Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

Pavelos

Opět se potvrdilo, že Nicolas Cage už nemá co nabídnout.. Pro mě standardní zklamání z jeho předvedeného výkonu.. Možná to bylo způsobeno naprostou nevhodností této role pro něj.. Další zklamání byl vlastně celý film: poručík co fetuje a bere úplatky, štětka(Eva Mendéz) si tady taky střihla "výbornou roli", a to že tam hraje Val Kilmer jsem zjistil až hodně za polovinou filmu.. Po celé této odvrácené straně spořádané společnosti to vše končí Happy endem.. Omlouvám se za nastínění konce, ale všem to může být jedno, protože kdo vydrží do konce, tak si ho určitě zaslouží:-) ()

Kratoc

Zase jeden příběh o tom, že když plavete ve špinavé stoce, tak nejen, že musíte mít zuby větší než největší místní krysa, ale také o tom, že něco z té špíny zůstane na vás. Na můj vkus mohl být film ještě drsnější a temnější. Na druhou stranu Cage hraje nadprůměrně, když není zrovna sjetý, tak se šourá takovým způsobem, že byste mu hodili korunu a pozvali na polívku, ale když se pořádně sjede, tak to umí rozjet a Cage umí zahrát obě tyto pozice. Velmi příjemně překvapení je v podobě Val Kilmera, kterého jsem už považoval za vyřízeného herce a tady hraje tak, že jsem se mu v duchu dvakrát omluvil. Celkově film nevybočuje z průměru "temných detektivek", pokud máte rádi Cage, tak si přidejte hvězdičku. ()

Nekgro

Jeden z lepších Cageových filmů, kdy mu postava sedla na výbornou a nebýt něj, tak film nemá ani zdaleka takovou šťávu. ()

Hepy13

Kriminálka která se ničím zvláštním nevyniká od ostatních filmů ve svém žánru, tedy až na fetujícího Cage. Pár dobrých scén ovšem nestačí na zastínění velmi chabého děje. Škoda že Cageovi v posledních letech dochází pára. Vyjímku tvoří snad jen filmy Obchodník se smrtí a Kick-Ass. Dřív v těch starších filmech byl Cage výborný. Nezbývá než jen doufat, že se objeví zase v nějakém pořádném filmu. ()

Klajnik

Tenhle film má pár skvělých scén, na nichž to docela stojí. Kvalita Bad Lieutenant není tažena silným detektivním příběhem, úchvatnou režií nebo čímkoliv dalším, ale sjetými výlevy Nicolase Cage, který v roli poručíka s bolavými zády obírá fetky o kokeš a herák, aby onu bolest otupil. To je sice škoda, protože kdyby film měl víc, byl by možná šíleně dobrej a Cage by podal svou životní roli. Přesto mám ten film rád, páč ony skvělé scény, jsou tak bizarně zábavné, že se mi z hlavy nevypaří. Jako celek je to ale bad-cop thrilleru s takové poněkud staromilské formy. ()

Money_too

No, kde bych asi začal... témata typu zkorumpovanejch poldů jedou. Ovšem rozhodně se to nedá srovnávat s Training day nebo Harsh Times! Tohle je totiz film,kterej museli natočit nějaký psychicky labilní jedinci. Scénář je celkem nedopracovanej a má dost hluchých míst. Dá se říct,že dvě hodky se divák celkem dost nudí. A co jsem opravdu nepochopil byli záběry krokodýlů a leguánů a ,,breakující mrtvoly".. Nejspíš to mělo poukázat co asi vidí lidé v rauši,ale skutečnost je ta,že ve filmu to vypadá dost divně a ubírá to na mém hodnocení. Cage zahrál vynikajícně ovšem Mendez se moc nepředvedla... A co tam proboha dělal Val Kilmer?! Srnu-li to,2 hodiny celkem nudné psycho detektivky. ()

Martyr

Nikolas Klietka v jednom z jeho (naj?)lepsich filmov za posledne roky. Ulohy skrachovancov su mu site pravdepodobne na mieru takze jeho herectvom sa toho vela pokazit neda. A Eva Mednes? Fuuu....ta predsa nemoze pokazit voobec nic :) ()

Gastovski

Herzogův remake jsem si oblíbil o mnoho víc, než předchozí film z roku 1992. Cage opravdu válí (jeho hláška, že duše stále tančí je nezapomenutelná), Eva je na pokoukání taky fajn, ale co je také fajn, že se dočkáme apoň nějakého děje, což předchozí film silně postrádal. Depresivní a ponurý, takovéto filmy mám rád. ()

tenced

Nejvíc mi tu drhlo profilování a podivna nevyzpytatelnost postav, netvrdím, že upřednostňuji šablonovitost, ale tady to bylo az hloupe. Ten unily spad a zbytecne sceny se stridaly se slunou atmosferou a božími alternativními kousky jako "kdo sem dal ty leguány?" Vlastně jsou dva typy těchto filmů: co odsýpají a co neodsýpají... tenhle je někde mezi. ()

Rambo159

Čakal som niečo horšie a to z dvoch dôvodov. Prvý, Cagea moc rád nemám a ani mi nie je moc sympatický a tiež jeho dobré filmy sú skôr endemity. Druhý, tunajšie hodnotenie ustálilo môj postoj k filmu. Avšak tieto predsudky treba vypustiť z hlavy. Herzog tomu dal hlavu a pätu, Cage sa do role takého "hajzla" naplno vpil no a krimi zápletka bola tiež zaujímavá. Rozhodne som sa nenudil a takisto som nečakal, že sa z tých sračiek vyhrabe. Ou yeaaa. ()

djfun

Příliš mnoho závisláků a příliš mnoho vyléčenejch... Ale jako detektivka s občasnou nadsázkou vcelku obstojný, navíc Cage tentokrát "tančil" docela hustej breakdance:)) ()

lasonic

Ani s osdstupom casu neviem, co presne nam chcel reziser tymto filmom povedat. Ako krimi by to spociatku mohlo fungovat, ale casom to ako krimi skripe, a prechadza to skor do dramatickych sekvencii, ked sme svedkami Terencovho neustaleho dopovania sa heroinom alebo kokainom, alebo ktovie, co to vsetko ma byt, nerobi v tom rozdiely. A takto to vsetko pokracuje az do konca filmu. Ziadna dych vyrazajuca pointa, ani vytriezvenie s drogoveho opojenia. Inak Cage je vynikajuci, je to jeho herecky koncert, no vo filme rezisera, ktory ho asi na vyslnie znovu nevrati. Uvidime. ()

mala_kea

V klasické kriminálce se skrývá druhá skvělá dějová linie, která rozhodně stojí za povšimnutí. Nicolas Cage jako svérázný detektiv, který však ujíždí na drogách, je schopný pro svojí dávk udělat takřka cokoliv. Každou chvíli někoho napadne a svérázně vyfuckuje. Vala Kilmera jsem vidět nechtěl a naštěstí se ukazuje jen v málých a nepodstatných scénách, což je jen dobře. Werner Herzog si zřejmě stejně jako já potrpí na oldschoolové nadávky a momenty překvapení. Scénář je průměrný, a nebýt v každé druhé věte "asshole" nebo "fuck" nebylo by to pro většinu až tolik záživné. Já ovšem na nadávky tolik nekoukal a vychutnával si tu skvělou filmovou krimi atmosféru, kterou Werner předložil i s desertem. ()

J. T. Kirk

V žádném případě to není špatné, jenom kdyby to bylo trochu víc akční, tak by to bylo naprosto skvělé. Nicholas Cage po dlouhé době v "normální" roli. Eva Mendes měla kur*vský výstřih, což bylo super :). ()

hororwatch

Už začínám pomalu litovat Nicka jako oběť špatných scénářů, které dostanou do ruk ještě horší režiséři. Opravdu toto téma je velmi ohrané a nemá za úkol nic jiného, než se líbit, něčím zavděčit. Mě se sice film zavděčil tím, že herecké obsazení bylo velmi sympatické, zato nemastný neslaný děj bez jakékoliv kulervoucí scény způsobil, že mi bylo víceméně naprosto ukradený co se ve filmu děje. Film měl sice silnější první půlku, kdy se ještě čekalo co se bude dít, ale průměr z podprůměru je u mě stále podprůměr až průměr. A ty Nicku comon!!!! Vždyť ty jsi uměl kdysi hrávat a tohle by pro tebe byla urážka, tak už se vzpamatuj a začni zase spolupracovat na nějakým filmovym come backu!!. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)