Survival of the Dead

• Kanada

La Survie des morts-vivants

Horor / Sci-Fi

USA / Kanada, 2009, 90 min

Romero musel být v minulém životě zombie.. totiž v tomhle životě.. tedy.. Abych pravdu řekla, celou dobu jsem se bavila velmi dobře, zombíci pěkně chrčeli a komýhali se, mozky se pod palbou krásně rozlítávaly do stran.. prostě celou dobu to bylo okolo čtyř*, ale někde ke konci přišel moment, kdy jsem si řekla- ale né a šlo to lehce dolů. Nicméně i tak je to slušná záležitost , která se dá zhlédnout bez újmy na zdraví.(11.6.2014)

• Djkoma

Úmyslná béčkovost spojená se snahou milované téma pojmout zase z jiného úhlu a smyslu nedopadá příliš dobře. Ať jsou špatné efekty úmyslem či holým nedostatkem, je mi to docela jedno, protože příběh samotný byl prostinký, odhadnutelný a nudný. Romerovu lásku chápu, pravděpodobně i neschopnost točit dobrý film bez zombíků, které využívá pro svou milovanou metaforu všeho možného, ale větší hodnocení si to opravdu nezaslouží. Ovšem nejvtipnější je závěr, v kterém vlastně pochopíme, že to všechno bylo ve smyslu zombie Romerova světa jen pouhou epizodou, která nikdy nic nemění.(29.4.2010)

Průměrná zombie rubačka, nad kterou se rozum pozastaví. Logika jde stranou, protože pokud někdo sejme zombies do hlavy ze 20-ti metrů a pak se následně netrefí ze dvou, to už je fakt zvláštní. Survival of the Dead je bez nápadu, bez něčeho inovativního, místy je to pěkná nuda a komediální prvky moc nefungovaly. Ale úplná bída to nebyla... 45%(16.5.2010)

Ta třetí hvězda je především z náklonnosti k zombie filmům, protože tahle Romerova televizně působící slátaninka mě příliš nezaujala. Slabý příběh, slabý scénář a celkem nezajímaví herci (až na masturbující lesbickou mamacitu v maskáčích). Rád bych na filmu něco pochválil, ale momentálně mě nic nenapadá... Možná ten nápad s živými-mrtvými hlavami na kůlech.(20.1.2014)

Romerovi zombie radovánky měly vždycky nějakou přidanou hodnotu, buď byly ve své době prudce originální a šokující (Noc oživlých mrtvol), nebo měly nějakej ten hlubší význam (Úsvit mrtvých, Den mrtvých), anebo aspoň uměly pořádně pobavit (Země mrtvých). V Survival of the Dead mi přišlo, jako kdyby si sám velký mistr dělal ze sebe a ze svého odkazu tak trochu prču, páč toto je v první řadě jedna velká nadsázka a až potom horor. Velkým plusem je určitě takovej trefnej retro feeling (hlavně masky zombáňů) a taky, jak už bývá v Romerových filmech zvykem, chutné gore. S přimhouřenýma očima hodnotím i tenhle kousek celkem kladně.(10.6.2014)

• - Tomboy (Athena Karkanis) má ve filmu zbraně Beretta 92 F ráže 9x19 mm a M16A4 ráže 5.56x45 mm. (dc125)

• - Film bol natočený v Kanade a všetci herci, ktorí v ňom účinkujú, pochádzajú z tohto štátu. (MetalMesiah)

• - Postavu Sarge "Nicotine" Crocketta si zahral Alan van Sprang už v predchádzajúcom filme Denník mŕtvych (2007). (MetalMesiah)