Rozpočet $70miliónovTržby USA $103,365,956Tržby Celosvetovo $154,852,975Tržby za predaj DVD v USA $53,841,709 //počet predaných kusov 2,755,526║ Posledné roky sa v celku pekne vyšvihli muzikáli (Hairspay, Mamma Mia!) a filmy o starých známych spevákoch (Ray, Johnny Cash - Walk The Line) , nuž a Dreamgirls vôbec nezaostávajú a ponúkajú pestrú paletu neopočúvaných pesničiek, ktoré chytia za srdce a ešte aj vďaka vizuálu a peknej Beyonce Knowles potešia zrak. K tomu prim hrá aj príbeh, kde nechýba dávka drámy žnúca naplno svoje ovocie až samým záverom, kde nechýbajú nefalšované emócie. Prekvapeným sa tu stáva solídni výkon Eddie Murphyho, ten v sebe po tých tupých traškariciach čo posledných minimálne 10rokov hráva našiel v sebe aj trošku hereckého talentu, za čo mu hneď prisúdili aj nomináciu na Oscara čo by som až tak hneď nepreháňal na mieste Akademikov. Kdež to ocenenie Oscarom u Jennifer Hudson bolo na mieste. "Muzikál čo poteší svojou pestrou hravosťou srdce." /80%/(13.11.2008)

Nepřeplácané, skromné, vkusné. Pro mě příjemný muzikál, který je zase jednou opravdu o hudbě. Skvěle zahraný, skvěle zazpívaný, ale hlavně se skvěle napsanými postavami. Condonovi se podařilo dovést herce k tomu, že jejich postavy balancují přesně na hraně mezi nadsázkou a dramatickým projevem, takže děj má spád, ale přitom je z něj neustále cítit kouzlo muzikálového světa. Poměrně dlouhá stopáž filmu je opodstatněná, nenastavovaná a vlastně si ji ani neuvědomíte. Písničky jsou kapitolou samy o sobě a počet Oscarových nominací je toho důkazem (byť vítězná nakonec nebyla ani jedna). Další do série muzikálů (Chicago, Moulin Rouge), které žánr pozdvihují vzhůru. A ne naopak. [září 2007](3.10.2007)

Nemozem si pomoct, vzdy som mal radsej cernosku zivocisnost Staxu nez uhladenost Motownu. Nemozem si pomoct, ale videoklipovity strih kazdu druhu sekundu je pre mna (vacsinou) remeselna neschopnost. Drobne logicke a technicke nedostatky a schalnosti radsej ani neratam. ANO, toto je presne taky pohlad na hudobnu ciernu minulost, aky dnesny vacsinovy mlady divak rad prijme. to je sakra skoda.(28.2.2007)

Muzikál je asi môj najmenej obľúbený žáner. Asi to bude kvôli, pre tento žáner príznačnej, príbehovej plytkosti, pretože sila filmového príbehu hrá u mňa významnú rolu. Občas sa mi ale stane, že muzikálové čísla sú také pôsobivé, že vďaka tomu dokážem prižmúriť oko. Toto je jedna z tých výnimiek, lebo ide o hudobný žáner, ktorý mi je blízky a spevácke výkony všetkých zúčastnených sú proste famózne. Navyše film oplýva skvelou retro atmosférou a výbornými hereckými výkonmi Beyoncé Knowles, Jamieho Foxa, Eddieho Murphyho (v dosť netradičnej a možno svojej najlepšej úlohe), ale hlavne debutujúcej Jennifer Hudson, ktorej výkon je bez všetkých pochybnosti oscarový.(23.2.2007)

Pěkné, moc pěkné. Dreamgirls sice nedosahují geniality Moulin Rouge, ale divadelní energií pulzujícímu Chicagu se blíží. Od režiséra Kinseyho by jeden opravdu nečekal tak skvěle stylovou práci, Beyoncé překvapila, že dokáže hrát (zpívání jí šlo vždycky), Eddie Murphy nebyl tak dobrý snad nikdy (a poslední dobou rozhodně ne - rád bych ho viděl v nějakém dramatu) a po pěvecké stránce pro mě vede neznámá Jennifer Hudson (finalistka American Idol z roku 2004 - s našimi Superstary opravdu nesrovnávat). Fajnová oldschool R´n´B muzika s blyštivým broadwayským šmrncem, zajímavá, energická režie, skvělé herecké výkony, ne zrovna strhující, ale docela zajímavý příběh (hodně inspirovaný Dianou Ross a jejími The Supremes) - Dreamgirls toho nenabízejí málo.(13.1.2007)

• - Eddie Murphy všechny překvapil, když přijal roli stárnoucího zpěváka Earlyho bez dlouhého licitování. (Pumiiix)

• - Do role náladové Effie chtěli tvůrci obsadit méně známou tvář. Po půlročním váhání mezi téměř osmi stovkami uchazeček se nakonec rozhodli pro Jennifer Hudson, finalistku jedné série americké superstar. (Pumiiix)

• - Zpívající trojlístek ve filmu vystřídá 120 různých kostýmů, mnoho účesů a typů make-upu. (Pumiiix)