Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

arcticsky

Deppka s Penelopkou jako vždy fotogeničtí a mořské panny také. Stopáž chvályhodně kratší než při minulém filmu. Přesto nemůžu dát lepší nadprůměr - zdá se, že téma je značně vyčerpané a chvílemi jsem opravdu zíval. V plánu jsou ještě dva díly? No nazdar - to vidím špatně, rád bych se pletl. ()

BlackHood

Hrozné, oproti předchozího dílu, který se mi tak líbil, že ho až mám v oblíbených, udělali blbost bez atmosféry. Snad jen Depp to zachránil, chudák, tak se snažil... Mořské pany, OMG Sotva jsem to dodíval. ()

Lilloos

Ačkoliv to říkám nerada, Johnny Depp ztratil šmrnc. A to se pochopitelně odráží na celém filmu, který je vystavěný především na jeho roli. Žádná z vedlejších postav bohužel není tak zajímavá, aby ho dokázala nahradit, takže se nám z toho stává jen výpravné dobrodružství o pirátech bez špetky původního kouzla. ()

Muel

| Walt Disney | Otrasne nudný film. Možno na pár zaujímavých scén s pannami je to ukrutne únavná brakovina, ktorá nemá nič. Nemá poriadneho antagonistu, poriadne finále, akčné scény - nič, nuda. Po Verbinskiho trilógii som sa tešil tešil, až som narazil na kameň a dozvedel som sa, ako oscarový rejža menom Robo Marshall zprasil takto super značku. Hanba. Viac TU. | Hodnotenie: 4/10 | ()

warrenur

Od originalnej a nezabudnutelnej jednotky uplynula uz nejaka ta voda...nuz a po tolkom case som sa na toto jej niekolke pokracovanie dostal ako slepe kura k zrnu. Jack Sparrow a jeho fajna mimika a pohybove kreacie mi vsak uz celkom zovsedneli a ani Penelopka Cruzovie mi tep nezmenila. Dej je plny akcie, rezkych zmien lokacii a vsuvka s morskymi pannami, je fakt vydarena, tak po vizualnej stranke, tak i po stranke napaditosti. Inak som sa dost nudil a nebolo to len z dovodu tradicne dlhsej stopaze. Z vtipkov, pri ktorych by som sa i zarehotal bolo velmi skromne. Spominam si uz len na piratom ulomeny kusok stalaktitu a vzapati pad dalsieho. Nebyt ocarujuceho zjavu Astrid Berges-Frisbey v ulohe Syreny, asi by som si i pospal, a nebolo by to sposobene unavou z prace. Za tento pocin, tri velmi slabucke slzy lutosti morskej panny. ()

Dominol

Po přečtení několika kritických recenzí mě samotný film mile překvapil. Úloha Roba Marshalla rozhodně nebyla jednoduchá. Musel začít s něčím novým, nemohl na nic navázat. Myslím, že ji ale zvládl velmi dobře. Příběh byl tedy úplně nový, přesto poměrně zajímavý a děj (jak jsem se bál) nebyl zábavný jen na začátku. To co nové piráty pojí s předchozími díly je tradičně fantastická hudba, která se dá srovnat snad jen se Star Wars a skvělý Johnny Depp. Jestli je někdo z trojice původních hrdinů nenahraditelný, je to právě on. Ve výborné formě a nabitý hláškami, jako v předešlých dílech. Bez něj by film spadl do podprůměru. Celkově tedy slušná zábava a oproti trojce jistý posun vzhůru. ()

Brambu

Jack je Jack a nebýt jeho, tak je to naprosto nudný film a popravdě bych na něj ani nešla. Od 3D projekce jsem čekala víc, ale to jsem asi nebyla jediná... Pár záchvěvů film měl, ale to je asi tak všecko. Hold pohádka se šťastným koncem. ()

Petrus1

Říkejte si co chcete, mě se to líbilo :-) Lepší než psycho trojka a i dvojka. Nechyběl mi ani Orlando ani zdechlá Keira - ba naopak krásná Penélope byla opravdu lepší. Pěkná výprava, dobrá hudba, která ani v kině nervala uši. A Depp? Co dodat - kření se, prchá, dělá vtipy a hlavně je kráááásnej ;-) ...jo a bacha, mořský panny jsou pěkný svině :-D ()

Monisek

Na nové piráty jsem se hrozně těšila... Před návštěvou kina jsem si ale pročetla různé recenze, komentáře a především ne zrovna lichotivé informace k 3D projekci. Naštěstí jsem si řekla, že na ostatní nedám a prostě si udělám vlastní obrázek. (Tedy až na to 3D, po zvážení všech pro a proti jsem nakonec šla na 2D v originálním znění.) Z kina jsem nakonec odcházela opravdu nadšená. Jack Sparrow byl prostě božský, zamilovaná dvojice uvěřitelná a opravdu jsem se chvílema dobře bavila, což bych řekla, že byl hlavní účel filmařů. Odcházela jsem nadšená díky hercům, skvělé Zimmrově hudbě a také možná díky skepsi, která mě po pár minutách filmu rychle opustila :-) 75% ()

LE0

Co sa tyka prevedenia v 3D bieda azda by bolo lepsie si to pozret v 2D a bez okuliarov, isto by som sa citil pohodlnejsie. Bolo to strasne tmave a dej ma ani tak nezaujal ako tie pekne morske panny a Deppove vtipne vyroky. Takze hodnotim priemerne 3* ()

Venous666

Rob Marshall zasedl na post režiséra a hned to má lepší grády než třetí díl ... Dobrodružné, zábavné a dokonce se mi splnilo mé tajné přání a to se zbavit K. Knightley a O. Blooma, místo toho nastoupila P. Cruz a ta to zahrála skvěle. Ani mi nepřišlo, že to má dvě hoďky. Sedl jsem si , nacpal hubu popcornem a nechal se unášet výborným dějem a ještě lepší hudbou... Johnny Depp tentokrát hláškuje s rezervou a tak se nesetkáváme s nějakým trapným humorem. Po třetím díle je to obrovský skok kupředu. Těch 70 % je akorát ()

Aluminium

Chápem, že sa snažia z tohto fenoménu vytĺcť čo najviac peňazí, ALE toto si naozaj už mohli odpustiť. Netvrdím, že je to najhorší film tohto roka, no na pôvodnú trojku to nemá a to rátam aj tretí diel Na konci sveta. Predvídateľné, nudné a hlavne tmavé, Jackove hlášky sú čoraz menej vtipné a trefné a celý je nejaký otravný. "Čiernyfúz" je absolútne nezapamätateľný, v podstate neviditeľný a postrádateľný. Hlavná zápletka, či hlavný "plot" je slabý ako čaj. Dokonca ani soundtrack ma veľmi nenadchol. Jednoducho cez dve hodiny šumu, jediné, čo ma ako tak vytrhlo z letargie bol Geoffrey Rush a hlavne scéna s morskými pannami. Slabé tri hviezdičky. P.S.: dúfam, že je toto konečný počet dielov Pirates of the Caribbean. ()

andrejbed

Pirátovská sága pokračuje...:-D Johny stále neodolatelný, hudba, příběh a poselství podobný předchozím filmům... Penelope byla příjemnou změnou, ale asi by už pirátů stačilo... ()

KoleckoR

Dám ke čvrtému dílu komentář, který bude i za všechny předešlé. První díl - skvělý, řádná porce humoru a napětí, bránice si často nestačila ani vydechnout - 5*. Druhý díl - opět notná porce humoru a napětí, ale jak už to bývá, je to jenom druhý díl - 4*. Třetí díl - kam se poděl humor? Zasmál jsem se všehovšudy snad 3x. A o čem to vlastně bylo? Spíše slátanina, které jsem moc nerozuměl - 2*. Čtvrtý díl - oproti třetímu se polepšili, ale rozhodně ne tak, aby se jen trochu vyrovnalo 1 a 2. Humoru, tam bylo o špetku více, narozdíl od 3 to mělo i ucházející příběh. Chyběl Orlando Bloom. Hodnocení: 3* ()

CiPR

Přes všechno velice chabé. Místy jsem se vysloveně nudil a modlil se, ať to utrpení skončí. Možná to bude tím, že Piráti vsadili na stejné triumfy, jako u předchozích dílů. Nezachránil to ani slavný Jonhy Depp, keerý se mohl snažit, jak chtěl, ale na celkovém výsledku to nebylo moc znát. Občas jsem si trochu zasmál, ale nebylo to tak často, jak bych si představoval. Je to škoda. 39 %. ()

blazenka

Nejsem zaslepeným příznivcem Pirátské série. Ale jak mě zklamala 3 - Na konci světa, tak mě mile překvapila 4. Bylo to velkolepé. Krásná Penélope téměř zastínila ohraného Johnnyho - a to nejen svou krásou, ale především hereckým umem. Vlila skomírající sérii novou krev do žil, dodala energii a šťávu. Oproti předcházejícím Pirátům, kde vše držel Johnny sám, má v tomto díle vedle sebe sobě rovného. Skvělý Geoffrey Rush a půlminutová přítomnost Judi Dench byly milým bonusem. Za sebe - a moc ráda - dávám 85%. ()

Pidzey

Opět se ukázalo že Piráty drží na hladině a ve správném kurzu Jack Sparrow.Johnnyho však už od prvního dílu hodně podporuje taky výborný Geoffrey Rush.Tihle dva,několik kvalitních pasáží(bitka s mořskými pannami),šermovaček a solidní finále zachraňují tento díl,který je dle mého názoru někde na úrovni Prokletí Černé perli.Ani mě moc nevadila absence Orlanda a Keiry,přičemž Beth více jak důstojně zastoupila Penélope a to ji nepovažuji za kdovíjak kráskou,ale v některých filmech ji to hodně sluší(jako tady).Podtrženo,je to kvalitní podívaná které však chybí alespoň jedna megalomanská scéna. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku