Špatnej polda

Zlý poliš

Bad Lieutenant

Krimi / Drama

USA, 2009, 122 min

Prazvláštny halucinogénny patvar bad-cop thrilleru s vynikajúcim Cageom a sexy Mendeskou. Neeticky atraktívna temnota ktoré síce baví, ale zároveň neuspokojuje "vyššie zmysly" tak ako by mohla. Bez Cagea by to zapadlo prachom bez povšimnutia. V rámci jeho filmografie posledných rokov ale svetlá chvíľa.(29.4.2010)

Herzog má rád oldschool, my máme rádi oldschool, není co řešit. Temný úsvit nebyl jenom příjemný omyl. Dál po stejně vlně, Wernere, kdykoliv a v jakémkoliv množství. A co se týče Cage: 10% ublíženého hledění do prázdna, 10% přehrávání, 80% herectví. Ztracená forma je tu. Welcome back. P.S. Eva Mendes byla víc sexy už jenom v Noc patří nám.(5.12.2009)

Špatnej polda nie je ničím výnimočne strhujúcim. Je to poriadne oldschool krimi, tváriace sa vážne s ponurou temnou atmosférou, v popredí s výdatne fuckujúcim Nicolasom Cageom, pohybujúcim sa na hrane zákona. Po stránke formálnej tomu chýba kompaktnosť a keby hlavným hrdinom nebol Cage, snímok by zostal fádny a prázdny.(7.6.2010)

Žádný zázrak, ale přesto lepší než originál s Harveym, který krom chlastání, znásilňování a fetování nenabídnul vůbec nic. V tomto remaku je nějaký děj a určité napětí. Celkově je tu sympatičtější obsazení a zápletka není špatná. Přesto však na mě Špatnej polda víc jak tříhvězdičkově nepůsobil, bohužel.(24.6.2011)

Nechcem tu menovať všetky sračky, kvôli ktorým N. Cage klesol takmer na samé dno, ale chcem povedať, že som mu zo srdca prial, aby už konečne natrafil na kvalitného režiséra a dobrý príbeh. Dlho to trvalo , ale konečne zabodoval. Aj jeho herecký výkon sa zrazu zdá najlepší za posledných desať rokov. Kto čaká akčnú jazdu bude určite sklamaný, pretože nato, že je tento film plný feťákov, zkorumpovaných policajtov a kriminálnikov , obsahuje jedinú krátku prestrelku. Bolo užasné sledovať Cagove "policajné metódy" aj jeho zabáranie sa do čoraz väčších problémov, z ktorých sa na druhý deň takmer bez problémov svojsky otrepe. Režisér venoval tejto troske s policajným odznakom takmer celý film ... Policajtovi so svojskými metódami a nekončiacou chuťou šnupať či kradnúť...Chcelo by to povýšenie. 80%(23.6.2010)