Turnaj zabijáků

• Velká Británie The Tournament (více)
Trailer

VOD (1)

Jednou za sedm let se v náhodně vybraném městě koná „Turnaj zabijáků“: souboj na život a na smrt mezi třiceti špičkovými nájemnými vrahy z různých koutů světa. Poslední, kdo přežije, získá 10 miliónů dolarů. Titul jedničky ve svém oboru navíc otvírá cestu k prestižním zakázkám. Nepřetržitý přenos z jejich klání sleduje skrytou kamerou skupinka miliardářů, kteří si vsadili na vítěze. V drsném akčním thrilleru předvádí světová zabijácká elita to nejlepší ze všech možných disciplín. Turnaj zabijáků je nejen příběhem lásky, zrady a pomsty favoritů krvavého zápasu o přežití, ale také vykoupení. To když si konečně uvědomí, jakou má život cenu... (TV Nova)

Trailer

PetrPan

Nejotravnější a nejzbytečnější Carlyle, co jsem zatím viděl, pohledná Kelly Hu a kýbl sraček, který nezachrání ani totálně rozmrdanej Marsellus Wallace. Podobná jednoduchá schémata mám přitom v oblibě a těšil jsem se na akční jízdu ve stylu Zabij nebo budeš zabit či  Zastav a nepřežiješ a po slibném začátku jsem dostal lacině patetickou srágoru o vině a vykoupení. Stupidní scénář, kde třeba jen jednoho nesmiřitelného superzabijáka napadne vyndat si sledující čip (a že to nejde nijak složitě) nebo kde se devět vzájemně se sledujících vrahounů nějakým záhadným způsobem navzájem překvapí v jednom baru, bych byl  možná ochoten skousnout, stejně jako samoúčelně zastřeleného psa  v jakože děsně cool šokující  nekorektní scéně, ale už ne ten  moralizující odlehčující  a ve své podstatě jen hloupý happyend.  Tím nemyslím výbuch páně Rhamese, za ten a těch pár soubojů totiž nepošlu tenhle nepovedený Turnaj do žumpy. ()

Adrian

Nebyt otravneho Carlyleho, scenara, kde logika sceny nasledujucej okato popiera scenu predchadzajucu a uz tradicneho povzdychu nad tym, ze Adkinsa vie naplno zatial vyuzit iba Isaac Florentine, tak to mohla byt nadupana jazda. Takto to ostava na jedno pozretie obstojne, nenudiace a obcas dokonca aj atmosfericke B-cko. ()

genetique

Naajs. Tento typ námetu pomaly začína byť naozaj otravný, ale keď sa dá dokopy slušný herecký mančaft, ktorý dokáže poriadne rozprúdiť každú akčnú scénu, tak nemám nič proti. Všetko odšartoval kultový Battle Royale a potom to už všetko boli len nemastné-neslané odvary. Pozitívnu odlišnosť pripisujem akurát zmene prostredia. Uzavreté bojisko už začalo byť trošku ťažkopádne a tak sa tvorcovia rozhodli umiestniť túto akčnú mastenicu do otvoreného priestoru za bežného ruchu veľkomesta. Surovosť niektorých scén hraničí s únosnosťou bežnej akčnej jednohubky, ale niečím predsa zaujať musí. Šťavnaté osobné súboje sa striedajú s pomerne neprehľadnými prestrelkami, všetky sú však plné hlášok, potokov krvi a nekončiacich zásobníkov na guľky. 70%. ()

Pejpr

Moc se mi líbil námět, ale film má opravdu velmi mnoho nedostatků, které ho zbytečně sráží. Ať už se jedná o postavu kněze nebo naprosto zbytečný příběh. Stačilo by málo - nenechat postavy mluvit a nechat původní myšlenku dojet do konce bez dějových zvratů a vsadit na čistou akci. Bohužel se to nestalo, a tak vznikl film, který je plný soucitných zabijáků z Amnesty s kontradickými vnitřními motivacemi. ()

Webb

Neuvěřitelná debilita tvůrců se scénářem, který měli raději spálit. Nefunguje tu prakticky nic, vrahové nám jsou ukradeni a jsou rozděleni na schopné a retardované primitivy (vzhledem k tomu že by měli patřit mezi elitu je to fakt směšné). Univerzální malá kapsle s indikátorem polohy a výbušninou na mě už byla fakt moc. 20% ()

• Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)
  • Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)

Související novinky

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (více)