Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Movie Gourmet

Kvalitní dobrodružný snímek z prostředí pirátů s puncem hollywoodského spektáklu, který však neujde srovnání s předchozími snímky. Scénář není úplně nezajímavý, ale celý snímek táhne v podstatě jen a pouze Johnny Depp. Dost mu v tom ještě pomáhá i Geoffrey Rush a příjemným zpestřením je i přítomnost španělské krásky Penelope Cruz. Sám záporák kapitán Černovous v podání Ian(a) McShane(a) není však tak hrůzostrašný, jak by mohl být a jeho postava je trochu nevýrazná. Tento film, který stojí samostatně oproti prvním třem snímkům, které tvořily a uzavíraly jakousi trilogii má nového režiséra a i když nedosahuje kvalit Truhly mrtvého muže, natož pak Prokletí Černé perly, je stále lepší než "přepatlaná" "trojka" - Piráti z Kariviku na Konci světa. Verdikt: 3 1/2 * a 75 %. ()

Yardie

Tak po prvním dílu musím říct, že mě asi tenhle bavil nejvíce. Není to čert ví jaký zázrak, ale svůj účel vypnout mozek a odreagovat se, to plní. V podstatě jsem si nevšiml hluchého místa a neustále se něco dělo, což je fajn oproti předchozím dílům. Johnny už neměl tolik prostoru se pitvořit, takže mě tím neiritoval. Hudba byla dobrá. Děj předvídatelný, ničeho objevného jsme se nedočkali. Jak píší výše, plní to svůj účel na jednou kouknutí a odreagování se. Nenadchne to, ale ani neurazí a nenudí. Silných 60%. Howgh! ()

filipvrbik

Pirátí z karibiku popadesáté, takže by to měla být hrůza nebo aspoň nuda,ale díky skvělému 3D se na to celkem dá dívat. 90% ()

H4ku11

Orlando alebo Keira mi ani nechýbajú, ale Ian a Penélope tiež nejak nevynikali. Už sa to tak nejak priemerne ťahá s tými pirátmi a asi nikdy sa nedosiahne kvalít jednotky. ()

Jaro_slav

Jedinými radostmi Vln podivna bylo sledovat, jak podivnou roli dostal Sam Claflin a jak roztomilej ksichtík má Àstrid Bergès-Frisbey. Zbytek byla ukázka toho, že i když do dvouhodinový stopáže natřískáte mraky drahejch herců, z průměru to ten film nevytáhne. ()

LaGomme

Asi nejslabší 4 ****, které jsem kdy dal a důvodem je pouze ústřední trojice plus něco málo z Penelope a Kevina McNallyho (u něhož mi hlavně vadilo, že v moc scénách nefiguroval). Každopádně si to shrňme, celý to stojí na Deppovi a né že né. On je prostě špička a film táhne od začátku do konce. Vina je také na scénáristech, kteří si s Deppovými dialogy dost vyhráli na úkor jiných. Na druhou stranu ale nesmím opomenout Geoffreyho, který Deppa obstojně doplňuje, i když je čas od času vidět, jak se snaží napodobovat (rozuměj přehrávat) podobné grimasy jako Depp. A do třetice Ian, který si jede svoji laťku nadprůměrného herce a ve filmu rozhodně není na obtíž. Penelope je tam na krásu a sekne jí to jako vždycky. Dost mě mrzelo, že se nedalo ve filmu moc prostoru pro Španěly, kteří toho určitě měli hodně na srdci. Podtrženo sečteno = 75% /edit: pos shlédnutí Thora a jeho poctivejch 4 hvězd si tohle ty 4 fakt nezaslouží. ()

Simgal

Pokud někdo vyčítal třetímu filmu Na konci světa, že byl místy přepálen nebo moc dlouhý, tak nejnovější přírustek Na vlnách podivna (hrozný překlad) je už vyloženě spálený. Celý film se točí okolo jediné postavy, kapitána Jacka Sparrowa. Normálně bych proti tomu nic neměl. Jack je skvělá postava a Johhny Depp se pro ni evidentně narodil, bohužel ale se mi stalo něco, čeho jsem se trochu bál. A sice že se mi kapitán Jack během sledování okoukal. Je pořád zábavný a dělá šílené kousky, kterými si podmanil celý filmový svět, ale je toho už prostě moc. Co se ostatních postav týče, tak ty dostávají velice málo prostoru. Z nich mi nejvíc v hlavě utkvěla skvělá (a ano velmi krásná) Penélope Cruz. ()

Chipešek

Slušná výprava, několik nezapomenutelných hlášek, lehce recyklovaná hudba z třetího dílu, stále skvělá (byť už trochu opakující se) mimika J. Deppa a konec jak vystřižený z filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava. Rob Marshall neriskuje a vytahuje osvědčené postupy, které nenadchnou ale neurazí. Zkrátka taková moje guilty pleasure - lepší průměr (viděl v kině 2D) PS: scéna s mořskými pannami měla styl, o tom žádná. ()

Furmi

Moje prvé 3D v živote a musel som dostať práve tento film ? :D ... ako nehnevajte sa na mňa trailery na iné filmy boli v 3D o 200% lepšie ako tento film ... ok mimo 3D bol film celkom dobrý, nespĺňal kvality jedničky ani dvojky ale aspoň som už na dnešnú dobu dosť dlhých 137 minút prežil s úsmevom na tvári :-). 60% ()

Domec

Ano, musim uznat, ze na tenhle dil jsem se tesila. A nemuzu rict, ze by to nestalo za to, i kdyz to obcas haprovalo. Pribeh byl pomerne zajimavej, i kdyz chvilema nesmyslnej a Spanelska kralovska garda tam nemela vubec co delat, a na konci, kdyz vytahli to krestanstvi..., ale prosimvas, kdo z monarchu byl takhle fanaticky poboznej? Hmmm, nikdo! Skoda, ze u postavy Angeliky nebylo vice poodhaleno pozadi, protoze jeji vztah s otcem/neotcem Černovousem byl dosti podivnej a zustava mi zahadou. Ano a nebyl by to hollywood kdyby tam nesoupli mladou lasku, kterou si zde prozil pambickar s morskou panou. Ale co musim opravdu vyzdvyhnout jsou kamerovy zabery, ty opravdu staly za to, krasna priroda, lode a starej Londyn a herecky vykony, super. Celkove je to na slabsi 4****. ()

cskomando

A říkejte si, pište si, nadávejte si jak chcete ! Jack Sparrow je prostě Jack Sparrow, je to nejlepší postava ze všech dosavadních dílů. Na jeho důvtip, humorní scénky... a hlášky, jen tak někdo nemá. Když opominu, že tohle nemuselo být v 3D, nevadilo mi to, jelikož co se týče 3D kvality, se to povedlo na výbornou. ()

Oxymoron

Čtyřka se mi líbila víc než trojka. Zatímco u trojky jsem v některých částech doslova přemlouval hodinky, ať se už sakra pořádně roztočí a je film skončí, tady mi ta ohromná délka nudná ani moc nepřišla. A nejlepší scéna? Rozhodně ta s útokem mořských pannen - skoro až horor. ()

LuccinyFilmy

Ta atrakce v Disneylandu, jež byla původní předlohou, mě bavila asi tak 5 minut a vzhledem k tomu, že tohle je co do příběhu a "živosti" postav přibližně na stejné úrovni ... Návrat klasické pirátské akce - ano; poutavost, invence, vtip - ne. ()

Saintes

Čtvrtí Piráti z Karibiku dokazují, že když se dá divákovi přesně to, co chce vidět, je to jen na škodu - zkrátka příliš mnoho Jacka škodí a jeho eskapády držely chatrnou dějovou linii jen horko těžko. Ubyla také překombinovanost předchozích dílů, kdy se člověk pomalu ztrácel v tom, kdo je s kým a proti komu, a potěšila i neúčast "komických figurek" pirátů a vojáků - vůbec tam nechyběli. Zato jsem postrádala jakýkoliv náznak chemie jak mezi Jackem a Angelicou (mimochodem, Oscara pro kameramana, opravdu jsem ocenila rafinované filmařské způsoby, kterak neukázat divákovi rostoucí bříško Penelope Cruz :)) ), tak i mezi Sirénou a misionářem - ačkoliv nevyřčený konec jejich romance byl příjemným překvapením. Litovala jsem absolutně nevyužitého 3D, ve kterém zanikaly i tak dost skromné efekty, které měly k nedávné pompéznosti poměrně daleko, uši mi rval otřesný dabing, ve kterém (kapitán!) Jack Sparrow zněl jako vykastrovaný teplouš, a zklamal i hlavní záporák Ian McShane, který i přes jistou démoničnost není Jackovi dostatečným protivníkem a nedosahuje kvalit a tragičnosti Davyho Jonese. Jediným, kdo opět zazářil, byl charismatický Geoffrey Rush, který si ukradl každou scénu pro sebe, a roztomilé bylo i cameo Judi Dench. + + + + + PS: Největší WTF pro mě asi stejně byli Španělé. Co to sakra...?! ()

martalini

Pod vedením Marshalla doplul Depp s pirátama a "oslabenym" obsazením vážně do podivnejch vod....akce přibyla, příběh ubyl, taková ta mytologie, která obklopovala předchozí díla je ta tam...Kdyby dobrodružný vložky nebyly neustále dokolečka a pořád nám násilně necpaly tu samou šablonu s vítězoslavnym motivem na konci, nebylo by to vůbec na škodu...Nevyužitej potenciál McShanea a trošku zatlačenýho Rushe zachraňuje samozřejmě Johnny Depp jako vždycky, ale celkově další "prádznej" popcorňák...ovšem opět Keith!!! ()

Murphy722

Přes padesát milionů Deppovi za tohle?? Johny nezlob se, mám Tě rád, ale co je moc to je moc!! Jak už zde bylo podotýkáno tak jedině scéna s mořskými pannami vše zachraňovala, to je bez diskuze. Koho bych mohl ještě vyzvednout tak mého oblíbené Geoffreyho Rushe a McShanea. Jinak všechno se to topilo, plácalo a hamtalo jako Kraken při své poslední hodince. Bez těch pár jistot jako byl Zimmer, výše zmínění herci a vizualizace, by si to tři hvězdy nezasloužilo. A nedej bože pátý díl!!! Jinak se tím rumem vskutku radši opiju, než dávat prachy za lístek do kina!! ()

JK-Stinger

Po nepovedené trojce pro mě docela úspěch, spousta fórků, které možná někomu sedět nemusí, ale já se bavil výborně. Příběh není vůbec špatný a nová postava Černovouse se svou dcerkou Penelope jsou taky super. Klasický Zimmerman nezklame, ale na druhou stranu ničím novým taky nepřekvapí. 3D jsem neviděl, zatím odmítám, ale na další díl se budu těšit. ()

Greg25

Piráti z Karibiku počtvré a trochu jinak. Logicky s novým režisérem musela přijít změna a podle mě je to změna k lepšímu, protože čtvrtí Piráti jsou sice pohádkový (čímž se tak trochu naštěstí vrací ke kořenům a Prokletí Černé perly), ale o poznání přehlednější, méně temní, méně chaotičtí a více dobrodružní než dva předchozí díly. Depp s Rushem jsou ve stejné formě jako před lety. Potěší i kratičká účast Keitha Richardse coby taťky Jacka Sparrowa. Na začátku má sice trochu člověk u akčních scén pocit, že už je v předchozích dílech viděl, ale tenhle pocit se za chvíli rozplyne jako pára nad hrncem a film překvapí pár osvěžujícími nápady. Více akce, méně omáčky oproti předchozím dvěma filmům. Shrnu to - na jedničku to sice nemá, ale je to stejně dobré jako trojka (ačkoliv přiznávám, že na Vlny podivna se znova mrknu radši než na trojku a to hlavně díky té svižnosti, menší temnosti snímku a díky menší omáčce kolem) a mnohem lepší než dvojka. Příjemná zábava s podařenýma hláškama. 80% ()

Strike

Tohle je blockbuster za 250 MILIONU dolarů??? Chápu, že Johny Depp dostal ranec , ale na dobrodružném filmu za takovej peníz to MUSÍ být vidět a ne, že se vše podstatné/akční/trikové bude odehrávat ve tmě...Celý film má v podstatě jen jednu trochu atmosferickou scénu (lov mořských panen), jinak je to je jen veliká podprůměrná rutina. Předchozí filmy jistě nebyly vrcholem intelektuální zábavy, ale byly svěží atraktivní,poměrně vtipné dobrodružství, kde se stále něco dělo. Tohle je nudná ukecaná břečka se strašlivou Penelope Cruz a ,bohužel i, McShanem, kterému maskéři neuměli ani přidělat věrohodně vousy...Na druhou stranu co se týče peněz tak si Depp zaslouží každej milion, protože on a Rush film trochu zachraňují.4/10 P.S.Postava kněze jistě kandiduje na nejhorší postavu posledních let (i s hereckým provedením)... ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku