoncé Knowles), Effie (Jennifer Hudson) a Lorrell  (Aniky Noni Rose). Prvně stojí v pořadí Deeny, Lorrell a Effie, pak je to ale Effie, Deeny a Lorrell a poté opět Deeny, Lorrell a Effie. (dominikciz)

• - Jamie Foxx původně odmítl účast ve filmu kvůli nízkému honoráři. Roli po něm dostal Denzel Washington, ale ten neumí zpívat. Když se v obsazení objevili Beyoncé Knowless a Eddie Murphy, Foxx si to nakonec rozmyslel. (imro)

• - Do role náladové Effie chtěli tvůrci obsadit méně známou tvář. Po půlročním váhání mezi téměř osmi stovkami uchazeček se nakonec rozhodli pro Jennifer Hudson, finalistku jedné série americké superstar. (Pumiiix)