lykan9

Jedná se prakticky o SKORO věrnou kopii Romerova originálu, což je vlastně velmi sympatické. Zároveň je i fajn, že závěr je pozměněn, čímž divák nepřichází o překvapení. Bohužel atmosféra už není taková jako v originále a žravé scény jsou změkčilé a ne tak brutální. Kdo však původní verzi nezná, tak si tento horor užije a bude se u něj bavit. ()

HomeAlone

Kazdopadne sa musim priznat ze tento remake mi je blizsi ako original z roku 1968 . V celku mam rad krvave horory z 80tych a 90tych rokov . Co sa tyka samotneho filmu , da sa povedat ze pekne kopiruje original dejovo , dobra atmosfera mu tiez nechyba , gore efekty na urovni a urcite tento film patri medzi tie nadpriemerne zombie filmy . ()

ArdathBay

To základní zůstalo (což je dobře) a určitých věcech se šlo jiným směrem (což je snad ještě lepší). Původní snímek působí spíše dokumentárním dojmem, jeho jmenovec je více filmovější. Největší rozdíl je v postavě Barbary, která byla v originále naprosto k nepoužití, zde je rozhodná a nejde pro ránu daleko. Také postava Bena byla pozměněna a Cooper má méně charizma, než jeho předobraz a je ještě více nesnesitelnější. Chybělo mi více "mlsání" zombíků a tísnivější atmoška.Celkově se jedná o opravdu povedený remake. PS : Sledoval jsem oba snímky v jediný den a nenudil se ani u jednoho a jsem rád, že Savini točil invenčně a nepředvedl tupý opis přes kopírák (Stopař - 2oo7). ()

kenkaku

Jakmile jde o remake, stojí to za prd. Tedy, platí to ve většině případů a tohle není jeden z nich. Díky novějšímu kabátku a několika "inovacím" které skutečně nekazí dojem, považuji remake zombie klasiky za povedený a já si ho užil. Vážně krásná práce... ()

Arkanoid

V remakeu začne zábava už v 4. minúte, zápas vyzerá reálnejšie, nešikovnejšie a zombie vďaka výborným maskám lepšie, a nezabúda sa pri ich výzore ani na humor. Súrodenecká dvojica z pôvodného filmu však bola zaujímavejšia, aj keď herečka v hlavnej úlohe to svojím výkonom spoľahlivo vynahrádza. Asi všetci herci hrajúci ľudí z pôvodného filmu sa do úloh hodili viac ako títo v remakeu, to však neplatí pre zombies. Novšie spracovanie bolo akčnejšie, aj keď chýbali diagonálne kamerovanie. Celkovo lepšie ako originál. ()

vitekpe

Pokud jste videli puvodni verzi, tohle muzete vynechat. Potesila priznana beckovost. Nic noveho to, krome barvy, oproti originalu neprinasi. ()

Han22

Naprostá klasika, možná nejlepší horor roku 1990. Když jsem ho viděl jako malý, vyděsil mě k smrti. Od té doby jsem viděl mnoho zombie filmů, ale žádný mě tak nedostal. Po letech sice tolik strach nevzbuzuje, ale přesto je skvělý - zkušeno zrežirovaný se skvělými postavami, se kterými se ihned sžijete a máte pocit, že stojíte v domě proti beznadějné přešile, před kterou není úniku zároveň s nimi. Všemu vévodí drsný Tony "neexistuje seriál ve kterém bych nehrál" Todd, bojovník do poslední chvíle. Zombíci jsou reální, uvěřitelní jak by asi vypadali poměrně zachovalí lidi, které právě pohřbili, nechybí perfektní závěr. Pro srovnání, původní film z šedesátých let je samozřejmě taky skvělý, ale trochu se na něm podepsal zub času. EDIT: I po letech parádní remake s velkou úctou k originálu, ale vylepšenými postavami (Barbara) a fantastickým závěrem. ()

Chipsonator

Tak na rok 1990 to není špatné. Sice se tam nedočkáme digitálního rozbíjení hlav, podřezaných krků, vyrvaných střev ale i tak je to dost slušná zombíkovská zábava. 60% ()

iXtr3m3

Sterilné a sem tam dokonca nudné. Pritom atmosféra bola fajn pochmúrna. Chcel by som napísať, že film nemal srdce, ale písať to o filme o zombie by bola blbosť, ale zdal sa mi taký nejaký "prázdny". ()

misstake

Romero měl štěstí na kvalitní remaky svých zombie majstrštyků. Tohleto šlape od začátku do konce, chytí svojí atmosférou a nepustí. ()

Slimak

Jednoho krásného dne kdy je všude v kraji znepokojivé ticho po pěšině začnou se dít nevídané věci.Zem začíná vyvrhovat těla nedávno zesnulých kteří jsou životu krajně nebezpeční...v opuštěnym baráku kdesi na konci světa najde útočiště skupina lidí kteří se rozhodli že právě zde svedou svůj boj...ale jsou to lidi co nevěděj zda dříve bojovat z mrtvolama nebo sami se sebou.Tom Towles jako Harry Cooper to vždycky všechno perfektně zazdí...z filmů na toto téma patří tento rozhodně k těm lepším...je to takový malý zážitek. ()

wosho

Upřímně řečeno dost nudný zombie masakr, bez nějaké invence. Savini jen kopíruje Romera a to dost neumětelsky. Film má sice podařené efekty a masky, ale to samo o sobě nestačí. Příběh a děj je tuctový ,zatím jsem nikdy v tomto žánru neviděl originální koncepci a strukturu příběhu. A herci?? Nic, průměrné výkony. Jako vše v tomto snímku, který už nemusím nikdy vidět. ()

Corpsegrinder

Zdejší úvahy o tom zda jsou zombie díky svojí rychlosti nebezpečný mě nutí se v duchu smát když přeci každej ví že nejde o rychlost ale o to že jich je hodně. Pokud by byl člověk obklíčenej deseti až patnácti hnilobákama tak by asi nebyl úplně v klidu. Ale je to asi všechno o tom že někteří se prostě jen dívají na film a z pohledu diváka to tak strašný prostě neni. Mě osobně zombie invaze láká, mám nakoukáno a psychicky jsem i připravenej a vše mám naplánovaný. V dnešní době kdy se lidi prasej ve všemožnejch chemickejch sračkách to ani neni tak nemožný že by k tomu došlo. ()

Paity

I když to bude každý srovnávat s původní starou předlohou, nesouhlasím s řadou lidí, kteří tvrdí, že jde po uze o špatnou kopii. Naopak, tvůrci se vyvarovali šílených kreací a triků v každém pixelu a vytvořili něco, u čeho se budete bát a zároveň dobře bavit. ()

TERRORDROME

Saviniho remake sa mi páčil viac než pôvodná verzia, asi to bude väčším množstvom gore efektov a hnusnejšími zombíkmi. Inak to má ten istý problém a síce že po našlapanom úvode sa to uprostred začne vliecť. Oproti originálu má taktiež pôsobivejší koniec, ktorý viac rozvíja Romerovu kritiku spoločnosti a ukazuje že ľudia sú horší než zombíci čo sa chcú len nažrať. No a samozrejme je tu Tony Todd ktorého vždy rád vidím, jeho ksicht sa na horory perfektne hodí. ()

Teabag

Opravdu se jedná o vcelku důstojný remake. Rozdílů je tu ale docela dost. Zaprvé v ději několik věcí překvapí (některé vcelku mile, jiné ne - třeba závěr se mi líbil víc v originále pro svou neutěšenost). Za druhé je tenhle film o poznání více akční, jestli se to tak dá v tomhle případě říct (Romerův originál byl o něco utahanější). Jediné, co mi trochu vadilo, byl ten výrazný mravokárný tón, který je sice přítomný ve všech romerovkách, ale tady mi to přišlo zbytečně vyhrocené. Tak jako tak to jsou nakonec velmi dobré 4*. ()