Mám černý babský hlasy moc ráda. Supremes, Dianu Ross, Arethu, Tinu ..... i novou generaci a neni tedy divu, že na Dreamgirls jsem byla hodně natěšená. Představovala jsem si trochu něco ve stylu životopisného filmu o Tině - vzlety, pády, katarze a vše prudké a ryzí s nárokem na pocitový rejštřík diváka. Dreamgirls byly taky šťastné, smutné, zhrzené, manipulované i odbojné ale bez oněch hrotů, díky nimž máte v očích buď slzy nebo zatínáte pěsti. Kromě fantastických kostýmů ale ještě jednu velkou přednost měly: úžasně interpretované písně. Listen v podání Beyonce - to byl pro mě ohromný zážitek.(1.3.2007)

Nemozem si pomoct, vzdy som mal radsej cernosku zivocisnost Staxu nez uhladenost Motownu. Nemozem si pomoct, ale videoklipovity strih kazdu druhu sekundu je pre mna (vacsinou) remeselna neschopnost. Drobne logicke a technicke nedostatky a schalnosti radsej ani neratam. ANO, toto je presne taky pohlad na hudobnu ciernu minulost, aky dnesny vacsinovy mlady divak rad prijme. to je sakra skoda.(28.2.2007)

Takový slušný,příliš uhlazený muzikál.Oproti Moulin Rouge je to dost slabota.Herecké výkony velmi slušné,nejvíc mě dostal určitě naprosto skvělý Eddie Murphy.Jeho nejlepší role v tomhle tisíciletí.Písničky jsou taky dobré,ale nějak mě to prostě nedokázalo zaujmout a chvílemi jsem se dost nudil.Možná za to může moc dlouhá stopáž.60 %(8.8.2009)

DREAMGIRLS mají úžasnou energii a jsou po delší době filmem, který mě v kině opravdu bavilo sledovat. Žánrově perfektní příběh je podle slov Beyoncé Knowles hodně podobný tomu, který před lety sama prožila se svou skupinou Destiny´s Child. Letmo se dotýká témat jako "rasová otázka" či "urbanizace hudby", ale nebojte, tohle je především muzikál. Takže písní, potažmo tanečních a jevištních výstupů, si zde užijeme dost a dost. Technická stránka je dokonalá, nechybí tomu patřičná nablýskanost a velkolepost a nakonec jsou zde i výborní herci - zpěváci. Nečekaně dobrý Eddie Murphy, nádherná šupina Beyoncé Knowles nebo úžasná vokalistka Jennifer Hudson. // Pokud netrpíte rasovými předsudky, můžu vám DREAMGIRLS vřele doporučit. Nejen proto, že se mi líbily daleko víc, než marshallovo CHICAGO (2002), ale hlavně proto, že podobně dobrý muzikál tu zase hodně dlouho nebude.(27.2.2007)

Jako film mě to vůbec nenadchlo, děj mě nepřišel ničím zajímavý. Ale já mám prostě absolutní slabost pro černošské hlasy! A čím víc to rozjedou, tím líp - hlavně Jennifer Hudson to tam skvěle dávala. Beyoncé mám taky rád, prostě herci taky v pohodě. FIlm byl skvěle natočený, skvělá choreografie, všechno vypadalo dobře, když se Dreamgirls objevili na jeviští vypadali fakt úžasně. Avšak když se nezpívalo, fakt mě to mnohdy nudilo a to byla docela škoda..(3.1.2010)

• - Snímek drží rekord pro film s osmi nominacemi na Oscara bez nominace na Film roku a je prvním hraným filmem se třemi oskarovými nominacemi na Píseň roku. (imro)

• - Ve scéně, kdy hraje píseň "Steppin' To The Bad Side", se mění postavení hereček Deeny (Beyoncé Knowles), Effie (Jennifer Hudson) a Lorrell  (Aniky Noni Rose). Prvně stojí v pořadí Deeny, Lorrell a Effie, pak je to ale Effie, Deeny a Lorrell a poté opět Deeny, Lorrell a Effie. (dominikciz)

• - Zpívající trojlístek ve filmu vystřídá 120 různých kostýmů, mnoho účesů a typů make-upu. (Pumiiix)