V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Gimp

Nezávažné (pitomé) téma s jednoduchým (debilním) příběhem narvaným klišé a držící se nad vodou pomocí nafukovacích křidélek. Paradoxně bych uvítal ještě větší béčko a více, mnohem více akce. Při těch scénách, kdy se stojí a nikam nejde, pláče, lituje padlých a telefonuje s matkou jsem si připadal trapně. ()

kinej

Už několikrát jsme byli svědky toho, že handy kamera, coby hlavní vypravěč funguje. Ono nestálé kmitání a chvění zkrátka navozuje atmosféru autenticity. A Cloverfield patří k tomu lepšímu z žánru. Po celkem nezáživném úvodu, který by se snad dal trošku zkrátit, nastoupí akce a od této scény, se film stává něčím, čím mohla být třeba Godzilla, kdyby nebyla tak strašně špatná. S hrdiny tak pocítíme atmosféru paniky, davového šílenství a strachu. Scénář naštěstí neřeší odkud se monstrum vzalo, a tak jsme ušetřeni kdovíjak blbé zápletky. Režie je natolik dobrá, že i tak připitomělé téma, jakým je útok obří příšery na New York, nepůsobí vůbec blbě. Stejně dobře na mě zapůsobil španělský horor REC. ()

Hrabka

Ne. Prostě ne. Tento sci-fi thriller mi přišel jako "Godzilla" na nový způsob "kameraman jako účastník děje". Těm hercům sem nevěřil ani trochu a samotný děj je celkem tupý a ohraný. Některé scény jsou zvládnuty velmi dobře (v metru), ale to už je u Amíků samozřejmost. Film mě celkem nudil, hlavně začátek, ale ani pak to nebylo o moc lepší. 45% ()

Jamal

Nevím, asi jsem udělal chybu, že jsem si na film nepřečetl žádnou recenzi, protože jsem čekal tak trošku něco jiného. Nečekal jsem jak někdo bude hopsat se zapnutou kamerou před obrovskými broukopavouky s nafukovacími blánami a hlavou připomínající lidský obličej ze záhrobí.... ano nahánělo mi to hrůzu, bohužel jsem film viděl v letadle a byl jsem ochuzen o tak vámi vychvalovaný zvuk, takže možná díky tomu jsem se do filmu plně nedostal. Ale nápad to byl dobrý, i když mi nepřišlo tak úplně reálné, že by někdo běhal po rozpadajícím se New Yorku s kamerou v ruce, při tom stresu, zmatku a tak. To musel být větší blázen než já. ()

juta

Jak se říká, to nejlepší na konec. Ano, konec byl celkem slušný, ale sráží ho nudnější začátek, jak už to tak bývá u podobných věcí. Dojem na mě určitě Cloverfield udělal, v to jsem ani moc nedoufal, ale přeci jen se mu to povedlo a je to takový lepší průměr. ()

Fiftis

Už vzniklo veľa filmov, ktoré boli natáčané ručnou kamerou aby vyzerali pôsobivo ale Cloverfield doťahuje túto metódu k úplnej dokonalosti. Najčastejšie je film svojou vizuálnou stránkou prirovnávaný k Záhade Blair Witch, avšak tu všetko vyzerá ešte pôsobivejšie a hrôzostrašnejšie, pretože sa tu stále niečo deje. Niekto by mohol namietať, že občas toho nie je veľa vidieť a divák by chcel určite vidieť viac než film ukazuje, ale mne pripadala vizuálna stránka absolútne bezchybná a neuveriteľne pôsobivá. Sympatické postavy, živá kamera a hlavne sci-fi príšerky sú veci, ktoré sa človeku zapíšu do pamäte najviac. Po hororovej stránke tiež nieje zlé. Napätie je také, aké sa od hororu očakáva. Nedávam však najvyššie hodnotenie z dôvodu nudného a pomalého začiatku. ()

ajuska

Netřeba zastírat, že minimálně dvě hvězdičky navíc jsou za formu, ale nejenom obsah dělá dobrý film. Někomu asi mohou neustále se klepající kamera a nezodpovězené otázky lézt solidně na nervy, ale podle mě to vytváří perfektní, intenzivní a úzkostnou atmosféru, která z filmu dělá opravdový zážitek. Velkým plusem je také mimořádně působivé ozvučení. ()

lamps

Aneb Jak efektivně skloubit klasický monster film s novodobou tradicí found footage hororů. Není divu, že Reeves i Goddard si právě díky tomuhle zářezu budují tak slibnou hollywoodskou kariéru - Cloverfield je výborně vystavěnou rekonstrukcí jedné noční můry, orientující se na bezprostřední okruh skupinky nešťastných hrdinů. Příběh se rytmizovaně rozvíjí v pravidelně se obměňujících lokacích, přičemž chytře podkopává divácká očekávání jen tím, jak cpe do popředí jiné žánrové vzorce, než by divák od filmu s obří potvorou devastující New York očekával. K maximální spokojenosti mi pravděpodobně schází druhá projekce, kdy na mě ta originalita a vypravěčská jistota určitě dolehne ještě výrazněji a silněji. EDIT: Druhá projekce maximální spokojenost navodila. 90% ()

Jhershaw

Klíčem k vychutnání filmu je přežít úvod, kdy cool party lidičkové přejí svému kamarádovi před přestěhováním do Japonska ("Robe, seš strašně fajn kámoš a budeš mi chybět."). Pak se ozve exploze, kolem proletí hlava Sochy svobody (IMHO především tahle scéna nahnala do kin tolik lidí) a propukne chaos. A pominu-li nesmyslnost, že 99,9% lidí by se na filmování už dávno vykašlalo, celý zbytek filmu jsem se bavil. Lekací momenty jsou dostatečně lekací, sledování destrukce města živě ve zprávách dodává na autentičnosti, vůbec ten princip sledovat katastrofu z pohledu pár lidí uvnitř je příjemná změna (podobně jako Válka světů). Plus pár momentů, kdy jsem zůstal zírat s otevřenou pusou. A Roar! v záverečných titulcích. Akorát ten Hud/kameraman mi občas lezl na nervy. ()

JohnnyD

Found footage je zlo. Cloverfield je premárnená príležitosť efektívne vyrozprávať monster film z pohľadu bežných smrteľníkov. To sa totižto dá aj bez roztrasenej shitnej kamery, afektovaných postáv škeriacich sa do kamery a množstva nelogických momentov, kedy by to každý normálny už vypol. A že je to riadna škoda! Scéna v metre a v naklonenej budove naznačujú, aký geniálny mohol byť film, keby šli tvorcovia menej samoúčelnou cestou. ()

Boogeyman

Je to sice nelogická, nereálná a patetická blbost, ale svým zpracováním přináší tak zábavný pohled na klasické téma, že prostě nemohu nedat plný počet, protože já to po celou dobu přímo hltal!...ale fascinovaly mě scény, kdy si během obrovského zmatku,chaosu a zděšení hlavní hrdina vyznával lásku se svou, nebo ke své přítelkyni, ono by to totiž působilo blbě i v normálně natočeném filmu, ale zde, kde k této hloupě jednající dvojici musíme připočíst ještě osobu kameramana, který v naprosto hektické situaci uklidní ruku aby to mohl natočit, to působí přímo debilně! ()

playboxguest

Upřímně nechápu to hodnocení a všeobecné nadšení, měla jsem co dělat, abych Monstrum dokoukala na několik pokusů, což je vzhledem k délce lehce nad hodinu hodně na pováženou. Když mi nějakej známej donese ukázat video z dovolený, bavím se víc. I přesto, že se většinou taky třese, má pět hodin a je na něm každá palma, kolem které za dovolenou s rodinkou prošli, protože měla přece jinak nahnutej list a veškerá akce je redukována na kolem projíždějící auta. ()

Madsbender

Vypracovaná a dynamická chuťovka, ktorá vás pekne postraší. Pri scéne v metre a na stanici mi po chrbte behali zimomriavky a "deti" monštra mi nevdojak pripomenuli Votrelcov - a nie práve príjemne :D 90% ()

Indiana

Je to nářez, docela sem na to v kině čuměl....občas sem se malinko nudil, ale to bylo spíš jenom na začátku a pak chvíli když byli v metru. Jinak ale fakt hustý, zvuk výbornej, efekty skvělý, ten chaos všude...líbilo se mi jak jsme to nehorázně kupovali.......ten záběr na konci možná trošičku zbytečnej, ale nějak mě nerušil. 90% ()

sheen

Strhující thriller, plný napětí, emocí, šokujících záběrů. Zpočátku mě neseděla ta kamera ale rychle jsem se přizpůsobil. ()

hippyman

bohužel nemůžu dát plné hodnocení - za to, že by to v reálu to pako nenatáčelo ani vteřinu, anižby si nenas*alo do kalhot... a ty jeho kecy mi vadily asi nejvíc... pomiňme tarzanovské skákání ze 47. patra do 39. v dalším mrakodrapu... omg! :-) ale pokud nepřemýšlíte a vypnete, naladíte svůj mozek někam na vlny Ramba a jen se kocháte a s němým úžasem zíráte, je to svižně děsivá podívaná... 80% ()

Rosomak

Chytře natočený popcorn. Mimo kamerových hrátek a příjemně načrtnutých charakterů také svižně zrežírovaná filmařina, která se až kupodivu nebojí pracovat se spousty nových nápadů. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 6/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +nadupanej obsah, dobře napsaný scénář, asi nejlepší hudba v závěrečných titulcích, atmosféra, závěr -je to pouze taková jednohubka (ale o to vydatnější), ta kamera je občas jak na kolotoči a vy nemáte šanci nic vidět/// Wow. To bylo něco. Teď si představte Godzzilu. Je to v podsattě totožný film. Jen s nejedním zásadním rozdílem. Namísto hlavního hrdiny, vedlejších postav a samotné příšery je zde skupinka obyčejných lidí a film je zachycen z jejich pohledu. Tedy ne jako v Godzzile z pohledu díváka, ale zde vše uvidíte z místa činu a bude se vám tajit dech. K tomu všemu navíc kamera, herci a některé vypjaté scény jak kdyby vypadli ze Záhady Blair Witch. To a další detaili dělají z tohoto projektu film, který vám dýchá za zády. Tomu všemu dopomáhá samotné kino, které zážitek z filmu ještě zvýší. A sranda taky je, že stejně jako postavy nevíme co nebo kdo to bylo, nevíme kde se to vzalo, nevíme nic. Hustý Monster film./// Celkem 85%/// Podruhé viděno na DVD 25.7.2008 ()

Cappuccino

Vkráčam do kinosály a behom filmu sa ani nepohnem. Atmosféra ma držala zviazaného ako blázna v kazajke. Kvôli kamere nám ujde nespočetné veľa detailov, ale má to aj svoje výhody. Napríklad uveriteľnejší dej. Cloverfield je zážitok, ktorý je potreba vychutnať NAPLNO! Budete mať strach, budete chcieť vidieť netvora v celej svojej kráse, budete chcieť aby Rob zachránil priateľku. Tak načo čakáte?:) ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)