Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

arkie

Proč všichni tak strašně nesnáší tenhle film? Ošívala jsem se mnohem méně než u jedničky. Jistě, Lautner je slaboučký herec, děj je silně nelogický pro všechny, kdo to nečetli, a poslední scéna fackou těm, co to četli. Toliko připouštím - a i víc, jen se mi to nechce celé znovu opisovat. Detailních recenzí o tom, jak hrozný je New Moon, si můžete přečíst všude mraky... Možná za to může soundtrack nebo to, že Pattinson má v tomhle díle o něco menší vrstvu mouky na ksichtě (ten kluk umí zahrát dobře i ten nejdebilnější dialog), ale nejspíš hodnotím za pěkný tři díky tomu, že jsem měla od začátku vcelku nízká očekávání. Pokud jste mladá slečna ponuře romantické povahy, odhoďte pseudo-intelektuální skrupule a klidně jděte do kina, nejlépe posilněna jednou či dvěma skleničkami. A pokud jste to nečetla, klidně se do toho pusťte (raději v originále, za český překlad neručím). A proč bychom se, dámy, měly cítit guilty za naše guilty pleasures? Já se celkem dobře bavila a vyčítat si to nehodlám. (Btw.: Thom Yorke!!!) ()

Lukasfox odpad!

Nic proti dospívajícím děvčatům, ale strávit s hlavní hrdinkou tohoto "filmu" deset minut, tak jí za ty její depkoidní a stále s něčím nespokojený ksichty zakopu 10 metrů do země... Tohle je šílenost pro dívky bez mozku nebo trošky fantazie... "Stejně jako vibrátor, i tenhle snímek má jen jeden jediný účel. Vyvolat v holčičkách libé pocity. Je to čistě věc, nic jiného, dětská soupravička Můj první orgasmus. Takže vybavte svou holčičí ratolest náhradními kalhotkami a vyšlete ji do kina." ()

misyn117

v kině to byla celkem sranda, nahatí kuci vopálený, kteří když neběhají jako vlci po lese a loví smradlavé pomstychtivé upíry, tak skáčou z útesu do moře, melancholické počasí, krásná Kristen, která má v 18 života po krk, a hlavně slaďoušek Pattinson, jehož sladkých očí si většina puberťaček nevšimla v H. Potterovi 4, ale až v sérii Twilight. Jelikož sem nečetl knihu (neplánuju), fandil sem celou dobu Tayloru Lautnerovi, aby jakožto opravdový chlap Kristen sbalil, což mi nakonec nevyšlo...úplná ztráta času to nebyla, pan Weitz odvedl solidní práci, nudný scénář ovšem toto dílo odkazuje pouze nadšeným fanynkám, které kino opouštěly na vrcholu štěstí..poctivé 2 hvězdy. ()

Shizuru

Mám pocit, že tu vzniká hnutí "Odpad! pro NM", i když upřímně nechápu proč. Do kina jsem nešla s očekávání filmu roku, protože jsem věděla, že to NM prostě nesplní... NO A CO? Já jsem se i tak bavila, ač to nejspíš někdy nebyl záměr tvůrců... Všem těm odpadkářům bych nejspíš měla poděkovat, protože díky jejich přehnaným reakcím jsem na film neměla žádné nároky a dokázala jsem si užít, co mi nabízí. Bleh, teď jsi jdu někam napsat, že "New Moon ode mě odpad nedostal!" ()

arajnoha

Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. Celé takové zmatené a celkem bez děje, ani bych nevěděl, jak tento film popsat, protože ve stručnosti to celé bylo o dívce a o dvou chlapcích, kteří "proti sobě" jaksi soupeřili o ni. ()

sigf07

Film, na který se snesla taková vlna odborné kritiky na jedné straně a příval neopodstatněného nadšení na straně druhé, jsem si nemohl nechat ujít. A musím říct, že nezapomenutelným zážitkem byla už samotná návštěva kina. Takové davy enormně nalíčených puberťaček jsem dlouho neviděl. Výrobci bílého zásypu na zadek musí mít rekordní tržby :) A mé dojmy z filmu? Paradoxně nedopadl nejhůř, do sálu jsem vcházel se spoustou obav, z nichž většina se nenaplnila v plné síle. Příjemně překvapily akční scény s vlkodlaky, bohužel ale šlo jen asi o tři minuty čistého času a to je na dvouhodinový film zoufale málo. Pozitivně hodnotím i některé rockové skladby na soundtracku, i když si nejsem jistý jestli se úplně hodily k dění na plátně. Od minulého dílu se toho moc nezměnilo a děj ze všeho nejvíce připomíná brazilskou telenovelu. A to se vším, co k tomu patří - s výkony, dialogy, cílovým publikem i zápletkou. Bella má stavy, které by ji mohl závidět leckterý abstinující narkoman, plácá nesmysly o věčné lásce a stárnutí. Jakoby toho nebylo dost, hází očkem tu po jednom, tu po druhém pohádkovém strašidýlku v dosahu. Milostný trojúhelník jako když vyšije. A ač byl výsledek předem jasný, fandil jsem spíše Tayloru Lautnerovi, který tentokrát působil o fous sympatičtěji než Pattinson. Tomu snad režisér zabavil medvídka a on se z toho na place sesypal. Jak už jsem ale zmínil, výkony nejsou jediným slabým místem filmu, ale fanynkám to nevymluvím, ani kdybych se rozkrájel. Jednu hvězdičku dávám se pár světlejších okamžiků a do jisté míry i originalitu námětu. ()

loveless

New Moon se mi z celé série knížek líbil nejvíc. Ale to, co je dobré v knize nemusí fungovat ve filmu - a toto je jasný důkaz. Děj by se dal shrnout do několika minut, herci jsou jen na okrasu, co se dá dělat... Twilight si s novým režisérem nepomohl. ()

Tyna31

Víte, ještě než jsem Nový měsíc viděla, jsem si myslela, že uživatelé se špatným hodnocením přehánějí, že to určitě nebude zas tak strašné. Jenže je! Bellu by v normálním životě neměl rád, nikdo jí nejspíš neučil, že existuje i něco jako úsměv a neemo nálada. Kdybych měla někomu vyprávět, co se ve snímku odehrálo, opravdu si nejsem jista, co bych mu pověděla. Bella je nadržená při pohledu na jakéhokoliv ucházejícího chlapíka. Balí zrovna toho, který je po ruce a když už si chlapci dávají do držky, nemůžou to udělat pěkně po staru - raději se přemení na vlkodlaky. Parta polonahých gayů si mezitím dává schůzky a mezitím se mluví o tom, kdo koho bude chránit, kdo koho miluje, jenže skutek utek! Teď půjdu a budu přemýšlet, proč jsem tomu vlastně dala tolik hvězdiček. Že by za Pattinsona? Možná...Příští díl si nechám s radostí ujít. P.S.: Největší záchvat smíchu jsem chytla ve chvíli, kdy si Jacob jako největší borec sundal před Bellou triko, aby se jí patřičně ukázal. ()

PetrH.

Film byl dlouhý, utahaný, oproti prvnímu dílu nezajímavá hudba. Film přesně kopíruje knižní předlohu, kterou bylo jistě těžké ztvárnit. ()

kwaicheng

Celkem dobré zaupíření. Co k tomu mám na srdci: 1) Ta holka, Bella, mi byla nesympatická. Nemastná, neslaná, tváří se imrvére otráveně, hrozně se babrá v existenciálních otázkách a následně dost divně řeční, no teda můj typ to rozhodně není. 2) Vlkouš Jake ostrouhal fest. Škoda. Taky bych rád věděl, co všechno do sebe musel chudák kluk nasypat, aby od minulýho dílu nabral těch 11 kilo svalů, kór, když mu je 17. Určitě to bylo moc zdravý. 3) Upíří bitka na konci - líbila se mi. Toť vše. ()

Jaxx84

2,5 ** Abych řekl pravdu (a nevím jestli je to mou vinou nebo filmem), tak jsem naprosto nepochopil, co se nám snažil řečený básník, Chris Weitz, říci. Twilight mě uchvátil, téma luxusní, od dob Kulhánka mám pro vampyres slabost. Od dvojky jsem očekával, že do příběhu více zahrnou i druhou rasu, tedy ne alchymisty, ale werewolves, vlkodlaky, a bude se pokračovat se spanilé jízdě s ponurou atmosférou a náznaky ,,čehosi" divného. Chyba, omyl. Místo toho naprosto domotaný a překroucený příběh, ve kterém si Bella nemůže a nemůže vybrat, jestli chce toho ,,teplého" nebo ,,studeného". Několikrát se v průběhu filmu opakuje naprosto stejný dialog a přijde mi že ani sami herci nevědí, co chtějí a co mají hrát. Jediná důvěryhodná postava je ve dvojce Jacob, jinak to je pánové a dámy guláš na entou. Takhle promrhaný potenciál ,,dvojky" jsem u filmu už dlouho nezažil...nebo mě spíš tolik nezklamal. Škoda škoda... ()

Adrushka

Nový měsíc, strašně jsem se na něj těšila, už proto, že jsem četla knížku. A film mě tak strašně zklamal, bohužel. Zdálo se mi jako, kdyby tam toho chtěli nacpat co nejvíc a tak to sestříhali, že to nakonec vypadalo jako kdyby tam nedali nic. Velké skoky v příběhu a nesmyslné texty nevynahradili ani Volturiovi. Aspoň vím, že na Zatmění už se nemám těšit. Plus pouze za Viktorii, utíkající před vlkodlaky. ()

anela.sydarap

Jsem velkým fanouškem celé Twilight ságy. Dobří herci, dobrá kamera, dobře poslouchatelná hudba která se k jednotlivým scénám hodila a ti vlci....no paráda, moc pěkně udělané. Byly vynechány zdlouhavé scény, které byly v knize popisovány, takže film byl výňatkem toho nejlepšího. Není tudíš možné, abych na filmu shledala něco špatně. ()

RajAthen

Z vědeckého hlediska a na základě pár vtipných recenzí jsem si našel trochu času a nakoukl pod pokličku tohoto "fenoménu", který mě fascinuje od doby, kdy se první knížka dostala do TOP nejlepších knih u nás. Smutné. Oslovte dav pištilek a máte v kapse prakticky cokoli spojeného s veřejným hlasováním. Film sám je pozoruhodný, předně tím že vlastně nemá děj. Teda pardon, ON se rozešel s NÍ. Tečka. Druhá pozoruhodná věc je vysoký počet výskytu polonahých hochů v místních lesích za každého počasí. Upíři (chudáci) jsou už léta celkem emo, ale vlkodlaky z toho, prosím, vynechte. Ti tu sice nejsou přímo emo, ale jsou z nich takoví ...bulíci. Chjo, no suma sumárum nuda k (ne)pokoukání, nedějivá esence trpící, prázdné dušičky. Doufám, že snímek skutečně nemá vypovídající hodnotu o duševním stavu mladší složky naší mládeže... Pro pištilky lze přidat 4-5*. ()

DarkoCohen

Věděla jsem, že to bude pravděpodobně o několik pater horší než jednička a že budu muset co chvíli zatínat zuby nad přeslazenou romantikou, ale že to bude až takhle slabé, to sem věru nečekala. To co dělalo z Twilight koukatelnou věc, tady potlačili úplně na minimum. Pokud jste natěšeni na zajímavější akční scény, či všeobecně nějakou akci, tak se na začátku obrňte hodně velkou trpělivostí, protože na ně se čeká dlouho. Mezitím se v podstatě nic neděje a jen jste nuceni sledovat ještě praštěnější Bellu a Jacoba, který je ještě otravnější než Edward (a to jsem si vážně myslela, že to už není možný). Nebýt přenádherné přírody všude kolem, skvěle vybrané hudby a závěrečného upírského souboje, tak je to až monstrózní nuda. Mimochodem pokud se těšíte na herecké představení Dakkoty Fanning, nechte si zajít chuť. Její Jane se tam mihne přinejlepším tak na pět minut. 40% ()

Zahartof odpad!

Bože můj.... upírských filmů je hrzoně málo. Oprava: upírských kvalitních filmů je hrozně málo. A tohle je jeden z důvodů...z celého srdce doufám, že se někomu schopnému někdy dostane do rukou třeba takový Noční Klub... Edwardův survival time by se v něm počítal do jistého setkání s pánem s buřinkou. ()

Zevon odpad!

Roztáhlá teplá srágora na pozadí nepříliš dobrých hereckých výkonů. Bezbřeze nekonečná pitomost na téma má mě rád - nemá mě rád, plná rádoby hlubokomyslných úvah a samoúčelně nesmyslných dějových pochodů. Co mohlo být aspoň trochu dějově logického, bylo rychle vykastrováno. Tak tohle jsem opravdu nečekal, totální propadák. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání