Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

TommyDiamond

Přišlo mi jako kdyby někdo Světovou válku Z vytvořil z filmu Nákaza a Zoombieland…. K příběhu a jeho smysluplnosti bych výhrady určitě měl, ale líbilo se mi jak nám byl příběh prezentován (akce, napětí). Navíc nám dává globální pohled na celou situaci, což přidalo filmu na zajímavosti..... Stěžejním pilířem celého příběhu byl prognostik Gerry Lane (Brad Pitt), který měl nejen dobré nápad (jak zabránit rozšíření nákazy), ale i devět kočičích životů (tři vypotřeboval při pádu letadla). Bradův výkon se mi líbil, v poslední době má štěstí na dobré snímky.. Když budu hodnotit zoombie filmy, tak Světová válka Z má úroveň a na hlavu porazí všechny ostatní zoombie filmy (kromě Úsvitu mrtvých a Residenta Evil 1,2).... Čtyři hvězdy ()

Kefas21

Netuším, či je to kvalitná kravina alebo naozaj geniálny snímok. Ak je nejaká hranica, Pitt navigovaný nápadodarcom Brooksom na nej určite stojí. ()

sluzevsky

Trošku mne mrzí, že se opět jedná o "vypatlané" (ač o umu běhat rychle jako na olympiádě) zombie a nemá to o něco méně ohraný nápad. Dalo by se toho vytknout a namítnout hodně a myslím si, že i film pod názvem SVĚTOVÁ by se mohl zaměřit na onu situaci po celém světě a dejme tomu na jakousi vzájemnou spolupráci národů nebo tak něco - záběry z Moskvy a dalších míst na konci nabírají na úplně jiných otáčkách a kdyby se v takovém duchu nesl celý film, mohl by to být doslova nářez. Nicméně film se i tak vydařil a cvakání zubama Dr. zombie, který za plexisklem chladící úschovny čekal na Brada Pitta, aby si na něm mohl smlsnout hned jak vyleze se vzorky smrtelných nemocí, nemělo chybu. ()

Basso

Tento film vo mne vyvolal dojem, že skutočne môže v blízkej dobe vypuknúť podobná nákaza. Úvodné momenty, ktoré nám predostierajú bežný život rodiny bývalého tajného agenta sa radikálne prenášajú do centra diania. Najviac sa mi páčilo dokonalé zapracovanie zombie apokalipsy do reálneho prostredia. ()

sosi

Marc Forster vsadil na akciu a napätie hneď zo začiatku, ktorá vydržala až do samotného konca. To sa mi velice pozdávalo, pretože som bol stále držaný v napätí. Mám rád sci-fi, ale zombie ktorý napádajú ľudí a v zápätí ich nakazia to ma moc nebere. Určite by som sa viac pohral so scenárom, ale celkovo to hodnotím ako lepší priemer. ()

Alouette

Výborný zombie filmek s Pittem, kterého jsem si předtím ani ve snu nedovedl představit v boji se zombie. Nakonec se dobrý herec neztratí nikde. Vyzdvihl bych hordy zombie a efekty jejich masivních útoků. Filmu nemám takřka co vytknout. Skvěle jsem se bavil a příjemně mi občas zamrazilo z napětí, které film doprovází od začátku do konce. Snad jen konec. Po všem tom cestování a výpravách za hledáním drobečků, co pomohou vyřešit podstatu nákazy a pak najednou bum a konec. Zasloužil by tak půl hoďky navíc a malinko ten problémek se zombíky pořešit. Ale na druhou stranu má film našláplo na výbornou dvojku. Skvělá podívaná! ()

GudMen

Nechce se mi věřit, že by tento Forsterův exhibicionismus mohl mít něco společného s eponymní předlohou, a jak si tak pročítám různé zdroje, zdá se, že nebudu daleko od pravdy. Neobyčejně nudná válka s neobyčejně nudným hrdinou, co přežije pád dopravního letounu s odřeným čelem. Najdete tu vše od ztracených inhalátorů a selhávajících startérů přes blikající zářivky až po přechytralé harvardské absolventy a poťouchlé blázny, kterým samozřejmě nikdo nevěnuje pozornost, aby se posléze ukázalo, že jsou klíčem k opravdu pitomé pointě. A do toho všeho jsou zdejší zombáci zřejmě ti nejretardovanější, a bohužel době nejpoplatnější, které jsme měl tu smůlu spatřit. Děkuji, nechci. ()

Nešpi

Asi největší překvapení tohohle roku. O filmu jsem věděl jen to, co jsem se dozvěděl z traileru, což bylo nepřekvapivě vše, ale nehodnotím tady trailer, ale film. Je to jednoznačná špička ve svém žánru, dlouho jsem neviděl takhle dobrej film o Zombie apokalypse i se přiznám, že to není zrovna můj šálek... Řekl jsem si, že to prostě zkusim a výsledek byl překvapující takhle dobře vytvořenou atmosféru filmu jsem u horroru či thrilleru s podobnou tématikou nezažil, velký triumf filmu je především hudba s pomocí kapely The Muse funguje naprosto geniálně...... Troufnu si dát plné hodnocení, sice to není s porovnáním s některými jinými filmy naprostá špica, ale ve svém oboru má velké ambice držet se nahoře..... Opravdu plesám, když přehlídnete pár neodmyslitelných klišé, které k tomu filmu prostě patří tak si užijete kvalitní, napínavou a strhující zábavu. ()

Stanix

Máme za sebou další takzvané sci-fi dneška s líbivou šlupkou. Pod líbivým povrchem nezeje úplná prázdnota, ale žádné hlubokomyšlenkářství se opět nekoná, a to ani omylem. Klady jsou za mě jen dva, a sice působivě vizualizovaná lidská davová "hmota" a solidní tah na bránu, kdy děj vcelku baví a táhne až do konce. Přestože záporů je více, uvedu jen jeden. Asi ten nejzásadnější FAIL je ultrarychlá infikace (do 12 vteřin či jak to bylo), která je naprosto šíleně nemožná a do očí bijící. I průměrný gymnaziální týnejdžr ví, že pro jakoukoli chorobu, lhostejno či virovou nebo bakteriologickou, napadající živé organizmy existuje tzv. inkubačí doba, pohybující se v řádu dnů, v extrémních případech pak v řádu několika hodin. Tento nesmysl v mých očích film neuvěřitelně sráží, něco jiného by bylo kdyby měl film nadsázku, jenomže on se tváří tak zatraceně vážně. Verdikt?: Příjemný odpočinkový sci-fi zombie popcorn na "jedno použití". ()

Allegro.g.

Velice zvláštní film. Sice recykluje už recyklované ... ale jinak. A to ať už jde o zombíky nebo herecké obsazení. Obojí je tak rozmáchlé, že nutnost vzniku dvojky byla jasná už od poloviny. Ano, má to své blbé momenty a celá ta věda okolo ... on už sám princip zombies je kravina a tady je ta kravina ještě znásobena. Ale co ... i můj květináč má pocity! ()

Grissom

Ked si to porovnam s viac menej podobnym filmom Contagion, tak WWZ mi z toho jasne vychadza ako o triedu lepsi film, minimalne co sa tyka napatia a rezie. ()

Bezda22

Mám rád zombie filmy. Světová válka Z přináší dobrou podívanou. Občasný napětí a akce, která by mohla bejt líp zpracovaná si myslim, aby to taky trošku vtáhlo do děje. Chybí tomu něco co by mě drželo v napětí a v očekávání na akci. Ten film pro mě vypadá tak jako pohodově. Kdyby měl TO něco, tak je to za 5 hvězd. ()

Anopheles89

Vynikající (až na ty blbé kecy nakonec). Všechno začne rychle a bez zbytečných cirátů. Umrlci překypují "životem," elánem a chutná jim. Navíc rychlost proměny je blesková, takže má všechno úžasný spád. Vadou na vší té prohnilé kráse je bohužel to, že záhrobník ztratí po jednom ubohém klovnutí zájem a tudíž si divák neužije cizí agónie uprostřed vyhřezlých drůbků a urvaných končetin. Fatálnost a v rámci možností i pravděpodobné (a naštěstí jen povrchní a tudíž ne nudné) vykreslení celkové situace dělá z filmu spíš než splatter libůstku svižný akčňák. Navíc jsem dostal to, co mi ještě žádný podobný biják nenabídl – totiž tsunami nebožtíků převalivší se přes padesátimetrovou zeď. Nádhera. Nakonec jedna otázka, kterou si asi budu muset zodpovědět sám: běhá v tom filmu nějaké zombie-dítě? Já jsem si nevšimnul ani jednoho. ()

JimDeNiro

Snad svoje tři hvězdy v budoucnu přehodnotím, ale zatím mne to neupoutalo,tak jak bych čekal... Asi jsem se moc těšil, jako vždy!! 55% ()

jadran90

Osobně bych byl nejraději, kdyby všechny zombie a filmy o nich vymřeli. Když už si nějaký omylem pustím, uvítám, když budou jako tento. Hned na začátku jsme hozeni do jámy lvové, mezi naspeedované zombíky. Prostě nic hezkého. Víc krve na úkor rodinné roviny by mi nevadilo. Ono Pitt by se klidně mohl ostříhat a rozvést, protože jeho filmová žena není zrovna krasavice. Asi aby Angelina nežárlila. Závěr v laboratoři je pak celkem horor. Stejně tak zjištění, že má vzniknout druhý díl. ()

xylofonka

Počítala jsem s tím, že to bude mazec, ale že až tak, to jsem netušila. Od první do poslední minuty napnutá jak kšanda! ()

hero_bk

S úžasnou předlohou tohle nemá společného zhola nic. Zatímco Max Brooks napsal první zcela uvěřitelnou knížku o zombies, která měla atmosféru, ta však nebyla do filmu vůbec převedena, všechno to dobré bylo ve filmu zamlčeno a je z toho jen zcela průměrný zombie film... ()

sigi2

Páčilo sa. A na druhý deň viac, ako bezprostredne po pozretí. O Bayovom Ostrove kedysi v jednej zahraničnej kritike napísali, že je to síce Bay, ale s mozgom. To isté mi napadlo pri tomto "zombie" filme. Dej dáva zmysel a až na cca tri zakopnutia je scenár veľmi slušný, réžia ešte lepšia a Pitt film spoľahlivo ťahá vpred. Je to v podstate taká detektívka s naháňaním masového vraha (vírusu) - ako to ostatne hovorí jedna postava vo filme, dôležitá, no s krátkou trvanlivosťou. Na rozdiel od niektorých, mne osobne ulahodil aj zjemnený záver, ktorý mi navodil príjemnú nostalgickú náladu. Odporúčam a bez problémov si pozriem aj v budúcnosti. ()

RedRose

s prihlednutim k faktu ze zombie filmy vice-mene nesnasim je tohle vyborny film! brad pitt si drzi tradicne vysokou latku akorat mu mohli dat sympatictejsi manzelku... mireille enos se k nemu vubec nehodi... 75% ()

biergof

Rozebírat problematiku zombie mi nejde pod nos, ale pasáž z Izraela je prostě božská. Všimli jste si jak Brad Pitt moc nepřekážel? Což ale znamená i to, že to mohl zahrát kde kdo. Neberu to jako jeho film, prdim na něj, nebo logiku. Vemte patogen a miliony Zombie zemřou, již brzy ve vašem WC ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech