Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

RajAthen

Tak tu máme další Piráty, kolik jich bude následovat? Piráti jsou filmem na velké plátno. Jinou otázkou ovšem je, zda vás mají šanci z něj oslovit, jako jeho předešlí bráškové. Odpověď zní bohužel nikolivěk, jelikož o všechny nově příchozí zkrátka nebudete mít ani mrtě obav, strachu a bohužel ani zvláštních sympatií. Ano, Piráti jsou pro oko, ale nemuselo by to vypadat, že je to TAK na oko. Řada scén, schopností, průpovídek a dějových obratů tak působí dosti z prstu vycucaně, a i přes to nejsou schopny být alespoň šíleným způsobem "cool". Zkrátka ona dětinská sebeshazovací nadsázka si dala vale a vše je tak nějak polopatické a odhadnutelné. Hlavními tahouny jsou jednoznačně Jack a Barbossa, jakkoli mi přijde že jednonohý muž asi nebude nejlepší plížil džunglí. Ano, zasmějete se, místy se pobavíte, ale punc Pirátů už to tak úplně není, jakkoli je milé zase vidět staré známé. Samotný konec je otázkou, jelikož mi uniká možná návaznost... ()

Black-star

Nuda! Nuda! Nuda! Nic překvapivého, směšného, vleklý děj, občas nějaké to šermování, trapné nádechy lásky. Nezachránil to ani okoukaný Depp, ani pro někoho pěkná a přitažlivá Penélope. Film se ani po 30 minutách nerozběhl a vlastně skončil tak jak začal. Pointu a příběh byste asi jen těžko hledali. Jediná hvězdička a potlesk ode mě patří skladateli hudby H. Zimmerovi protože bez jeho strhující music bych musela hodnotit už jen ODPADEM! ()

zberatel

Nemozem uverit ze ti isti scenaristi trilogie napisali aj tento stvrty diel. Ziadna atmosfera co by ma vtiahla, ziadne vtipne postavicky na ktorych sa zasmejete len co ich uvidite a ani vypointovane sceny ako v prvych dieloch a uz vobec nie nechapavo krutenie hlavy ako na take nieco scenaristi mohli prist a z chuti sa smiat... Priznavam ze par krat som sa pousmial, ale na pokracovanie je to velka bieda. Vazne lutujem ze som na nich siel do kina a dokonca neplanovane na predpremieru 18.5.2011 .... Dufam ze ak to bude mat komercny uspech, Elliot a Rossio znova siahnu po trave, koxe alebo inej "pochutke" a vratia piratom vtip, humor a hlavne chut ist na ne znovu po tomto nepodarku ... Hviezda za ZHVIEZDU - ZIMMERA a druha za nadhernu Gemmu Ward. ()

Wowara

Johny Depp je úúúúžasný! Funguje na mě podobně, jak na námořníky mořské panny. Ne, to zas přeháním. Ale ty byly opravdu okouzlující i pro mne. Do Sirény bych se z fleku zamilovala i já. Byl v tom vtip, akce.. hudba zůstala stejná. Mě se to celkem líbilo! ()

Henry Morgan

Kouzelná a trochu podivná atmosféra, vlatně minimum scén na lodích. Byl to film o hledání pokladu, s notnou dávkou nadpřirozena a vcelku přímočarým dějem. Scénáristé prvních tří dílu dokázali vyšperkovat a promyslet detaily. Zdálo se mi, že tenhle díl byl trochu více přímočarý a možná prvoplánový. Pozůstatky z herců minulé trilogie excelovaly. Ztratilo to trochu kouzlo původních pirátů, na druhou stranu to dosáhlo zcela nových rozměrů, čímž se otevírá zcela nový směr a možný vývoj událostí. Dalo by se říct, že karibské moře dávno ztratilo punc nezkrotnosti a dostalo se do rukou privatierům, což je přirozený vývoj. Na filmu mě zaujala jistá podobnost s výbojnou výpravou skutečného Henryho Morgana, i přes to, že Černovous se v té době ještě neplavil. To samozřejmě nevadí ve filmové fabulaci. A podivoval jsem se nad spojením mořských panen a sirén. Hlavní dvojice, alternativa Keira a Orlando moc nezafungovala, i když krutý černovous a tandem Depp a Penelope byl nový a zajímavý rozměr. Já dávám 5 hvězd, protože i přes všechny rozpaky to je stále jedna z nejlepších věcí v daném žánru. 3D je ucházející, jen je místy velmi temná atmosféra, takže se našlo pár chvilek, kdy nebylo skoro nic vidět. Například hned na začátku, což je bohužel zásadní. ()

Slunkoo

Poviem len jedno čo sa týka 3D pokojne neberte okuliare a mate istotu že ich nepokazíte a nebudete platiť 50 Eu. ()

BAJOHA

Na čtvrtý díl až moc hodně dobře udělanej, skvělé scénky a jedinečný Jack Sparrow......čekal jsem to slabší ale mile mě to překvapilo ()

dodona

Pre mňa zbytočne naťahaný úvod, zbytočné 3D, scény veľmi silno pripomínajúce predchádzajúce diely a vcelku zbytočná Penelopa. Aby sme sa rozumeli, aj keď Penelope nemam veľmi v láske, tuto mi v podstate nevadila. "Problém" bol v jej tehotenstve a s tým spojeným okresaním scén, v ktorých sa nachádazala. Nech už sa Monica Cruz a Rob Marshall snažili ako len sa dalo, výsledný efekt je slabý a viac menej statický. Napriek tomu sú však štvrtý Piráti celkom dobre stráviteľný a to vďaka hláškujúcemu a skvelo hrajúcemu Johnnymu (prvá hviezička), typickej zimmerovskej pirátovskej hudbe, tento krát šmrncnutej s trochou španielskych rytmov (druhá hviezdička) a vďaka naozaj úžasným morským pannám (tretia hviezdička). Inak rada by som sa pozrela do hlbín :) . Zhrnuté: Je to celkom fajn oddychovka a pre fanúšikov Pirátov aj povinná jazda, ale kludne si to mohli odpustiť - nič by sa nebolo nestalo. ()

Moly

Váhám. Váhám nad těmi hvězdičkami v mém hodnocení, ale obávám se, že tři už by byly moc. A to přes to, že jsem se bavila - a výtečně. První polovina filmu je takřka nekončícím kolotočem eskapád (Judi Denchová ve svém minutovém výstupu je prostě okouzlující), vtipů, gagů - a vůbec mi to nevadí, naopak, já si to skvěle užívala. Jenže pak to začalo skřípat, něco tu přestalo sedět a začaly se vyskytovat čím dál častěji postavy, které vás nebaví, nudí a kterým přejete smrt (ne ovšem proto, že by byli tak hrozní, zlí a oškliví) a trhliny narůstají v nelogičnosti replik, prupovídek, jednání. A to pomíjím to už za vlasy přitažené skákání po stromech. Shrnuto a podtrženo: Johnny Depp mne sice nedostal do kolen, ale celkovým svým výstupem působil příjemně, Penélope oživila svou španělskou krví nádech filmu, její způsob vyprávění lží, které vlastně nejsou nepravdivé, je hezky zahnán do krajnosti, ale obecně nemůžu tomu jejímu "zachráním svého otce, bla, bla, bla" fandit. Scrum je divný, pánbíčkář otravný (a zde dochází na má slova ohledně nelogičnosti prupovídek a scénáristické vaty) a ve spojení s mořskou pannou sladší nežli cukrkandl (dokavad mlčeli, tak jim to spolu docela slušelo). Černovous má něco do sebe, ale kdo opět nezklame je Geoffrey Rush alias Barbossa a věrný Gibbs. Nový režisérský přístup mi nevadí, nová krev rovněž ne, triky byly velmi obstojné (mořské panny obecně se vyvedly), hudba zklamat snad ani nemohla (když byla už osvědčená z minulých dílů), ale co neodpouštím, je umělé natahování (další nejobávanější pirát všech moří -,-) a vata, vata a hluchá místa. Osekat alespoň 30 minut a mohlo být mnohem lépe. (Takže cože to k tomu rituálu potřebujeme? Nějaké oběti, přesýpací hodiny, chlapa s kozou a naučit se dělat "Úuuu - Húúúú"...) ()

Listyx

Plytký příběh doprovázený již několikrát viděnou akcí, tak by se to dalo shrnout to, co se na plátně odehrávalo. Skutečnost je maličko složitější už proto, že hodnocení není úplně na dně. Piráti jsou totiž dobře natočeným kouskem. Vše se odehrává v atraktivním prostředí, na které se příjemně kouká, herci hrají, neurážejí (teda až na Penélope Cruz, hraje jak ponocná a estetický dojem také nezanechá) a i vtipům se občas zasmějete. To je ovšem ta lepší část. Tu druhou část (pesimisti vyhrávají, není to ta ještě lepší :)) tvoří nezajímavá akce, nehumorný humor, totálně nudný příběh a hudba. O prvním jmenovaném si udělejte obrázek z toho, že moje přítelkyně uprostřed filmu málem usnula, což je na akčně-dobrodružnou fantasy komedii docela výkon. Toho druhého se na diváka pohrne celý film tuna za tunou až megatunou a ve výsledku se sál zasmál asi 3x. Příběh nepřesvědčí ani nápadem ani dějem, postavy se v něm snaží kormidlovat, seč to jde a jejich jednání je mdle xmrtinudící. Na konec jsem si nechal hudbu, záměrně. Ona sama o sobě není fuj. Její hlavní problém je, že ve spojení s filmem připomíná zácpu. Zatímco hlasité rytmy tlačí, seč to jde, před plátnem divák stěží potlačí zívnutí. Na konec si dovolím dvě poznámky, Depp je pořád ten samý Depp, takže kdo tam jde na něj, zklamán nebude. Konec je jedno z těch vtipných míst, kdyby tam takových bylo víc, nemuseli jsme u čtvrtého dílu Pirátů zívat. ()

Badmarshall

Co říct úvodem. Nebyl jsem zklamán ani potěšen. Chybělo mi tam více humoru a větší lehkost. Pár nápadů tam bylo (mořské panny nebo scéna s provazy), ale chyběl nějaký Big nápad, jako byl v předchozích dílech. Johnny byl opět skvělý a Penelope to opravdu slušelo a při jejich sexuálních narážkách jsem se bavil. Ostatní mě moc nezaujali, jinak výprava a lokace byly fajn. Když srovnám letošní pokračování mezi Rychle a Zběsile a Piráty, tak zatím jednoznačně vyhrálo na body R a Z, ale KO to naštěstí není. ()

Dovlatovka

Méně akce, méně humoru...méně všeho, na co jsme od Pirátů zvyklí. A to ještě méně než v trojce! Výborná je scéna s mořskými panami a výborný je Goeffrey Rush. Celá zápletka s otcem a dcerou dává jen s povzdechem vzpomenou na zpětně dobře vystavěný vztah Will a jeho otce...pětku už ani nechci. ()

smack

Ještě hodnotit nebudu, neboť jsem viděl dabing, který je sice stejný jako u předchozích dílů, ale ohodnotím až po originál zvuku. Ale kdybych to měl okomentovat s vypnutým zvukem tak....Zbytečně dlouhý, některé scény by tam vůbec nemuseli být - neustálé trápení mladého kněze. Černo-vous mě zklamal, když z něj byl Jack Sparrow tak podělaný, rozhodně měl ukázat něco víc. Zapůsobil na mě jako nudný a senilní dědeček, který se nechá ukecat kolemjdoucí dívkou, že je jeho dcera - to by si takový otrlý pirát asi neměl dovolit. Absolutně nepochopitelná role španělských dobyvatelů - k ničemu. Za to mě opět potěšil Geoffrey Rush, který si zachoval standard od prvního dílu, kde byl taky výborný. Škoda že i nadále nefigurují jiné postavy z minulých dílů jako např.: Pintel a Ragetti. Sečteno, podtrženo zklamání, španělská vesnice. ()

ER

Tak jsem si myslel, že Pirátí "trojka" bude nejhorším dílem série. Ejhle,mýlil jsem se. Když od Jacka neuslyšíte jeho kapišto, pak to není dobře a je to podivné. Pryč je hravost a zábavná ležérnost prvních dílů a spousta menších postav,které dělaly tu správnou pirátskou atmosféru (a k tomu i slušnou porci zábavy) "zmizla". S nimi pak to,proč se Piráti stali takovým hitem.Ještě že zůstala skvělá postava Barbosy a přibyl Černovous. ()

Issabela

Spoustu lidí čtvrtý díl už celkem zklamal, ale mě naopak. Byla jsem mile překvapená, jak se mi film líbil. Troufla bych si říct, že po Černé perle nejlepší díl. Zkrátka Jack Sparrow mě asi nikdy neomrzí :-) ()

JamieSmith

Jack je prostě Jack, a i když je příběh o ničem, tak jeho ksichty a hlášky stačí k tomu, abych se výborně bavila a dusila smíchy. Zajímalo by mne, jestli ta loď v láhvi, co jsem onehdy viděla ve starožitnictví, půjde dostat ven, když někde vyšťourám muže s kozou. ()

Petula009

Na to, že jsem do kina šla s kamarádkou,na 3D a nečekala jsem od toho vůbec nic to bylo až až. Absence Orlanda a Kiery nechává veškorou práci na Deepovi, kterému jakž takž stíhá akorát Geofrey Rush,Penélope Cruz za nimi klopýtá,aby je dohnala. Když se na to podívám jěště kritičtějším okem,příběh byl celkem mdlý,vedlejší romantická linka v podobě misionáře a mořské pany sice zaujala ale jenom svaly a krásou. Ale abych nebyla jenom zlá. Akčností a vtipností jsou to pořád Piráti. Doufejme, že Johny jim tam zůstane. ()

terx

Čekala jsem mnohem větší propadák, takže snad z toho překvapení dávám 4*. Bylo to sice vyloženě z prstu vycucaný, nápady zřejmě docházejí, ale co mě zaručeně vždycky pobaví je Johnnyho běh alá lála. Možná to mohlo být i kratší, některé pasáže tam jsou skoro zbytečné. Všechno bylo známé z předchozích dílů Jackovo útěky, šermování atd., takže tentokrát to zachraňovaly mořské panny, ty se fakt povedly. I když to Keira a Orlando zabalili, tak Penelope mi na pirátku celkem seděla. Jen jsem zvědavá jestli je nenapadne natáčet pětku bez Deppa :) To už by tentokrát ani nálepka "Piráti z karibiku" nezabrala. ()

amim

Musím s radostí říct, že tvůrci to vzali za správný konec: 1) Vyhodit Orlanda a Keiru (check) 2) Nebrat to tak vážně (check) 3) Zaměřit se hodně na Jacka (check). Ne opravdu, musím říct, že u filmu jsem si nádherně odpočinul, zasmál jsem se vtipným i idiockým scénám, a spravil si mínění o Pirátské sérii, kterou stáhl dolů druhý a třetí díl. Depp opět exceluje, Barbossa je příjemné zpestření, Penélope zastínila Keiru a na Gemmu Ward se dá po celý film dívat (furt sem si pohrával s myšlenkou, že vypadá jak mladší Liv Tylor). Ve zkratce: Piráti nejsou ničím zázračným. Vlastně se jedná o zcela průměrný titul, nicméně zasmát se u toho dá dokonale. Základní věc je od toho nic neočekávat a nové Piráty si užije téměř každý. ()

Nocturno culto

bylo to celkem fajn,čekal jsem že mořské panny budou využity víc ale i tak ta scéna s nimi stála za to..Depp je pořád stejně skvělej,on prostě Sparrowa nemůže ani snad zahrát špatně..Penelope stojí za hřích,kvůli ní bych snad vypil ten kalich co bere roky :-) ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku