Reklama

Reklama

Barbaři

  • USA The Barbarians (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kočovný kmen kejklířů vedený královnou Canary (Virginia Bryant) je přepaden krutým králem Kadarem (Lynch), jenž prahne po kouzelném rubínu, symbolu kmene. Královna talisman včas ukryje a Kadar ji za trest uvězní ve svém harému. Spolu s ní jsou odvlečeni její dva chráněnci, dvojčata Kutchek a Gore (Peter a David Paulové). Bratři jsou drženi v pracovním táboře a od dětství jsou nuceni ke gladiátorským zápasům. Díky tomu z nich vyrostou statní a neohrožení válečníci, kteří se vydávají zachránit svou vládkyni. (J.Connor)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

mansonn 

všechny recenze uživatele

dlho som tento film hladal , naposledy som ho videl ako 8 rocny asi ,odvtedy ubehlo hodne rokov a teraz ked nato pozeram vidim dva experimenty klonovacej technologie, prekvapivy humor zakomponovany do deja-nedeja.A no ne sa to aj tak clkom lubilo ,urcite lepsie ako pirati z karibiku 2.3-diel aj ked neviem neviem pripominalo mi to film s E.Robertsom vo filme ve sluzbach krale kde sa hraju ze jazdia na konoch a princezna si peso taha svoje veno na voziku ....paaaani hehehehe ()

humanbeing 

všechny recenze uživatele

Na špatný film mají Barbaři až pozoruhodně nádhernou výtvarnou stránku, tudíž se mi chce věřit, že ona špatnost byla záměrná. Děj tedy moc smysl nedává. Celá věc okolo rubínu je tak podivná, na druhou stranu ani další příběhové části na tom nejsou o moc lépe; například bratři Kutchek a Gore toho času v otroctví dospějí v časovém vakuu, zatímco ostatní čas ani trochu nezohyzdí, ale řekněme, že ve fantasy světě to funguje jinak a takhle by se dal obhájit možná každý nesmysl, který tu je. Nesledovat film v dobré náladě, asi bych se přiklonil ke dvěma hvězdičkám. ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Film, vedle něhož vypadá Barbar Conan jako hluboké filosofické drama, s obsazením, vedle něhož vypadá Arnold Schwarzenegger jako charakterní herec. Zvlášť dvojčata Petr Paul a David Paul mnoho talentu nepobrala. Dalo by se říci, že čím více mají svalů, tím méně mají talentu - a oni mají opravdu hodně svalů. Je to škoda, protože na produkci se evidentně nešetřilo, a na výpravě to jde vidět. Prvních pár mlčenlivých minut je přímo vynikajících. Soundtrack nedosahuje kvalit díla Basila Poledourise, ale dobře se poslouchá a dává ději lehounký nádech epiky. Z narychlo natočených klonů Barbara Conana je to jeden z těch lepších filmů, přesto slabý podprůměr. Ale kde jinde je ke slyšení věta "Rychle, přiveďte všechny panny"? ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Ale no tak, zas tak hrozný to přece nebylo. Jistě, je to hovénko na Conanově sandálu, ale pokud chcete vidět pravou fantasy sračku, tak (ne)doporučuji např. o rok mladší Gor, rovněž z produkce Cannonu. V mých očích již tak kulhajícímu dílku podráží berlu hlavně jeho komediální rovina, postavená především na dementní dvojici bří Paulů. To je v ostrém rozporu s probleskujícími trademarky páně Deodata - občasnému gore či odhaleným ňadrům. Golan s Globusem zřejmě chtěli zacílit poněkud rodinnější publikum... Deodato musel být spokojen s Berrymanem, kterého si sem zřejmě přitáhl po jejich nedávné spolupráci v Sejmi ho a běž. Nicméně jeho role spočívá v zubení se a mručení s rohem připevněným na čele a v akci ho také moc neuvidíme, takže jeho fanoušci si příliš neužijí. Jedna z posledních rolí matadora italského trashe George Eastmana, zde v roli obchodníka se zbraněmi v hospodě U krvavého škopku. ()

JokerBaby 

všechny recenze uživatele

Lepší film o živote Barbarov som snáď ani nevidel. Film som si počas života pozrel viac krát a vždy som ho pozeral jedným dychom. Ono je to vlastne taká akčná rozprávka o divokých ľuďoch. Ale s indiánmi by som to neporovnával. Nedá sa . Toto sú proste krvy lačný Barbari. Film je možno tak trochu jednoduchšie natočený ale to je zámer pretože režisér chcel zrejme osloviť skupinu ľudí s bojovým duchom. Treba to brať tak , že každý sme iný a každému sa páči iný žáner. Kde jeden udelí filmu 5 hviezd niekto udelí jednu hviezdu. Ja za vyobrazenie tej doby dávam filmu 5 hviezd. A s Conanom Barbarom to vôbec neporovnávajte je to niečo ako keby ste porovnávali Winnetoua s filmom POSLEDNÝ MOHYKÁN. Na ktorú stranu sa prikloniť alebo ešte posuniem laťku APOCALYPTO. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • David Paul a Peter Paul získali nominace na Zlaté maliny pro nejhorší hvězdy. (Geriel)

Související novinky

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (více)

Reklama

Reklama