Ve filmu Hostel II sledujeme tři mladé Američanky, které pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout. Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí z celého světa, kteří na stejné místo cestují potají za účelem ukojení svých příšerných potřeb a tužeb? (oficiální text distributora)

Joker Punx

Druhý díl Hostelu od režiséra Eliho Rotha. Tento díl už jsem v kině neviděl, to už jsem viděl rovnou na DVD. No musím říct že tenhle díl už neni tak dobrej jako první i přesto jsem mu dal pět hvězdiček a to asi z nostalgie kvůli jedničce. Dvojka navazuje přesně na jedničku, přeživší postava Paxton (Jay Hernandez) se objeví jenom na začátku filmu, protože hned na začátku přijde jeho smrt, což mě trochu zklamalo, myslel jsem že tam bude v celym filmu, jeho postava byla dobrá, škoda. Máme tu stejnou zápletku akorát místo tří kluků jsou tady tři holky, co si udělají výlet a opět se jdou zabydlet do toho samého hostelu. A únos a mučení může začít v plný kráse. Rozhodně nejlepší scény jsou řezání kosou do těla a ustřihnutý penis nůžkama který skončí jako potrava pro psa :D Hlavní hrdinka Beth (Lauren German) se role ujala dobře a též slovenský herec Milan Kňažko taky neni vůbec špatnej. Moc se mi líbilo jak v tomhle dílu ukázali jak celá ta organizace na vraždění lidí funguje. Skvělá cameo rolička legendárního režiséra Ruggera Deodata, natočil nejznámější film o kanibalech - Cannibal Holocaust (1980). Právě proto dostal v tomhle filmu roli kanibala, jak si s radostí uřezává maso z nohy svojí oběti. Škoda že tam neměl delší scénu. Gore scény jsou tady opět skvělý a kamera i střih supr. Je to docela slušný pokračování, ale něco mi tam pořád chybělo a to byla asi hlavní postava z prvního dílu co tady nechali zabít hned na začátku, fakt škoda. Taky už ten děj nebyl tak napínavej. Na jedničku už to rozhodně nemá, zase lepší než třetí díl, to určitě. Bavil jsem se dobře. ()

Vitason

Žil byl jeden úchylný mládenec, který neustále sledoval horory. Říkejme mu třeba Eli Roth.Léta plynula a Eli dospěl v muže trpícího zastydlou pubertou. Jednoho dne usoudil, že je na čase dostat se k filmu, protože již má vše možné nastudováno. Jenže kde chybí talent, tam ani trenér Kotrba se svými znalostmi nic neudělá. Po Cabin Feveru se Eli vetřel na jeden Hollywoodský večírek v kostýmu číšníka. Shodou okolností se zde nacházel Quentin Tarantino (taková náhoda to nebyla-jinak by tam Eli nešel). Teď už to chtělo jen vyčkat na ten správný moment. Ten přišel o několik piv později. Konečně se mohl s Quentinem dát do řeči a sdělit mu svůj úžasný nápad na film o malé zemičce někde blízko Ruska, kde si můžete zabít svého Američana. Tarantino svolil a vytáhl nějaký ten peníz ze své peněženky. Film vydělal, takže druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat. Hned v úvody Roth rekapituluje předešlý díl a to je hned první bota, kterou udělal, protože si lidé opravdu mohou vzpomenout o čem že to bylo a pochopit, že druhý díl je úplně stejný. S jedinou změnou, že tentokrát nejsou lákáni sexu-chtiví mládenci na slovenské kozy, ale dívenky na slovenské lázně. Scénář je naprosto nulový a hloupý. Děti z mateřské školky by snad napsaly stejně dobrý. Sice by v jejich verzi dostal hlavní roli velký králíček a místo kulek by vzduchem létaly kostky ze stavebnice Lego, ale úroveň by byla obdobná. Snad jedinou novinkou je nakouknutí do životů úchylných zabijáků a řízení jejich organizace. Dražba nic netušících dívek je snad kromě popravy malých gipsíků jedním z nejlepších momentů snímku. Na druhou stranu tak zabijáci přicházejí o určité tajemno a získávají tak mnohem lidštější rozměr. Zabijácké duo je velice sympatické a hned si všimnete, že se jedná o lékárníka ze Zoufalých manželek a nevěrného exmanžela nóó ze stejného seriálu. Známých tváří tu člověk pozná více. Například uvedu Viktora Kruma z Harryho Pottera nebo MIlana Knažka coby šéfa zvrhlé organizace. Co se týče nechutností, tak Eli důrazně přitlačil na motorovou pilu a nabízí třeba řezání lidského penisu, ale narozdíl od prvního dílu to bere s mnohem větším nadhledem, takže jsme se s kamarády královsky bavili. Sice jsme byli jediní, kdo se v sále smál, ale určitě ty parodické prvky nechápali ostatní v kině, než že bychom my měli nějaký zásadní problém:-) Vždyť co by jiného mohl být fotbal s lidskou hlavou než pokus o vtip. Stejně tak si myslím, že se Slováci nemusí cítit dotčeni ztvárněním jejich země, neboť se podle mě jedná o utahování si z americké omezenosti. Hudební repertoár vybral Roth z českých a slovenských luhů a hájů, kde nakombinoval lidovky s hip hopem, sice je to sympatický pokus, ale moc nevychází a hudba né vždy pasuje. Přesto dávám 2*, protože jsem se dlouho u filmu takhle nenasmál. ()

Tommy987

Ktorá to scéna mala zmeniť hororovú históriu? Nejak som ju asi nepochytil alebo zrovná tá chýbala na tom workprinte, čo som videl (o čom ale silne pochybujem). Celý film je minimálne rovnaká sračka ako jednotka, ale jednu hviezdu predsa len dostane za jeden pekný mord (ak to je "tá" scéna, no neviem neviem.. je to zaujímavé, ale už som videl aj lepšie, a to toho nemám až tak veľa napozerané ) a "cigánsky futbal". Každopádne, Eli je neschopný packal - tak scenáristický ako aj režisérsky. 1 / 10 ()

klerik

A je to tu!!! Pecky ako JEEPERS CREEPERS II, JASON X či DRACULA 3000 dostávajú bračeka v podobe tohto úžasne zábavného folk-hororu. Blbosť pri ktorej som sa rehotal ako kôň. Áno, krv a kozy sú objektívnym plusom, ale inak je to absolútny blábol... s totálne nabušeným soundtrackom... Nepochopím reči o nejakom kvalitatívnom vzostupe oproti jednotke, ani keci o nejakom režisérskom či scenáristickom zlepšení. Je to skrátka poriadna rothovská šleha!!! ()

panjosef

V rámci sérií výjimka, protože druhý díl je fakt lepší než ten první. Děj a zpracování o třídu lepší, Eli se vypracoval. Do toho fajn nápady, včetně nahaté slečny (SPOILER) grófky Bátoričky s kosou a poměrně neotřelý závěr. Líčení Slovenska je o trošku méně xenofobnější než v prvním díle, největší loseři a magoři jsou zde američani Stuart a Todd. Jednička byla slabší trojka, tohle je určitě tři a půl a za tu nahatou hraběnku s kosou to na tu čtverku hodit můžu :-) . ()

Chrustyn

Přesně jak je zvykem u divácky úspěšných filmů máme zde další pokračování celkem úspěšného hororu. Jako vždy je krvavější ale ne lepší. Film přímo navazuje na předchozí díl avšak režisér se tentokrát rozhodl pitvat pratičku mladých holek. Tentokrát nám dokonce i ukazuje systém "objednávek" a více než minule se zaměřuje na mučitele, které zde představuje jako "normální" znuděné boháče. Film má velice pomalý rozjezd a film se svým způsobem rozjede až po hodině. Poté divák konečně dostane svou požadovanou porci masa avšak není to tak úplně ono. Ve filmu je sice více krve ale není tak brutální jak tomu bylo v jedničce. A konečné vykoupení mi tak úplně nesedlo stejně jako fotbal s useklou hlavou. Aspoň, že ty holky byly pěkný. Doufám, že nebude třetí díl. ()

Crocuta

Stejně blbé jako ta první slátanina, ale tentokrát bylo o něco lepší herecké obsazení a párkrát jsem se přitom aspoň zasmál. Také scéna s aukcí byla celkem povedená a tak s odřenýma ušima za 2. ()

Marze

Koho baví horory, ten nedá na Hostel dopustit. Ostatní přiznají zábavnost alespoň jeho režisérovi Elimu Rothovi, jenž se loni na karlovarském festivalu žertem děsil: "Doufám, že tady nepotkám slovenského ministra kultury?!" Slovensko se totiž cítilo dotčeno, neboť mučírnu turistů, v níž se děj odehrává, umístil Hostel do Bratislavy. A nepomohlo, že se natáčela v Česku. Nečekaný úspěch nízkorozpočtové podívané, jemuž pomohlo i jméno producenta Quentina Tarantina, zrodil vzápětí Hostel 2. Historie se opakuje včetně režisérova pozvání do Varů, jen Roth se letos z festivalu omluvil a karty se lehce obrátily. Volavku hraje skutečná modelka Vera Jordanova, rodačka z Bulharska, jež vyrostla ve Finsku a pro režiséra ztělesňuje neurčitou záhadnou exotiku. Z Bulharska pochází rovněž herec Stanislav Janewski, z Ruska do Prahy přišla Lilian Malkina a řadě českých tváří vévodí Monika Maláčová, jejíž postava se jmenuje paní Báthoryová. "Vyděšené ženy tvoří do určité míry základ celého hororového žánru," prohlašuje režisér. "Působí zranitelněji než ohrožení muži, pro diváky je to lákavější." Brutální detaily, o něž se podělili maskéři a počítače, každý divák neunese. Ale tvůrci tvrdí, že nejsou samoúčelné - Hostel 2 má podle nich i varovnou funkci. "Každý má někde hluboko v sobě uloženou potřebu ovládat druhé nebo jim ubližovat. Většina z nás ji drží pod kontrolou, někteří jí dávají průchod. Ale hrozné je, že tu touhu zneužívat jiné v sobě nosíme všichni," míní Eli Roth. ()

Hellblazer

Bavil som sa a to je asi to najdôležitejšie. Samozrejme Eli sľuboval veci z ktorých sa pogrciam, veci ktoré zmenia horrorovú históriu atd. a samozrejme sa z toho nič nekoná lebo Eli rád tára avšak to nemení nič na fakte, že film je zábavný a hlavne nenudí, čo sa pri jednotke občas mohlo stať. Takisto nečakajte žiadne softporno, ale potešené môžu byť možno dámy pretože sa tu ukážu dvaja vtáci ;). Problémom môže byť, že aj keď ide o film o mučení tak si tu toho mučenia až toľko neužijeme, ale v porovnaní s jednotkou sa predsa len pritlačilo na pílu a pri jednej z posledných scén necítil bolesť len ten hajzlík ale aj ja (tá scénka nebola nechutná, dokonca bola nakoniec zámerne odlahčená a človek sa zasmeje ale pokiaľ ste chlap tak vás to bude bolieť). Zlé dialógy sú neni novinkou, ale prekvapujúco mi boli hlavné hrdinky sympatické a predovšetkým roztomilú, naivnú a tak škaredú Heather Matarazzo som si obľúbil a keď prišla jej veľmi štýlová, erotická a pekne gore smrť skoro som plakal. Navyše tu je Milan Kňažko, pri ktorom je vidieť, že bol kedysi mafiánom a jeho scéna s bubblegum gang má atmosféru a je na nej vidieť, že Roth svoju réžiu neustále zlepšuje. K tomu všetkému cameo Ruggera je skutočne podarené, avšak tento fakt si bohužiaľ podobne ako väčšinu vecí ktoré súvisia s Rothom uvedomia len skutoční fanúšikovia hororu. Okrem Ruggera sa tu mimo iných objavil aj Luc Merenda v roli detektíva, pričom ide o poctu jednému z mojich najobľúbenjších taliaskych giallo filmov Torso. Aj keď sa jedná do značnej miery o dospelejšie dielo s komplexnejším dejom, v konečnom dôsledku pre mňa o niečo horšie než jednotka, pretože tá bola značne intenzívnejšia. ()

Cabal

O 100 procent zábavnějsí než nudná jednička. Hodně mě potěsily camea - Edwige Fenech, Luc Merenda, R. Deodato... prostě lahůdka pro fanoušky horroru. ()

Yardak

O něco lepší než první díl. Určitě plus bylo zaměřit se i na lidi, kteří do toho jdou. Ale že bude slovenská lidová hudba v americkém hororu bych nikdy neřekl:)) - no taky se to tam nehodilo:o). 2 hvězdy. ()

heyda

O něco lepší pokračování. Teda jinak a lépe řečeno....z nuly sme se vyhoupli alespoň na úroveň hloupého amerického hororu. Každopádně už se vyvarovali několikaminutových černých míst, ale i tak to nezachránili. Stejně tak to nezachránili ani čeští a slovenští herci namíchaní s americkými hollywoodskými herci či československé prostředí a hudba. Je to vyloženě béčkový horor, který může být rád alespoň za 2 hvězdičky. ()

jojinecko

Rothove ego veľmi výrazne prerástlo jeho talent a schopnosti, ešte že sa ho zhostil "božský" Quentin, inak by po ňom ani pes neštekol...Hostel II je sajrajt, ktorý sa skladá z absolútne neinvenčnej a nudnej prvej polovice a druhej polovice kde sa Roth snaží šokovať a znechucovať- len pre efekt samozrejme...Bez nejakého kontextu, zmyslu, atmosféry, napätia..Tá jedna * je za cigánčatá, jeden asi minútový záchvat smiechu čo mi spôsobila asi 10 sekundová "bábkohra" v slovenčine (geniálne!!!) a v celku originálne využitie ľudovej hudby. Inak je to desivá sračka a je smutné, že takého filmy trhajú rekordy návštevnosti (nielen) v amerických kinách... ()

Pejpr

Kdyby se Hostel II nejmenoval Hostel II, vsadil bych trenýrky, že by měl minimálně od 20% lepšejší hodnocení. ()

anais

Nejprve musím podotknout, že mé hodnocení se vymezuje hlavně vůči mému názoru na předchozí díl Hostelu, který se mi nelíbil ani trochu. A pokud se vám nelíbí filmy, kde se zasekávají kotoučové pily do hlav slečen s bujným poprsím, ani dál nečtěte. Hostel 2 je překvapivě mnohem lepší než jednička! V první řadě už to nepůsobí jako nesourodá kombinace teenagerského filmu o hulení a souložení s filmem o zabíjení. Už je to jen o tom zabíjení, takže amsterodamské trapnosti z předchozího dílu jsou přeskočeny. Na celém filmu je vidět, že se Eli Roth leccos od kolegy Tarantina naučil, a nedivil bych se, kdyby mu zkušenější kolega v mnoha konkrétních případech i radil. V první řadě si Roth dovolil mnohem odvážnější scény násilí. Sice jsou jen dvě, ale skutečně za to stojí. Žádné temné polostíny, všechno je pěkně nasvícené, ženy jsou skutečně nahaté, nic není zakryto. Rotha se evidentně dotkla vlna, kterou rozpoutali Tarantino s Rodriguezem svým Grindhousem, a spíš než o současnou teen vyvražďovačku se pokusil o navození atmosféry italských hororů přelomu sedmdesátých/osmdesátých let. K dobrému dojmu přispívá i snaha vykreslit cestu samotných zabijáků – od úvodní dražby, přes cestu na Slovensko až k samotnému vyrovnání se s tím, že skutečně někoho musí zabít. Vykreslení jak obětí tak zabijáků umožnilo na konci jeden překvapivý zvrat, a hlavně přichází s něčím, co je v tvorbě Eliho Rotha nové – příběh. Tady ty postavy skutečně řeší nějaké dilema. A v neposlední řadě se mi zdálo že se Rothovi podařilo tak nějak napravit to, co by se v minulém dílu dalo brát jako urážka Slovenska. Přinejmenším je tam vysvětleno, že na Slovensku nebyla válka víc než 50 let, a že dožínky jsou magicky krásná tradice. Tedy pokud vás při nich nikdo nerozřeže. ()

Jinny

Tuctový thriller/horor, který není děsivý, pouze místy nechutný. Nejbizardnější na celém filmu byly moravsko-slovenské reálie. ()

anderson odpad!

Eli Roth sa prekonal čo do stupídnosti aj čo do brutality. Ak ste zvedaví na krvavý kúpeľ ala Bátoryčka, prípadne psie žrádlo v podobe urezaných genitálií odporúčam Vám čo najskôr navštíviť najbližšiu "vypolstrovanú" celu. A jednu otázku by som rád adresoval aj Mr. Kňažkovi: naozaj to stálo za tie prachy ? Alebo tam boli také povoľné pipky ? Skrátka HNOJ. (6.6.2007) ()

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (více)

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

29.11.2006

Tak jako minulý týden, i tato středa je mimořádně plodná. Filmových novinek se urodilo tolik, že je prakticky nemožné vybrat mezi nimi tu nejlepší a nejzajímavější - a mě tedy nezbývá nic jiného, než… (více)