Hudební / Drama / Romantický / Muzikál

USA, 2006, 130 min

Oscar 2 : Herečka VR - Jennifer Hudson, Zvuk + 6 nominací: Herec VR - Eddie Murphy, Výprava, Kostýmy, Píseň - "Listen", Píseň - "Love You I Do", Píseň - "Patience"(23.1.2007)

Zase jednou muzikál, který mě dostal po všech stránkách - jednak miluju r'n'b a vůbec ten černý styl hudby, který tady je a z poloviny písniček mrazí, jak jsou skvělé. Dreamgirls jsou ale pastvou i pro oči - kostýmy, kulisy, kamera, choreografie a vůbec celá výprava stojí za to, navíc i herci nejsou vůbec k zahození, dokonce většina je jich hodně dobrých a naprosto září po právu Oscarem oceněná Jennifer Hudson. Očekávala jsem průměr, ale jsem tímhle muzikálem nadšená. Sice bych byla ochotná některé pomalejší písně oželet, ale nikdo není dokonalý... A pro ty, kdo si stěžují na prostinký děj - je to MUZIKÁL, tady jde o tanec, zpěv, show, emoce, ne o geniální dialogy a komplikovaný děj!(29.7.2007)

Mám černý babský hlasy moc ráda. Supremes, Dianu Ross, Arethu, Tinu ..... i novou generaci a neni tedy divu, že na Dreamgirls jsem byla hodně natěšená. Představovala jsem si trochu něco ve stylu životopisného filmu o Tině - vzlety, pády, katarze a vše prudké a ryzí s nárokem na pocitový rejštřík diváka. Dreamgirls byly taky šťastné, smutné, zhrzené, manipulované i odbojné ale bez oněch hrotů, díky nimž máte v očích buď slzy nebo zatínáte pěsti. Kromě fantastických kostýmů ale ještě jednu velkou přednost měly: úžasně interpretované písně. Listen v podání Beyonce - to byl pro mě ohromný zážitek.(1.3.2007)

Z filmu mám smíšené pocity. Je to film odehrávající se o několik desetiletí zpátky. Tomu by měly být přizpůsobeny kulisy. Jednou mi to přišlo, jako kdybych viděl novodobé moderní koncertní vystoupení někde v baru. To nechápu. Ze začátku mi vadil Eddi Murphy a sympatický mi přišel Jamie Foxx. To se v průběhu filmu změnilo - sympaťákem se stal Eddie, a tím ,,nesnesitelným" Jamie. Pěvecky to bylo ovšem dokonalé. Jennifer Hudson nasadila laťku opravdu vysoko. Její písně jsou plné emocí. Například píseň One night only. Nádhera. O jeden z nejlepších výkonů se postarala Beyoncé, která vyšvishla píseň Listen jak z partesu. To mi přeběhla husina:)) Skvěle zazpívaná píseň, kde se Beyoncé určitě nešetřila a vydala ze sebe maximum. Škoda těch pár nedostatků. Jinak stále kvalitní film. Hodnocení: 70%(19.8.2008)

Muzikál je asi môj najmenej obľúbený žáner. Asi to bude kvôli, pre tento žáner príznačnej, príbehovej plytkosti, pretože sila filmového príbehu hrá u mňa významnú rolu. Občas sa mi ale stane, že muzikálové čísla sú také pôsobivé, že vďaka tomu dokážem prižmúriť oko. Toto je jedna z tých výnimiek, lebo ide o hudobný žáner, ktorý mi je blízky a spevácke výkony všetkých zúčastnených sú proste famózne. Navyše film oplýva skvelou retro atmosférou a výbornými hereckými výkonmi Beyoncé Knowles, Jamieho Foxa, Eddieho Murphyho (v dosť netradičnej a možno svojej najlepšej úlohe), ale hlavne debutujúcej Jennifer Hudson, ktorej výkon je bez všetkých pochybnosti oscarový.(23.2.2007)

• - Snímek drží rekord pro film s osmi nominacemi na Oscara bez nominace na Film roku a je prvním hraným filmem se třemi oskarovými nominacemi na Píseň roku. (imro)

• - Ve scéně, kdy hraje píseň "Steppin' To The Bad Side", se mění postavení hereček Deeny (Beyoncé Knowles), Effie (Jennifer Hudson) a Lorrell  (Aniky Noni Rose). Prvně stojí v pořadí Deeny, Lorrell a Effie, pak je to ale Effie, Deeny a Lorrell a poté opět Deeny, Lorrell a Effie. (dominikciz)

• - Zpívající trojlístek ve filmu vystřídá 120 různých kostýmů, mnoho účesů a typů make-upu. (Pumiiix)