Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

Puol

Nič prevratného, ale v rámci žánru thriler o skorumpovaných policajtoch sa jedná o špičku. Parádny Keanu Reeves v úlohe drsného policajta-pištoľníka neustále chlastajúceho mini-vodku. Postava F.Whitakera mi prišla schématická, Dr.House tiež sympatický. ()

RakeW

Prakticky bezchybný thriller s kvalitním ansámblem, výbornou akcí a hodně vyvedenou hudební stránkou, které dominují strohé basové motivy. ()

Lyžař

Zrada je svině. A přichází odevšad. Nevěřte svému kamarádovi. I když je to člověk, za kterého byste dali ruku do ohně....abych se přiznal, myslel jsem, že Keenu Reeves už v akčních filmech hrát nebude. No a on nakonec zase pozitivně překvapil:-) ()

Heroine odpad!

Pěkné obsazení to má, to se musí nechat. Ale jinak je to jenom další z nekonečného množství thrillerů o "zkorumpovaných poldech", "dobrejch klucích", "podrazáckejch šéfech", a "problémovejch poručících". Neskutečně ohraný téma, zvlášť když se ukáže, POZOR SPOILER, že za tím vším stojí zkorumpovaný šéf od policie... Ale jak říkám, slušné obsazení. ()

Wolvie

Má to skvělé obsazení a pro dané téma dost možná nejlepšího možného režiséra.Jenže Street Kings jsou oproti Training Day nebo Ayerovu předchozímu snímku až příliš klišoidní a předvídatelní,navíc jsem Reevesovi totálně nežral jeho drsnýho policajta (což je s podivem,obvykle mu nemám problém uvěřit drsňáka) a Whitaker hraje příšerně.Ve výsledku jen solidní průměr na jedno zhlédnutí. ()

MickeyStuma

Keanu Reeves jako nekompromisní policista jdoucí za svým cílem a jak to už v podobných případech bývá nemá to vůbec jednoduché. Tentokrát je rozehrán příběh, kdy hlavní postava nemá daleko k použití pistole, a ocitá se v ohromné síti konspirace a takové zrady, kdy zkutečně neví, kdo je kdo a komu věřit. A pochopitelně, kdejaká lumpárna u které bude, mu je přišita na triko.Originální příběh to zrovna není, neboť zkorumpovaní policisté tu byli už mnohokrát. Snímek má hlavně v akčních sekvencích vcelku švih a dramatickou atmosféru, ale bohužel hluchých míst se nevyvaroval. Zpomalují tempo a zbytečně to shazuje do patosu. Každopádně se jedná o vcelku povedené akční drama, které neurazí. ()

Evander

Dobrá a napínavá kriminálka s nepředvídatelným dějem. Nevýhodou Street Kings je, že podobných filmů je jako máku. 80% ()

Rathalos

David Ayer je jednoducho super reziser,perfektne natoceny krimi thriller o spinavosti a korupcii policajtov,ktori vyuzivaju svoje postavenie v spolocnosti a su sucastou kriminality,nie je im nic svate a urobia vsetko pre svoj prospech,aj zabiju,Keanu Reeves bol velmi dobry vyber pre tento film a uveril som v to,co hral...:-) ()

asentra

Tak já nevim, co se všem na tom tak líbilo. Mě to přišlo jako podprůměrná gangsterka řešící, kdo je hodný polda a kdo zlý. ,,Král,, vypadal, jako že po svém oblíbeném detektivu vyjede, ten byl zas málo naštvaný, zato jak z něj udělali vola a ke všemu se jim tam nějak připlet dr.House. Vim, že to asi na takových losangelských ulicích musí být hodně drsné, přesto ale nechápu, proč musí být každé druhé slovo kurva. Rozhodně jsem čekala víc. ()

darkreider

Forest Whitaker sa mi teda vôbec nepáčil a jeho herecký "výkon" išiel mimo mňa. Keanu Reeves si už dlho dláždi cestu tvrďáka so sklonmi k alkoholizmu a už je v tom dosť dobrý. Film má rýchle tempo a po vzore hlavného hrdinu sa s ničím "neserie". To je veľké plus, pretože nie je čas sa nudiť. Nie je tam žiadna dlhá nudná scéna. Niekomu to môže vadiť, no mne teda nie. Všetko to odsýpalo a príbeh nebol úplne tupý. Na 5* tomu ešte kus chýba, ale 4* si to zaslúži. ()

illy.cz

Tohle je určitě jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Dalo by se říct, že se jedná o The Shield, ale natažený na filmovou stopáž. Street Kings není tak dobrý jako Shield, ale velmi se mu přibližuje, a to jak atmosférou, tak konceptem zkorumpovaného policejního sboru. Keanu Reeves tu zahrál opravdu skvěle, vizuál je výborný a celý film dobře podtrhují herci jako Whitaker nebo Hugh Laurie ve velmi jistých a dobrých výkonech. ()

Shona

Zkorumpovaná policie napoxté, přesně to je Street Kings. Těšil jsem se, že tenhle film zařadím k tomu lepšímu, ale bohužel. Průměrný snímek s tradiční zápletkou, který se od klasických ,,béček" na toto téma odlišuje snad jen hereckým obsazením. I když Hugh House Laurie se snažil jak mohl, prostě někde zapoměl hůl a chůzi houpavou :) Pro mě je absolutní zkorumpovaná špička L. A. - Přísně tajné. ()

Johny M.

Dobrej snímek s dobrou trojkou Reeves-Whitaker-Laurie, ale přijde mi to jako bych to už někde viděl. Všechny tyhle filmy s černo-bílejma, zkorumpovanejma policajtama mi po čase začnou dost splývat do sebe :-/ ()

aR3Zz

Americky akcni film o zkorumpovanych policajtech a jednom hrdinovi, ktery jako obvykle vse zachrani a rozresi. Jen trosku v jinem kabatu, nez jak jsme zvykli. Nas hlavni hrdina (Keanu Reaves) totiz neni az takovy kladas, ale jak se pozdeji dovime (ale bohuzel jak uz po chvilce tusime), tak je obracene rozhodne vice veci. Prumerny trihvezdickovy akcnak tak pribeh popostrcil a kousek dal az ke ctvrte hvezdicce. ()

xxENDxx

Filmová variace na mnou zbožňovaný seriál "The Shield", který si kvalitou s tímto snímkem nezadá... Je to efektní, je to syrové, je to ale také poměrně prokouknutelné, a to je důvod, proč dávám Street Kings 4* a Shieldu 5*. Komu se tohle líbí, bude u The Shield slintat blahem. ()

Stefan_M

Super coolový poliš Keanu. Napínavý film od začiatku až do konca. Takých filmov by trebalo viac. Jay Mohr mi akosi nesadol v tomto filme. Stále mám pred očami film Mafiosso, keď sa objaví. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)