Arn

• Švédsko Arn - Tempelriddaren (více)

Imyourmather

vystříhat všechny milostné scény z Arnova života plus děj kolem jeho Cecílie a je to parádní akční režba ... škoda že to nenapadlo i režiséra ()

lineker

Moc, moc jsem se těšil na nejdražší švédský film navíc podpořen v minulosti shlednutnými filmy z produkce této severské země. Po dokoukání se mne chce spíše napsat, vraťte se k divkám kopajíc do vosích hnízd a hrajícím si s ohněm. Co drží film na koukatelné úrovni je hudba a výprava. Jinak jsem měl díky rychlým střihům ve dvou dějových liniích spíše pocit, že sledují hraný historický dokument z dílny BBC. ()

pecolik

Místy syrový švédský velkofilm o slavném národním hrdinovi, který stál u vzniku Švédského království. Historickému romantickému dramatu nechybí nic zásadního – je tu silný příběh, atraktivní herecké obsazení, akční bitvy podpořené patetickým provoláváním i sladké romantické scény v pozadí se skandinávskou (a skotskou) krajinou. Všechno to více méně funguje, ale je to tak strašně předpokládatelné, že jedinými překvapeními jsou reálné zobrazení záporných postav (není to jako v americkém filmu, že vše je jen černo-bílé) a neamerický konec. Vše dohromady je to Švédské Statečné srdce, které si své diváky i díky výše uvedenému určitě najde. 70% ()

MaxDamage1

Filmy na motivy templářů a Svaté země miluji a tenhle film jsem si nenechal ujít. Na můj vkus trochu delší příběh o lásce, kratší stopáž by se nebyla od věci. Začátek trochu utahaný, ale v rámci filmu a děje v pořádku. I tak dávám plné hodnocení. ()

Flatron

Jedná sa o slabší odvar pre mňa perfektného Kráľovstva nebeského. V podstate ide o romantický príbeh na pozadí krížiackych vojen, ku koncu už išlo o získanie moci medzi sebou. Čakal som, že boje proti Saladínovi budú zaujímavejšie a hlavne budem z nich viac vidieť. Napríklad bitka o Jeruzalem tu nie je ani ukázaná. Vynahradzuje to príjemná hl. postava Arn a z vedľajších úloh oceňujem určite postavu Saladína. Ešte by som vyzdvihol krásnu prírodu škandinávie, ktorú nám film ponúka. 3*. ()

HanaZ

Recenze tohoto velkofilmu jsou problematické,protože valná část komentátorů asi neviděla nezkrácenou verzi: Pokud by tak udělala,měla by )pokud viděla nejdříve jako já tu osekanou) oprávněný pocit podvodu. Až s chybějícími scénami ve zkrácené verzi dává příběh skutečný smysl a není jen Královstvím nebeským na severský způsob... ()

Felsenberg

Průhledný děj jako sklenice vody, který je sladký a naivní jako 10tiletá školačka. Ztracený čas a vyhozené švédské peníze. Lepší je se podívat na Království nebeské, které kopíruje. ()