Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

Dennis Quaid v hlavní roli mysteriozního thrilleru, který by se rád srovnával se Sedm, jenže mu chybí propracovanější myšlenka. Musím říct, že osobně se mi tenhle film líbí. Přesto nelze nevidět všechny ty laciné prvky, scenáristické díry a berličky, včetně současného klišé "sám tatínek se svým synem, manželka mrtvá" (jen si vzpomeňte na Proroctví!). Zde detektiv pátrá po masovém vrahovi, který zabíjí velmi krutě a promyšleně, stopa ho přivede k biblické apokalypse a čtyřem jezdcům, kteří po zemi roznášejí smrt, nemoci a další hrůznosti, aby nakonec zjistil velmi, ale velmi krutou pravdu. Žel, pointa filmu souvisí s poselstvím filmu, takže je těžké odhalit je. Ale přece jen toto poselství je podle mne originální a možná stojí za větší zamyšlení, než snímek lacině podbízí.(29.7.2009)

Zapletka i pres pocatecni nadeje prosta a bohuzel hlavne zbytecne emotivni, stejne jako samotny finale. Navic dost prezvratovano. Napeti je pak budovano predevsim vizualni a hudebni slozkou, nikoli vsak dejem, potazmo scenarem. To, ze se tam tolik mluvi, taky neprospiva. Takova bible emaru. Ale atmosferu ma, to se musi nechat, Akerlund neni lemra.(13.7.2009)

Nevím, kdo tyhle obskurní příběhy vymýšlí, ale Jezdci Apokalypsy jsou jen další fádní a trochu nanicovatou replikou geniálního Fincherova Sedm. Ovšem tam, kde David Fincher předvádí brilantní filmový opus a nechává vyniknout své mistrné režii, tam klipový specialista Jonas Åkerlund ukazuje, že není úplně sice špatným režisérem, ale sama režijní složka kvalitu snímku neutáhne - problémem je totiž nepovedený a lacině vyznívající scénář, který celý snímek sráží do podprůměru. Dave Callaham je takový hollywoodsky typicky plytký pisálek a to, že se podílel na scénáři filmové adaptace 3D počítačové střílečky Doom, asi hovoří za vše... Odradit by mělo i jméno producenta Michaela Baye, jeho okázalá snaha naimplantovat do každého svého snímku patetické scény se tu transformovala v nejen závěrečný melodram s rozměry jihoamerických telenovel, podbarvený navíc hudbou Jana A. P. Kaczmareka, což pro mne bylo asi největší zklamání. Abych byl ale objektivní, nebýt béčkově vedené dějové linky, tak Jezdci Apokalypsy nejsou zas takovým propadákem. Jde spíše o průměrný temně detektivní thriller, kterých tu od dob Sedm byly natočeny již desítky... Podobné filmy: Vraždy podle Jidáše, Podezření nula, Podnájemník(21.5.2009)

Vinikajuci namet po pol hodine filmu zraza debilny scenar a nie moc dobra rezia Jonasa Åkerlunda. Aj ja som este v polovici filmu tusil ako sa to skonci takze som uz len dufam ze ma to este niecim prekvapi ,ale nestalo sa. Denis Quaid sa sice snazi ale tomuto dielu ani on nemohol pomoct a povedal by som ze to zahral v ramci moznosti az nadmieru dobre. Jednu hviezdicku pridavam za Ziyi Zhang,ktora svoju postavu zvladla podla mna najlespie zo vsetkych a vytiahla (teda aspon u mna ) tento film z hranice podpriemeru.(20.5.2009)

Když si srovnáte film Sedm a Jezdci Apokalypsy, vznikne vám následující. Sedm, Brad Pitt a Morgan Freeman tvoří fantastickou dvojici, ale Jezdci Apokalypsy, Dennis Quaid, tvoří fantastického jednotlivce. To je ten nejpodstatnější rozdíl. Další rozdíl je, že děj v tomto filmu, je lépe vykompenzován. Ano, Sedm je úžasný film. Ale kdyby v něm neúřadovali Freeman s Pittem, Quaid by je lehce předčil. Kdo filmu dá hodnocení slabé 3* nebo dokonce i méně, asi film dostatečně nepochopil. Ale schválně srovnejte si Sedm a Jezdci Apokalypsy. Jediné mínus bych v tomhle filmu viděl trošku v zápletce, mezi synem detektiva Breslina a ostatními Jezdci, z toho se dalo vyždímat více.(13.8.2011)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)