Turnaj zabijáků

The Tournament

Vojna zabijakov

Akční / Thriller

Velká Británie, 2009, 91 min

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// +Robert Carlyle, Kelly Hu a Ving Rhames, celkové dobré a příjemné obsazení, dobře napsané postavy, hodně vydařená akce, námět, kamera, hodně soubojů, hodně zabijáků -občas zbytečné vykecávání, škoda prostřihu ve kterém se 18 zabijáků zredukuje na 6, rovněž škoda, že další postavy nejsou ještě více ukázány a že tabulka soupeřů není přehlednější/// Co vám ten námět připomíná? Říkáte Battle Royale? A máte pravdu! Dlouho jsem čekal, než zase někoho napadne takovýto námět zfilmovat. Sice mi to částčně opět připomíná Death Rally nebo nedávno viděného Gamera. Ty filmy jsou si námětem hodně podobné, přesto se každý na látku dívá po svém. Tedy jinak. Turnaj zabijáků se odehrává v živé Britské metropoli, což je nejen nezvyk z hlediska prostředí, ale i z hlediska tvůrců, kteří kupodivu nejsou z USA jak je tomu u většiny filmů zvykem. Britská režie je tam trošku cítit. Ale to není podstatný, dějově je to aspoň jiné a méně předvídatelné. Herce jsem si vychutnával a souboje rovněž. A je opravdu dobře, že jich tu je víc než ve filmu Zabij, nebo budeš zabit, který je tomuto snímku určitě nejblíže. A jedna otázka na závěr: dočkáme se někdy remaku Battle Royale?/// Celkem 76%///(3.5.2010)

• Webb

Neuvěřitelná debilita tvůrců se scénářem, který měli raději spálit. Nefunguje tu prakticky nic, vrahové nám jsou ukradeni a jsou rozděleni na schopné a retardované primitivy (vzhledem k tomu že by měli patřit mezi elitu je to fakt směšné). Univerzální malá kapsle s indikátorem polohy a výbušninou na mě už byla fakt moc. 20%(29.11.2009)

Jo tak takhle vypada spravna beckova akcni jizda. Zadny zbytecny okecavani, jednoduchej pribeh o turnaji nejlepsich vrahu, sazky na favority a uz se de na vec. Hromada nesympatickejch, ale drsnejch borcu je vypustena do ulic a zacinaj se rubat ve velkym stylu. Nektery akce jsou fakt ultimatni, cary tel litaj na vsechny strany, jindy to sice vypada drobet lacinejs, ale nic hroznyho a choreografie je docela vybrousena. Coz se neni co divit, kdyz tu jsou borci typu Adkinse. Trochu to kazi jen blabolici ozralej Carlyle, jehoz ucast tady moc nechapu, pro dej neni nijak dulezitej, fandit mu taky nebudete a ani se z ozraly nepremeni v super zabijaka, jak jsem puvodne doufal. Pokud to melo slouzit jako zabavnej prvek a nebo pro kontrast chudak vs. borci, tak to se moc nevyvedlo. Ale krome tohohle s filmem nemam zadnej problem a 90 minut jsem se perfektne bavil.(28.3.2011)

• Expendable

Je to velmi špatný akční film u kterého by se dalo klidně použít béčko. Většina akčních sekvencích se vám na monitoru klepe jako kus rosolu, po chvíli se s toho zvedá žaludek a přichází na svět epilepsie. Na filmu se také podepsaly mizerné efekty, chybí tu kvalitní hlášky a charizmatičtí herci, potěší akorát svalnatý Ving Rhames, který je tu za pořádneho zabijáka. Bohužel se s dnešních akčních filmů vytratila skvělá akce jako třeba z Komanda, chybí hlášky, plynulá kamera, spousty výbuchů a tuny mrtvých. Pro mě velmi podřadný akčnák 25%(4.5.2010)

Cheesy béčko, jehož scénář nějáký fanda musel vyhrabat v šuplíku staré zaprášené skříně z 80-tých let. Hadráckého Roberta Carlyla tu moc pěkně doplňuje fešná Kelly Hu (konečně nějáká hlavní role) a megazabiják Harlow Vinga Rhamese. Dokonalých momentů s někdy i nevídanými nápady je tu opravdu požehnaně. Taková scéna v baru musí vykouzlit úsměv na rtech každého fandy béčkových akčních filmů. Scénář jinak samozřejmě stojí za houby, ale to jsme snad všichni čekali, ne? P.S: Ian Somerhalder tu podává výkon své kariéry. Tak ujetého, zvrhlého a zatraceně sympatického psychouše jsem naposledy viděl u Brada Pitta v KALIFORNII a to už je hodně dávno. Moc pěkně užité 3*.(20.10.2009)

• - Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)

• - Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)

• - Spoiler: V úvodu filmu vypije kněz (Robert Carlyle) po ránu kávu se sledovacím čipem a po závěrečné honičce po přibližně 22 hodinách jej vyzvrací. Po také době by ale už čip opustil trávící soustavu a putoval střevy. (Thommy91)