Hudba: Tom Eyen a Henry Krieger. Vcelku povedený muzikál, avšak do kvalit Chicago či Moulin Rouge má velmi daleko.(31.1.2007)

Mám černý babský hlasy moc ráda. Supremes, Dianu Ross, Arethu, Tinu ..... i novou generaci a neni tedy divu, že na Dreamgirls jsem byla hodně natěšená. Představovala jsem si trochu něco ve stylu životopisného filmu o Tině - vzlety, pády, katarze a vše prudké a ryzí s nárokem na pocitový rejštřík diváka. Dreamgirls byly taky šťastné, smutné, zhrzené, manipulované i odbojné ale bez oněch hrotů, díky nimž máte v očích buď slzy nebo zatínáte pěsti. Kromě fantastických kostýmů ale ještě jednu velkou přednost měly: úžasně interpretované písně. Listen v podání Beyonce - to byl pro mě ohromný zážitek.(1.3.2007)

Muzikál je asi môj najmenej obľúbený žáner. Asi to bude kvôli, pre tento žáner príznačnej, príbehovej plytkosti, pretože sila filmového príbehu hrá u mňa významnú rolu. Občas sa mi ale stane, že muzikálové čísla sú také pôsobivé, že vďaka tomu dokážem prižmúriť oko. Toto je jedna z tých výnimiek, lebo ide o hudobný žáner, ktorý mi je blízky a spevácke výkony všetkých zúčastnených sú proste famózne. Navyše film oplýva skvelou retro atmosférou a výbornými hereckými výkonmi Beyoncé Knowles, Jamieho Foxa, Eddieho Murphyho (v dosť netradičnej a možno svojej najlepšej úlohe), ale hlavne debutujúcej Jennifer Hudson, ktorej výkon je bez všetkých pochybnosti oscarový.(23.2.2007)

Moc jsem od tohohle muzikalu necekal a pustil sem si ho spis kuli Murphymu, ale nakonec docela prijemny prekvapeni. Hlavne prvni polovina, kdy jsou vsichni vicemene spokojeny, dari se jim, pohodovej dej slusne odsejpa a jedna pisnicka nasleduje druhou a vetsina jich je docela povedena. Bohuzel v druhy pulce uz film tempo zacne ztracet, postavy zacnou resit problemy a pak uz se misty dostavuje nuda. Navic je druha pulka uz docela natahovana. Co se tyce tech muzikalovejch cisel, vyprava je fajnova, takze tem vystupum ani rezisr nemusi pomahat nejakejma kamerovejma vychytavkama a herci (zpevaci) zpivaj fakt slusne. A do ty doby, kdy to je bud klasicky dialogy nebo hudebni vystupy, je to v pohode, ale v momente, kdy se zacnou postavy mezi sebou bavit pomoci zpevu, je to lehce otravny. Co se tyce hercu, Murphy neni ani tak oskarovej, jako proste jinej, ze zacatku si sice jeste neodpusti nejaky to saskovani, ale ke konci, jako unavenej, ne moc chtenej zpevak na drogach hraje fakt slusne. Takze nominaci ano, ale spis za to, ze predved, ze umi zahrat i neco jinyho, nez nejakyho hlaskare v komedii, nez za to, ze by skutecne hral oskarove. Nejlepsi a po pravu odmenena oskarem tu je Hudson, coz je ale dany taky tim, ze ma nejvyzivnejsi roli. Zkratit druhou polovinu filmu, byl bych spokojenej, takle jen slusny 4*.(17.1.2010)

70%. Trosicku menej spevu a viac silnejsich dramatickych momentov a film by si u mna ziskal aj piatu hviezdicku. Vzdy ma bavili tvrde osudy znamych ludi, v tomto pripade osudy mladych soulovych spevaciek, ako to dokazu tvorcovia krasne zabalit do filmu, len tento styl soulovej alebo i jazzovej hudby nie je zrovna mojou salkou kavy a niekedy sa spievalo naozaj prilis dlho, preto 70%. Jennifer Hudson je nielen skvela spevacka, ako to povrdila uz v spevackej sutazi American Idol z roku 2004 a potvrdila to aj v tomto filme, ale aj skvela herecka, ktora za tuto ulohu bola dokonca ocenena Oscarom za najlepsiu herecku vo vedlajsej ulohe - malokomu sa podari mat v zivote take stastie, ako mala Jennifer. Prekvapivo bol na Oscara nominovany aj Eddie Murphy za herca vo vedl. ulohe, avsak v tom oscarovom rocniku mal väcsie stastie Alan Arkin za komedialnu dramu MALA MISS SUNSHINE (2006). Okrem toho si tu zahrali aj dalsi skveli herci vratane Jamieho Foxxa, ktory mi tak trosku pripomenul ulohu Raya Charlesa vo filme RAY (2004), za ktoru dostal Oscara za herca v hlavnej ulohe, mimochodom Ray ma bavil trosku viac, ako tento film... 18.01.2011 ________ Jamie Foxx - (Curtis Taylor Jr.) +++ Beyoncé Knowles - (Deena Jones) +++ Eddie Murphy - (James ´Thunder´ Early) +++ Danny Glover - (Marty Madison) +++ Jennifer Hudson - (Effie White) +++ Anika Noni Rose - (Lorrell Robinson) +++ Keith Robinson - (C.C. White) +++ Sharon Leal - (Michelle Morris) +++ John Lithgow - (Jerry Harris) +++ Hudba: Tom Eyen, Henry Krieger +++(18.1.2011)

• - Zpívající trojlístek ve filmu vystřídá 120 různých kostýmů, mnoho účesů a typů make-upu. (Pumiiix)

• - Do role náladové Effie chtěli tvůrci obsadit méně známou tvář. Po půlročním váhání mezi téměř osmi stovkami uchazeček se nakonec rozhodli pro Jennifer Hudson, finalistku jedné série americké superstar. (Pumiiix)

• - Dreamgirls získaly osm nominací na Oscara, ale přeměnily jen dvě – za zvuk (Michael Minkler, Bob Beemer a Willie D. Burton) a herečku ve vedlejší roli Jennifer Hudson. Eddie Murphy svou první nominaci na zlatou sošku nepřeměnil, ale odnesl si trofej ze Zlatých globů. Mimo něj tu uspěla opět i Jennifer Hudson a film samotný v kategorii Muzikál/Komedie. (imro)