Turnaj zabijáků

• Velká Británie The Tournament (více)
Trailer

Jednou za sedm let se v náhodně vybraném městě koná „Turnaj zabijáků“: souboj na život a na smrt mezi třiceti špičkovými nájemnými vrahy z různých koutů světa. Poslední, kdo přežije, získá 10 miliónů dolarů. Titul jedničky ve svém oboru navíc otvírá cestu k prestižním zakázkám. Nepřetržitý přenos z jejich klání sleduje skrytou kamerou skupinka miliardářů, kteří si vsadili na vítěze. V drsném akčním thrilleru předvádí světová zabijácká elita to nejlepší ze všech možných disciplín. Turnaj zabijáků je nejen příběhem lásky, zrady a pomsty favoritů krvavého zápasu o přežití, ale také vykoupení. To když si konečně uvědomí, jakou má život cenu... (TV Nova)

Trailer

B!shop

Jo tak takhle vypada spravna beckova akcni jizda. Zadny zbytecny okecavani, jednoduchej pribeh o turnaji nejlepsich vrahu, sazky na favority a uz se de na vec. Hromada nesympatickejch, ale drsnejch borcu je vypustena do ulic a zacinaj se rubat ve velkym stylu. Nektery akce jsou fakt ultimatni, cary tel litaj na vsechny strany, jindy to sice vypada drobet lacinejs, ale nic hroznyho a choreografie je docela vybrousena. Coz se neni co divit, kdyz tu jsou borci typu Adkinse. Trochu to kazi jen blabolici ozralej Carlyle, jehoz ucast tady moc nechapu, pro dej neni nijak dulezitej, fandit mu taky nebudete a ani se z ozraly nepremeni v super zabijaka, jak jsem puvodne doufal. Pokud to melo slouzit jako zabavnej prvek a nebo pro kontrast chudak vs. borci, tak to se moc nevyvedlo. Ale krome tohohle s filmem nemam zadnej problem a 90 minut jsem se perfektne bavil. ()

Isherwood odpad!

Téměř dva roky čekání na… totální průser! Retardovaný scénář se vzhledem k námětu dal čekat, ale tak bezkrevný výsledek z té dobře nahozené zápletky s takovým (!!!) obsazením je nehoráznost! Mannův rutinérský přístup, který na sebe nabaluje tu více, tu méně úspěšné kopie kdejakého akčního braku, na nějž padá prach v půjčovnách, pohřbívá byť jen náznaky všeho, co by mohlo vydat na kvalitní béčko. Navíc v tom koncentrátu debility příliš vyskakuje dekadentnost děje, kdy vlastně máme fandit obyčejným vrahům a jednomu padlému, ukňouranému knězi, který hledá spásu na dně flašky chlastu. Není v tom nadsázka, není v tom drsnost, nejsou tam hlášky. Až na bitku Adkins vs. Hu, perfektního Iana Somerhaldera a s přivřením oka přestřelku v baru, je to jeden velký ‚unfuckingbeliveable boring piece of shit‘. ()

Adrian

Nebyt otravneho Carlyleho, scenara, kde logika sceny nasledujucej okato popiera scenu predchadzajucu a uz tradicneho povzdychu nad tym, ze Adkinsa vie naplno zatial vyuzit iba Isaac Florentine, tak to mohla byt nadupana jazda. Takto to ostava na jedno pozretie obstojne, nenudiace a obcas dokonca aj atmosfericke B-cko. ()

Superpero

Nejlepší byl rozhodně Sebastien Foucan. Je tak vytrénovanej, že ho nejde ani přejet autem :) Ving Rhames bude cool pořád a Kelly Hu vypadá na svůj věk výborně. V tom filmu je spousta dobrejch nápadů a krve, takže se nejde moc nudit a naopak jde tolerovat pokusy o překvapivé zvraty a vůbec veškeré dění, které má tu drzost vydávat se za děj. Jo a mladej pičento ze Ztracenejch tady byl s brokovkou dobrej, ale selhal, když zabil psa. ()

• Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)
  • Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)