Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

jiriks

ou wow nic jiného ani nemůžu napsat. Dlouho mě příběh podle skutečné události nezaujal tak, jako tenhle ano:). Hned jsem si ho našel ve wikipedii a je to pravda:). Na začátku jsem byl mnohokrát dojatý z toho, jak se chovala sandra bullock k michaelovi, jak se choval michael samotný, jak hezkou esej napsal, probouzí to ve mě snahu být lepším člověkem, pomáhat více....pěkné ()

Kofolacik

Emocne velmi silny zazitok... Hlavne pretoze som o filme absolutne nic nevedel, nevidel som ani trailer ani som nevedel kto v nom hra... dodalo to koncu vacsi vyznam. Jeto sice americke a clichovite, ale jednoducho tak to dakedy v zivote je. pre lepsie pochopenie filmu doporucujem prispevok od Yatan. 8/10 ()

zberatel

Skutocne pribehy byvaju vzdy dojimave, tento nieje vynimkou... Pribeh ktory vas chyti za srdce a da vam pocit ze dobro v ludoch este je.... A SANDRA IS BACK ()

GodKnows

No teda nie je to zly film ale ani moc dobry. Proste je to priemer viac k tomu neni co dodat. Film nema cim zaujat, nevynika v ziadnej scene, nevinika v hereckych vykonoch, nevynika scenarom, nevynika reziou, nevynika pribehom proste nicim. To ze to je podla skutocnej udalosti mi ako ma stacit na to aby som sa nejak viac zzil s postavami ??? Scenar je taky slabucky ako malo vyluhovany caj co som si v nedelu k filmu spravil. Prakticky som doplnal slova hercov sam a vsetko bolo uz xminut dopredu jasne. Napriek vsetkemu tomu priemeru to posobi takym povedzme prijemnym dojmom ze sa na ot da kuknut aj bez vacsej ujmy na zdravi :)). Po tych chvalospevoch som cakal o mnoho viac. Malokedy sa stane ze trailer splni co slubi a tentoraz sato stalo - nuda trailer = nuda film = 65% Bullock za toto oscara??????? Jeziskove huslicky to by bol pruser roka !!!! ()

PetrH.

Moc hezké. Sandra byla v tomhle filmu jedinečná ( pro mě ohromné překvapení ) . Určitě stojí za shlédnutí. ()

CliffLee

Drama o síle rodiny a o pomoci jednomu chudému klukovi bez domova dostat se z nuzných poměrů a stát se hráčem velmi populární NFL(liga amerického fotbalu). Fotbal zde hraje vedlejší roli, jde hlavně o vtztah velkého černého chlapce Mika a rodiny Tuohových, která ho jednou nechá jako úplně cizího kluka u sebe přepat, ale postupem času zapadne do rodiny jako jejich vlastní syn. J. L. Hancock pojal film opravdu dobře a zajímavě, Sandra Bullock dokazuje že nezapoměla jak se kvalitně hraje a obr Quinton Aaron byl opravdu skvělou volbou... Jedná se zcela jistě o vyjímečný film, který opravdu zahřeje u srdce a je tím silnější, že se jedná o pravdivý příběh. Pro mě určitě jedno z nějvětších překvapení minulého roku. 9/10 ()

Bludicka.Julie

Tak abych pravdu řekla, jsem docela zklamaná, čekala jsem, že to aspoň na ty čtyři hvězdy bude. Prostě takové na pohodu, ale znova už to asi vidět nemusím... A jak mám ráda Sandru, tak se mi tato role taky teda zrovna moc OSCAROVÁ nezdála...A kdyby mě chtěl někdo mega bohatý taky dělat opatrovníka, ozvěte se:) ()

Acrobat

Z velkym prekvapenim som sledoval kazdy tyzden zvysovanie ziskov tohto filmu. Po tom co dosiahol 200 melonov zisk, som neveriacky krutil hlavou. Ved to nie je Forrest. Je to priblbla americka tragi(comedy)drama, kde americke precitlivene publikum sso zatajenym dychom sleduje americky sen „fatmana“. Tento film som chcel zaregistrovat s patricnym nizkym zaujmom, ale ked sa objavil Blu-ray rip povedal som si, skusim sa pozriet preco americania nechali 200 melonov v pokladniciach. Urazilo ma pozeranie tohto filmu? Nie, povedal som si na konci. Stravil som akesi oslobodzujuce chvile. Niezeby teraz mavam nad vsetkymi problemami s usmevom, drsnost reality mam stale v ociach a pesimizmus pretrvava dalej. Hodnotit tento film stredne silnymi 2 hviezdami napomohol fakt, ze islo o realny pribeh, zdokumentovany. AK by tento pribeh vymyslel scenarista, nuteny po urcitej dekade opat ozivit v americanoch falosny pocit, ze sa maju dobre – islo by o primitivizmus zakryvajuci si oci pred realitou. Neveril by som premene bohacov na spasitelov, ale takto kedze je to skutocne, musim uznat ze Touhyovci vytvorili podklad pre prijemnu a poctivu filmovacku. Forma v takychto druhoch filmov nehra prve husle. Podstatne je ci vas drzi obsah. Pokojne som sa bavil, premyslal, sledoval, fandil, i ked v druhej polovici som sa raz pozrel na zostavajuci cas filmu, a zaroven som vzdy musel mysliet ze je to based on true story (ale tentokrat vazne : ) inac by som to hned vypol. Rasizmus tam nie je, pohorsovat sa nad opatovnym vyssim vplyvom bohatych bielych nad ubohym „cernoskom“ nema opodstatnenie. Ujali sa ho bohaty cierny? Nie. Ani naznak povysenectva. Film sa tomu skvele vyhol a nepotreboval narazky na farbu pleti. Gro bola aj tak vaha „Big Mika“. Podobne ako Rachel Weisz, aj S. Bullock ma charizmu, ktora z nej isla aj z tejto role. Sadla jej, uzivala si ju, rodina si pomahala navzajom, a bola radost sa na nich pozerat. Film posobi ako utopia, prototyp. Pozriet si ho znamena oddychnut si, pouvazovat ako by mozno bolo lepsie ak by.....optimizmus je vsak v drvivej mensine. Pozriet si ho a nechat ho ist dalej. Vratit sa k drsnym veciam, nenaplnenym osudom, beznadeji a ocakavania zbytocnej smrti. ()

Tamten

Příběh vlastně není nic moc, snaží se udělat dojemnou scénu z místa, kde příliš není. Ale přesto se na to celkem příjemně dívá. ()

Werde

Bylo to tak příjemně naladěný, že jsem sebou nechal emočně mávat aniž bych vyhledával nějaký mouchy...Sandra potěšila.. ()

Respex

Tři hvězdy jsou proklatě málo, ale čtyři bych prostě dát nemohl. Herecké výkony mě nijak neoslnili, ale to konpenzuje solidní režie a chytlavý (ale nezajímavý) příběh. Za mě 3* ()

E lan

Trochu americké, ale jinak vcelku povedené. Příběh psal sám život a tak při závěrečných titulcích má člověk ještě větší radost, že to je skutečná událost. Bullock získala Oscara zaslouženě, výborný výkon sehrál i klučina ve hlavní roli. Jen více takovýchto filmů... ()

Gezi94

Chvílemi mi sice rodina Tuohyových připadala až moc ideální(nevím jestli je to opravdu možné),ale Michael byl celkem sympaťák a silný závěr mě málem dojal. ()

Primavera

Jedna hviezdička mi chýba do dokonalosti. Prečo chýba? Lebo film hýril lacným sentimentom. Adopcie čiernych detičiek, bohatí ľudkovia so šľachetnými zámermi urobiť svet lepším mi lezú krkom a neverím čistote ich úmyslov. Oháňanie sa kresťanskými úmyslami tiež poznám napríklad z dôb inkvizície :-). Takže som si síce poplakala na účelovo na plač vytvorených situáciách, ale to je tak všetko. Neuverila som im. Štyri hviezdičky však za to, že od filmov, kde negri behajú s nožmi, bojujú o prežitie, rapujú a hnusia sa mi, to bolo na hony ďaleko. ()

ER

V době,kdy již bylo zřejmě vše vymyšleno (po stránce filmových námětů a zpracování) a ani stále dokonalejší filmové triky nejsou vždy tím,co spasí film,musí člověk vzít zavděk i kvalitně (řemeslně)zpracovaným filmem,který sice nepřináší nic nového,ale dokáže v divákovi vzbudit jistou dávku emocí. Tady se to povedlo.Skutečný příběh tomu jen pomáhá a navíc se k tomu přidal vynikající výkon S.Bullock (a to ji přitom moc nemusím).Mohu jen litovat,že v roli Michaela Ohrera nebyl herec ala Forest Whitaker (ale takový je jen jeden,škoda).Pak by šlo o jeden z nej filmů této kategorie. Samotnému pojetí a ztvárnění filmu nelze nic vyčíst ani obsahově,byť co se týče složitosti vztahů mezi Big Michaelem a "rodinou" vše jde až neuvěřitelně hladce a jen vstup nějaké vyšetřovatelky či styk s černošským gangem nevypovídá tak přesvědčivě o tom,že to muselo být přeci jen složitější.Budiž.Hollywood už asi nezměníme. ()

Dony Gorila

Film nabitý emocemi, moralními pravdami a jedním ,,trošku'' větším afroameričanem :) . Já za sebe můžu klidně říct, že některé části mě dojali, obzvlášť ta část s Michealovou novou postelí. S klidným svědomím dávám krásný 4*. ()

Petulka88

Mile mě svým civilním výkonem překvapil Quinton Aaron, Kathy Bates snad ani nemůže zklamat (i když tady moc prostoru nedostává). Největším hereckým trumfem tady ale měla být Sandra Bullock. Je pro mě neřešitelnou záhadou, za co toho zlatýho chlapíka Oscara vlastně dostala. Upřímně, už mi to její herectví začíná lézt krkem. Hraje totiž pořád to stejný. U romantických komedií se to snad snese, ale tady se přece jen hraje na trošku vážnější notu. A co na to Sandra? Nasadila výraz ,,Slečna drsňák" a znovu zahrála svou variaci na Whoopi Goldberg. Už by s tím vážně měla něco udělat, nebo jí to zůstane. A film samotný? Zrození šampióna kolem mě tak nějak nevinně proplulo, aniž by ve mě zanechalo nějaký výrazný dojem. Je to příjemný film na zpestření večera, ale nic víc od něj nečekejte. ()

jda23

film nevylieza zo svojej ulity; jemne nadnesené; sladšie; zdanlivo bezbranné; má čo povedať, aj keď tieto skladby mnohým autorom tak nehrajú, Sandra Bullock nepreviedla Day-Lewisovský výkon, ale ukázala dušu; ()

marek86

Příběh rodiny, která si vezme do svého středu černošského chlapce, poskytne mu zázemí, jídlo, oblečení a ten díky své povaze a skromnosti zapadne mezi ně. Jedná se bezpochyby o velmi zajímavý film, s velmi silným příběhem, který znázorňuje to, že záleží hlavně na tom, jací jsme uvnitř a jakou máme touhu pomoci druhým. Film však byl pro mě až neuvěřitelně táhlý . Chvílemi jsem se u filmu poměrně nudil. A také se mi zdálo, že pro hlavní roli by se víc hodil někdo trošku víc s tělesnými proporcemi na fotbalistu, než fat Mike. Skutečný Mike Ohrer přeci jen vypadá trošku jinak. (194cm 145kg) Moje hodnocení 6/10. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných