poster

Barbaři

 • anglický

  The Barbarians

 • italský

  I barbari

 • anglický

  The Barbarian Brothers

 • italský

  The Barbarians and Co.

Fantasy / Dobrodružný

USA / Itálie, 1987, 87 min

 • Karamanlis
  odpad!

  Populárny film z dôb pirátskych VHS. Už ako dieťa som tušil, že The Barbarians sú strašný brak a projekcia po takmer 30 rokoch tento môj dojem iba umocnila. Bezostyšné vykrádanie Conana (scenár pravdepodobne pod zámienkou víťazstva v školskej súťaži v tvorbe fantasy prózy napísal žiak prvého stupňa ZŠ), slaboduché dialógy, aj v rámci svojej doby komické triky a to všetko umocnené dementne sa škľabiacimi bratmi Paulovci. Slovné spojenie "zlý herecký výkon" v ich podaní nadobúda úplne nový, obludný rozmer. Jeden z bratov, evidentne majúci problém so súvislými dialógmi, ktoré sú dlhšie než jedna veta teda namiesto rozprávania radšej celú dobu hlasno híka ako páriaci sa osol... fakt neskutočná sračka.(13.6.2016)

 • Pecival
  ***

  Lacinější a brakovější klon Conana. Dvojnásobné porce svaloviny značí v tomto případě dvojnásobnou porci demence. Ale musím říct, že příjemně koukatelné. Pokaždé, když byli oba bratři na scéně jsem se musel pochechtávat jejich mizernému herectví, šíleným dialogům, umělým drakům nebo naprosto tragickým vlkodlakům (nebo co to bylo za ksindla). A bratři Paulovic, kteří v kožešině vypadaj skoro jako teplí bratři v tangách, zatímající svaly připadně se jinak prsící, téměř při každé možné situaci prostě nemají chybu.(3.7.2010)

 • Jevablo
  *****

  Tomuhle "filmu" se dá snad buď jen odpad nebo pět hvězdiček. Je to totiž italská odpověď na Barbara Conana, které se můžete buď smát nebo plakat, nic mezitím. Pokud to pojmete jako komedii, nemá to chybu. Pokud byste uvažovali o motivaci jednotlivých postav, zvážili kvalitu děje a dialogů a občas propadli až studu za to, jakou volovinu to ti Italové natočili a kdo jim na to proboha dal peníze, musíte to zhodnotit jako neskutečnou kravinu. Hoši hrající hlavní postavy nevypadají ani na vteřinu, že by se skutečně pohybovali v reálném světě, a že by to snad skutečně byli barbaři:-) Většinu filmu se pohybují zvláštními přikrčenými přískoky, při nichž zřejmě vyniknou jejich tricáky, ale o to bizarněji to působí. Všechny postavy ve filmu vypadají, jako kdyby vylezli z blázince a jsou ověšení neskutečným harampádím - kostýmy jsou na Oskara. Totální béčko, včetně až neuvěřitelně nezvládnutých trikových scén (drak:-))))) O soudržnosti děje si nedělejte iluze...(26.2.2014)

 • K.O.vi
  *

  Bratři David a Peter Paulovi byli před obsazením do filmových rolí známí jako profesionální wrestleři. Vystupovali pod pseudonymem "bratři barbaři" (jak jinak :-)) Ten film je béčko nebo céčko? To je vlastně jedno... Pamatuji se na jednu scénu, kdy jeden z barbarů krčním svalstvem přetrhl oprátku z lana. Borec...(11.4.2006)

 • J.Connor
  **

  Ale no tak, zas tak hrozný to přece nebylo. Jistě, je to hovénko na Conanově sandálu, ale pokud chcete vidět pravou fantasy sračku, tak (ne)doporučuji např. o rok mladší Gor, rovněž z produkce Cannonu. V mých očích již tak kulhajícímu dílku podráží berlu hlavně jeho komediální rovina, postavená především na dementní dvojici bří Paulů. To je v ostrém rozporu s probleskujícími trademarky páně Deodata - občasnému gore či odhaleným ňadrům. Golan s Globusem zřejmě chtěli zacílit poněkud rodinnější publikum... Deodato musel být spokojen s Berrymanem, kterého si sem zřejmě přitáhl po jejich nedávné spolupráci v Sejmi ho a běž. Nicméně jeho role spočívá v zubení se a mručení s rohem připevněným na čele a v akci ho také moc neuvidíme, takže jeho fanoušci si příliš neužijí. Jedna z posledních rolí matadora italského trashe George Eastmana, zde v roli obchodníka se zbraněmi v hospodě U krvavého škopku.(28.2.2009)

 • - David Paul a Peter Paul získali nominace na Zlaté maliny pro nejhorší hvězdy. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace