Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

Vinikajuci namet po pol hodine filmu zraza debilny scenar a nie moc dobra rezia Jonasa Åkerlunda. Aj ja som este v polovici filmu tusil ako sa to skonci takze som uz len dufam ze ma to este niecim prekvapi ,ale nestalo sa. Denis Quaid sa sice snazi ale tomuto dielu ani on nemohol pomoct a povedal by som ze to zahral v ramci moznosti az nadmieru dobre. Jednu hviezdicku pridavam za Ziyi Zhang,ktora svoju postavu zvladla podla mna najlespie zo vsetkych a vytiahla (teda aspon u mna ) tento film z hranice podpriemeru.(20.5.2009)

Nechápem to dosť nízke hodnotenie filmu, pretože ide o celkom slušne natočený krimi thriller. Od začiatku až po koniec to má veľmi slušný spád, čiže ani chvílu som sa nenudil. Čo môžem vytknúť réžii, tak to je určite atmosféra, ktorá mohla byť oveľa temnejšia. Súhlasím s Larelay ,že Ziyi Zhang to zahrala famózne a ešte aj teraz mám z nej husiu kožu... Škoda Petera Stormareho, pretože by si určite zaslúžil viac priestoru. Nevadí. 7/10(24.2.2010)

Ďalší klasický vyšetrovací thriller, ktorý sa viditeľne snaží preraziť do levelu kvality, v ktorom má od roku '97 jednoznačné a jediné zastúpenie len 'Se7en'. Budem sa čudovať, ak sa to nejakému filmu niekedy podarí, pretože aj tento námet je len očividnou vykrádačkou. A ak chce niekto uspieť u diváka s takýmto niečím, tak sa môže jedine spoliehať nato, že doposiaľ nevidel žiadnu z fronty podobných zápletiek, ktoré boli doteraz natočené. Zápletka je zo začiatku sľubná, ale pointa sa tvorcom akosi vyšmykla z rúk a potom už len nekontrolovateľne kĺzala po tenkom ľade, ktorý sa pod ňou v závere nakoniec zlomil. Pointa totiž zostala niekde hlboko pod hladinou, nevyriešená, roztrúsená po dne jazera a nikto sa ju ani len nesnažil dať dokopy. Za premrhaný potenciál by mali tvorcovia dostať nejakú špeciálnu cenu. Spomínaný námet a k nemu vysnená herecká zostava totiž ponúkali neobmedzené možnosti. Párminútové výstupy niektorých hercov (Ziyi Zhang, Peter Stormare) naozaj nestoja za zmienku. Čo-to mohli predviesť aspoň Dennis Guaid a Clifton Collins Jr., ich charaktery postáv nemali však dostatok psychologických vlastností nato, aby mali tú možnosť. Paradox je, že napriek ubíjajúcim nízkym kvalitám filmu, som sa nenudil a film ubehol pomerne rýchlo. Moje tri hviezdičky putujú filmu aj vďaka tomu, že sa mi napriek očakávanej, takmer dvojhodinovej minutáži, dostala do rúk skrátený, necelých deväťdesiat minút trvajúci film. Tú ďalšiu polhodinu by som naozaj nezniesol, takže rýchly záver prišiel ako vykúpenie. Vykúpenie pre diváka, pre film však zďaleka nie. 55%.(22.5.2009)

• GodComplex

Dalsi slaby klon Se7en? Totalne! Slibne tema jezdcu apokalypsy, slibne herecke obsazeni, ale ve vysledku naprosto zbytecny a nudny film. Zajimalo by me jak dlouho je jeste bude bavit natacet podprumerne detektivky o chytani vraha vrazdiciho podle bible uprostred spinave americke metropole. Skoro bych dal 1 hvezdicku, ale vzhledem k me slabosti pro asiatky pridavam dalsi bonusovou za Ziyi Zhang. 3/10(18.8.2009)

Slušný temný thriller, kterých tu již bylo hodně a tento bych zařadil někam doprostřed. Film má slušné napětí i příběh, ale u mě ho dost sráží to, že již kousek za polovinou filmu jsem si správně tipnul čtvrtého jezdce. A to je u thrilleru dost velký problém. A co byl pro mě ještě větší problém, byl konec filmu, který mně přišel dost silně odfláknutý. Ale i přes to všechno stojí za to tenhle film vidět.(24.5.2009)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)