Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

bonovox

Dôstojný príspevok do hororového žánru. Romero dokazuje, že aj v starobe dokáže natáčať štýlove filmy. Je až na neuverenie, že žáner zombie filmov može priniesť stále niečo nové. ()

Tristanian

Sympatická zombárna, kterou dolů sráží příšerná závěrečná dvacetiminutovka (do té doby to bylo hodnocení mnohem vyšší) a okaté roubování rádoby hlubokého poselství. ()

sAreOn

Nevím, jak to mám správně ohodnotit. Po filmové stránce myšleno, tím jak to bylo zpracováno to bylo velmi velmi dobré... prostě čekáte na nový nečekáný stříh, na nějaký nový úhel pohledu. Avšak po divácké stránce to může být poněkud nudnější, přece jen většina hereckých výkonů je téměř nulových. Některé scény asi zůstanou nepochopeny a taktéž i některé dialogy - hlavně ty profesorovi. Ale mě to bavilo :-) ()

geedee

NO, když jsem viděl, co napáchal ve "filmové klasice" Noc oživlých mrtvol, neveřil jsem tomuto režisérovi ani za mák a nechápal jsem jeho vyzdvihování do nebeských filmových výšin, vždyť natočil film z rozvláčností utíkajícího lenochoda, ale o co bylo větší mé překvapení po shlédnutí tohoto bijáčku, který by si skutečně zasloužil delší stopáž. Byla to bomba mezi oči a i já skeptik jsem musel přiznat barvu a říct, že ten pán, který letos oslavil 69 umí točit zatraceně dobře. Jenom ty dialogy zprznil Romero stejně jako v prvním zombie horroru, který natočil také on a které místy hodně vadí. Leč dokumentární kamera a technika, kterou je film natočený je nad úrovní některých pseudodokumentů, které jsme měli možnost shlédnout kdysi dřív. Už jenom použití záběrů z průmyslové kamery, které ale musí být nejdřív řádně okecáno protagonisty. Ve filmu je hodně dobrých záběrů a gore efektů, které místy berou dech, jako třeba vraždo - sebevražda kosou. Stojí to opravdu za vidění, je to svěží a krvavé... ()

Insomniac odpad!

Tešil som sa na to a vydržal som do 33-tej minúty. "Prosím, nemôžeme počkať? Prosím, možno sa mu to nestane! Blááááá, bláááá, bláááá!..." Neskutočne tupo napísané postavy a dialógy, absolútna absencia strachu, vôbec ma to nevtrhlo do deja, sorry inak nemôžem. ()

CabelNM

Ako milovník zombie hororov som sa nudil statočne, celé mi to príde na Romerove skúsenosti veľmi nezáživné a amatérske aj keď išlo predom o jasný zámer podať autenticitu, nepodarilo sa pretože atmosféra si zobrala na 95 minút dovolenku, herci sa miestami správajú ako keby hrali v komédii, absolútne nepresvedčivé, dialógy ako keby písané na kolene, jednoducho úbohé, film nezachráni ani zopár podarených krvavých momentov ()

HAUY

No príbeh bol fajn ale malo zombie strašidelné scény atd........ aj ja by som natočil lepší film A keď tam bola nejaká fajn scéna tak bola krátka tak sa nedalo užiť strachu preto * ()

glaedrr

Tak za prvé a hlavně-blbost těhle lidí musela bejt potrestaná tím,že jim někdo ukousnul část obličeje...Já se těšil na pravou, temně hororovou atmosféru a co jsem dostal? Film s nějakym rádoby poselstvim, který jsem se dozvěděl v posledních dvaceti sekundách a několika lekačkama. Ne, děkuji. Příště bych prosil partičku určenou k sežrání, která se bude lišit od zombieků nejen vzhledem, ale taky chovánim. ()

wray

Nemozem si pomoct ale Diary of the Dead je podla mna velmi nevydareny pocin :/ George A. Romero je legenda, to je ten macher co "vymyslel" zombie, ale pri tomto filme som mal pocit, ze sa len snazi vytazit zo starej slavy. Teda aby som to zhrnul - z pohladu zombie pribehov nam Diary of the Dead absolutne nic nove neponuka. Prisli zombie, zacali zrat mozgy, ludstvo si nevie rady, vsetci pomreme (resp koniec nechame otvoreny aby sa dalo spravit pokracovanie). Ako "novy" prvok sa tu rozhodli pouzit neprofesionalnu/reality kameru. Ehm - novy? 8 rokov po Blair Witch? Dalsi moderny prvok - skusit tam zapracovat dnesne nemainstreamove spravodajstvo, socialne siete, youtube, amaterske videa... a dopadlo to asi tak ze - keby som videl takyto film na youtube tak si poviem dost dobre na amatersky film. Ale takto? K amaterskemu filmu sa hodia amaterski neherci a - zahrali to vyborne (rozumej zle - tak ako sa v amaterskom filme patri). Dialogy slabe, hlavna dejova linia - neverim ze americka mladez by bola az tak naivna/hlupa. Jednoducho - mna osobne to nezaujalo asi uplne nicim. Jedna hviezda za zombie a za profesora s lukom (ktory bol snad najsympatickejsia postava, nech uz to hral akokolvek). Inak jeden z najslabsich zombie filmov vobec (a to som videl nejedno becko od Wild Zero po Return of the Living Dead 2) ()

TheMe

Já jsem asi divnej nebo fakt nevím, ale stejně jako u Domu tisíce mrtvol jsem se i u Deníku mrtvých příšerně nudil, i přes to, že ostatní to hodnotí relativně velmi pozitivně. Mám tenhle žánr filmů moc rád, ale tohle dílko mi prostě nesedí :/.. Možná se podívám ještě jednou a třeba změním názor, ale nevsadil bych na to.. ()

Arcisit

Ačkoli mám Zombie rád, tak tohle je jen další nehorázná a nesmyslná blbost co akorát zombie filmy schazuje na úroveň naprostýho dna. Partička pubescentů se dá dohromady pro natáčení amatérskýho filmu.Při cestě domů se jim kamarádka naprosto nesmyslně zastřelí jelikož má výčitky že přejela mrtvolky, dejme tomu, že je psychicky labilní až sem by se to dalo vysvětlit.Problém je v tom, že milá zlatá se střelila do hlavy a i ve filmu jasně řekli, že se lidi mají střelit do hlavy aby neožili, jenomže kamarádka ožila, asi navzdory a nikomu to nepřipadá divný a místní inteligenti dávají 4*! Jeden z pobertů má úchylku na natáčení a jelikož mu dochází baterka v kameře radši by umřel v nemocnici plný potencionálních mrtvol, kde naprosto debilně hledají společně azyl než, aby logicky utekli jako každý normální člověk, ale on ne, on si tam bivakuje pro nabitou baterku ještě jim vyhrožuje že bez ní neodejde- já bych ho tam nechal chcípnout! Další blbosti nemá smysl už ani popisovat, je jich tam mraky a mraky, kdo není slepý ten je uvidí na první pohled a nezaujatý oko...... ()

Ondrew

Po case som neodolal a znova som sa na toto skvostne dielo pozrel. Ako vidim, stale ma svoje typicky "romerovske" caro, specificku atmosferu, vyborne gore efekty a v neposlednom rade i (uz tak trochu tradicny) moralny odkaz pre divaka. K tomu vsetkemu este pohlady na zombikov, ktorych sa asi nikdy nenabazim a den uz snad ani nemoze byt krajsi :). Skratka, Romero v tej najlepsej forme. 80%. ()

alex011

Pekny namet aj myslienka ohladom ludstva ale neskutocne som sa pri tom nudil. Filmarsky to prinasa nieco nezvycajne, podane inak nez som zvyknuty a nejak ma to nenadchlo. ()

prezyvka

Netradične spracovyný zombie film. Na rozdiel od ostatných, pri tomto je veľkým plusom, že sa tu nenachádzajú masové stirelania, požierania a žiadne prílišné krviprelievanie. Nemám príliš v obľube kameru točenú z prvej osoby, ale tu som s tým až taký problém nemal. Ale aj tu sa našli prvky scén, ktoré bli až príliš trapné, ako keď chlapík natáča svoju priateľku, ako ju naháňa mŕtvola a ani jej nepomôže, no čo už :) ()

Luke189

Dělím horory na dva stupně a to "děsivé" a "psycho". Toto je jeden z mála filmů, které zařazuji do kategorie "psycho". Je to jeden z mála nejděsivějších filmů, co jsem v poslední době viděl, a že jsem hororů viděl poměrně hodně a nic mě jen tak nevyleká. Celý příběh je pěkně našlápnutý a napínavý od začátku až do konce, celý rozjezd je výborný. Kdo se chce opravdu bát, tak tento film vřele doporučuji! ()

kolodej1

průměrný film v rámci žánru. Nápad, že kluk vezme do ruky kameru a ať se děje cokoliv, tak ji nedá z ruky a stále natáčí, je idiotský. V reálu by to tak samozřejmě nefungovalo, je to pouze režisérova zvůle. A je za tím snaha, aby se film nějak odlišoval. Já mu to ale nějak nežeru. Chování lidí vůbec bylo slabinou snímku, bylo to nevěrohodné, spíš taková karikatura toho, co by se dělo, kdyby k takové pandemii došlo. Ne, že by se na to nedalo dívat, některé momenty byly působivé, ale čekal jsem od toho víc. 50% ()

Kosi..

Kdyby tohle bylo točený normální kamerou a nebyly by tam teda nepodstatný, nezajímavý, berličkoidní rozhovory typu "už dej konečně pryč tu kameru!" uvažoval bych o čtyřech, takhle je to za podprůměr a pokud příště uvidím horor natočenej tímto způspobem (autenticky), obloukem se mu vyhnu. Tohle prostě sedlo jen u Blairwitch, pak už ne. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš