Na ostrove blízko pobrežia Severnej Ameriky miestny obyvatelia bojujú so strašnou zombie epidémiou dúfajúc, že sa nájde liek, ktorý vráti (ne)mŕtvych späť k ich ľudskej podobe. (Tony DiNozzo)

Trailer

juta

Poslední film George Andrewa Romera dost zklamal. Nijak zvlášť neobohacuje svět zombie a je dost zvláštně pojatý. Jedno z nejhorších, co kazí filmy se zombíky jsou vojáci, se kterýma to prostě není ono. Dále pak se dění odehrává na ostrově, kde je minimum mrtváků a je tu spor dvou rodů a toť vše. Nic nezachrání to, že zombíci se naučí žrát něco jiného než lidi. Celkově to je dost pitomý a efekty fádní. ()

jonyyy

Těšil jsem se už asi rok a půl a po prvním traileru jsem se trochu bál, naštěstí neoprávněně. Rozhodně to není horor, který by někomu nahnal strach, je to dost komediálně laděné, ale musím přiznat, že si Romero své, u mě standardní ohodnocení 4 hvězdičkama, opět zasloužil. Několikrát jsem se zasmál, jak vtipně tam zombíky likvidovali. 8O% ()

Cervenak

Dedo Romero to už má totálne v trubici. Vie, že by sa márne snažil presedlávať na niečo iné, a tak svoju životnú tému aspoň hravo mieša s inými žánrami. Napríklad s westernom a komédiou. Nič si nenavrávajme - je to hlúpe a nie veľmi dobre natočené. Je v tom však istý nadhľad, takže človek rád prepadne dojmu, že príšerné (ne)herecké výkony vlastne tiež patria k veci. Niekoľko dobrých zombie kills. Ale už asi fakt dosť. ()

Sobis87

George Romero se zuby nehty drží svého původního konceptu sociální kritiky, jejímž vehiklem je pokleslý hororový žánr (především pak survival-horror). Zároveň své zombie v rámci moderní kinematografie ani nijak nedynamizuje, takže jsou jeho mozkožrouti i v šestém díle kultovní série pomalu se plahočícími zástupci krvežíznivé masy. Nebyl by to ale Romero, kdyby svou oblíbenou tematiku zase o něco neobohatil – po sebereflexivním Deníku mrtvých zpětně navázal na čtvrtý díl Zěme mrtvých, kde načrtl myšlenku postupné socializace původně tupého stáda jednajícího na základě pudů. Zatímco v Zemi mrtvých se objevila vůdčí osobnost zombies, kterou ostatní následovali, v Survival of the Dead je socializace zombie komunity usměrňována zvenčí – neinfikovanými lidmi. Nápad to je rozhodně pozoruhodný a je chvályhodné, že po tolika zombie hororech dokáže Romero stále překvapovat. ____ Jestliže byla Země mrtvých návratem k estetice 80. let a Deník mrtvých stavěl svůj koncept na v dnešní době populární pseudodokumentární formě, pak Survival of the Dead je z určitého hlediska pastišem westernového žánru. Jde zde o konfrontaci dvou vůdčích osobností, divoký západ supluje „rančerský“ ostrov, místo podzemních parkovišť zombíci řádí ve stájích a jsou vězněni v ohradách. Nechybí zde ani chytání do lasa za jízdy na koni a samozřejmostí je i nefalšovaný westernový duel. _____ George Romero je staromilec, který necítí potřebu přizpůsobovat se moderním trendům (výjimkou je Deník mrtvých, forma zde ale nebyla zvolena prvoplánově), následkem čehož nejspíše bude mladší publikum zápasit s jeho umírněným stylem, velkou statičností a nijak závratným tempem. Pro nás fanoušky to je ale stále ten starý dobrý Romero, jak jsme si ho oblíbili – bělovlasý filmový maniak nastavující společnosti řádně zakrvácené zrcadlo. Brutalita se v tomto díle navíc stává výrazným komickým prvkem a ano, i tentokrát dojde na střívka. 70% ()

*CARNIFEX*

Všade zombie, už nikde nie je kľudného miesta. Na malom ostrove odjakživa žijú dve veľké rodiny, pričom každá z nich vlastní polku ostrova. Nikdy sa nemali v láske a aj ich pohľad na zabíjanie zombie sa líši. Jeden chce všetkých vyhubiť aby tak zabránil šíreniu nákazy. Druhý ich chce ušetriť, nakoľko sa domnieva, že časom môže existovať liek. Skaza sa však týmto riešením nezadržateľne rozširuje. Po čase sa na ostrov doplaví skupinka bývalých vojenských žoldnierov, ktorí si však časom uvedomujú, že stoja v strede bojiska, vo vojne s ktorou ešte nemali dočinenia. Nie najhorší zombie horor, ktorý ponúka okrem niekoľko vtipných scén, slušné zábery "žrania" zombiekov. Napriek tomu, že ma tento horor až tak nechytil, určite si priemerné hodnotenie zaslúži. ()

• Tomboy (Athena Karkanis) má ve filmu zbraně Beretta 92 F ráže 9x19 mm a M16A4 ráže 5.56x45 mm. (dc125)
  • Film bol natočený v Kanade a všetci herci, ktorí v ňom účinkujú, pochádzajú z tohto štátu. (MetalMesiah)