Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

Ceberus

Srovnání s Ayerovým scénářem k Training Day se samozřejmě nabízí, mno osobně se mi Hawk s Washingtonem líbili víc, nicméně Street Kings je kvalitní film, který stojí za zhlédnutí. (Potěšila mě přítomnost Nolasca, kterého znám z Útěku z vězení.) ()

vincchuppo

Myslím, že celkem povedený thriller ze světa policejní špíny. Keanu Reeves se dokonale hodí na drsnýho správnýho poldu. Bylo to celkem svižné a bylo tu pár slušných herců. Prostě to celkově fungovalo. ()

danny_21

Problém s kriminálkami je ten, že jich je mraky, opakují se a najít mezi nimi originální kus je dost fuška. Street Kings je přesně z této kategorie, navíc ten komu to trochu zapaluje a má něco nakoukáno v tomto žánru, lehce ten neoriginální scénář a rozuzlení, kdo tahá za nitky, snadno prohlédne. Co ale obstálo byl slušný výkon jak Reevese, tak mého poslední dobou čím dál oblíbenějšího Foresta. Davide, zkus změnit žánr - 65% ()

Kingjiri

Scénář je sice žánrovej standard v podobě drsnýho, na předpisy kašlajícího, alkoholem páchnoucího ale jinak vlastně dobráckýho policajta, kterej jde proti zkorumpovanejm poldům. Ale rychlejší tempo vyprávění v kombinaci se solidní akcí a hereckejma výkonama dokázaly udržet i mojí pozornost (jakožto diváka nefandícímu tomuhle žánru), což je slušnej výsledek. Líbila se mi taky drsná atmosféra, nekompromisní jednání jednotlivejch postav nebo filmařina. Policejní kriminálky nevyhledávám, ale tentokrát jsem rád, že jsem si nakonec díky castingu a hodnocení dal projekci. David Ayer zkrátká umí - za atmosféru, herecký obsazení a akci čtvrtá slabá hvězda. ()

ER

S čím kdo zachází, tím také schází, aneb zkorumpovaným policistům nelze nikdy věřit. Můžeš být s nimi kámoš, ale situace se velmi rychle může změnit a pak tě chtějí předhodit lvům. Úlisný policejní důstojník (skvělý Whitaker) , jde za svým cílem i přes mrtvoly a využívá k tomu kohokoliv, kdo se využít dá. Jeho "klub" zabijáků mu vynese očekávané povýšení, ale pozici, kterou si vybudoval, začíná ohrožovat vyšetřování vnitřního oddělení a Tom (Reeves). Díky tomu vznikne intrikářské prostředí spojené se zápletkou kolem vraždy Washingtona , bývalého parťáka Toma. Poměrně dynamický děj přinese i odpovídající finále. Není to film, který se zařadí na špičku žánru, ale dokáže velmi dobře upoutat pozornost, nenudí, zápletka má šmrnc a po pár letech si film mohu opět pustit. Jen škoda, že H.Laurie tu nemá více prostoru, ten jeho štiplavý projev se neokouká. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Okrem konca som si nepamätal nič. Veľmi dobrý a tak trochu netradične vzatý film o drogách. Príbeh funguje od začiatku do konca a drží vás pekne v napätí až do posledných minút. Akcia je zaujímavá a nenudí. Behom 104 min je tej akcie síce menej ale to ničomu neprekáža, pretože je dosť času na vývin charakterov postáv. Celkové hodnotenie za mňa je,75%. ()

Nix

Anooo. Ayer a jeho brutalita z ulic. Špinavý policisté, prachy, mrtvoly a hlavně neskutečně zlej Keanu. Kdo jiný by se na takovou roli hodil více. Tady je korupce, intriky, tak jak to od Ayera je známé z předchozích podobných snímků. Ale mne to nepřestává bavit. Jasně, není to naprosto dokonalý, ale i tak je to nadprůměrný snímek. Herecký ansábl je vybrán s naprostou grácií a každý ví, co má dělat a tak to mám rád. Keanu není moc emoční herec, ale do této role se naprosto hodí, proto Ayer dycky ví, koho si vybrat. Já bych se na takové snímky dokázal dívat pořád. Za mne paráda zase. ()

Likan7

Plejáda známých a dobrých herců v béčkovém thrilleru, který nepřekvapí ani v závěrečném twistu. Reeves si ale drsného poldu dává s přehledem a nudnému scénáři navzdory to žene do vod lehkého nadprůměru. Bohužel bez jediné zapamatovatelné scény. ()

bednyo

Predvídatené, ale stále príjemné pozeranie. Nebyť atmošky, ktorá sa dala miestami krájať, bolo by to za **. ()

doGof...

Cosi je shnilého ve státě Dánském!. Film od kterého jsem měl velké očekávání, zklamává svou předvídatelností a občas i zmateností. Celý počin je v konečném důsledku průhledný a mírně „překombinovaný“. I tak se mi ale dostalo vcelku obstojné podívané. [6/10] ()

Lichty

Problém Street Kings spočívá v křehkém scénáři, který se nesnaží vyjet z béčkové vlny amerických kriminálek. Ayerova svěží režie ovšem zachraňuje, co se dá, a souboj charismatu Foresta Whitakera a Hugha Laurieho je skutečně zapamatovatelným okamžikem této sezóny. ()

Marty7CZ

Není to špatný film,ale pořád jsem v každém políčku filmu viděl L.A. přísně tajné,nemůžu si pomoci.A Reeves mi připadal jako tělo bez duše,hrál tak nějak prázdně.Zato po akční stránce-naprosto efektní.Takže průměr... ()

crjules

Celkem dobra,svizna kriminalka, ale nechava ve me pocit, ze jde jen o odvar Harsh Times.Tedy toho,co se do H.T. neveslo.. ()

john.h

Super podívaná. Ayer totiž točí přesně podle mého gusta. Přesto to nedosahuje kvalit Training Day a Harsh Times. Pořád mi tam totiž něco chybělo a ten konec byl takovej moc rychlej. Po druhém shlédnutí jsem se ale pořádně soustředil na děj a už se mi to zdálo mnohem lepší. Poprvé jsem pořádně nepochopil o co tam vlastně jde, protože jsem nebyl moc soustředěný a bylo tam na mě moc různých postav a podivné rozmotávání nitek, což přisuzuju méně zkušené režii. Dávám ale pět hvězdiček, i když s hodně přivřenýma očima. Plný počet dávám hlavně kvůli Keanu Reevsovi, který zahrál dost dobře skvěle vykreslenou postavu, co chlastala minilahvičky alkoholu a se zbraní v ruce byla nekompromisní. ()

DjMetal

Su tu herci, ktorych by som nikdy necakal spolu....Perfektny film o super a spinavych policajtoch.Keanu Reeves ako policajt, ktory stratil zenu a trochu popijal a chce vsetko spravit tak aby ho to nestvalo.Doporucujem!!!Milujem tie konce filmov...Vzdy sa to rozluskne uplne niekde inde ako hladaju. ()

Failarth

Nečekaně působivá a napínavá krimi s vydařenými a uvěřitelnými postavami. Hlavní hrdina zase jednou není černobílý - jednorozměrný klaďas , ale opravdu "má své mouchy" , stejně jako ostatní . O zápletky s problematikou policejní korupce sice není nouze , ale v té neutuchající záplavě od sebe nerozeznatelných kriminálních seriálů , i tato působí jako první úleva po sedmém pivu . ()

godspeed

velmi slušná štípaná. reeves může hrát nea, mimozemšťana, vymítače, surfaře a všechno mu to baštím i s navijákem. a přitom bych jeho herectví nazval "minimalistické". :) ()

MRPitivier

Solidní drama s dobrým obsazením, ale již s profláknutým a neoriginálním příběhem, který se dá předvídat po pár scénách! U tohoto filmu mi ještě chybí kontakt s divákem nebo vytvoření si pouto s nějakou s hlavních postav, protože Keana Reeves i přes slušný výkon mi nepřišel sympatický! Alkoholický policista z L.A. v roli zabijáka, i toho zabijáka bych přežil, ale prostě není to ono, určitě s ním tu roli neprožívám! Na druhou stranu zmíněné herecké výkony (možná škoda menšího využití Hugh Laurieho, protože jeho scény jsou na vynikající úrovni) drží film nad propastí spolu s skvělou hudbou! ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)