Herzog má rád oldschool, my máme rádi oldschool, není co řešit. Temný úsvit nebyl jenom příjemný omyl. Dál po stejně vlně, Wernere, kdykoliv a v jakémkoliv množství. A co se týče Cage: 10% ublíženého hledění do prázdna, 10% přehrávání, 80% herectví. Ztracená forma je tu. Welcome back. P.S. Eva Mendes byla víc sexy už jenom v Noc patří nám.(5.12.2009)

Perfektní drama s Nicolasem Cagem. Tohle by jen tak nesvedl někdo, zahrát tak skvěle mazaného feťáckého detektiva jako Cage. Film nemá téměř žádnou akci, ale o to tu sotva jde. Jde o pochopení hlavního herce, o reálný svět plných drog, zkorumpované poldy a tak dále. Eva Mendes také odvádí svůj herecký výkon dobře. Ve filmu se mi také líbila hudba. Zápory ve filmu snad ani nejsou, možná se mohlo víc střílet, ale to nevadí. Hodnotím 95% = *****(6.10.2012)

• Renton

Scénář: William M. Finkelstein .. Nicolas Cage i jeho duše ještě pořád zvládnou odtančit prim, zde problém nemám. Irituje mne (die) happy end, provázanost na úvodní záchranu a vůbec ta podlízavá americká šablona, která moc vlastních nápadů nepřináší. Proti tomu je pozvolné tempo a pár wtf záběrů přes leguány zcela v rovině. Stará škola joo - jenže ta kde se nevyučuje jako dřív, nýbrž kde osazenstvo zestárlo a to si bere svou daň. Samozřejmě, horší počin než předloha.(11.12.2009)

• WANDRWALL

Už titulek filmu naznačuje, že zde je hlavní hrdinou polda, který ví, že je špatný, ale taky je natolik sebekritický, aby věděl, že je to ještě pro něho jako člověka přijatelné povolání a že je lépe být špatným poldou, než špatným zločincem. Pravděpodobnost, že špatný polda půjde do vězení je nižší než že špatný zločinec půjde do basy. Hlavní postava tohle ví, takže se snaží snížit pravděpodobnost, že by šel do basy, třebaže jak občas je možno z jeho počínání na plátně vypozorovat, tak si o pobytu ve vězení nemyslí nic špatného, a zachrání třeba i vězně přžed utonutím, na což by se řada poldů vykašlala, a dělala by, že tonoucího nevidí. "Špatný polda" ale za "dobrý" čin získává chronické bolesti, takže vyznamenání, které dostává je mu skrz zničené zdraví k ničemu a musí se léčit a tlumit bolesti se moc nedaří. Aby se vykurýroval, tak potřebuje "špatný polda" nějakou dobrou chemii a už se valí jeden problém za druhým... Obsah filmu je ale zastíněn přílišnými efekty, a hrou temných barev, rychle se střídajícími záběry, a nepříliš vhodnou hudbou. *** (10.3.2011)(10.3.2011)

Bad Lieutenant je ukázkovou demostrací nejšpinavějších rysů lidské osobnosti. Cageův hrdina je sice (hluboko) ve svém nitru dobrák, jenže k čemu to je lidem v jeho okolí, když myslí jen na sebe? Efektivnost některých scén je tak dechberoucí, že i když jsem neviděl originál, připadá mi tento remake jako téměř geniální dílo. Nick ještě nepatří do starého železa, naopak je to on, kdo ze snímku dělá to, čím je, a čím na diváka v konečném důsledku film zapůsobí. Tenhle policejní poručík se s ničím nemazlí, má mrazivý smysl pro odplatu a rozhodně s ním není radno vydrbávat. Dále se mi líbila hudba podobná té z Running Scared, válející Xzibit, nebo Eva Mendes, která se mi konečně začla zamlouvat. A Brad Dourif: díky za každou jeho roličku... Těsné hodnocení uteklo o fous - asi za to můžou ti leguáni. Jsou všude, damned!(1.11.2010)