Pekelná kuchyně

(pořad)
  • USA Hell's Kitchen (více)
TV spot

Gordon Ramsay si vybírá pro svoji restauraci nejlepšího z dvanácti nastávajících šéfkuchařů. Kdo zvítězí? (oficiální text distributora)

Marek1991

Úrovňou pre mňa veľmi podobné Polreichovej relácii, ale najlepšie z toho pre mňa vyšiel Žídek. Toto je ozaj prehnaná komerčná šou. Presne je to veľmi prehnané. Veľa zo zmien sa neukážu podrobne, nie je to úplne podrobné, ide hlavne o zábavu, čím viac šokujúce, tým lepšie pre program. Nemusím tento americký štýl. ()

Kryton

Všechny ty reality show mají jedno společné. Vše je primárně dělané na konfrontaci a jít přes mrtvoly pro prachy. Tohle nemá s kuchařením nic společnýho. ()

phoebess

Viděla jsem namátkou vždycky jen pár dílů série. Nikdy mě to nijak zvlášť neohromilo, ale co se stalo díky té (ještě stále probíhající) 9. sérii, to ani nedokážu popsat. Takovou pekelnou horečku jsem nikdy nezažila. Na každý další díl se těším, ať už na Ramseyho a jeho poznámky na adresu jídla a účastníků, tak i na trochu té rivality a soupeření o úžasnou výhru. Jen už začínám být alergická na srovnávání tohoto pořadu s českým Ano, šéfe!. Když už ho chcete s něčím srovnávat, srovnávejte ho s pořadem Na nože!, který skloubil Hell's Kitchen s MasterChefem, sakra! ()

ivishka

Gordon Ramsay se předvádí jako nervák, ale není čemu se divit. Samozřejmě zde rozhodně nejde pouze o hledání nového šéfkuchaře - i když je to hlavní prioritou, ale také o sledovanost a jímavost pořadu. Pekelná kuchyně je zajímavá sama o sobě. Líbí se mi, že kuchaři, kteří se v pořadu udrží a mají opravdu talent a snahu, mají možnost se více uplatnit než jak tomu bylo v české obdobě tohoto pořadu(nevím ale který pořad tak označit jestli trapnou napodobeninu MasterChefa nebo Na Nože!). Baví mě sledovat jak se Gordon rozčiluje a poté zase jako mílius uděluje týmům odměny a osobně je možná hrozně milým člověkem, ale tahle jeho zlá tvář mě baví víc :-D. A sem tam se také dozvím něco o specialitách a vůbec jídlech co se jedí jinde než zde v ČR. Je pravda, že kdybych byla kuchařem v téhle show pravděpodobně vykouřím denně krabičku cigaret a hodím do sebe několik panáků tvrdého(nebo třeba celou láhev), protože neumím tolik snášet stres - o to více jsou obdivuhodní finalisté. Líbí se mi, že pořádným bičem Ramsay naučí jednoho ze svých potencionálních šéfkuchařů co po nich vyžaduje, a jak je tahle práce důležitá. Za vše mluví výrok šéfkuchaře: "Já jsem prohlásil, že dokážu udělat šéfkuchaře z kohokoliv.A já své slovo držím!" ()

Ellmariachi

Gordon je borec. Naprosto nenucené chování bez zbytečných gest. Někdo tvrdí, že jeho výlevy a vzteklé projevy jsou hrané. On sám to uznává. Dokonce řekl že celá polovina. Za prvé potřebuje zjistit jak si kuchaři vedou v enormním stresu a jindy je zase potřebuje dostat z letargie. Co mě baví je to, že ač se jedná o reality show, motá se z 90ti procent opravdu jen kolem vaření. Vztahy a další zbytečnosti tu dostávají jen minimum prostoru. Viděl jsem myslím řady 10+ a za ty 75 procent. ()

Sandiego

Zajímavá reality-show, která skvělým způsobem dokáže pocuchat divákovi nervy hlavně díky Ramsayově umění udělat ze sebe hysterického šéfa, kterej by si zasloužil leda tak nakládačku. Přímo se nabízí soucit se soutěžícími, zakoušejícími nespravedlnost, sprosté intriky druhého týmu i neupřímnost, na které se však z hlediska soutěže nijak nehledí. Soužití spoluhráčů je vyjádřeno ve zkratce, která nedává příležitost pro nudu. Dalšími hvězdami se navíc stávají zákazníci z vyšších tříd, jejichž názory rovněž hrají velkou roli. Jednoduše pekelný závod o restauraci, která ztrácí neumětelským uměním řady soutěžících svou reputací a která musí lézt všem účastníkům brzy přímo pekelně krkem. ()

Her0.89

Gordon Ramsay a Zdeněk Pohlreich se zasloužili o to, že už neříkám "je sprostý jako dlaždič", nýbrž "je sprostý jako KUCHAŘ". Toto je skutečně už realityšou, ve které dává pekelný šéfkuchař GR soutěžícím pořádně do těla a ti mu po vzoru amerického "Sir yes, sir" na každou jeho výtku a na každé jeho přání omluvně odpoví "Ano šéfe" ()

IllIlIlIIl

Na jednu stranu mám rád celkem jakýkoliv druh reality show. Ale na druhou stranu mi tato přijde až příliš nerealisticky vyhrocená. ()

Fanucci

Oproti Kitchen Nighmares velké zklamání. Ramsey se v tomto pořadu chová jako hulvát a fuckující primitiv. Přesně takové chování několikrát vyčítá ve svých Kitchen Nighmares stylem: "Místo řvaní na personál byste mohl jako šéf podniku přidat ruku k dílu." Přesně toto ale Ramsey nedělá. Exhibuje, řve a kameře poskytuje přesně to co takový typ pořadu potřebuje: Emoce a napětí. Těžce to ale přehání a některé jeho výbuchy vzteku jsou vysloveně trapné až idiotské, protože evidentně nevedou k zlepšení výkonu jeho "svěřenců" v kuchyni. Mají jen ohromit diváky u obrazovek a to mi přijde vyloženě falešné. 50% ()

Sinn

Hloupý pořad s hloupými lidmi. Zlatá prima se svým Ano, šefe. Ti amíci se nedaj poslouchat, kašpaři jedni. Gordon je borec, ale tady vypadá jak šašek, umělej a někdy až trapnej. ()

DrBuznička

"Dobře, takže mi teď tým co prohrál bude lízat tak dlouho moje přehřátý vypelichaný koule, dokud mi z nich ty vaše fockin jazyky neslížou poslední kapky gruyerovýho potu!" --- "Díky, šéfe!" ()

Abes

Takovej namachrovanej blbeček to je. Vsadím se, že kdyby mě s ním zavřeli do jedné místnosti s plynovým sporákem platem vajec cibulí a špekem, byl by to on kdo by odcházel s brekem a novými zkušenostmi. Pořád to víc žeru tomu našemu plešounovi, bez ohledu na kopírovaní konceptu či kuchařky. ()

Pajky3

Americky zbytečně drsné, ale přesto to dokáže upoutat a zabavit. Navíc mě baví, že se mým favoritům daří. V první sérii jsem fandil Michaelovi, který to nakonec vyhrál. *** V druhé sérii se do finále dostala dvojice ženskejch, který byly sympatický. Takže jsem přál jak Virginii tak i Heather. Ale Heather jsem označil za vítězku hned v prvnim díle, takže jsem rád, že jsem opět uhodnul vítěze. Mam takovej pocit, že až se to bude hodně opakovat, tak mi to přestane bavit. *** Mám za sebou třetí sérii a ještě pořád mě to baví. Tentokrát jsem rád, že jsem trefil finálovou dvojici. A přestože i Rock byl sympaťak, tak jsem to víc přál Bonnie. Takže nakonec jsem vítěze netrefil.*** Čtvrtá série už se tak trochu začala zajídat. Kuchaři mi přijdou pořád slabší a slabší a invence v úkolech mi přijde nedostatečná. Dokonce i favorita jsem vybíral přetěžce. A nakonec to u mě vyhrála pozdější vítězka, protože jako jediná byla aspoň chvílema sympatická. *** Další, už pátá série měla opět ten samý problém. Favorita. Dlouho, předlouho jsem si nějaké vybíral, dopadlo to tak, že jsem fandil těm dvěma finalistům. Z jednoho prostého důvodu. Oni se nejmíň projevovali, co se týče siláckých keců. *** I šestá série začala bez favoritů, i když se mi postupně vykrystalizovala silná finálová trojka. Nejvíc ze všech jsem nenáviděl tu černošku, s krycím jménem Whoopi. A body sympatie si získal Gordon za druhou šanči tloštíkovi Robertovi. Bohužel to skončilo skoro stejně jako předtím. A překvapil mě příchod Heather na post pomocnice, asi už jí vyhrané angažmá skončilo. Jinak Dave si zasloužil vyhrál, už jen za to, že je převařil jednou rukou. *** ()

Nivenx

Pekelná kuchyně je skvělý pořad plný narážek, řevu a hlášek Gordona Ramsayho, který ví co dělá a opravdu kuchyni rozumí. Každý díl mě bavil a baví mě to doted'. ()