Turnaj zabijáků

• Nový Zéland

Akční / Thriller

Velká Británie, 2009, 91 min

• Renton

Scénář: Gary Young, Jonathan Frank, Nick Rowntree .. Nic, z čeho se dá nakonec ustříknout do kalhot, i když nástřel na papíře na tohle mohl snadno navnadit.(1.11.2009)

Slušná akční jízda na téma "kdo přežije vyhraje" tentokrát v anglických ulicích. Některé slušné akční scény, (převážně "terminátorská" automobilová honička) dostatek násilí, (vybuchující lidi, litry krve na stěnách, ustřelené končetiny) a rozumná filmová stopáž zaručují, že film divák přežije ve zdraví i když to je strašná blbost obydlená hroznými herci.(8.3.2010)

Je to dosť dobrý akčný film so skvelým obsadením. Má výborný príbeh o tridsiatich najlepších nájomných zabijakoch sveta, ktorí sa zúčastnia turnaja, kde posledný preživší vyhráva desať miliónov dolárov, pričom na celú akciu majú len jeden deň. Lenže turnaja sa nedobrovoľne zúčastní aj obyčajný farár a tak sa ho čínska vražedkyňa rozhodne chrániť. So spracovaním som nadmieru spokojný, ako to už býva, tento už viackrát použitý príbeh prakticky neponúkne nič nové, ale hlavné je, že sa tu stále niečo deje, keďže kvôli typu príbehu tu stále niekto po niekom ide a tak sú medzi akciami len minimálne prestávky, ktoré sú tiež vyplnené celkom slušne. Veľkou výhodou je v rámci zabijakov skvelé herecké obsadenie, Kelly Hu konečne v hlavnej úlohe nejakého akčného filmu, výborný Ving Rhames, poteší Sebastien Foucan so svojim atletickým štýlom, zaujímavý Ian Somerhalder, len škoda minimálneho využitia Scotta Adkinsa a tiež postava farára síce nie je zlá, ale sem sa predsa len až tak moc nehodí. Akcie je tu plno a je celkom vydarená. Je slušne rozmanitá, hlavne kvôli typom zabijakov, z ktorých sa niektorí špecializujú na bojové umenia, parkour alebo strelné zbrane rôznych kalibrov a tak sa tu nájdu rôzne súboje jeden na jedného, väčšie alebo menšie prestrelky a aj vydarené scény s dopravnými prostriedkami. A veľkým plusom je aj dosť slušná drsnosť, je tu plno krvi a nechýbajú ani odstrelené častí tiel, obzvlášť hlavy a niekoľko úplných deštrukcií celých tiel kvôli miniatúrnym výbušninám. A nie sú to žiadne digitálne efekty, ale pravá ručná práca. Len škoda občas trochu horšieho strihu, ale nie je to nič vážne. Najviac sa mi páči celá časť v kostole so súbojom Kelly Hu a Scotta Adkinsa, prestrelka v bare, v ktorom sa stretne deväť zabijakov alebo naháňačka s policajným autom. A mimo akcie ma asi najviac zaujala originálna spoveď na susediacich WC. Réžia a technická stránka sú v rámci rozpočtu až prekvapivo dobré, film vyzerá výrazne drahšie ako v skutočnosti je. Síce pár prvkov sa tu ešte určite dalo vylepšiť, hlavne Scott Adkins mal mať určite väčšiu úlohu, ale inak je to príjemný akčný film s množstvom drsnej akcie, kde sa nudiť nedá. Objektívna kvalita filmu- 67%, film sa páči mne na 77%.(20.10.2009)

Perfektní Béčková akční adrenalinová jízda!! Tohle mě fakt dostalo a překvapilo, rozhodně jsem něco takovýho nečekal!! Výborný postavy zabijáků, ty se fakt povedly a táhly celej film. Perfektní zápletka s Carlylem, špičkový Rhames a jeho nástupy na scénu. Geniální atmosféra, rychlost, dynamika filmu, hudba ... Od začítku do konce se pořád něco děje. Střih i kamera je ok, nemám větší vítky. A nakonec brutalita, to jsem fakt nechápal!! Jako osobně jsem příznivce typicky exploitačních brutalit, takže mne to nijak "nepobuřovalo", ale rozhodně jsem nečekal, že tam budou lítat ruce, nohy, sekat se prsty a vybuchovat těla, stříkat hekťáky krve a lítat vnitřnosti!! Masakr!!! Osobně jsem se výborně bavil a film mne velmi mile překvapil. Rozhodně lepší než nedávný debilní Zabij nebo budeš zabit (2007) a jeden z nejlepších filmů tohoto druhu (kamery sledují, jak se mezi sebou řeže banda vrahounů ...). Výborná záležitost, ale děti k ní fakt nepouštějte! ...(27.10.2009)

Nie je Mann ako Mann a nie je Scott ako Scott, ale tento Angličanko Scott Mann uštrikoval pomerne uchádzajúce béčko so slušne natočenými akčnými scénkami a prekvapivo dobrým castingom. Akurát Róbertko Carlyle, čoby vygrcaná fazuľa a kňaz alkoholik v jednej osobe, akosi miestami nemiestne až dementne prehrával. Ako správny fanúšik akčného béčka, piva Corgoň a cigariet Marlboro som sa bavil a popri tom na pár minút zabudol, že nám vládne boľševik a tlupa bezcharakterných hyén. Sedem desatín.(21.10.2009)

• - Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)

• - Spoiler: V úvodu filmu vypije kněz (Robert Carlyle) po ránu kávu se sledovacím čipem a po závěrečné honičce po přibližně 22 hodinách jej vyzvrací. Po také době by ale už čip opustil trávící soustavu a putoval střevy. (Thommy91)

• - Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)