Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

hero_bk

Kniha se mi líbila, ale film moc ne. Kdybych nečetl knihu, tak film vůbec nepochopím a hodím to rovnou do odpadu, takhle dám 2*, protože tvůrci knihu sice vystihli, ale za prvé bylo zpracování strašně nemastné, neslané, nikde nic, za druhé se mi tam vůbec nelíbila Jodie Foster - všude bylo zmiňováno jak má být sexy a Jodie Foster teda není sexy ani z rychlíku. Celkově je tenhle fušeřina a šestnácté místo je velkej světovej omyl, stejně jako Rainman, Sedm a Přelet nad kukaččím hnízdem... ()

ClapTrap

Suprový scénář, skvělá režie, výborné herecké výkony a vlastně to se těžko dá hodnotit, to prostě MUSÍTE vidět! ()

xenopus

Hopkins je démon! A Fosterová taky, ale jiným způsobem. Howard Shore se trochu zhlédl tu v minimalismu a tu v dlouhých tonálních plochách, ale vždycky do scény sedí. S odstupem času mi film tak hrůzunahánějící nepřijde, ale pořád je to filmový majstrštyk - od herce, přes kameru, scénář i režii. ()

LukH

Výborně zpracovaná výborná předloha a jeden z nej thrillerů vůbec. Strhující jsou herecké výkony, což ostatně potvrzuje i zisk sošek v této kategorii - především u krátkého partu Anthonyho Hopkinse je to obdivuhodné. Rozhovory Clarice a Dr. Lectera jsou tak skutečným hereckým bonbónkem. A dalším je pak bezesporu atmosféra - hustá, temná, tísnivá - tak jak to tento žánr vyžaduje. ()

departed

Spolu s Fincherovým Se7en jde o dva nejděsivější thrillery 90. let, které jsem zatím viděl. Famózní Hopkinsův výkon oceněný Oscarem, který je právem zasloužený. Mrazivá hudba, která nádherně podkresluje strašidelnou atmosféru, která by se dala krájet, ale nejvíc si ji užijete asi na konci při návštěvě sklepa Buffalo Billa. Žánrová klasika. ()

picusis

Thriller jak má být, podle mého gusta. Hopkins skvělý Hannibal, Jodie skvělá agentka, ale i ostatní zasluhjí pochvalu i samotný režisér. Nejoblíbenější thriller ze všech thrillerů, prostě a jasně je to bomba. ()

smajly

Pro mě je Mlčení jehňátek něco jako one man show v podání Anthonyho Hopkinse, protože nic jiného mě na tom filmu zas až tak nedostalo. Samozřejmě, že Foster hrála taky velmi dobře, příběh nenudil, protože scénárista i režisér odvedli dobrou práci...ale jak říkám, kdyby roli Hannibala Lectera nezvárnil právě Hopkins, blížil by se film daleko více pouhé průměrnosti. Takto ale dávám 83%. ()

Chasida

Skvělý film, při scéně ve tmě jsem přestal dýchat! Atmosféra, která z filmu doslova sálá, mě rozhodně nenechala klidným, věřil jsem jim všechno (a uvěřil bych jim mnohem více :) ). ()

Freshoun

Rozmýšlel sem se dokonce jestli ne 3* místo 4* nakonec tedy 4* ale stejně nechápu jak tu atmosféru někdo může srovnávat s filmem Sedm protože to je 100 a 1. ()

xpantherx

No bohužiaľ vzhľadom na to, že som čítal knihu sa mi tento film veľimi nepozdával. Rozprávanie príbehu je príliš povrchné a vôbec neozrejmuje správanie Buffalo Billa, ktoré je v celom filme kľúčové. Takto je to pojaté ako klasická kriminálka s veľmi jemnými hororovými prvkami. Na konci vlastne divák ani netuší prečo Buffalo Bill robil to čo robil, tým pádom aj záverečná scéna vyšumí do prázdna a 99% ľuďom sa bude zdať, že Buffalo Bill konal na konci absolutne nelogicky. Očakával by som viac záberov práve z predvádzania sa Buffalo Billa pred zrkadlami v "obleku" atď. Jedna scéna s parochňou na hlave a zopár mŕtvych tiel z toho horor nerobí. Celkovo mi vo filme chýba temná hororová atmosféra, jedinú temnú atmosféru vytvára Anthony Hopkins, ktorý s Jodie Foster ťahá celý film. 70% ()

Izz

Bezpochyby jeden z nejprecizněji realizovaných thrillerů všech dob.Fantastické po stránce herecké,režijní,scénáristické, hudební... vlastně po úplně všech stránkách. ()

Lilien

Hanibal je jedna s najlepšie napísaných a záhraných postáv v dejinách kinematografie. Dialógy medzi ním a Stárlingovou sú jednoducho strhujúce, tak isto ako pátranie po Buffalo Billovy a Hanibalov útek. ()

DaveSmith

Jeden z nejznámějších a nejklasičtějších hororů, poprávu oceněnej pěti oskarama. Anthony Hopkinsovi jen těžko někdo odpáře roli Hannibala Lectra a jeho pološílenej pohled nahání hrůzu. Samozřejmě Jodie Foster byla taky skvělá, obzvlášť při souboji s Buffalo Billem. No ale nejenom tihle dva podali skvělý výkony a proto film působí tak dobře. Napětí od začátku do konce. Prostě pecka...a to horory všeobecně moc nemusím. ()

Voorhees

Dokonalej Thriler. Děsivě a naprosto geniálně hrající Anothyn Hopkins zahrál Hannibala jako nikdo. Celej film se krásně stupňuje a pomalu do sebe začíná zapadat a tím se odkrývá děsivá zápletka celého filmu. Podle mě nejlepší thriler vůbec a asi milňík Hopkinsovi kariéry. ()

zuzka236

Paradoxne dobrý a vysoko nadhodnotený film musím hodnotiť dosť nízko. Akosi ma neoslovil a nenalial mi šálku kávy, ktorú som očakávala. Očakávala som dobrý a strašidelný horror, ale všetko, čo som našla, bola len spleť akéhosi trilleru, ktorý mal krimi zápletku a na konci rozuzlenie. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)