poster

Barbaři

 • anglický

  The Barbarians

 • italský

  I barbari

 • anglický

  The Barbarian Brothers

 • italský

  The Barbarians and Co.

Fantasy / Dobrodružný

USA / Itálie, 1987, 87 min

 • JFL
  ****

  Ztřeštěná kopírka "Barbara Conana", kde místo jednoho kulturisty v hlavní roli, jsou zde hned dva, navíc dvojčata, a dokonce ještě dřevěnější a humpoláčtější než Arnold. Místo nietzcheovského étosu zde máme jalovou rozjařenost, místo epického příběhu o zrození legendy dostaneme báchorku o jaunerácké mystice a opulentní krvavé bitvy nahradily specer-hillovské peckovačky. Naštěstí "Barbaři", stejně jako všechny cannoňácké italské koprodukce, ale ostatně i větší část osmdesátkových italských brakovek oplývají nespočtem WTF momentů, vyšinutých peripetií a grotskně monstrózních prvků (od strašlivých mechanických efektů po opulentní výpravu - viz trůn hlavního záporáka). Výsledkem je báječný camp od Ruggera Deodata, který přesně zapadá do barono-prášilovské linie italské žánrové kinematografie, založené na přístupu, že žánrové mantinely, logika a soudnost jsou pro nudaře.(29.3.2015)

 • Karamanlis
  odpad!

  Populárny film z dôb pirátskych VHS. Už ako dieťa som tušil, že The Barbarians sú strašný brak a projekcia po takmer 30 rokoch tento môj dojem iba umocnila. Bezostyšné vykrádanie Conana (scenár pravdepodobne pod zámienkou víťazstva v školskej súťaži v tvorbe fantasy prózy napísal žiak prvého stupňa ZŠ), slaboduché dialógy, aj v rámci svojej doby komické triky a to všetko umocnené dementne sa škľabiacimi bratmi Paulovci. Slovné spojenie "zlý herecký výkon" v ich podaní nadobúda úplne nový, obludný rozmer. Jeden z bratov, evidentne majúci problém so súvislými dialógmi, ktoré sú dlhšie než jedna veta teda namiesto rozprávania radšej celú dobu hlasno híka ako páriaci sa osol... fakt neskutočná sračka.(13.6.2016)

 • hiroshima
  ****

  Já bych barbary až tak moc neodsuzoval. Fantasy béčko jak má být. V hlavní roli dva pořádně nasteroidovaní řízci a tak má podle mě fantasy hrdina ohanějící se mečem a pěstmi vypadat. Nikde není psáno, že má být inteligent. Film jsem měl rád jako malý a i těd po 15 letech se mě líbil takřka stejně. Navíc mě Kutchek a Gore během filmu několikrát rozesmáli. Film který si "odpad" určitě nezaslouží. 80%(26.4.2012)

 • POciSEM
  *****

  Tohle je nostalgie. Ve skolce sme si myslely ze hlavni duo masakratoru jsou Arnie a sly a az po par letech vyslo najevo ze nejen oni dva mely nafoukly bicaky. Dvojcata Paulovi hrajou jako o zivot ale je jim to fuk prd platny. Jejich vykony pripominaj kampan tv nova,stan se hvezdou( jak nekdo z lidu prehrava scenku z nejakyho filmu) otresnost. Nastesti se tu nikdo nesnazi o vyhru zlatyho plesouna a tak se dopredu dere nonstop akce a zase jen akce. Nechybi carodejnice( moc sikovna dcerka),drak co ma v zaludku diamant a zaporak s xichtem richarda lynche takze o zabavu je postarano. Driv to zral snad kazdej koho sem znal tak proc ne dneska?(22.11.2012)

 • Jevablo
  *****

  Tomuhle "filmu" se dá snad buď jen odpad nebo pět hvězdiček. Je to totiž italská odpověď na Barbara Conana, které se můžete buď smát nebo plakat, nic mezitím. Pokud to pojmete jako komedii, nemá to chybu. Pokud byste uvažovali o motivaci jednotlivých postav, zvážili kvalitu děje a dialogů a občas propadli až studu za to, jakou volovinu to ti Italové natočili a kdo jim na to proboha dal peníze, musíte to zhodnotit jako neskutečnou kravinu. Hoši hrající hlavní postavy nevypadají ani na vteřinu, že by se skutečně pohybovali v reálném světě, a že by to snad skutečně byli barbaři:-) Většinu filmu se pohybují zvláštními přikrčenými přískoky, při nichž zřejmě vyniknou jejich tricáky, ale o to bizarněji to působí. Všechny postavy ve filmu vypadají, jako kdyby vylezli z blázince a jsou ověšení neskutečným harampádím - kostýmy jsou na Oskara. Totální béčko, včetně až neuvěřitelně nezvládnutých trikových scén (drak:-))))) O soudržnosti děje si nedělejte iluze...(26.2.2014)

 • - David Paul a Peter Paul získali nominace na Zlaté maliny pro nejhorší hvězdy. (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace