Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Nůžky! Dala by se vystříhat dobrá polovina děje (především spousta cajdáků), aniž bychom přitom utrpěli jakoukoliv velkou ztrátu, tahle délka byla totiž opravdu neúnosná. První polovina dobrá, od půlky už se to veze v utahaném tempu a občas jsem toho měla už opravdu po krk a držela se zuby nehty, abych do konce vydržela. S tím, že písně ve filmu nebudou zrovna šálek mého čaje, jsem byla dopředu smířená, ale jen těžko jsem se smiřuji s protěžováním hlasu Jennifer Hudson, který je tu prezentován jako lepší, což podle mého názoru není pravda. Já zkrátka tyhle uječený hlasy ze srdce nenávidím! (Je sice silný, ale upřímně je to ječák, bohužel to asi slyším jenom já).A chvíle, kdy se na plátně Jennifer Hudson objevovala, aby se vyzpívala v neskutečně dlouhých sekvencích byly pro mě hotovým utrpením. Naopak každá písnička Beyoncé byla proti tomu jako balzám na uši. Nakonec jsem odcházela promrzlá (letní kino) a napůl znuděná a kdo si za mnou vykřikoval, že takovej film už neviděl takovejch dobrejch čtrnáct let - těžko říct jestli to byl výraz obdivu nebo spíš podivu, ale tipla bych si to druhý. Tři hvězdičky si však film zaslouží jednak za herecké výkony a jednak za stylizaci.(12.7.2007)

Bez debat je to jednoduchý, zato úchvatně natočený, ztvárněný, zahraný i zazpívaný film. Dreamgirls stojí na nekomplikovaném, avšak velice emotivním příběhu. Dvě nejsilnější scény - Hádka mezi Effie a zbytkem skupiny a balada Listen, kde Deena dokazuje manželovi, že je výborná zpěvačka srší takovýma jiskrama, které z Moulin Rouge či Chicaga udělají chudší příbuzné. Dreamgirls hýří barvami, tancem a skvělými písněmi. Černý koktejl, který prostě chutná dobře a je jedno, jak je složitý.(12.10.2012)

Z filmu mám smíšené pocity. Je to film odehrávající se o několik desetiletí zpátky. Tomu by měly být přizpůsobeny kulisy. Jednou mi to přišlo, jako kdybych viděl novodobé moderní koncertní vystoupení někde v baru. To nechápu. Ze začátku mi vadil Eddi Murphy a sympatický mi přišel Jamie Foxx. To se v průběhu filmu změnilo - sympaťákem se stal Eddie, a tím ,,nesnesitelným" Jamie. Pěvecky to bylo ovšem dokonalé. Jennifer Hudson nasadila laťku opravdu vysoko. Její písně jsou plné emocí. Například píseň One night only. Nádhera. O jeden z nejlepších výkonů se postarala Beyoncé, která vyšvishla píseň Listen jak z partesu. To mi přeběhla husina:)) Skvěle zazpívaná píseň, kde se Beyoncé určitě nešetřila a vydala ze sebe maximum. Škoda těch pár nedostatků. Jinak stále kvalitní film. Hodnocení: 70%(19.8.2008)

Rutinně natočený hudební film. Čekal jsem důraznější tah na branku a překvapivější vývoj, místo toho na mě čekalo několik afektovaných muzikálových čísel a přepjatých hereckých výkonů ala jsem černoch, proto musím mít pořádně prořízlou pusu (že by se Jennifer Hudson inspirovala u Whoopi Goldberg?). Takových stereotypů se za těch 130 minut našlo víc, možná to bylo tím, že film, z drtivé většiny obsazený černošskými hvězdami a mapující černoškou hudbu, měl (zcela nelogicky) na starost režisér bílé pleti. Výsledek tomu přesně odpovídá. 6/10(2.1.2010)

Netěšil jsem se, ale musím uznat, že mě to docela mile překvapilo. Drive nastolený v první polovině je neskutečný, jeden střih za druhým a tempo nepolevuje. Škoda, že tenhle videoklip vydrží jen tu první půlku. Jakmile se výrazně zpomalí, tak si člověk začne uvědomovat, jak je příběh banální a některé scénáristické kličky neobratné. K tomu mě postupem času začalo iritovat nabívání délky zpěvu. V jednu chvíli se zpívalo v kuse snad 10 minut, ve třech scénách a v ten moment už moje hlava zkrátka nebrala. Občas bych si rád dáchnul i dialogů, díky. Herecky solidní, Murphy dokázal, že skutečně ještě má na to, aby nehrál v shitech, Foxx jako vždy super, jen tu Beyoncé jsem asi 40 minut na plátně marně hledal. Buď už vážně nic nevidím (což pochybuji, pokud sedím ve čtvrté řadě) a nebo byla tak moc nalíčená.(7.2.2007)

• - Výpravný muzikál studia Paramount (DreamWorks) stál 70 mil. dolarů a po prvním víkendu (15. – 17. 12. 2006) vydělal ve třech kinech 378 950 dolarů na 19. příčce. O dva týdny později expandoval do většího počtu kin a utržil 8,9 milionu. Díky množství nominací na různé ceny si snímek udržel pozornost delší čas a koncem února jeho výdělek v kinech USA překročil magickou hranici 100 milionů dolarů. (imro)

• - O úlohu ve filmu usiloval také Will Smith. (imro)

• - Zpívající trojlístek ve filmu vystřídá 120 různých kostýmů, mnoho účesů a typů make-upu. (Pumiiix)