Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Ruuzha

Pokud bude stále k dispozici dostatek scénaristů, kteří dokážou psát příběh odkazující na odkaz odkazu odkazu původního už 89 let mrtvého Jigsawa a dostatek úchylných psychopatů, kteří budou vymýšlet další a další vynálezy na mrzačení a znetvořování lidského těla, pak se ze Saw stane pravděpodobně nekonečná série, která na nás bude každý 1-2 roky chrlit díl za dílem. Kvalita se pravděpodobně nahoru neposune avšak myslím si, že dolu také moc ne. Několik milionů podobně zvrácených jedinců se pravděpodobně vždycky najde a tak nám nezbývá, než se těšit na to co si na nás tvůrci vymyslí až půjdu kolem roku 2050 do důchodu a v kinech poběží SAW XXXVII. 55% ()

Estrellita

Normálně se těmhle filmům vyhýbám, protože mě k smrti nudí. Tady to ale nebylo tak zlé. Samozřejmě, naprostá absence napětí a dalších prvků, které od hororů vyžaduju... Ale když se na to člověk dívá jako na kriminálku, jde to. Uvažuju že si třeba pustím i nějake z těch starších a možná zkusím znovu i ten první, u kterého jsem tenkrát usnula... 50% ()

Motinski

Neviem čím to bude ale celkom som si film užil. Je menší zázrak že séria ktorá pracuje s tou istou zápletkou, natiahnutou a prekombinovanou naprieč pokračovaniami, nemá ani pri 6. diely výrazne klesajúcu tendenciu smerom k odpadu. Iné frančízi (hlavne hororové) môžu ticho závidieť. Tretia * je s odretými ušami, no naposledy som si sledovanie takto vychutnal pri Saw 2. A odvtedy už teda ubehla dlhá cesta. Fungovalo tu napätie, pasce mali skvelo vybalansovaný morálny podtón a brutalitu, záver dokazuje že tvorcovia nechcú naťahovať dej do nekonečna a videoklipove strihy a pohyby kamery sú konečne úplne preč. (To už sa z časti podarilo minule, tam som sa ale viac nudil) Nejde samozrejme o výnimočný triler ktorý by som všade ospevoval, flashbacky mi už začínajú vyčarovať úsmev na tvári, scenár má logické diery na každom rohu, no nie je tu nič čo by ma výrazne rušilo. Ajkeď úspech možno spočíva hlavne v tom že som si postupne pri jednotlivých filmoch zvykol čo mám očakávať. ()

baruss

Trochu drsnejšia verzia filmu Sicko v hlavnej úlohe s nie príliš charizmatických Dexterom. John Kramer má riešenie pre Michaele Moora. ()

Tony DiNozzo

Jednotka a dvojka sa mi páčili, trojka sa ešte dala ale ďalšie diely sú totálne oničom a lepšie to podľa mňa nebude ani s ostatnými ak plánujú nejaké. ()

Sokkk_y

Já už na to nemám sílu.... během třech dnů jsem zhlédl šest dílů této nohoto nekonečného filmového seriálu. A už se opravdu nechci opakovat. Proto dávám rovnou průměr za důstojné předukončení této hororové série. A dál se raději ani nebudu vyjadřovat..... ()

lennyd

Jingsaw je již několik let (dílů) mrtvý, ale stále je zde někdo, kdo v jeho odkazu pokračuje. Tentokrát je to detektiv Hoffman a Jingsawova žena Jill, kteří plní poslední přání Jingsawa a mají před sebou ještě hodně práce - hlavním cílem je ředitel zdravotní pojišťovny, který zamítl léčbu Jingsawa, čímž si na sebe (a své kolegy) upoutal jeho posmrtnou pomstu ... Už jsem to tuším psal i u některých z předchozích dílů - Saw je jako pytlík čaje, který si louhujete znovu a znovu - občas se pak v "ohřáté vodě" objeví chuť původního čaje, ale většinou už pijete jen uvařenou vodu. Stejně je to i s touto sérií - v odkazu Jingsawa už pokračuje kde kdo, řekl bych že v dalších dílech se ještě objeví spolužák ze základky, dávno ztracený syn případně Jingsawův pes. Ale na druhou stranu musím uznat, že šestka (na čas) zastavila sestupnou tendenci celé sérii, a vydat to jako samostatný film (bez Jingsawa, bez Saw) tak by mé hodnocení šlo ještě výše... ()

Danny F.

Ještě jednou stop. Stačí. Stává se z toho už opravdu seriál. Úvodní scénka byla tedy pěkná a závěrečné vyústění bylo taky dobré. Tento díl jaksi polevil ale v jádru je stejný. 65% ()

mrx.friend

Přečetl jsem si dosavadní komentáře, abych při nynějším hodnocení a zpracování komentáře vlastního získal větší rozhled o tom, co si o šestém dílu myslí ostatní... V první řadě bych rád za sebe vyzdvihnul pátý díl, který se mi naopak hodně líbil díky jeho prostoduchosti, trefným flashbackům a závěrečné pointě tamní hry... Už když jsem k šestce viděl první fotky a trailer, obával jsem se, kam až to všechno zajde... a s největší pravděpodobností oprávněně... předtitulková past mě skutečně vyděsila, akorát že v jiném slova smyslu - musel jsem se pousmát, o jak trapnou situaci tam běží a vzápětí zelenat v obličeji, jak brutální ona scéna je... na podobných hororech jsem odkojen prakticky už odmalička, ale tohle podle mne nebylo opravdu na místě... nejhorší na tom je, že tato sekvence předznamenávala dění zbytku filmu - násilí se jím totiž táhne v jednom kuse... s ostatními se shodnu na tom, že původní myšlenka nápravy těch, co si to skutečně zaslouží, je tatam a v průběhu filmu umírají nevinní (viz. třeba masakr na kolotoči), což je docela na pováženou... "nečekaně" jsem hltal návraty do dílů předchozích (včetně Amandy) a úžasného Tobina a jeho teorii mravnosti, která leckdy přinutí se zamyslet (asi jako mi v hlavě utkvělo jeho srovnání "západní" a východní" medicíny, přičemž v tom druhém případě si za lékaře platíme, když jsme zdraví a naopak)... Zatím jsem z šestky tak trochu rozpačitý, takže hádam, že to bude vyžadovat ještě nějaké to zkouknutí... ale jsem si jistý tím, že já sám tohle pokračování nikdy nebudu tolik podporovat jako zde jiní... 8-) ()

ghatos

Standardní Saw zábava, co neurazí. Úvodní scéna je dobře a brutálně natočená. Dějová linie se drží zaběhlého systému, takže ničím výrazným nepřekvapí - včetně závěrečného vyvrcholení. Celkově se jedná zatím o čtvrtý nejlepší díl série. Určité zlepšení o proti posledním dílům tam je. ()

Krosmen

Tak to vypadá, že šestkou to nekončí :-D..Začátek filmu je dost drsnej, zřejmě proto, aby z kina vypadly slabší povahy a neječely po zbytek filmu. Jinak mi to zase tak drsný nepřišlo. Ocenil jsem další dílky do skládačky typu - jak to tenkrát vlastně všechno začalo. Mám je trošku obavu s čím přijdou příště, protože opravdu nevím, co by do toho chtěli nacpat a kterým směrem se dál rozvíjet. Někdy je lepší skutečně přestat :-) ()

blackJag

Dokolečka dokola, jako kolovrátek na tripu. Tentokrát s přidanou hodnotou v podobě otevřené kritiky zdravotní politiky USA. Ale jinak bych už se vůbec nezlobil, kdyby další osudy dalších nešťastníků putovali rovnou na dvd (o tom, že už teď se připravuje další díl, vůbec nepochybuji), protože byť je film natočen ve snesitelném tempu a přívětivé stopáži, zjišťuji, že snímané osudy nechytají můj zájem tak, jak by si tvůrci asi představovali (záplava béčkových tváří v přítmí kinosálů a pomalé vzdalování se původním idejím opravdu nejsou tou správnou vějičkou). 50% ()

Mr.Dogman

Díl na úrovni třetího dílu. Tématika hry je tomu vlastně i dost podobná. Konečně se pořádně “vrátila“ i má oblíbenkyně Amanda. Ale proč vlastně komentář píšu? Je to kvůli nadupanému konci filmu. Nemyslím tím, že by nejvíce šokoval, spíš jak byl sestříhán, hudební podkres a tak všechno. Prostě budete čumět. P.S. Nezapomeňte počkat na konec titulků ;) ()

Autogram

Skladačkový vrah si tentokrát zobral na paškál zdravotnícky systém a hlavne zdravotné poisťovne a konkrétnych ľudí v nich. Rozhodovanie, koho zachrániť a koho nechať zomrieť, je tvárou v tvár celkom iné ako od stola. Samozrejme sa v rámci seriálu dozvieme nové veci, niektoré staré scény si doplníme a niektoré dávno jasné závery celkom vyvrátime. Okruh brutálnych maniakov sa nezvykle rozšíri. A keď sa už trošku nudíme, záver v neuveriteľne bleskovom tempe nás osvieži. –––– Nechávám ti teď krabici, její obsah je smrtelně důležitý. –––– Pamatuj, pamatuj, nevěř nikomu, kdo tě zachrání. ()

Josefin

Režijně a co se výběru herců týká je to produkci evidentně jedno. Už pár dílů pozorujeme, hlavně nástupce Jigsawa a celé to už ztrácí na originalitě. Tedy kromě pastiček ty jsou vypilované. Ale zpátky k Saw 6, musím vzít v potaz, že tady o režii nejde, tak to ohodnotím 3 *, ale o odřené uši, protože jsem se nenudila. Sedmičce asi podle konce neuniknem, ale to už by možná stačilo, ne? ()

fiLLthe3DD

Dost bídné,bohužel. Ovšem tak je to vlastně se všemi díly série Saw(vlastně já těch sedm dílů považuji v podstatě za jeden pekelně dlouhý film). Co se týče příběhu a brutality,je to pořád dokola,neustále to samý. Tím mám namysli umělé rádoby vnitřnosti,podivnou (NE)tísnivou atmosféru a zmatený děj(samozřejmě každý díl přijde s novým smyslem celé ,,hry" ovšem ty flashbacky jsou opravdu otrávené). Tohle celé mělo skončit slovy Jill Tuckové(právě Jill,Amandu a doktorku Lynn považuji za 100%postavy této trapné puzzle série) -KONEC HRY a v neposlední řadě smrtí Marka Hoffmana... Bohužel se tvůrci rozhodli jinak a hroznému Saw VII už bohužel nebylo vyhnutí... Mělo to skončit touto částí... 39% ()

BMAJTZ

Ale jo tenhle díl mi přišel jako poměrně slušný, sic neskutečně zvrácený, ale zábavný, pokud se to dá u snímku tohoto charakteru říct. Minimálně lepši než minulé díly, trochu se ubralo na brutalitě, což vítám. ()