Teabag

Opravdu se jedná o vcelku důstojný remake. Rozdílů je tu ale docela dost. Zaprvé v ději několik věcí překvapí (některé vcelku mile, jiné ne - třeba závěr se mi líbil víc v originále pro svou neutěšenost). Za druhé je tenhle film o poznání více akční, jestli se to tak dá v tomhle případě říct (Romerův originál byl o něco utahanější). Jediné, co mi trochu vadilo, byl ten výrazný mravokárný tón, který je sice přítomný ve všech romerovkách, ale tady mi to přišlo zbytečně vyhrocené. Tak jako tak to jsou nakonec velmi dobré 4*. ()

IvoB

Poměrně vyvedený remake, který vyniká především změnou hlavní role – kdy se z ustrašené dívky (originál) stane tahoun a vůdčí postava. Emancipace tu zkrátka funguje. Film je více akční a „moderní“ (i ty postavy se zdají hloupější), avšak také méně napínavý a děsivý. I některá témata a argumenty snímku jsou mírně pozměněné – místo klasické kritiky celého lidstva (globálně skrz média), jsou kritizováni spíše jednotlivci. Film prostě vyznívá podstatně jinak, i přes svou věrně zkopírovanou zápletku. Přesto se však stále jedná o skvělý zombie film. ()

Paldiny

Remake sa drží pri zemi a zámerne. Vidieť, že Savini ctí originál a nesnažil sa podupať značku veľkými inováciami a nespútanými orgiami, čo je možno škoda. Minimálne gore sú servírované v menšom merítku než v 68´. Všetká energia bola smerovaná na výrobu slušných masiek (prehnitý správca statku doslova na zahriznutie), výber strašidelnej hudby a budovanie klaustrofobickej atmosféry. Lenže tá v závere dopláca na Saviniho režisérsku neskúsenosť. Tam, kde vie Romero s eleganciou skĺbiť kritiku a vygradovanie príbehu, robí Savini za predošlým budovaním atmošky hrubú čiaru a najjednoduchšou cestou začne vysvetľovať. A práve táto nesúdržnosť príbehu, ktorá sa v závere vydáva nevydláždenou (čítaj menej atraktívnou) cestou, spoločne s nevysvetleným prerodom hlavnej hrdinky z ustrašeného káčatka na zdatnú Ellen uberá veľký kus. Mrzí to o to viac, keď si predstavím s akou láskou a nadšením bol film nakrúcaný. ()

spiritus

Remake mám o něco radši, než původní Noc oživlých mrtvol, ale přesto u mě tento film nijak zvlášť neboduje. Je zde dobře zlvádnutá stísněná atmosféra obléhaného baráku a slušně rozvinutá psychologie jednotlivých postav. Bohužel, mi na celém filmu tak nějak nesedí hlavně samotní zombíci. Jejich přespříliš toporná a nemotorná chůze je prostě za čárou. Vyvolává spíš úsměv a pobavení, než zděšení a paniku. Smysl zabarikádovávat se v baráku mi skutečně uniká. Při jejich pohybu by stačilo jít obyčejnou chůzí, kamkoliv, kde je jich malá koncentrace a kde se koncentruje domobrana. Proto nechápu, proč se celý děj motá okolo benzínové pumpy, jejíž zprovoznění je mnohem nebezpečnější, než prachobyčejná evakuace po svých. Každopádně, nějakou atmosféru to má a celkově to je slušný zombie film, ale znám mnoho lepších a zábavnějších. ()

mosnak

Jeden z nejlepších zombie filmů,který byl kdy natočen. A i když se jedná pouze o Remake nikdy nezapomenu na dobu kdy jsem ho viděl poprvé! Byl jsem posraný až za ušima. Vynikající! - 80% ()

LordGrayDog

Stále retardované postavy (uškriekaná blondína, ktorá mi pila krv od prvého záberu a retardovaný manžel). To sa ako fakt nedokážu správať normálne pri zombie apokalypse, kde sa zombíci pohybujú rýchlosťou 10m/h???. Hlavná hrdinka bola našťastie rozumná a bol som rád aj za to, že koniec oproti originálu zmenili. Takže celkom podarený remake. ()

Renfield

Na oživení mrtvol se nemusí čekat příliš dlouho, nějaké tři, čtyři minuty, tedy nástup jak se v rámci žánru patří. Za to k oživení jejich chůze ani zde nedojde, což je škoda, akci ve filmu by to jen prospělo. Hold jejich nebezpečí je především ve skupinách, či stádech, samostatně se dá utéct, pokud nepřijde panika, což se samozřejmě ne vždy podaří. Každopádně i bez toho má film akce spoustu, je to boj o přežití, takže je vlastně nepřetržitá. Přežít v takovém boji není jednoduché, líbilo se mi, že to nemá žádná postava jisté, že může zemřít kdokoliv a navíc dost netradiční smrtí, vůbec vzhledem k tématu filmu. I díky více než solidnímu zvuku a výborným maskám, funguje vše i v rámci hororového žánru, což se ne vždy podaří. Ale také jako černá komedie, nejvíce snad v závěru, který sice dává jasné poselství, přesto se občas nedalo nesmát. Následující titulky díky fotografiím a doprovodné hudbě ono poselství ještě posílí. 75% ()

bolan

Na tento film mám spíš určité nostalgické vzpomínky, než aby se jednalo o nějaký klenot filmových archívů. Bylo to moje první setkání se zombíky a tento film mě možná i ovlivnil v mém kinematokrafickém vývoji. Byť jde o klasické béčko a v dnešní době "Úsvitu mrtvých" působí naivněji a zatuchleji, tak mě ani po letech nenudí a rozhodně se jedná na svoji dobu o povedený remake. ()

Petrus1

Dalo se čekat, že někdo bude chtít vytvořit remake slavného díla. Docela mě překvapuje, že už se tak stalo v roce 1990. A asi proto patří tento remake k těm zdařilejším. Aspoň ze začátku to na mě tak působilo, s koncem už to bylo horší. Ale po pořádku. Začátek jede v klasickém romerovském scénáři – hřbitov (sourozenci a první útok), úprk do domu (tady se mi zdá, že jsou zombíci trošku agresivnější, vlezlejší a jeden dokonce srandovní), zabedňování oken (to mají amíci za to, že mají tolik oken :-)), hádky o místo úkrytu (sklep nebo „volný“ prostor), naděje v podobě benzínové pumpy. Ještě zůstává zachován počet osob. Zásadně se ovšem mění charakter Barbary (je akčnější, odvážnější a stává se hlavní postavou). A to, jak se nakonec ukáže, vlastně ovlivní celý závěr filmu, pro mě bohužel k horšímu. A taky nechápu, z jakýho důvodu „nemocná“ dcerka vyrostla! Sice je tady zombies víc, mají lepší masky, ale jaksi se vytratily pojídací záběry (a to bych spíš čekala, že těch by u remaku mělo být daleko víc). No, není to škoda? Ano, nakonec je to v podstatě povedený remake (až na závěr), ale naprosto zbytečný, protože nic novýho nepřinesl. Bohužel. ()

zdeny99

Romerův snímek Noc oživlých mrtvol byl milníkem hororového žánru. George A. Romero nastartoval éru zombie hororů a v letech 1990 a 2006 byly na Romerovu verzi natočeny remaky. Právě tento remake z roku 1990 byl prvním hororem o zombiích, který jsem kdy viděl. I přes Romerův originál, zůstává tento remake tím nejlepším filmem o mrtvolách, přičemž Romerův snímek je pro mne jen tím průměrným. Tento remake se mi líbí o poznání mnohem více. Nemá tolik prostřihů. Mrtvoly budí větší hrůzu. Nepůsobí tak kýčovitě, jako se tomu stává u podobných zombie snímků s mladším rokem vydání. Z hlavní hrdinky Barbary se vyvine nebojácná bojovnice proti oživlým mrtvolám a na rozdíl od Romerova originálu není pořád v ústraní. Protivín Tom na mne zde působí mnohem více arogantněji a cholericky. V závěru filmu jsou mnohem hrůzostrašněji nasnímány fotografie z honu po zombiích. Hororovou atmosféru filmu dodává i výborné ozvučení, při kterém stávájí chlupy na těle. [2749. hodnocení, 170. komentář, 71%] ()

molcan2

Noc živých mŕtvych je remake klasického filmu z roku 1968, ktorý režíroval Tom Savini, ten istý človek zodpovedný za make-up filmov Úsvit mŕtvych a Deň mŕtvych. Nakoniec som si namiesto klasiky pozrel najprv tento film a vtedy sa mi veľmi páčil, pri opätovnom pozeraní mám pocit, že sa mi páčil ešte viac. Jednou z vecí, ktoré sa mi na tomto remaku veľmi páčia, je postava Barbary, v klasike sme videli viac stiahnutú postavu, tu je to úplne naopak, vo filme je ešte Tony Todd v postave Bena, ktorý sa v nasledujúcich rokoch stal legendárnym zloduchom Candymanom. Je to veľmi dobre urobený remake, Tom Savini odviedol skvelú prácu, film splnil svoju úlohu, aby nás pobavil, je dobre odkázaný na Romerovu klasiku. ()

Eluin

Tento remake jsem viděl dříve než původní verzi, takže z nostalgie - a také proto, že se mi to skutečně líbilo - musím dát 4 hvězdy. ()

crha

Jeden z filmů mého dětství. .Odmalička miluju zombies díky tomuhle filmu. Měli jsme to doma na VHS z půjčovny, nevím vůbec, kdo to zatáhnul, ale viděl jsem to x krát a díky rodičům, že nechali mě divat. ()

ex.it

Nechápu, co se komu na tomto filmu může líbit. Nudný a zdlouhavý, špatné triky, příšerné dialogy a až absurdně monotónní děj. ()