Jezdci Apokalypsy

The Horseman

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

• kosta73

Nemastná, neslaná slátanina snažící se sklouznout na současné drsné vlně. Quaid je sice fajn, ale tímto filmem se ( opět ) pouze dokázal posunout blíže k hranici zapomnění, zajímaví herci jako Stormare, nebo Fugit se tam jenom mihnou ( asi vědí proč ). Takže mi z toho vychází ( řemeslně sice dobře natočená, ale ) naprostá zbytečnost, na kterou si za pár let nikdo nevzpomene. Různé technické vychytávky, které vcelku dobře fungovaly v režisérově předchozím dílku SPUN, zde dle mého názoru sedí, jako pěst na oko....upřímně řečeno, je to prostě bezbarvá laciná kravina.(20.9.2009)

Typicky šablonovitý trhriller, který jako by z oka vypadl Vraždám Podle Jidáše.Akerlund používá ta nejzajetější filmová klišé a místy máte pocit, že sledujete něco co jste viděli prostě už milionkrát, nejvíc iritující je asi jednoduchost scénáře, která dělá z detektivů dokonalé lofasy, Collins Jr. je tady úplně zbytečnou postavou, jeho detektiv vůbec nic nevyšetřuje a jen dělá Quaidovi takové přines, podej, zavolej, uhni.Samotnému Quaidovi to všechno sepne asi v 70 minutě, jenže to vy už asi půl hodiny víte úplně všechno a to je přesně ten problém, zatím co filmy jako Sedm nebo Vraždy Podle Jidáše sou naprosto neprokouknutelné, tady logickým myšlením vyšetříte případ vo 30 minut dřív než hlavní hrdina a to je trochu na píču.I přes brutálně šablonovité schéma a děsivě předvídatelnou pointu, ale dokáží Jezdci na jeden večer příjemně zabavit, může za to jak sympatické obsazení a přesvědčivé herecké výkony, tak občas i dobrá atmosféra a některé opravdu líbivé vizuální nápady, jenže těch je na úkor té rutinní režie bez větší invence dost málo.Přesto, že na konci se vlastně nic moc z apoklaypsy vlastně nevyřeší a film končí přesně tak jak nemám rád, tedy střih a titulky.... dokáže vám tou pointou něco v sobě zanechat.Mohlo to být opravdu hodně dobré, ovšem už výběrem režiséra si to koledovalo o průser.Všeobecně milovaný thriller Sedm je i přesto pro mě překonán ( ten nadhodnocenej škvár mi prostě nikdy nesedl ), ale druhé Vraždy Podle Jidáše se absolutně nekonají.Prokouknutelný jednohubec který zabaví a i přes naivnost moc neurazí.60%.(22.1.2013)

Dennis Quaid v hlavní roli mysteriozního thrilleru, který by se rád srovnával se Sedm, jenže mu chybí propracovanější myšlenka. Musím říct, že osobně se mi tenhle film líbí. Přesto nelze nevidět všechny ty laciné prvky, scenáristické díry a berličky, včetně současného klišé "sám tatínek se svým synem, manželka mrtvá" (jen si vzpomeňte na Proroctví!). Zde detektiv pátrá po masovém vrahovi, který zabíjí velmi krutě a promyšleně, stopa ho přivede k biblické apokalypse a čtyřem jezdcům, kteří po zemi roznášejí smrt, nemoci a další hrůznosti, aby nakonec zjistil velmi, ale velmi krutou pravdu. Žel, pointa filmu souvisí s poselstvím filmu, takže je těžké odhalit je. Ale přece jen toto poselství je podle mne originální a možná stojí za větší zamyšlení, než snímek lacině podbízí.(29.7.2009)

Výborný příklad toho, jak se to nemá dělat. Pokud chcete točit brutální thriller inspirovaný Zjevením (což zní dobře už samo o sobě), nemíchejte do toho sentiment! Quaidův detektiv se mi fakt líbil (tak trochu Carl Morck), ale ač k jeho postavě tohle rozuzlení docela sedlo, bylo pojaté úplně špatně a celý film tak akorát zabilo. (Nehledě na nezodpovězené otázky.)(22.4.2020)

• Wormboy

Slusne obsadeny mysteriozny thriller o traumatizovanom detektivovi, ktory vysetruje brutalne, nabozensky motivovane vrazdy (a samovrazdy), vyvrchulujuci "sokujucim" zaverom. Kolko krat sme to tu az na lahke obmeny uz mali? Tento film vsak patri medzi to najhorsie v danom zanri. Takmer nulova pribehova invencia je este degradovana dementnou policajnou pracou, kde sa divak moze len cudovat, ako ti chlapi prisli, ku konkretnej stope, pretoze to, co je prezentovane vo filme je len na lahke pousmiatie. No a sokujuce finale (pri troske premyslania a vsimavosti odhalitelne v polovici filmu), je len zhnitou ceresnickou na pokazenej torte.(28.5.2009)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)