Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

Marcos22

Film mapuje život mladičké královny Viktorie na prahu dospělosti, dále vypořádání se s fyzickým nátlakem na podepsání regentství, a v neposlední řadě její vztah s princem Albertem. Jeanu-Marcu Valléemu se daří výborně vykreslit jednotlivé charaktery, jejich pohnutky a uvěřitelnost příběhu. Stejně tak kvalitně se mu daří vážné téma prokládat humornými prvky. To co však Královně Viktorii chybí k dokonalosti je interesantnější a dramatičtěji vygradovaný scénář. Tím se stává i přes svůj příjemný feeling „nezapamatovatelným“, což je velká škoda. Tři hvězdičky. 🙂 (05.05.2021) ()

Terva

Píše se rok 1819 a v Londýnském paláci se narodilo dítě. Zrozeno mezi královskými strýci, králem Anglie a králem Belgie, je jeho soudem stát se královnou a vládnou velké říši. Pokud ji nepřinutí, aby se své moci vzdala a podepsala regentský dekret. No, historie nám řekla své, tak co nám řekne tento snímek ? CITÁT - Jak si sešla schody ? Pěšky, mamá. Pěkné kostýmy a masky, ale děj filmu je velice pomalý a někdy až nudný. Přežil jsem to a někdy se i usmál. Produkci filmu měl Martin Scorsese nebo i Graham King. Princeznu Viktorii si zahrála Emily Bluntová a jejího : prince " Alberta si zahrál Rupert Friend. ()

moviesfan

Sice nic extra tento film není, ale já musím ty 4* dát. Líbila se mi zdejší romantika a vlastně i herecké obsazení, které bylo velmi milé. ()

Bubble74

Nejsem vyznavačkou kostýmových romancí, ale The Young Victoria mě opravdu velmi příjemně překvapila. Nadchnul mě skvělý casting hlavních představitelů, působivá kamera i kouzelná hudba. Cajdáček od Sinead v závěrečných titulcích byl sladkou třešinkou na tomto navýsost lahodném historickém dortíku. ()

corpsy

Osobne nemám veľmi v láske príbehy, či snímky o intrigách a vzťahoch na kráľovských dvoroch, či už ide o udalosti vymyslené, alebo založené na skutočnosti. Čakal som, že to bude kostýmovka, ktorá sa bude páčiť zrejme staršiemu dámskemu publiku, ale že to bude podané tak absurdne nudnou formou, tak to ma prekvapilo. ()

Anchi

Není divu, že film získal Oscara za kostými, nádherné dobové róby provází celý film a opravdu skvosty se mezi nimi najdou. Skvělá Emily Blunt, skvělý Rupert Friend, Paul Bettany a i Mark Strong v menší roli - všichni mi zde velmi dobře sedli. Dokonce jsem i byla ráda za rozsáhlou love story - on to člověk té Victorii vážně přál, neměla jednoduchý (řekněme celý) život, ale s princem Coburgem to byla výhra. ()

NinonL

Romantický film je to pěkný. Nevím, do jaké míry je historicky věrný, spíše to žádná selanka nebyla. Jako oddechovou záležitost hodnotím kladně, víc to bohužel není. ()

MartinezZ

Bohužel nic moc. Viděl jsem spíš trochu rychle slátanou romanci na pozadí historických událostí, než historické životopisné drama, které jsem podle popisku žánrů očekával. Nijak jsem se za těch 100 minut nedokázal vžít do situace žádné postavy - tedy tohle je snad první film, kterému ta relativně krátká stopáž vadí, i dvacet minut navíc by mohlo pomoci. Dalším "bohuželem" je fakt, že je mi Emily nesympatická - jasně, moje mínus, ale já na ni musel skoro 100 minut koukat. Možná fakt hraje dobře, ale mozku neporučíš. V každém případě postava Emily prostě jen byla, vlastně všichni tam jen byli, ale nijak nevytvářeli příběh, který by zaujal nebo alespoň nebyl podáván tak povrchně. Jediní, kdo mě zaujali, byli Mark Strong a Miranda Richardson, což zřejmě nebylo tak úplně záměrem filmu o jedné životní etapě královny Viktorie. ()

elizabeth_ba

Film je sice zařazen do kategorie historické drama, ale nejsem si jista, jestli je to správné, podle mě se jedná spíše o romantický historický film, s prvky celkem inteligentního britského humoru (ukázky některých vtipných dialogů nebo prostě jen hlášek je možné nalézt v mém Deníčku zde)... A taky můžeme slyšet pěknou němčinu, kterou spolu mluví sasští princové Albert s Ernestem: "To si mám myslet, že si jedeš do Londýna užívat počasí?..." Ač film působí skoro jako pohádka, až se tak moc neliší od reality, neboť hloubka citů mezi Albertem a Viktorií nezůstala utajena ani pro další generace, dokonce ani historikům. I když pánům by někdy mohl film připadat příliš sladký, dámám se bude určitě líbit, já byla spokojená zcela. Emily Blunt byla jako mladá Viktorie velmi půvabná a Rupert Friend?..., byl jako princ Albert doslova k sežrání. Vážný a dramatický byl jen samotný závěr filmu, kdy Albert zachrání (vlastním tělem - sic) svou těhotnou manželku, na kterou byl spáchán (nejen díky pohotovému zásahu Alberta, ale i špatné mušce střelce) nepovedený atentát, včetně pak posledního rozhovoru královny Viktorie s lordem Melbournem při jeho odchodu z funkce premiéra, kdy jí čestně a spravedlivě pochválí její volbu Alberta za chotě a spoluvladaře. V mých očích si tak poněkud srovnal předchozí negativní hodnocení, byť hlavně ve srovnání s Albertem (jež nám film stále nabízel) byl Melbourne pěkný sobec a dokonce ani s tím Viktoriiným čoklem to neuměl (film také pěkně a zajímavě srovnával, jak Viktorie malovala svého psa (teda čokla, když už jsem ho tak nazvala) a později “svého” Alberta, oba teda neposeděli) :-) Opravdu za sebe nemám, co vytknout, snad jen, že se tím jejich životem mohli zabývat déle... ()

Freemind

Vrním blahem. Vizuálně jeden z nejkrásnějších filmů poslední doby. Ani mi nevadí sebemenší pokusy o nějaký experiment, tohle dílko je jako antická socha - úchvatná právě svou symetrií a až bolestnou dokonalostí. Jazyček vah stále kmital mezi dramatem a romancí, atmosféru úžasně odlehčovaly skromné, ale přirozené vtipné scény. Jediným mínusem je jen moje soukromá přežranost filmy podobného typu - ve své kategorii jde přesto pravděpodobně o nejlepší snímek, jaký jsem kdy viděl. ()

Orlau32

Roztomilý romantický film, ale musím pochybovat, že se věrně držel historie. Je známo, že mladičká královna se s Albertem náhodně setkala dříve, než vůbec věděla, že je to Coburgský princ, její nastávající manžel. No, ale film to je pěkný, dobře ukazuje známé rozpory mezi manžely ohledně práce a vládnutí celému britskému království. Emily BLUNT byla dobrá a ani Rupertu FRIENDOVI nelze nic zásadnějšího vytknout. Film patří mezi dobré historické filmy. ()

fragre odpad!

Dějiny à la Rosamunde Pilcher čili přeslazený kýč monarchistický . Stejně hloupé jak ta pradávná trilogie o Sissi (leč tam se to dá trochu omluvit rokem vzniku), jen to má lepší technické parametry a modernější kameru. Příležitost pro producírování se v dobových kostýmech. Prostředek masového oblbování. ()

ABLABLABLA

Hezký snímek s fajn herci. Délka 100 minut je naprosto adekvátní a film vás tak akorát nestihne nudit. Příjemní herci jako Emily Blunt, Paul Bettany, pro mě neznámý Rupert Friend (a popravdě, co jsem viděla fotografie z jiných snímků, tak mi přijde že tato role mu sedla asi nejvíce a zaujal mě v ní, ale podle jiných jeho rolí by se tak asi nestalo) a hlavně krásné kostými a troufám si říci, že snad i dobře vyobrazená tehdejší atmosféra. Myslím, že tu byla především dobře vykreslena role manželů aka princů královen - asi nezáviděníhodná činnost. ()

..Lucas..

Asi jeden z nejhezčích a nejdojemnějších filmů, co jsem za posledních pár let viděl. Od tohoto filmu zbožňuju Emily Blunt, která tady byla prostě dokonalá.. ()

René.girl

Pro někoho kýč jako blázen - já si to užívala a celý film jsem se jen přiblbě usmívala. Emily Blunt je neskutečný herecký talent. 95% ()

rt12

Do korunovace solidní film, který měl zajímavý děj. Pak tempo polevilo, vše se rozplizlo do tuctového, romantického filmu s rádoby životopisným podtextem na slabé ***. ()

01Zuzana10

NEPOZERAŤ otrasné TRAILERY k tomuto filmu!! Zaujímavý a milý počin, no mierne nadhodnotený na čsfd IMHO. Pútavé, občas prekvapivé, príjemné, no nie strhujúce alebo že by ma to nejako zasiahlo... Stretla sa prosto parta mnohých známych hercov /hoci z vedľajších postáv/ a vytvorili veľmi fungujúci celok. Klasická zápletka opäť inak, oblečená do historických kostýmov /ktoré na Rupertovi hriešne dobre sedia;)) /, či iných doplnkov, ubytovaná v známych hradoch a zámkoch, doplnená dosť vydarenou hudbou a spolu vytvára celkom chutnú zmes. No žiaľ, iba trošku nad priemer. V Emily som občas videla Victoriu, no častejšie mladú nádhernú herečku, ktorá vyzerá.. ako.. .. no súčasne. Moderne. To sa mi nepáči na historických filmoch. Inak milý rozprávkovo spracovaný príbeh. __________ mením názor. Myslela som, že je to len jednorazovka. Houby. Film vo mne zanechal stopu! Čo sa mi ráta. Jeho soundtrack som počúvala dlhú dobu dookola, zamilovala som si Schubertov Schwanengesang, niektoré scény som si po čase rada pozrela opäť. Oceňujem snahu o vizuálnu krásu, i keď stále mi leze na nervy scéna, keď Victoria "priletí" na parket za Albertom. Skutočne vydarený, milý výtvor. ()

FilmFan24

Zdařilý historický velkofilm, který zaujme především nádhernou kamerou, skvostnými kostýmy, okázalou výpravou a hereckými výkony. První polovina lepší než druhá, ale ve výsledku pořád nadprůměrná podívaná obsazená i v menších rolích nejen britskou hereckou elitou (Mark Strong, Miranda Richardson, Jim Broadbent, Thomas Kretschmann). ()

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky