Turnaj zabijáků

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Thriller

Velká Británie, 2009, 91 min

Super nápad, ale zpracování slabé, občas pár momentů skvělých, ale celkově se to nad průměr nevyškrábe. Chybí tam spoustu věcí okolo, těžko se ztotožňuje s postavami, zajímalo by mě, kdo se účastní sázek, jak se uklízí těla. Prostě zajímaly by mě i věci okolo, nejen samotné vyvražďování. Škoda, mohla to být pecka. 50%(8.5.2015)

Už úvodná scéna vám prinesie peknú (trochu krátku) dávku krvavej akcie, takže už na začiatku budete mať vyšší tlak než je zdravé. To isté platí i o ďalších scénach, ktoré sa čím ďalej tým viac stupňujú, každou sekundou na kameru vystriekne viac krvi, každou minútou sa mŕtvoly budú znásobovať a Scott Mann na nás valí jednu (svojim spôsobom) originálnu akčnú sekvenciu za druhou. Ak sa vám páčil film The Condemned, bude sa vám páčiť aj tento film. Nieje síce na krásnom ostrove ale ja to beriem ako voľné pokračovanie, lebo ide o to isté. The Tournament je príjemný a zároveň aj trocha zábavný počin, ktorý sa oplatí vidieť.(9.11.2013)

Naajs. Tento typ námetu pomaly začína byť naozaj otravný, ale keď sa dá dokopy slušný herecký mančaft, ktorý dokáže poriadne rozprúdiť každú akčnú scénu, tak nemám nič proti. Všetko odšartoval kultový Battle Royale a potom to už všetko boli len nemastné-neslané odvary. Pozitívnu odlišnosť pripisujem akurát zmene prostredia. Uzavreté bojisko už začalo byť trošku ťažkopádne a tak sa tvorcovia rozhodli umiestniť túto akčnú mastenicu do otvoreného priestoru za bežného ruchu veľkomesta. Surovosť niektorých scén hraničí s únosnosťou bežnej akčnej jednohubky, ale niečím predsa zaujať musí. Šťavnaté osobné súboje sa striedajú s pomerne neprehľadnými prestrelkami, všetky sú však plné hlášok, potokov krvi a nekončiacich zásobníkov na guľky. 70%.(30.12.2009)

Normálně uvažující a alespoň průměrně inteligentní člověk tento film zpravidla odsoudí. A já se také přidávám, film je jedna velká hloupost. Nicméně když se na film trochu zadíváte, nedá vám to a chcete vědět, kdo nakonec přežije, jak to dopadne s "Otcem" a kdo skutečně zabil Joshuovu manželku. Navíc film nemá kupodivu hodně hluchých míst, akcí je přiměřené množství a 90-ti minutová délka je také v pohodě. Takže film většina dokouká do úplného konce. Škoda, že nevydržel déle můj oblíbenec Scott Adkins. Když to tak sečtu, ve finále dostává divák nadprůměrnou akční vyvražďovačku. Nebudu se stydět za poměrně vysoké hodnocení a z lehce odborného pohledu chválím akci, napětí, obsazení a ne úplně stupidní příběh, který akční filmy často mají. 70%(13.5.2012)

Bloodbath in Middlesbrough. Podstivý béčkvý výplach s hektolitrami hemoglobínu a kvalitnou porciou nekorektnej akcie. Toto môže odsúdiť na spodnú poličku videopožičovne akurát diletant, ktorý tam naposledy ako dvanásťročný požičiaval Dr. Doolitla. Žiadne sorráč, v dnešnej dobe je podobný kúsok pre fandov žánru hotový gem. A prečo je trochu matný fajne vystihol Adrian. Scott Mann dikes. 75%(1.11.2009)

• - Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)

• - Spoiler: V úvodu filmu vypije kněz (Robert Carlyle) po ránu kávu se sledovacím čipem a po závěrečné honičce po přibližně 22 hodinách jej vyzvrací. Po také době by ale už čip opustil trávící soustavu a putoval střevy. (Thommy91)

• - Scott Adkins tu hrá ruskú postavu menom Yuri Petrov. Rusa menom Yuri si zahral už aj predtým, vo filmoch Neporaziteľný 2 (2006), Neporaziteľný: Vykúpenie (2010) a Neporaziteľný: Návrat kráľa (2016). (RominGusto)