Stan Helsing

Stan Helsing: Šialená jazda

Komedie / Horor

USA / Kanada, 2009, 108 min

• MIG29

Trápnosť a úplná debilita poukazujúca na demenciu niektorých amerických občanov ktorá vám nehodí žiaden úsmev na tvár ale iba zdesený pohľad. Pri pozeraní budete kukať s vyvaľenými očami a premýšľať nad tým či to fakt myslia vážne. Spolu s Disaster Movie, najhoršia paródia akú som videl, no ani neviem či to vôbec je párodia, myslím že sa to tak len tvári. Dať ODPAD je málo !!!! Veľká škoda, že neexistuje ešte nižšie hodnotenie.(22.2.2012)

• Olík

Asi parodie na hororové snímky, že? Dobrý no, tak jsme se zasmáli a můžeme pokračovat dáll! To snad i „umělci“ jako Jason Friedberg s Aronem Seltzerem mají více invence než ti, kteří se podepsali pod tohle. Ti alespoň střílejí jeden trapný gag za druhým, až se jim na dvacátýšestý pokus jeden zadaří…..ale tady?!?! Úplná rezignace…..jeden průjmový vtípek (ten nikdy nesmí chybět), pak vyskočí Pinhead s šipkami v hlavě, ha ha ha, hi, hi, hi, ho, ho, ho a budeme končit. Je mi líto „krále parodie“ Leslieho Nielsena, který se na sklonku života nechal ukecat k něčemu takovému. Je mi líto Steva Howeyho, které ho jsem měl celkem rád v Deníku zasloužilé matky. A je mi líto předností Diory Baird, kterým bych a rád našel jiné uplatnění. Mimochodem, výbavička Diory Baird je asi to jediné, co budu mít ještě za týden v hlavě z komedie lomeno horor Stan Helsing.(7.12.2012)

• sedm.1

Tak tento kousek se od ostatních součastných odpadových parodií vážně liší, a to v jedné velmi podstatné věci. Zatímco absolutní většina nově vznikajících parodií totiž doplácí na přeplácanost parodovaných okamžiků, kdy tvůrci cpou do svých projektů rádobyvtipné momenty lavinovitě hlava nehlava, parodují všechno a stále, jen aby se hlavně bylo pořád čemu smát, přestože z toho ve výsledku stejně vyjde pokaždé z 95% jen trapnost, nevkus a zmar, autoři Stan Helsinga se vydali úplně jinou cestou, neboť ačkoliv se i oni snaží též prakticky nonstop zesměšňovat tentokrát veškeré známe horory, na zmiňovanou trapnost, nevkus a zmar přesto tentokrát vůbec nedojde. Oni totiž vesměs zparodované postavy, scény a dialogy pro změnu nejsou raději vtipné a zábavné vůbec. Tvůrci Stan Helsinga by vlastně zasloužili i nějaké to ocenění za vytvoření takovéto raritky, neboť jako první filmaři parodií vůbec dokázali, že tento žánr lze natočit i bez jediného humorného momentu. A to, že to pak v podstatě už nemá smysl a nefunguje to, to je pak asi vedlejší. No a když k této zcela vtipu zbavené "zábavě" připočtu děje zbavenou zápletku, herce zbavených talentu a tvůrců zbavených soudnosti, vychází mi jednoduše čistý ODPAD jako víno a další důkaz, že součastná parodie je vážně už v prdeli!(13.10.2012)

• Bobik9

Ze začátku to vypadalo, že to bude pouze tuctová parodie plný klasických vtipů, ale není tomu tak. Je to horší. Příšerní herci, kromě Leslieho. Jediné na co se dá v tom filmu koukat jsou obří prsa Diory Baird a to se mi zdá dost málo. Nevím, proč si vždy myslím, že když si pustím takovýto film, že mě nadchne podobně jako Scary movie. Jedna z nejhorších parodií.(9.4.2012)

• Oktavianus

Něco tak blbého se jen tak nevidí. První půlka filmu ubíhá alespoň příjemně přitrouble, druhá je ale nebetyčně trapná. Usmíval jsem se po celou dobu, ale spíš tak jako útrpně, než že bych se smál plánovaným "vtipům". Samotné finále je tak blbé, až to mlátí dveřma, a postavy jsou hloupější než moje aspidistra u okna. Na druhou stranu, pár zajímavých fórů tam určitě je: Freddyho rukavice značky Swiss army, Pinheadova hlava plná injekčních stříkaček a šipek, sem tam se povede i hláška, k tomu Leslie Nielsen jako hospodská... A pak je tam především Diora Bardová, co za celých 108 minut nesvlékne zatraceně sexy kostým indiánky. Herecky je to sice naprosté dřevo, ale dokážu si úplně přesně vybavit žánr, kde bych ji viděl nejraději - a kde absence hereckého talentu nehraje roli.(28.3.2013)