Barbaři

• italský

The Barbarians and Co.

Fantasy / Dobrodružný

USA / Itálie, 1987, 87 min

Lacinější a brakovější klon Conana. Dvojnásobné porce svaloviny značí v tomto případě dvojnásobnou porci demence. Ale musím říct, že příjemně koukatelné. Pokaždé, když byli oba bratři na scéně jsem se musel pochechtávat jejich mizernému herectví, šíleným dialogům, umělým drakům nebo naprosto tragickým vlkodlakům (nebo co to bylo za ksindla). A bratři Paulovic, kteří v kožešině vypadaj skoro jako teplí bratři v tangách, zatímající svaly připadně se jinak prsící, téměř při každé možné situaci prostě nemají chybu.(3.7.2010)

Jsem si jistej, že kdybych to viděl jako malej capart, tak je to u mě číslo jedna :-)) jenomže teď...inu, levnej, hodně hodně béčkovej fantasy masakr s dvouma kulturistickýma bráchama. Chlapi alá Conan tady furt pózujou (nejspíš si to spletli s kulturistickou soutěží), občas si vzpomenou co bylo ve scénáři, tak něco pronesou (dialogy jsou strašně jednoduchý a dicný) a hlavně teda bojujou se srandovním vlkodlakem, podivným drakem a ještě podivnějším Michaelem Berrymanem..no, je to síla, ale koukat se na to dá :)(15.5.2012)

• Karamanlis

Populárny film z dôb pirátskych VHS. Už ako dieťa som tušil, že The Barbarians sú strašný brak a projekcia po takmer 30 rokoch tento môj dojem iba umocnila. Bezostyšné vykrádanie Conana (scenár pravdepodobne pod zámienkou víťazstva v školskej súťaži v tvorbe fantasy prózy napísal žiak prvého stupňa ZŠ), slaboduché dialógy, aj v rámci svojej doby komické triky a to všetko umocnené dementne sa škľabiacimi bratmi Paulovci. Slovné spojenie "zlý herecký výkon" v ich podaní nadobúda úplne nový, obludný rozmer. Jeden z bratov, evidentne majúci problém so súvislými dialógmi, ktoré sú dlhšie než jedna veta teda namiesto rozprávania radšej celú dobu hlasno híka ako páriaci sa osol... fakt neskutočná sračka.(13.6.2016)

Tomuhle "filmu" se dá snad buď jen odpad nebo pět hvězdiček. Je to totiž italská odpověď na Barbara Conana, které se můžete buď smát nebo plakat, nic mezitím. Pokud to pojmete jako komedii, nemá to chybu. Pokud byste uvažovali o motivaci jednotlivých postav, zvážili kvalitu děje a dialogů a občas propadli až studu za to, jakou volovinu to ti Italové natočili a kdo jim na to proboha dal peníze, musíte to zhodnotit jako neskutečnou kravinu. Hoši hrající hlavní postavy nevypadají ani na vteřinu, že by se skutečně pohybovali v reálném světě, a že by to snad skutečně byli barbaři:-) Většinu filmu se pohybují zvláštními přikrčenými přískoky, při nichž zřejmě vyniknou jejich tricáky, ale o to bizarněji to působí. Všechny postavy ve filmu vypadají, jako kdyby vylezli z blázince a jsou ověšení neskutečným harampádím - kostýmy jsou na Oskara. Totální béčko, včetně až neuvěřitelně nezvládnutých trikových scén (drak:-))))) O soudržnosti děje si nedělejte iluze...(26.2.2014)

• K.O.vi

Bratři David a Peter Paulovi byli před obsazením do filmových rolí známí jako profesionální wrestleři. Vystupovali pod pseudonymem "bratři barbaři" (jak jinak :-)) Ten film je béčko nebo céčko? To je vlastně jedno... Pamatuji se na jednu scénu, kdy jeden z barbarů krčním svalstvem přetrhl oprátku z lana. Borec...(11.4.2006)

• - David Paul a Peter Paul získali nominace na Zlaté maliny pro nejhorší hvězdy. (Geriel)