Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Nivenx

Celé to byla parádní série neuvěřitelných hlášek, srandiček, blbinek a soubojů, kde všechny bavily a parádně se u toho člověk bavil. Ale tohle už zkrátka není ono. Změna režiséra z výborného Gore Verbinskiho, který dokázal natočit Piráty tak, že bavily všechny a vtipné scény byly opravdu vtipné a vážnější opravdu vážné, tak zde už je to všechno takové nemastné neslané. Penélope Cruz odvádí klasický výkon a už je jedno, kdyby tam byla či nebyla. Potěší výkon Johnnyho, Geoffreye Rushe jako Barbosy a pana Gipse. Z postav potěšili mořské panny, což byla část, kde se vrátil zpět do zavedených kolejí a potom jel jak na drátkách. Bohužel předtím přišlo hodně nudy a kecání, které nebylo podložené pořádným příběhem. Pokud přijde další díl, tak doufám, že nebude v takovémto duchu a že sevrátí ke klasicky pirátovské tradici prvních třech dílů. 55% ()

Radiq

Tak jako už v předchozím díle, i tady se objevuje spousta blbostí, nejasností, nelogičností, náhod a kravin, např. Jackův otec mluví o prameni a radí mladymu jakoby o něm věděl všechno, vyvažování v jakési té lodi s těma kalichama na tom útesu, útěk s pomocí palmy atd. Penelope Cruz má jako nahrazovat ženskej element, v tomhle případě mou milovanou Keiru? Docela suchá výměna. Na štěstí tam byly mořsky pannny, ktery se mi docela libily, jak žensky, tak bestie... Příběh s Černovousem a pramenem mládí jakž takž, ale nic uchvancujícího. Celkově spíš nuda... ()

ProfesorLotr

V tomto komentáři se objeví menší SPOILER! Výborné, nevidím na tom nic špatného. Dobrá hudba, výkony, výprava, kostýmy i scénář. Mořské panny byly úžasné. A ten konec tomu dal grády ( myslím, to Černovousovo podlé vypití z (ne)správného kalichu a Sparrowa výměna kalichů ). Bylo v tomto díle mnohem více vtipů a hlášek než v ostatních, možná nebyly lepší, ale bylo jich rozhodně víc. Děj byl takový trochu tajemný a to se mi líbilo. Zkrátka hodnocení neodpovídá realitě ( v kladném smyslu ). 94% ()

Doudis19

Série si nevážila génia Verbinského, a bez většího strachování zalepila díru lodivoda Marshallem. S Verbinským tak odešlel styl, odešel spád, odešla neodolatelnost a vynalézavost akčních scén a především díky tomuto všemu dohromady odešlo pravé kouzlo Pirátů. Ať už byla trojka jakákoli, čtyřka ji ve špatném slovasmyslu vytřela zrak. Záblesk naděje v podobě nápadu a zrealizování mořských pan, už celkové zklamání změnit nemůže. Záměř je očividný, vytřískat na Jacku Sparowovi co jen to půjde. Ale i když se nový režisér snaží co může, dokonce většinou opakuje již i třikrát úspěšné postupy a mechanismy, vždycky to zkrátka v něčem není ono. 2 a 1/2 * ()

ing.Frosty

Pirátskou sérii mám hodně rád. I ta ukecaná trojka byla fajn. Navíc dvojka a trojka měly jedny z nejvíc nadupanějších a kulervoucích trailerů, co sem kdy viděl. Je fakt, že tohle je ničím neurážející, ale oproti předešlým dílům bych tohle definoval jako ..... nejspíš "vyblitý odvar" to je celkem vystihující (a to i jak po trailerové i výsledné filmové stránce). Počet výstřelů z děl, pokud jsem dobře počítal = 0, počet výstřelů z pušek / pistolí asi tak 10, žádná námořní bitva, žádná pořádná akční scéna, jen na začátek podprůměrná honička, někde uprostřed zajímavá scéna s mořskými vílami a následný výbuch majáku asi v tak 2vteřinovém záběru (to není žádný spoiler). A to je jako vše? Oživlá lana místo krakena? WTF?! Johny Depp, Penelope Cruz a Geoffrey Rush. Ti jsou to jediné, co tenhle film táhne kupředu. Pokaždé je na scéně minimálně jeden z nich a člověk přece jen nedostane šanci aby film prozíval. Ian McShane těžce nevýrazný a nevyužitý. Davy Jones ho válcuje na všech frontách. Jerry Bruckheimer začíná senilnět. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Kráčí ve šlépějích loňského Prince z Persie. Bylo to fajn, ale film za 200 milióonů by takhle vypadat neměl. ()

Jaňo

Načo, načo to 3D?... Zvyšok si nájdete v komentári užívateľa POMO... Vystihol to celkom presvedčivo k mojim myšlienkam... (tiež sa čudujem). ()

filmmovier

O něco lepší než trojka, ale pořád je to v průměru, na čtyři to rozhodně nedá a 3D tomu taky moc nepomohlo. Opět jedno velké dobrodružství, vrací se i vtip, ale na pětku už by se mohli vyprdnout. Ale aspoň po trojce trochu spravená reputace a skvělý filmový zážitek, to se musí nechat. ()

chelseaman22

Aby tahle série neměla dílů, jako Ordinace v růžové zahradě. Nové obsazení dosti rozpačité, člověk nemá ani sebemenší naději vžít se do děje (tato vlastnost byla velkou výhodou jedničky a dvojky). Z pohledu muže, lze vidět i lákadla, jež jsou zastoupena Sirénou a Penélope Cruz. Co na těchle podivnejch vlnách vidí ženy... Těžko říct. Ten děj byl dosti chaotickej, stejně jako páteční nákupy v Tescu. Ale když to vydělává, tak je to všechno jedno. 55% ()

Triple H

Prvá polovica bola neskutočná zívačka. Skutočne ani záblesk dobrej zábavy. Od scény s morskými vílami však film naberie aké-také tempo a dorazí do znesiteľného konca. Celé to na mňa ale pôsobilo strašne unaveným, rutinným dojmom - skrátka kreativita už došla a čerstvosť je tiež preč. Chýbali hutnejšie postavy - pri všetkej úcte Ian McShane bol maximálne priemerný a Penelope Cruz až do samého záveru tiež nemastná-neslaná (tá jej angličtina mi bude furt píliť uši). Jediná scéna, ktorá mala silnejšiu atmosféru a drive bola tá s morskými vílami, pričom dejová linka s kazateľom-morskou vílou bola jediná čo ma zaujala. No a keď vás miesto hlavného deja a hlavných postáv s prehľadom viac zaujme vedľajšia zápletka, niečo nie je v poriadku. Skrátka Pirátom už došiel dych a piaty diel fakt netreba. Prachy sa však stále sypú, čo ma aj celkom prekvapuje, takže kvalita filmu nehrá rolu. Rutinný priemer skrz-naskrz. ()

Saraph

To, že nebyla Keira ani nebyl Orlando mě samozřejmě mrzí. Jako by úplně klesla záživnost filmu o jednu úroveň. ()

Aargh

První půlka je nudná a Penelope Cruz přímo nesnesitelná, ale po příjezdu na ostrov se to dějově zlepší, objeví se Astrid Berges-Frisbey a Depp s Rushem to nakonec zvládnou dotáhnout až do konce se slušným spádem. ()

Belbo

Sázka na akci kazí zbytek celkem slibného příběhu. "Racionálnější" rovina připomíná pohodu Černé perly ustrkanou nefunkčními až strojově škrobenými dialogy. Mnoho věcí je zbytečných, několik milé překvapivých, ale vem to čert, lepčí než minulý díl. ()

DJ Rocco iNc

No, piráti z karibiku už nie sú čo bývali. Je to už úplne iné a ani Johnny Depp to už nevedel zachrániť. Som zklamaný, pretože som dúfal, že táto časť bude najlepšia. Snáď nabudúce. ()

žvanimírek

Mnoho povyku pro nic. Piráti s Deppem vyloženě nezklamou, ale bohužel ani ničím nepřekvapí a neokouzlí, což je při čtvrtém pokračování celkem zásadní problém. Kamenem úrazu je, že zde chybí nějaká velká scéna, něco, co by Piráty zarylo do paměti na dobu delší než dvě hodiny a 17 minut, něco, co by Piráty vytáhlo z té mdlé šedi a diváka u obrazovky z mikrospánku. (Johnny, za 51 mega bych šel do toho taky, aniž bych si přečetl scénář!) ()

Mrkvič

Jak tu píše kde kdo - k zapamatování je pouze scéna s mořskýma pannama. To je na 137 děsně málo. Pak už jen místy pobaví vtip, ale víc ani prd. Samé hopsání, šermování a utíkání. Na chvíli jsem usnul, ale z děje jsem nemohl o nic přijít. Komerce jak vyšitá a bohužel strašně nudná. ()

bubun

Nuda, nuda, stejné postupy, stejná schémata, nuda, nuda, kymácející se Depp, rádobyvtipné scénky. To snad ani ty nejmenší děti nemůže bavit. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku