Byli odsouzeni k trestu smrti, teď však dostávají možnost vybojovat si svůj život. Džungle jednoho tichomořského ostrova se stane záhy krvavým bojištěm. Tato drsná vybíjená má být prostředkována celému světu pomocí internetu. Nikdo ale netuší, že jeden z aktérů této plánované show je vycvičený člen amerického námořnictva... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

brasek

Priemerne dobrodružný film s akčnými prvkami, ktoré nie sú nejako extra zaujímavé. V niektorých momentoch príbeh má tendenciu ísť do brutálneho násilia (možno niektorí diváci ostali znechutení) ale na mňa to nefungovalo. Celým príbehom sa nesie všedná a málo pútavá atmosféra bez ohľadu toho čo sa práve v scenári deje. ()

numan

Zvrhlý svět stále stupidnější západní "kultury", reprezentovaný jednou z jeho "reality shows" dotaženou ad absurdum. Krev, násilí a smrt jsou pravé a na všem bohatne zástupce druhu, který se stále víc rozlézá. Homo morbidicus z počátku 21. století je ochoten pro moc a peníze nejen zabíjet, ale ve svojí pokročilejší formě klidně i rozřezat vlastní matku a rozprodat její orgány, pokud z toho bude dostatečnej vejvar. Důležitý je pro něj především zisk a jeho sestra moc. Sám před sebou si všechny svoje činy obhájí - stejně jako hlavní ego z tohohle prostinkého příběhu. Přece to "nedělá pro prachy", připadá mu to jako "dobrá show". Koukají se na to milióny, tak to nemůže být špatné. On jen baví lidí tím, o co je největší zájem. Je vlastně takový anděl, který plní přání mlčící většiny. Depresivní blízká budoucnost nebo už to je všude kolem nás? Přikláním se k možnosti číslo dvě, a to nejen proto, že veškeré změny v trendech masové zábavy směřují poslední dobou jedině k horšímu. Čím větši stupidita, tím větší kasamač - jen víc a houšť, ať peoplemetry prasknou a účet otěhotní dalšíma nulama. Samotný film je bohužel průměrný, i když závěrečné zúčtování je moc hezké. Nebylo by špatné vypustit ty dva, co vydrželi nejvíc, do několika masmediálních molochů - aspoň by se trochu pročistil vzduch. V dalším podobném filmu už by třeba nebyl ten přecukrovaný konec s nezbytnou EMOtivní písní. I když příběh obsahuje jednoznačné morální poselství a námět je výborný, zpracování vázne (podobně jako u Idiocracy) a pro vaší fantazii nenechá ani píď prostoru. Jasně - musí se to prodat, tak to podáme hezky polopaticky, aby si i debil užil. Condemned bohužel většina dnešních diváků pochopí jen jako "cool slasher s hustejma rvačkama". Ale možná to někomu i dojde a bude se snažit něco změnit. ()

mess

Kvalitný nápad. Dobre zvládnutá kamera. o kvalite hercov by sa dalo diskutovať, ale ako celok to bol celkom dobrý akčák. Lepší priemer 3* ()

hansen

Před deseti-patnácti lety by tento snímek zabodoval,ale dnes jsou akční snímky o dost dále ( ne všechny :-) ). ()

MrMephisto

Strašlivá slátanina plná neskutečných nelogičností (Proč proboha Tory Mussett se slzami v očích fandila té černošce, která tak zákeřným způsobem zabila chlapa, který jí důvěřoval? Opravdu je takový problém pro FBI vystopovat zdroj internetového vysílání, které sleduje 40 milionů lidí? Proč neměly ty obojky na nohou systém dálkového odpalování, který by "soutěžící" mnohem efektivněji držel pod kontrolou? atd.) Tklivé scény na nesprávném místě ("it's a human beeing" pláče citlivá blondýnka nad mnohonásobným vrahem) Ta jediná hvězdička je jen za hezkou blonďatou Tory, jinak by to byl odpad... ()

Henk

Řekl bych 109minut docela slušné zábavy pro diváka,kterému nevadí násilí na obrazovce. Mělo to docela spád a já mám happy endy rád. I moje žena se výborně bavila (a to jejím oborem je romantika). Nečekal jsem nějaké hlubší prokreslování jednotlivých postav, protože jich tam na jeden film bylo docela hodně. Omlouvám se znalcům : za 4 ()

Ponocnej

Taková předělávka na Battle royale s morálním poselstvím jak násilí v televizi škodí našim nebohým dětem. Kuli tomuto poselství musím hvězdičku strhnout, jinak docela dobré maso - dobrý akčnák. ()

Tygr01

Zabij všechny a vyhraješ,jak jednoduché a takový je i celý film.Pěkné prostředí pro zabijáckou reality show. ()

Neel

Ale tak ten průměr to byl, to nelze tomuto filmu upřít. Akční podívaná, jasně, ale já si představuju trochu něco jiného, ne hlavního hrdinu, kterej má nabušenou kostru, a který je jaksi nenápadně ztělesněním Jamese Bonda, ten přežije všechno. Navíc na něj doma čeká atraktivní blond sexbomba, která s vyděšeným výrazem přihlíží osudu svého vyvoleného. To mě opravdu "překvapilo". Já nevím, ale tohle už není moderní a nikoho tím už neoslní... Ale jo, celkově to mělo zajímavé téma a dobré provedení. ()

pavont

Vyzera to ako mix battle royal a rallye smrti. Po slubnom uvode vsak film strati dych a vymkne sa trochu reziserovy z ruk. Spusta zbytocneho patosu a nelogickeho konania hrdinov z toho nakoniec robi len priemerny beckovy akcnak. ()

Chlo0opek

Přestože takovejchto námětů již je hodně, mně tento film prostě sedl. Hudba, která je k tomu jak ušitá na míru, žene děj pěkně kupředu. Jsou tam typické slabší chvilky, hraní na city a podobně, ale stejně to nic nemění na mém hodnocení - dávám 4*. A vy si o tom myslete co chcete:)- ()

Stinger78

Stokrát omletý scénář, kde přežije jeden z několika, a v boji o přežití je vše dovoleno, se opět vrací na scénu. Nic složitého, netřeba přemýšlet, jen si hodit nohy nahoru. Pan HELL YEAH Stone Cold Steve Austin a Vinnie Jones způsobili to, že jsem dal za tři, jinak by to bylo horší. Jen Madeleine West bylo na konci škoda :-) ()

Stereoid

Ve filmu o filmu by mohli mluvit o tom, jak se dostali ke skvělýmu námětu na prvotřídní béčko, klasickou nonstop akci, kdy spolu hlavní postavy bitkařej doslova o život a že to mohla bejt kurevská paráda... jenže né, pan Wiper do toho prostě musel zasazovat nějakou podělanou myšlenku o "morální" společnosti, která navenek násilí odsuzuje, ale zároveň ho vnitřně hltá po litrech. Navíc mě zklamala postava hlavního hrdiny, který se ukáže spíš jako dobrák od sousedů, než borec kosící svejma pěstma bastardy po tuctech. Nakonec je z toho filmu spíš jenom takovej paskvil, vážně nic, co by stálo nad zamyšlením se, ale ani pořádná akce, na kterou by se dalo koukat, a tady ani tyhle dvě věci dohromady vůbec nefungujou. Pokoušet se o nějakou velkou myšlenku v tomhle filmu je podobný, jako když chcete plout loďkou bez pádel a bez motoru na druhej břeh. Podle mě je třeba Voják s Johnem Cenou o moc lepší, tam se s tim aspoň tak blbě nese*ou. ()

montel

Skupina kriminálníků odsouzených k smrti, jsou přesunuti na neznámý ostrov, kde budou bojovat mezi sebou na život a na smrt. Celou tuto show, která se zvrtne v krvavé a nemilosrdné jatka, sleduje přes internet několik desítek miliónů lidí. Mezi těmi, kteří bojují o život je i Conrad (Steve Austin), bývalý mariňák, kterého není radno podceňovat...Akční pecka prošpikovaná slavnými wrestlery mě docela mile překvapila. Hrozně mi to připomělo 90. léta, kdy obrazovkám vládnul Arnold a Sly. Takových filmů, na které se mimochodem dá i dívat je dnes už hodně málo. A rozhodně lepší (aspoň pro mě) než Battle Royale. 65% ()

Jednooký králem... akce

Jednooký králem... akce

22.03.2008

Režisér příjemně tradičního westernu 3:10 Vlak do Yumy James Mangold se z Divokého západu přesune do blízké budoucnosti a kolty vymění za tu nejšpičkovější bojovou techniku. V adaptaci komiksu… (více)