Turnaj zabijáků

The Tournament

Vojna zabijakov

Akční / Thriller

Velká Británie, 2009, 91 min

Čistokrevné béčko. Velmi svižná popcornovka. Akční a bojové scény byly parádní. Zábava holt začíná být zvrhlejší a zvrhlejší. Lidi už prostě roupama neví co dělat, zvláště pak ti zbohatlíci, kteří jsou svým jednotvárným životem unaveni a nebaví je přehazovat prachy vidlema. Přesně takový konec jsem očekávala. Dva lidi mě tu pořádně štvali, ten psychopat v tom koženém bílém kabátě a pak ten ajťák, co si neustále hrál se svými vlasy. To mě přivádělo k šílenství. Ving Rhames se na scéně objevil vždy v pravou chvíli.(17.4.2012)

• Webb

Neuvěřitelná debilita tvůrců se scénářem, který měli raději spálit. Nefunguje tu prakticky nic, vrahové nám jsou ukradeni a jsou rozděleni na schopné a retardované primitivy (vzhledem k tomu že by měli patřit mezi elitu je to fakt směšné). Univerzální malá kapsle s indikátorem polohy a výbušninou na mě už byla fakt moc. 20%(29.11.2009)

Nechápu jak mi tohle mohlo uniknout, sice příběh neni teda nic geniálního, je vystavěnej velice jednuduše na vděčným tématu soutěže 30ti nejlepších zabijáků světa v nějakým městě a ten kdo jedinej přežije vyhrává, takže je to spíš naopak a je nutný se trochu obrnit vůči stupiditám, co se zejména ke konci objevujou nemile často, ale v tom já nemám nejmenší problém, když je to taková super akční nálož jako Tournament. V podstatě se jedná o jednu velkou nepřetržitou vizuálně parádní akci, používaj se zbraně všeho druhu, zabíjí se ve velkým stylu, používaj se rozmanitý styly zabíjení a Mann většinu akce natočil fakt mazácky a hlavně hodně brutálním způsobem, nejednou si lze prohlédnout cáry těl a jako třešnička tu je několik kvalitních martial arts soubojů v provedení zejména krásný Kelly Hu a v malý roli ještě Scotta Adkinse, kterej se tu ale moc neohřeje a je tady téměř k nepoznání. Jedinou výtku bych měl ke kameře, která byla občas zbytečně blízko v souboji a bylo to nepřehledný a možná ještě Carlyle byl krapet na hovno, aspoň jednou to tam mohl rozjet, ale jinak se jedná o skvělej akční béčkovej film.(22.10.2009)

Brutus!! Však je Turnaj béčko, o tom žádná. Dementní příběh, o tom žádná. Ale pořádná rubačka v tom pravém bé hávu by měla přeci potěšit každého fandu, kterej prostě ujíždí na béčkovým škváru, baví ho milionkrát viděné příběhy a je mu úplně u zadního otvoru, že film nemá širokou pointu a myšlenku a že závěrečná scéna v kostele je na pytel. Tohle by se prostě mělo líbit na těch 60-70% snad každýmu. A protože mě jako jednomu z mála Carlyle nevadil, ba naopak mě herecky mile překvapil a ustrašenýho ukňouranýho ožralýho faráře hrál jak z malíku, já těch 70% dám. [DVD](4.6.2010)

Jo tak takhle vypada spravna beckova akcni jizda. Zadny zbytecny okecavani, jednoduchej pribeh o turnaji nejlepsich vrahu, sazky na favority a uz se de na vec. Hromada nesympatickejch, ale drsnejch borcu je vypustena do ulic a zacinaj se rubat ve velkym stylu. Nektery akce jsou fakt ultimatni, cary tel litaj na vsechny strany, jindy to sice vypada drobet lacinejs, ale nic hroznyho a choreografie je docela vybrousena. Coz se neni co divit, kdyz tu jsou borci typu Adkinse. Trochu to kazi jen blabolici ozralej Carlyle, jehoz ucast tady moc nechapu, pro dej neni nijak dulezitej, fandit mu taky nebudete a ani se z ozraly nepremeni v super zabijaka, jak jsem puvodne doufal. Pokud to melo slouzit jako zabavnej prvek a nebo pro kontrast chudak vs. borci, tak to se moc nevyvedlo. Ale krome tohohle s filmem nemam zadnej problem a 90 minut jsem se perfektne bavil.(28.3.2011)

• - Spoiler: V úvodu filmu vypije kněz (Robert Carlyle) po ránu kávu se sledovacím čipem a po závěrečné honičce po přibližně 22 hodinách jej vyzvrací. Po také době by ale už čip opustil trávící soustavu a putoval střevy. (Thommy91)

• - Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)

• - Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)