Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

Testament

Namlsán hodnocením ze Cinemy jsem se vrhnul na "nového Cage" s velkým očekáváním, které nakonec splasklo jako bublina z málo kvalitního bublifuku. Prohnilý policejní detektiv zažívá řadu příhod a čím dál více se propadá do své závislosti, aby nakonec, ne spoilerovat nebudu. Nehodlám zde více rozebírat děj snímku.Čekal jsem použití černého humoru jako v Obchodníku se smrtí (toho jsem se dočkal jen na začátku), více nadhledu. Výsledkem jsem zklamán na celé čáře. Cage hraje dobře, jen mi velká část snímku příjde jako vata. Natahovaná chvílemi možná až moc. ()

Pavlík

27. 03. 2012 (83.); detektiv Terence McDonagh není špatný policista, ale má trochu zvláštní způsoby při vyšetřování ()

keoma26

temná a pravdivá cesta do hlubin závislé duše, ve které se jednotlivé závislosti neomezují ani nepřekrývají, ale naopak násobí v prudké spirále smrti, originál Abela Ferrary patří do mé TOP10, ovšem tahle verze si s ním v intenzitě účinku nezadá. Navenek vypadá možná méně apokalypticky a přímočaře, jenže to snové idylické finále, které zřejmě, i když to nevíme jistě, spřádá realitou zmučené Cageovo ego, má možná na diváka, který s ním předtím prošel celé to martýrium, mnohem destruktivnější dopad než rychlé vykoupení smrtí v původní předloze... ()

iXtr3m3

Ďalší z Nicolasových úletov, tentoraz ale dobrým smerom. On je dobrý herec, to vieme už dávno, len tie filmy, ktoré si v posledných rokoch vyberá... :) ()

baXter

"Do fish have dreams?" ... super film, hodněkrát jsem se fakticky bavil a doslova chlámal, mnohem víc než u leckterejch "komedií" ... Jediný co mě trochu vadilo, tak jak si Cage všude pochoduje jen tak s bouchačkou za pasem a okolní lidi v pohodě sedí a nezájem. Normálně takhle se někdo procházet v casinu, tak všeci šílí. Ale jinak supr film. ()

Vitoušek

Hodně dobrej film! Váhal sem jestli dát 4, nebo 5*........,ale vzhledem k tomu, že Cage už víc jak 4 roky nehrál v dobrém filmu, naposledy (,,Obchodník se smrtí,,) sem se rozhodnul pro plné hodnocení.Doufám, že mu dobré filmy, alespoň nějakou dobu vydrží! ()

Roman.Caesar

Spíš zklamání, od Nicolase Cage bych čekal nejen lepší výkon, ale i lepší výběr scénáře. Za zmínku nestojí ani celkem trapný Val Kilmer, světlem filmu naopak byla Eva Mendes. ()

Ilhan

Nejlepší film Nicolas Cage za poslední dobu. Film s vypracovaným scénářem a skvělým výkonem Nicolas Cage. Jen ten happyend byl možná trochu přehnaný. Najednou všechno skvěle vyšlo, všechno dobře dopadlo, zazvonil konec a pohádky je konec. I oproti tomu jde však o mnohem lepší film než původní Bad Lieutenant z roku 1992 a to hlavně díky již zmíněnému scénáři. Nicolas Cage nedostal tolik prostoru v tomto filmu se předvést, jako Harvey Keitel tehdy, ale i přesto byl excelentní. Ne tak extrémně, ale stále dost zkorumpovaný polda, který však ví, na kterou stranu se postavit. 85 % ()

cab

Policista (Nicolas Cage) je po nehode v praci v neustalych bolestech vystrelujicich do zad, cimz se dostal k zavislosti na drogach a nestale nalade. I kdyz je tezce ponoren ve svych problemech, ma snahu delat svoji narocnou praci radne. Shoda nahod, novy pripad dostavaji policistu do uzkych a neni lehke se z nich z pomoci par nezakonych finticek a stesti dostat. Dobry vudci protagonista, oldschool pojeti vs nehodici se zakonceni, prechod do divnych scen a nestale tempo. 65% ()

Hanys_

Věčně sjetý Cage jako policejní poručík, jenž si takhle užívá všech "skrytých" výhod, které tahle práce přináší, je přímo boží. A když se to na něj začlo v 2. půlce všechno sypat ve stylu Murphyho zákonů, nešlo mu prostě nefandit. A to, že ten jeho ksicht vpodstatě nesleze z plátna, je kupodivu jen dobře, protože starý dobrý Niky tady rozjíždí svůj možná nejlepší herecký part za poslední roky...P.s. Eva Mendes je neskutečně hot..7.5/10 ()

duddek

Vážně jsem se dlouho snažil zachovat i druhou hvězdičku, ale nešlo to. Cage si nejdřív skokem do vody odrovná záda a pak to začne... lže, šňupe, sází, vydírá, krade, zadlužuje se... a nic divácky atraktivního se neděje. Bývalo to mohlo mít aspoň varovný efekt na děti, aby držely ruce od drog daleko, ale to by to nesmělo skončit takhle. Ke všemu ještě ty pochybné roztřesené studie všelijakých halucinačních plazů... Dost rušivý byl taky čím dál častěji viditelný mikrofon, což nechápu (možná jsem viděl nějakou superneořízlou versi, jinak nevím, ani v goofs na IMDb to nezmiňujou). (A jak to dopadlo se psem, jsme se taky nedozvěděli.) Kdepak, žebříčku fetujících vyšetřovatelů u mě nadále s bezpečným náskokem vévodí Douglas Fairbanks. ()

NeosinneR

[MFF Cinematik 2010, Piešťany] Žeby Nicolas vedel aj hrať? Rola drogovo závislého policajta mu sadla ako prišitá. Aj záverečná hromada happy-endov potešila, všetko sa na koniec na dobre obrátilo. ()

Giggs

Po dlhej dobe veľmi dobry Cage, no v priliš nevyvaženom filme ktory tak ako dobre začina, tak zle konči. Škoda, že ta laťka postupne klesa. Aspoň že niektore sceny, a aj Eva Mendes stali za to. ()

Holina

Od Aquirre jsem od Herzoga nic neviděl a je zvláštní, že jsem dokázal dokoukat Špatnýho poldu. Protože se tady vlastně nic moc neděje. Ovšem přerod Cage od normálního člověka ve zfetovanou trosku, je natolik zajímavě podán, že člověka nenechá vypnout. Takže s výhradami ano, ale zas nijak extra dobře Wernere. ()

SpaceOdyseus

Moc se mi libilo jak je Bad Lieutenant nasnimany: temer zadne detaily a dialogy jsou podany s minimem strihu. Diky tomu se na film skvele kouka, dej ma zajimavou dynamiku a expresivni Cageovo herectvi ma spoustu prostoru k zaujeti divactva. A Nickovi se to dari. Tahle role je jak sita pro jeho typicke prehravani. Jeho sestup na dno je po herecke strance temer bezchybny. Herzogovi se povedlo nastavit netradicne halucinogeni a bizarni atmosferu, v ktere vyravi svuj cop thriller. Pribeh neni nepodobny Keitelovi a jeho spatnemu poldovi, ale pousti se natolik jinymi cestami po scenaristicke i filmarske strance, ze oba filmy muzou stat klidne vedle sebe. ()

F.W.Colqhoun

Všechno co beru je na předpis. Až na ten heroin. Koho jiného vybrat obsadit do role údajně špatného poldy než údajně špatného herce? Herzog umísťuje svou interpretaci Ferrarova originálu, který údajně nikdy neviděl, do situace krátce po hurikánu Katrina. Cageova postava, raison d'etre snímku, jakoby ztělesňovala ducha doby a místa: Je-li na něm něco nezkaženého, je to ukryto hluboko pod nánosy všeho možného - komplikované výchovy, sklonem k násilí, nemocemi, jizvami a zraněními, drogami a tak dále a tak dále. Už jen to, že jsou v něm vrstvy k odkrývání, z něj činí vzácnou bytost. Mizernou existencí, ale jistým neurčitým mravním kodexem představuje opak toho, co se dnes uvyklo považovat za dobré - v zásadě beztvaré, flexibilní korektnosti. Aneb jak se obrací na jednu z vedlejších postav: Lidi jako vy jsou přesně ten důvod, proč jde tahle země do prdele. Právě to, a způsob, jak Herzog pracuje s nonstop raušem Cageovy hlavní postavy, dělá ze sledování filmu netradiční divácký zážitek, který věru neocení každý. Svůj vyhrazený žánrový prostor přerostlá kriminálka je důkazem, že není malých filmů. ()

Corpsegrinder

Vyplatí se do toho jít už kvůli Cageovi kterej je zde neustále sjetej a z jeho komediálních rolí je tohle jedna z nejlepších. Celej film má takovej sjetej nádech a skoro od začátku jsem nevěděl co jsou halušky a co ne. Je to na můj vkus až moc dlouhý a ten zašlej žlutej vzhled je tak akorát na migrénu, ale jinak dobrý. ()

seth82

Neviem prečo, ale tento film mi pripomína dosť zúfalý pokus o film noir á la China Town. Okrem výkonu Nicholasa Cagea (ktorý zasa nie je až tak výnimočný) by som lepšie ako podpriemerné neohodnotil hádam nič, Werner Herzog zjavne starne a tento film je iba dôkazom, že kvalitatívne teda nedozrieva... ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)