Tajemství Pravdy

• USA Legend of the Seeker (více)
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack (více)

Série(2) / Epizody(44)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiální text distributora)

Incanus odpad!

Upřímně řečeno, udělal jsem chybu. Předtím než jsem se podíval na seriál jsem si nepřečetl knižní předlohu. Alespoň prvních pár dílů. I když zase na druhou stranu je to možná dobře. I bez přečtení knih, které by se daly považovat za solidní kus z žánru fantasy, je seriálové zpracování bída, děs a utrpení. Někteří z hereckých představitelů (budu jmenovat jejich seriálová jména) - Darken Rahl, Richard, Michael amj. nevýrazní, ve svých projevech málo přesvědčiví. Děj seriálu je, jak zde v jiném komentáři bylo zmíněno, "absolutně debilní", což se projevuje tak, že je možné více jak polovinu epizod z obou sérií přeskočit, protože děj je "celkem vo hov*ě, soudruhu Bláho". Zápletky jsou tak přízemní, nosný děj deformován patrně představami scénáristů o tom, jak dodat látce "šťávu". Zde mi přijde obzvláště příhodné přítomnost obou bratrů "Raimiů", jak "Yoxer Boxer", tak ten druhý měli evidentně vliv na jeho utváření, protože jak seriál Herkules, tak Xena v jejich rukách skončili v luzích a hájích filmového odpadu po právu. Je možná dobře, že už se další díly nenatáčí, původní literární "schéma" (v seriálu jen jako příslovečná kostra chabého děje) si to nezaslouží. P. S.: Pro zaryté fanoušky Herkula a Xeny znamenán, že epizodní roličku čaroděje Amforta si zde sehrál i představitel Herkulova parťáka, Ioláa, Michael Hurst. ()

KiR0

Nevím, zda nebylo mojí chybou, že jsem napřed četl celou sérii Terryho Goodkinga... na seriál jsem se těšil jak dítě na lízátko. A pak přišlo velké zklamání... První série byla nekonečná, roztahaná, prolínaly se v ní lepší chvilky, bohužel těch horších ale bylo více, Richard mi připadal jako malé dítě, které si musí za každou cenu vydupat ze země své, aby po té, kdy s pomocí Kahlan a čaroděje Zeddicuse porazil své nepřátele a pak se kál, že obdobnou chybu nikdy neudělá. Začátek druhé série mě zcela srazil na kolena... snad jen ze zvědavosti jsem to překousl... a pak přece jen seriál dostal tak trochu spád a příchod Cary byl jakousi živou vodou, ale i přesto mnohým divákům stačilo, aby se podívali na začátek dílu a pak na závěrečný boj, přičemž střední část byla mnohdy plná prázdných frází... Teď jen můžu jen doufat, že nikoho nenapadne natočit 3.sérii... ()

kinoprofik

Celkem slušné fantasy, ale je to vyloženě seriál do odpoledních hodin pro teenagery. Napínavý i celkem nepředvídatelný děj (vyjma toho, že za každých okolností přežijí hlavní představitelé :D) a herci, vyváží nedostatky v kostýmech, absenci krve a horší efekty. ()

Aimeel

Báječné. Fantasy mám ráda a tohle mě velmi nadchlo. Mohlo by to ale pokračovat další sérií, nemuselo by to být špatné. ()

padina

Po dlouhém čase slušná a celkem cudná fantasy. Škoda, že to má jen dvě série, asi budu muset načíst knihy. Hlavní hrdina byl podle mého vybrán dobře - mladík, který do svých 23 let nemá tušení, kdo je, načež je vržen do víru dění, že z toho přechází zrak. Herec je sympatický, a dokonce i já jsem na něm viděla, jak se v něm snoubí, nebo pere, ještě kluk s probouzejícím se mužem a hrdinou. Někteří posuzovatelé tu sice dští síru a oheň, že je málo mužný (je spíš typ Bruce Leeho než Sly Stallona), ale myslím, že tady byl právě tenhle typ zvolen naprosto správně. A to i přesto, že zpravidla sama dávám chlapákům přednost. Samozřejmě nemůže chybět láska, ale k mému velkému uspokojení nenaplněná (spoiler: až na jednu magickou epizodku). Mečuje se tam o 106, holky se umějí prát, a hlavní čaroděj je dostatečně bizarní, ačkoli nepostrádá jistou dávku kmetské důstojnosti. Vadí mi jediná věc- že je Haldir padouch. ()

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (více)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (více)