Jezdci Apokalypsy

The Horsemen

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2009, 90 min

• Wormboy

Slusne obsadeny mysteriozny thriller o traumatizovanom detektivovi, ktory vysetruje brutalne, nabozensky motivovane vrazdy (a samovrazdy), vyvrchulujuci "sokujucim" zaverom. Kolko krat sme to tu az na lahke obmeny uz mali? Tento film vsak patri medzi to najhorsie v danom zanri. Takmer nulova pribehova invencia je este degradovana dementnou policajnou pracou, kde sa divak moze len cudovat, ako ti chlapi prisli, ku konkretnej stope, pretoze to, co je prezentovane vo filme je len na lahke pousmiatie. No a sokujuce finale (pri troske premyslania a vsimavosti odhalitelne v polovici filmu), je len zhnitou ceresnickou na pokazenej torte.(28.5.2009)

Slušný temný thriller, kterých tu již bylo hodně a tento bych zařadil někam doprostřed. Film má slušné napětí i příběh, ale u mě ho dost sráží to, že již kousek za polovinou filmu jsem si správně tipnul čtvrtého jezdce. A to je u thrilleru dost velký problém. A co byl pro mě ještě větší problém, byl konec filmu, který mně přišel dost silně odfláknutý. Ale i přes to všechno stojí za to tenhle film vidět.(24.5.2009)

Začátek naznačoval hodně kvalitní thriller, kterej by se měl nést v podobným duchu jako třeba se7en a Dennis Quaid se v hlavní roli jevil taky dobře, jenže to sem ještě netušil, jaký zvraty a jakou pointu na mě film chystá, ten první zvrat bych ještě přežil, ale ta závěrečná pointa mě fakt přímo zhnusila, to bylo něco tak chabýho, ubohýho a tak strašně lacinýho, že už snad nic horšího vymyslet nešlo, navíc, i když je Ziyi Zhang krásná, tak na tuhle roli se fakt nehodila a celej dojem z filmu ještě víc kazila a znehodnocovala, i když se celkem snažila a vlastně jí nelze ani nic moc vyčítat, jen to prostě nebyla role pro ní, nebo lépe řečeno ta postava vůbec neměla vniknout. Po skvělým začátku to je fakt velký zklámání, že to během 70 minut stačilo sklouznout tak nízko(18.5.2009)

Dobré to bylo, dobré..jednoduché, avšak výstižné - sice trochu předvídatelné, ale zároveň úderné....é...ééé, že ano. Z.Zhang mě zatím asi nezklamala v žádném filmu, pomali si u mě začíná pěstovat pozici oblíbené filmové záporačky...a Dennis?Není asi vyrovnanějšího herce v Hollyúdu (čti: podobně náročná práce s mimikou, stejná,jako například u Nicka Cage), ten prostě neuchvátí, ale ani nezklame..............moje hodnocení = 6,5 z 10.(21.2.2015)

• grogodil

Na jeden z najznámejších citátov z Biblie našróbovaná dosť nedotiahnutá akože drsná kriminálna zápletka, pointu ktorej prekuknete zhruba v polovici a ktorá toho dosť dlží Fincherovmu Se7ven, aleo Purpurovým riekam. A nenechajte sa ako ja zlákať menami v titulkách ako Peter Stormare alebo Zhang Ziyi - pre tých pár štekov, čo tam odvrknú sa to neoplatí sledovať.(6.10.2009)

• - Ve scéně, kdy si Aidan Breslin (Dennis Quaid) omývá obličej v umyvadle, si namočí i vlasy, po střihu však má vlasy zase suché a učesané. (dandislav1991)

• - Roli Krupy hrál původně Neal McDonough. Natočil všechny své scény, ale téměř rok poté nebyl k dispozici k dotáčkám v Chicagu, nahradil ho proto Chelcie Ross. (HellFire)